برنامه های مهاجرتی استان آلبرتا کانادا

برنامه‌های مهاجرتی استان آلبرتا کانادا

آلبرتا یک استان مرفه و سرشار از زیبایی و منابع طبیعی است

آلبرتا که در غرب کانادا واقع شده است، یکی از سریعترین اقتصادهای کانادا را دارد. این استان محل زندگی دو شهر بزرگ کانادا به نام‌های کالگری و ادمونتون است و در بین سه استان چمن‌زاری این کشور، پرجمعیت‌ترین است. همچنین دارای پارک‌های ملی معروف مانند بانف و جاسپر و به عنوان یکی از زیباترین مناطق آمریکای شمالی شناخته می‌شود.

برنامه نامزدهای مهاجرتی آلبرتا (AINP) در این استان فعال است. از طریق این برنامه، مهاجران احتمالی با ترکیبی از مهارت‌ها و تجربه کاری مورد نیاز استان ممکن است گواهی نامزدی استانی آلبرتا را دریافت کنند. پس از دریافت نامزدی استان، متقاضیان بایستی برای دریافت اقامت دائم کانادا، اقدام نمایند.

برنامه نامزدهای مهاجرتی آلبرتا شامل زیر برنامه‌های زیر است:

 • Alberta Opportunity Stream  (برنامه فرصت‌های آلبرتا – AOS)
 • Alberta Express Entry Stream  (برنامه اکسپرس انتری آلبرتا)
 • Alberta Self-Employed Farmer Stream (برنامه خود اشتغالی کشاورزی آلبرتا)
 • International Graduate Entrepreneur Immigration Stream (برنامه کارآفرینی مخصوص فارغ‌التحصیلان استان)

توجه: در تاریخ 1 اکتبر 2020، AINP یک پورتال آنلاین جدید را راه‌اندازی کرد تا روند درخواست برنامه‌های Alberta Opportunity و Express Entry Alberta  را تسهیل کند.

متقاضیان برنامه Alberta Express Entry برای دسترسی به پورتال باید از AINP مجوز دریافت کنند.

برای کلیه درخواست‌های ارسال شده از طریق پورتال آنلاین AINP از تاریخ 1 اکتبر 2020، 500 دلار هزینه قابل پرداخت است. این هزینه پردازش پرونده برای آن دسته از متقاضیانی که قبل از تاریخ فوق الذکر و از طریق پست در دو برنامه فوق‌الذکر درخواست داده‌اند، وجود ندارد.

برنامه Alberta Opportunity:

داوطلبان واجد شرایط که در آلبرتا زندگی و کار می‌کنند و از کارفرمای آلبرتا پیشنهاد کار (جاب آفر) دارند، می‌توانند برای معرفی AINP اقدام کنند.

برنامه فرصت‌های آلبرتا (AOS) برای نیروی کار موقت خارجی است که در حال حاضر تمام وقت در آلبرتا مشغول به کار هستند و از یک کارفرمای آلبرتا در یک شغل واجد شرایط یک جاب آفر تمام وقت دارند. داوطلبان باید گواهی تأثیر بازار کار مثبت (LMIA) و یا یکی از مجوزهای معافیتی LMIA را داشته باشند. داوطلبان همچنین باید سایر معیارهای حداقلی صلاحیت برای: اقامت و نوع مجوز کار، شغل، زبان خارجی، تحصیلات، پیشنهاد شغلی آلبرتا و سابقه کار را داشته باشند.

برنامه Alberta Express Entry:

کاندیداهای واجد شرایط دارای پروفایل اکسپرس انتری ممکن است توسط AINP دعوت شوند تا بتوانند برای نامزدی اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

برنامه اکسپرس انتری آلبرتا به این استان اجازه می‌دهد که تعداد محدودی از کاندیداهای واجد شرایط را از سیستم اکسپرس انتری فدرال کانادا انتخاب نماید.

نامزدهایی که ارتباط و وابستگی قوی با آلبرتا داشته باشند یا بتوانند از اولویت‌های توسعه اقتصادی و متنوع اقتصادی دولت پشتیبانی نمایند، می‌توانند درخواست خود را ارائه دهند.

همچنین فارغ التحصیلان بین‌المللی مؤسسات و مراکز تحصیلات دانشگاهی در کانادا می‌توانند تحت این برنامه اقدام کنند.

نکات:

 • نامزدها نمی‌توانند مستقیماً در برنامه اکسپرس انتری آلبرتا درخواست دهند.
 • شما نمی توانید جهت استفاده و نامزد شدن در این برنامه، در برنامه دیگری در استان ثبت نام نمائید.
 • اگر AINP متوجه تقلب یا معرفی نادرست در یک برنامه شود، یک نامزد ممکن است تا 5 سال از درخواست مجدد در AINP محروم شود.
 • افراد نامزد شده در برنامه اکسپرس انتری آلبرتا، نمی‌تواند مدت زمان اعتبار نامزدی خود را تمدید نمایند.

این برنامه دارای 2 مرحله است:

 1. نامزدهای دارای پروفایل اکسپرس انتری فدرال، ایمیل تأیید (NOI) در پروفایل اکسپرس انتری خود از طریق AINP دریافت می‌کنند. فقط نامزدهایی که نامه NOI دریافت می‌کنند می‌توانند با AINP تماس بگیرند تا بتوانند در این برنامه درخواست دهند.
 2. AINP این نامزدها را جهت ارسال درخواست خود، دعوت می‌کند. داوطلبان تشخیص می‌دهند که آیا از معیارهای ارزیابی برخوردار هستند یا خیر. درخواست‌های کامل به استخر درخواست های واجد شرایط برای بررسی بعدی، وارد می‌شوند.

برنامه Alberta Self-Employed Farmer:

کشاورزان باتجربه که قصد خرید یا راه‌اندازی مزرعه‌ای در آلبرتا را دارند می‌توانند درخواست اقامت دائم کنند.

این برنامه برای افرادی است که دارای منابع مالی و تجربه مدیریت مزرعه برای خرید و تأسیس مزرعه ای در آلبرتا هستند.

برای استفاده از این برنامه 2 مرحله وجود دارد:

 1. نامزدها بایستی طرح توجیهی (بیزنس پلن) خود را به اداره كشاورزی و جنگل‌داری آلبرتا ارائه می‌دهند.
 2. یک توصیه نامه رسمی برای نامزدها بهمراه تأییدیه طرح توجیهی مربوطه توسط اداره کشاورزی و جنگل‌داری آلبرتا صادر می‌شود. سپس داوطلبان می‌توانند به AINP درخواست رسمی خود را جهت تشکیل پرونده مهاجرتی، ارسال نمایند.

توجه: اگر AINP متوجه تقلب یا معرفی نادرست در یک برنامه شود، یک نامزد ممکن است تا 5 سال از درخواست مجدد در AINP محروم شود.

برنامه International Graduate Entrepreneur Immigration:

فارغ‌التحصیلان بین‌المللی مؤسسات تحصیلات دانشگاهی در آلبرتا که می‌خواهند شغلی راه‌اندازی کنند یا کسب و کاری موجود را بخرند، می‌توانند درخواست خود (EOI) را ارسال نمایند.

برنامه مهاجرت کارآفرینان فارغ‌التحصیل بین‌المللی (IGEIS) به آلبرتا اجازه می‌دهد فارغ‌التحصیلان بین‌المللی واجد شرایط از مؤسسات تحصیلات تکمیلی آلبرتا را که می‌خواهند در آلبرتا کسب و کار ایجاد یا راه‌اندازی کنند، برای درخواست اقامت دائم معرفی کند.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *