مهاجرت به اتاوا

مهاجرت به اتاوا کانادا

اتاوا کانادا ، پایتخت کشور کانادا، در شرق ایالت انتاریو در دره اتاوا واقع شده است و بعد از تورنتو، دومین شهر برزگ این ایالت است، این شهر با مساحت 64/2778 کیلومتر مربع، در جنوب ساحل رودخانه اتاوا – که آبراهی مهم در مرز انتاریو و کبک است- واقع شده است.

در این مقاله، سعی شده است بطور مختصر، شهر اتاوا معرفی شود و از تمامی ابعاد اجتماعی، فرهنگی، دموگرافی، اقتصادی و گردشگری، این شهر مرور و معرفی گردد. پس از انتخاب کشور هدف برای مهاجرت، معمولا مهاجران با توجه به سلایق شخصی، سعی در انتخاب بهترین شهر دارند.

معیارهای زیادی در انتخاب شهر دخیل هستند که از مهمترین آنها می توان به آب و هوا، امکانات رفاهی و تحصیلی، مناطق و جاذبه های گردشگری و تفریحی، جاذبه های فرهنگی و امکانات ورزشی و حمل و نقل، قیمت اجناس و خدمات و میزان در دسترس بودن آنها و قوانین خاص مربوط به آن شهر یا استان و منطقه اشاره نمود. در ادامه مقاله به معرفی اتاوا و بررسی این شهر از ابعاد مختلف پرداخته شده است. مهمترین بخش ها و سرفصل های این مقاله عبارتست از:

مشخصات عمومی اتاوا کانادا

  • آب و هوای اتاوا کانادا
  • معروف ترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی اتاوا کانادا
  • مراکز خرید اتاوا کانادا
  • بناهای مذهبی اتاوا کانادا
  • موزه های اتاوا کانادا
  • مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری اتاوا کانادا
  • جشنواره ها، فستیوال ها و مراسم خاص اتاوا کانادا
  • خلاصه‌ هزینه‌های زندگی در اتاوا کانادا و مقایسه با هزینه ها در تهران
  • عکس های بیشتر از اتاوا کانادا

مشخصات عمومی اتاوا کانادا

قدیمی ترین بخش شهر، منطقه ای بین کانال و رودخانه ها، باقی مانده ای از شهر اولیه اتاوا به نام بایتون (Bytown) است و به شهرک پایین تر مشهور است. از مقابل کانال تا قسمت غربی، مرکز شهر (Centertown) است که مرکز تجاری و مالی شهر است.

یین مرکز شهر و رودخانه اوتاوا، تپه کوتاهی به نام تپه پارلمان (Parliament Hill) واقع شده است که محل استقرار بسیاری از ساختمان های مهم دولتی پایتخت است.هاکی (Hockey)، پرطرفدارترین ورزش کاناداست و تیم اتاوا سناتور (Ottawa Senators) از معروف ترین تیم های هاکی کشور است.

این ورزش در اتاوا نیز پرطرف دار بوده و دو دانشگاه بزرگ کارلتون و اوتاوا نیز در این رشته ورزشی فعالیت دارند. دو تیم بیس بال (Baseball) و فوتبال اتاوا از تیم‌های عمده کشور بودند که به علت مشکلات مالی، در حال حاضر فعالیتی ندارند. مسابقات اتومبیل سواری، قایق سواری، اسکی، ماهیگیری و گلف نیز طرفداران و تیم های خود را دارند.در دهه 1970، اوتاوا تبدیل به مرکزی صنعتی با فن آوری پیشرفته شد و امروز کارخانه های زیادی دارد.

این منطقه، محل استقرار بسیاری از شرکت های کامپیوتری، ارتباطات و تحقیق و توسعه است. امروزه اوتاوا یکی از مراکز  اصلی کانادا در ساخت و تولید تجهیزات ارتباطات و الکترونیکی است. صنایع فن آوری پیشرفته (Hi tech-industry) در اوتاو بسیار فعال هستند. اوتاوا به دره سیلیکون شمال (Silicon Valley north) معروف است، شرکت های معروف زیادی در این منطقه فعال اند.اوتاوا، شبکه وسیعی از بزرگراه ها دارد که آن را به سیستم حمل و نقل ایالت اونتاریو (Ontario) مرتبط می کنند.

حمل و نقل درون شهری از طریق شبکه گسترده ای از اتوبوس های سریع السیر با ایستگاه های فراون و سیستم ریلی به نام (O-Train) صورت می گیرد.آبراه ریدئو (Rideau Canal) نیز اوتاوار را به دریاچ اونتاریو در کینگستون (Kingston) وصل می کند. از آن جا که این شهر در محل تلاقی سه رودخانه اوتاوا (Ottawa River)، گاتین (Gatineau River) و ریدئو (Rideau River)، قرار دارد، مسیری مناسب برای رفت و آمد است.

با یخ زدن رودخانه ها، این مسیر در زمستان، بزرگترین مسیر اسکی روی یخ جهان است.فرودگاه بین المللی مک دونالد – کارتیه (Macdonald-Cartier International Airport)، در قسمت جنوبی مرکز اوتاوا قرار دارد و از  نظر میزان جابه جایی، ششمین فرودگاه کانادا محسوب می شود.

در سال 2010، آمار جابه جایی مسافران این فرودگاه، حدود 4.473.894 نفر در طی 172.119 پرواز بوده است. این فرودگاه در نظر سنجی سازمان بین المللی فرودگاه های کانادا (Airports Coun ACI) (cil International)، در فوریه 2008 (بهمن 1386)، در فهرست فرودگاه هایی که تا پنج میلیون مسافر را جابه جا می کنند، در ردیف دوم خدمات رسانی، پس از فرودگاه بین الملی هالی فاکس (Halifax International Airport) قرار گرفت.

این فرودگاه در سال 2006 و 2007 نیز همین رتبه را کسب کرده بود.براساس آمار سال 2006، این شهر، با جمعیت 812.129 نفر و تراکم 3/292 نفر در هر کیلومتر، چهارمین شهر پرجمعیت کانادا است. اکثر مردم اوتاوا انگلیسی زبان هستند و تعداد انگلیسی زبان ها چهاربرابر فرانسوی زبانان آن است حدود 5/18 درصد از جمعیت این شهر را مهاجران چینی، لبنانی، آفریقایی ایرانی و بالکانی تشکیل می دهند که جواز اقامت در این کشور را به دست آورده اند.

قبل از ورود  اروپاییان به کانادا، منطقه اطراف اوتاوا، محل سکونت شکارچیانی از قبایل اولیه آمریکای شمالی بوده که اوداوا (Odawa) نام داشته اند.

در سال 1613 ساموئل دوچمپلین از این منطقه بازدید کرد سال پس از تسخیر کانادا توسط انگلیسی ها، فیلمن رات (Philemon Wright)، یک مهاجر آمریکایی، اولین اقامتگاه دایمی در شمال ساحل رودخانه اوتاوا را تاسیس کرد. در سال 1826، دهکده ای به نام بایتون (Bytown) در این منطقه ساخته شد که در سال 1847 تبدیل به مرکز ایالت کانادا – که شامل کبک و اونتاریوی امروزی است- شد.

در سال 1867 این شهر، پایتخت کشور کانادا، شد.شهر اوتاوا از نظر تمایلات سیاسی ساکنانش، متنوع است و هر نقطه شهر معمولا طرفدار یک حزب و گروه هستند.در شهر اوتاوا به نسبت سایر شهرهای کشور کانادا، بیشترین تعداد افراد با تحصیلات عالی درجه (PHD)، پژوهشگر و محقق زندگی می کنند.

آب و هوای اوتاوا کانادا

اوتاوا یکی از سردترین پایتخت های جهان است که تحت تاثیر آب و هوای مرطوب قاره ای قرار دارد و تقاوت میزان دما در تابستان و زمستان آن، بسیار زیاد است؛ مثلا بالاترین میزان حرارت ثبت شده در تابستان این شهر 9/46 درجه سانتی گراد در سال های 1986 و  2001 و پایین ترین میزان دمای آن، 9/38- درجه سانتی گراد در زمستان سال 1933 بوده است. به علت وجود تابستان های گرم، این شهر در میان پایتخت های سرد جهان رتبه هفتم قرار می گیرد؛ ولی با در نظر گرفتن دمای هوا در زمستان، پس از پایتخت مغولستان (Mongolia) و قزاقستان (Kazakhstan)، به رتبه سوم صعود می کند. بارش برف و یخ بندان، پدیده غالب در زمستان های اوتاوا و میانگین بارش برف سالانه آن حدود 235 سانتی متر است.

معروف ترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی اوتاوا کانادا:

دانشگاه اوتاوا (University of Ottawa)دانشگاه دوزبانه اوتاوا که در سال 1848 تاسیس شده، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا است. این دانشگاه، یک مرکز تحقیقاتی پیشرفته است و در میان مراکز تحقیقاتی کشور، رتبه پنجم را دارد. بیشتر دانشجویان دانشگاه در دو رشته علوم اجتماعی و هنر تحصیل می کنند و تقریبا 25 درصد از فارغ التحصیلان را دانشجویان رشته های مهندسی، پزشکی و حقوق  تشکیل می دهند.

7/69 درصد از کل دانشجویان دانشگاه اوتاوا به زبان انگلیسی و 3/30 درصد از آنها به زبان فرانسه مشغول به تحصیل هستند.کالج الگونکویین (Algonquin College)کالج انگلیسی زبان هنرهای کاربردی و تکنولوژی است.دانشگاه هنرهای کاربردی و فن آوری کارلتون (Carleton University)در سال 1942 تاسیس شده است و حدود 25 هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.

رشته های مختلفی از جمله روزنامه نگاری، بازرگانی، مهندسی هوا – فضا، مهندس شبکه، روابط بین الملل، طراحی صنعتی، فیلم سازی و غیره دارد.کالج دانشگاه دومینیکن (Dominican University College)دانشگاهی است مرتبط با کلیسای کاتولیک، دوزبانه با ارایه مدارج مختلف رشته فلسفه و مذهب.دانشگاه سنت پل (Saint Paul university)دانشگاه کاتولیکی وابسته ب دانشگاه اتاواست که در سال 1848 تاسیس شده است.

مراکز خرید اوتاوا کانادا

بازار بایوارد (Byward Market)منطقه ای از مرکز شهر اوتاواست که در شرق کانال ریدئو و شارتولوئیر (Chateau Laurier) واقع شده و مشهورترین منطقه خرید اوتاوا است. این بازار، در زمستان ها نیز به طور محدودتری فعال است.خیابان اسپارکس (Sparks Street)خیابانی با چشم اندازی زیبا در نزدیکی تپه پارلمان، که محل مناسبی برای خرید سوغاتی و کالاهای سنتی کاناداست.

انواع فروشگاه های پوشاک و سایر لوازم نیز در این خیابان واقع اند و مکانی تماشایی برای جهانگردان است.دهکده و ست بورو (Westboro Village)شما می توانید هر چیزی را که بخواهید در این جا پیدا کنید: شکلات، گل های زیبای تازه، مبلمان و اثاثیه منحصر به فرد، طراح لباس، لوازم گران و سطح بالا برای زندگی سالم، و نیز مراکز خرید برای بچه ها.ایتالیای کوچک (خیابان پرستون)(preston street)(Little Italy)این بازار در محله ایتالیایی های شهر است و انواع رستوران های ایتالیایی و اجناس ایتالیایی در این بازار پیدا می شود.

در سال های اخیر در امتداد جاده ریچموند (Richmond) در غرب و از گلدن (Golden) شرقی تا توئیدزمویر (Tweedsmuir)، به یک محله خرید و جهانگردی مشهور، تبدیل شده، و شامل چندین فروشگاه، رستوران و کافی شاپ است.برخی از دیگر مراکز خرید بزرگ شهر، عبارتنداز:ریدئو سنتر(Rideau centre) در مرکز شهر، مرکز خرید سنت لورنت (St. Laurent shopping centre) در شرق، مرکز خرید دی ارلین (Place Orleans) در انتهای شرقی، مرکز خرید بای شور (The Bayshore) و بازار کارلینگ وود (Carlingwood mall) در انتهای غربی شهر.

بناهای مذهبی اوتاوا کانادا

مسجد اوتاوا (Ottawa Mosque)طراحی نمای بیرونی و معماری این مسجد دو طبقه، از سبک اسلامی تاثیر گرفته و سالن بالایی آن به زنان اختصاص یافته است.مسجد بلال (Bilal Mosque )مرکز اسلامی اوتاوا (The Ottawa Islamic Centre)کلیساهای زیادی با معماری و طراحی زیبا در اوتاوا وجود دارند که اکثر آنها در قرن هجدهم یا نوزدهم ساخته شده اند.

کلیسای جامع نوتردام (Notre-Dame Cathedral Basilica)ساخت این کلیسا در سال 1839، آغاز و در سال 1885 پایان یافت. نوتردام، قدیمی ترین کلیسای کاتولیک شهر است.

نقاشی ها و کنده کاری های نمای بیرونی ساختمان، به سبک نئوگوتیک(Neo Gothic) است که در نوع خود بی نظیر است. محراب این کلیسا نیز اثر فیلیپ هبرت (Philippe Hebert)، مجسمه ساز معروف کانادایی است.کلیسای سنت اندرو(St. Andrew’s Church)این کلیسا در سال 1828 ساخته شده و قدیمی ترین کلیسای پروتستان اوتاواست. زیبایی بی نظیر بنای کلیسا، همراه با نوای موعظه های کتاب مقدس انجیل، فضایی روحانی برای بازدیدکنندگان آن ایجاد می کند.

کلیسای سنت پاتریک(Saint Patrick’s Basilica)این کلیسا قدیمی ترین کلیسای کاتولیک مخصوص انگلیسی زبان ها در اوتاواست که ساخت بنای آن در سال 1855، آغاز و تا سال 1875 ادامه یافت. معماری گوتیک (Gothic)، شیشه های رنگی و نقاشی های مذهبی، زیبایی خاصی به این کلیسا بخشیده اند.کلیسای جامع مسیح(Christ Church Cathedr)بنای این کلیسا از سنگ ساخته شده است. شیشه های رنگی استفاده شده در بنای کلیسا و گروه موسیقی آن، شهرت خاصی در شهر دارند.

موزه های اوتاوا کانادا

موزه پول کانادا(Currency Museum)

این موزه که وابسته به بانک کاناداست، یکی از کامل ترین مجموعه های سکه و اسکناس دنیا را دارد. در این موزه اطلاعات کاملی از تاریخچه پول کانادا و نحوه چاپ کنونی اسکناس نیز به بازدیدکنندگان ارایه می شود. در فضای بیرون موزه، قطعه سنگی به شکل کیک دونات (Doughnut) با قطر بیش از دو متر و وزن حدود سه تن، قرار دارد که از جزیره یاپ (Yap)، در جنوب اقیانوس آرام، به این موزه منتقل شده است.

سنگ هایی شبیه به این سنگ، ولی بسیار کوچک تر از آن، در زمانی نه چندان دور در این جزیره به عنوان سکه استفاده میشده است.موزه بای تاون (Bytown Museum )در نزدیکی کانار ریدئو(Rideau)، قدیمی ترین خانه سنگی اوتاوا قرار گرفته است که اکنون به صور ت موزه درآمده و اطلاعاتی در مورد تاریخ شهر اوتاوا و بنیانگذار آن، کلنل جای بای (colonel John By)، در اختیار بازدیدکنندگان خود قرار می دهد.موزه کشاورزی کانادا (Canada Agriculture Museum )این موزه گواهی برای اثبات لقب «پایتخت سبز» شهر اوتاواست. اوتاوا تنها پایتخت جهان است که مزرعه ای بزرگ را در قلب خود جای داده است.

در این مزرعه بزرگ، باغ های گل، مزارع غلات و باغی با نادرترین درخت های تمام دنیا، موجود است. در این موزه تمام فنون کشاورزی قدیمی و جدید به نمایش گذاشته شده است و در واقع، یک مزرعه مدرن فعال است. هدف از این موزره، نشان دادن پیشرفت های علم و فن آوری کشاورزی و مزرعه داری است و این که این پیشرفت، چگونه زندگی کانادایی ها را دگر گون کرده است.موزه تمد ن کانادا (Canadian Museum of Civilization)این موزه بزرگترین مجتمع فرهنگی کاناداست.

سالن بزرگ موزه، به وسیع ترین مجموعه آثار سرخ پوستان اختصاص دارد. این موزه، تاریخ تمدن مردم کانادا، را از آغاز با مهاجران بومی تا تبدیل شدن به زیستگاه اروپاییان توسط وایکینگ ها و ورود فرانسوی ها و انگلیسی ها نشان می دهد.

سالن انسان های نخستین (First peoples Hall)، آثاری از انسان های اولیه را در خود جای داده است و معروف ترین این موزه (Canada Hall) اختصاص به تاریخ هزار ساله کشور دارد.

در موزه تمدن، سالنی نیز اختصاص به کودکان دارد. موزه پست کانادا نیز از زیر مجموعه های این موزه است.موزه طبیعت (Canadian Museum of Nature)موزه تاریخ طبیعی ایت که شامل جوانب مختلف ارتباط جامعه بشری و طبیعت، از باغبانی تا پیوند ژن هاست.

در این موزه که به نام (Victoria Memorial Museum  Building) هم مشهور است، بازدیدکنندگان می توانند در مورد دنیای حشرات، دایناسورها، حیوانات و چگونگی ایجاد و تغییرات در سطح کره زمین، کاوش کنند و بیاموزند.

موزه جنگاین

موزه اطلاعاتی در مورد تاریخ نظامی کشور از گذشته تا کنون را ارایه میدهد. این موزه نشان دهنده نبردهای فرانسه و انگلیس، جنگ های جهانی، نبرد کره و درگیری های کنونی کشور در ناتو و عملیات سازمان ملل است.موزه ملی هوانوردیموزه تاریخچه هوانوردی و هواپیمایی ملی است و مجموعه اغین موزه انواع گوناگونی از هواپیماهای شخصی و نظامی را، به نمایندگی از تاریخ هوانوردی کانادا به نمایش گذاشته است. در این موزه، 120 هواپیمای شخصی و نظامی در معرض دید بازدیدکنندگان است و فیلم هایی مربوط به تاریخ هوانوردی کشور برای آنها پخش می شود.

موزه علوم و فن آوری کانادا

در این موزه بازدیدکنندگان می توانند با انجام آزمایش های مختلف، به چگونگی نقش علوم در پیشرفت زندگی انسان ها پی ببرند. موزه علوم، به خصوص برای کودکان، بسیار جذاب است و مجموعه ای از لوکوموتیوهای قدیمی، بینندگان را سرگرم می کند.موزه اسناد ملیدر غرب تپه پارلمان، ساختمان موزه اسناد ملی قرار گرفته که بیش از 60 میلیون سند دولتی و تاریخی را در خود جای داده است.

موزه روستای کامبرلند

در پشت روستای زیبای کامبرلند، موزه ایست که همه فعالیت های سنتی جشن ایام کریسمس را به نمایش می گذارد. داستان های قدیمی، آوازهای سنتی، نوشیدن شکلات داغ و کنار آتش و… همگی یادآور زیبایی های این جشن هستند.گالری ملی کانادا این گالری، یکی از نخستین و مهمترین گالری های هنر کاناداست، و در یکی از پربیننده ترین قسمت های شهر، یعنی بای وارد مارکت قرار  گرفته است و معماری زیبای آن با شیشه و سنگ های گرانیتی و فضای سبز اطراف آن، خود به تنهایی، ارزش دیدن دارد. سالن های این موزه به هنرهای تجسمی و آثار مجسمه سازان، اختصاص یافته است.

موزه بایتون اوتاوا

موزه ای کوچک در پایین تپه پارلمان است و در مورد تاریخچه شهر- که در اصل به عنوان بایتون مشهور بوده – و ساخت و ساز کانال ردیو است.موزه بیلیگ هااین موزه، خانه برادیش و لامیرابیلینگ، دو تن از اولین ساکنان شهر بوده است که با معماری زیبای خود به خوبی حفظ شده است و یکی از قدیمی ترین خانه های شهر محسوب می شود.موزه هنر عکاسی معاصر کانادااین موزه، نمایشگاهی دایمی با بیش از 150 هزار عکس از عکاسان کانادا دارد.

مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری اوتاوا کانادا

ضراب خانه سلطنتی کانادامحل ساخت و تولید سکه های رایج کانادا و ساخت سکه های رایج از طرف کشورهای دیگر است. ضراب خانه علاوه براین، به طراحی و ساخت سکه های کلکسیونرها، سکه های طلا، نقره، پالادیوم، پلاتین و شمش، مدال ها و نشان ها می پردازد.دادگاه عالی کاناداعالی ترین دادگاه کاناداست و ساختمان آن، بهترین نمونه هنر معماری و دکوراسیون در اوتاواست.

سالن ورودی بزرگ آن که سرتاس از سنگ مرمر پوشیده شده است، تاثیر زیادی بربازدیدکنندگان می گذارد.خانه لورئیرمکانی تاریخی-ملی است که سابقا اقامتگاه دو نخست وزیر کانادا بوده است. این محل در سال 1878 ساخته شده و اخیرا تغییرات بسیاری در آن به وجود آمده است.

عمارت ریدئوساختمان اصلی این عمارت که از سال 1867، اقامتگاه رسمی فرماندار کل کانادا و همچنین پادشاه در کانادا بوده است، شامل 175 اتاق با 24 ساختمان بیرونی در اطراف حیاط است.آبراه ریدئواین آبراهه، یکی از زیباترین مناظر طبیعی کاناداست که در سال 1832 باز گشایی شد که امروز از  بیشتر قسمت های دست نخورده اش، نیز استفاده می شود. در تابستان، پر از قایق های کوچک رنگارنگ می شود و زمستان ها تبدیل به طولانی ترین مسیر اسکی روی یخ جهان می شود.

سیستم آبراه از  بخش های اصلی رودخانه، شامل ریدئو و کاتاراکیو و نیز تعدادی دریاچه استفاده می کند. این آبراه، قدیمی ترین سیستم آبراه دایر در آمریکای شمالی است و در سال 2007 به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.پارک گاتینیواین پارک، در طول رودخانه اوتاوا واقع شده است؛ در آن بیش از 170 کیلومت مسیرهای سنگفرش شده عمومی برای دویدن، دوچرخه سواری و پیاده روی وجود دارد؛ علاوه بر این، بسیاری از این مسیرها از برخی از مشهورترین نقاط برجسته تاریخی و سیاسی شهر می گذرند.

تپه پارلماناین تپه به مرکز دموکراسی کانادا شهرت دارد و اولین جاذبه جهانگردی شهر است. ساختمان های سبک گوتیک و چشم انداز زیبای آن، بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب می کند. مجلس عوام، مجلس سنا و کتابخان پارلمان، از پربیننده ترین ساختمان های مجموعه اند.

برج صلح نیز – که در واقع یک برج ساعت است- ارتفاعی حدود 92 متر دارد که بلندترین ساختمان این مجموعه است. در این محل، چشم اندازهای بسیاری از دیگر مناطق جالب اوتاوا وجود دارد. مراسم تشریفاتی و زیبای تعویض نگهبان ها در فصل تابستان، هر روز روی تپه پارلمان انجام می شود.اقامتگاه نخست وزیرساخت بنای این ساختمان، مربوط به سال های 1866 و در نیوادینبورگ اتاوا است. از سال آغاز نخست وزیری لوییس استفان سنت لورانت دوازدهمین نخست وزیر کانادا در سال 1948 تا کنون محل اقامت همه نخست وزیران بوده است.

جشنواره ها، فستیوال ها و مراسم خاص اوتاوا کانادا

یکی دیگر از جاذبه های جهانگردی شهر اوتاوا کانادا ، برگزاری جشنواره های گوناگون در این شهر است؛ به طوری که سالانه میزبان بیش از شصت جشنواره و مناسبت های سالانه است.

برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از:

جشنواره گل لاله کانادا

این جشنواره، بزرگترین جشنواره گل لاله در دنیاست که در اردیبهشت ماه (May) هر سال برگزار می شود. انواع گل لاله در فضایی به وسعت پانزده کیلومتر در کنار هم قرار می گیرند و تنوع رنگ و زیبایی آنها چشم انداز بی نظیری ایجاد می کند. در این جشنواره بهاری، خانواده سلطنتی هلند، چند صد هزار گل لاله به اوتاوا هدیه می دهند.

جشنواره فرنیجاین

جشنواره هر سال در ماه خرداد (ژوئن) در اتاوا کانادا برگزار می شود. گروه های موسیفی و نمایش، بدون در نظر گرفتن تجربه، سبک و رده بندی، به ارایه آثار خود می پردازند و تنها بینندگان هستند که در مورد بهتر یا بدتر بودن گروه ها رای می دهند.

جشنواره بین المللی کودکان آلکاتلاین

جشنواره خاص کودکان در سال 1985 آغاز شد و هر سال به مدت پنج روز، در اوایل ماه خرداد (ژوئن) برگزار می شود. در طی این پنج روز، گروه های هنری از سراسر دنیا برای کودکان زیر پانزه سال، برنامه های فرهنگی و هنری مخصوص اجرا می کنند. هدف این جشنواره، آشنا کردن کودکان با فرهنگ های متفاوت جهان است.

جشنواره فراریاین

جشنواره (انواع ماشین های فراری) در ماه خرداد (ژوئن) در خیابان پریستون برگزار می شود.

جشنواره رقص کانادا

این جشنواره هر سال در ماه خرداد (ژوئن) در مرکز هنرهای ملی و گالری ملی کانادا برگزار می شود.روز کاناداروز ملی کانادا، اول جولای (10 تیر) و یکی از تعطیلات رسمی کشور است. مراسم این روز به صورت اجرای موسیقی خیابانی، نمایش و رژه دسته جمعی در محل تپه پارلمان و پارک تپه ای برگزار می شود.نمایشگاه سوپر ایکساین نمایشگاه، بزرگترین مراسمی است که سالانه در ماه مرداد (آگوست) در اوتاوا برگزار می شود و قدمتی صدساله دارد.

مسابقات مختلف برای جوانان، شعبده بازی، نمایش حیوانات، اجرای موسیقی، بازارهای مختلف و سایر تفریحات مناسب برای خانواده ها از جاذبه های این نمایشگاه هستند.

جشنواره قومی سی کی سی یو اوتاوا

جشنواره بزرگ موسیقی قومی کانادایی است که در آگوست (مرداد) برگزار می شود.جشنواره بین المللی انیمیشن اوتاوااین جشنواره، هر سال در شهریور ما (سپتامبر) دراتاوا کانادا برگزار می شود  و گروه های حرفه ای، غیرحرفه ای و دانشجویان این رشته، تولیدات انیمیشن خود را برای رقابت با یکدیگر عرضه می کنند.

جشنواره بالون ها

 این مراسم زیبا هر سال، شهریور ماه (سپتامبر) برپا می شود و کشورهای مختلفی در آن شرکت می کنند حدود 150 بالون زیبا با رنگ ها و اشکال مختلف به هوا فرستاده می شوند و مناظر بسیار زیبایی را ایجاد می کنند. یکی از مراسم جانبی و دیدنی این جشنواره، برنامه نورافشانی و آتش بازی بسیار بزرگ آن است.یک سری کنسرت های مشهور موسیقی نیز در این جشنواره برگزار می شود.

جشنواره بین المللی نویسندگان

هر سال در بهار برگزار می شود. تاکنون چندتن از نویسندگانی که آثار خود را برای اولین بار در این جشنواره عرضه کرده اند، بعدها موفق به دریافت جایزه های نوبل، پولیتزر و سایر جوایز ادبی شده اند.

مراسم چراغانی در کریسمس

از سال 1985، این مراسم در ایام کریسمس به همراه جشن ها و مراسم خاص آن در سراسر کانادا برگزار می شود. در شهر اوتاوا کانادا ، ابتدا تنها تپه پارلمان چراغانی و تزیین می شد؛ اما اکنون این تزئنات در سایر قسمت های شهر نیز انجام می شود.

جشنواره جاز اوتاوا

این جشنواره چندهفته ای هنرمندان برجسته دنیا را معرفی می کند.جشنواره بین المللی موسیقی چمبر اتاوا کانادا ادر تابستان برگزار می شود و یکی از بزرگترین جشنواره های موسیقی جهان است.بلوزفستدر تابستان برگزار می شود و بزرگترین جشنواره بلوز (نوعی موسیقی جاز) در کاناداست و ترکیبی از موسیقی راک، پاپ و موسیقی های جهانی است.

کارناوال فرهنگ ها

این کارناوال که به جشنواره بین المللی فرهنگ قومی در اوتاوا کانادا مشهور است، شامل برنامه های فرهنگی به ویژه موسیقی، آواز و رقص از سرتاسر جهان است. در این کارناوال که طی چهار روز برگزار می شود، بیش از پانصد هنرمند، برنامه اجرا می کنند.

جشنواره های ورزشی مسابقه والیبال ساحلی آلکاتلاین

مسابقه والیبال ساحلی، بزرگترین مسابقه درنوع خود در دنیاست که بیش از هزار تیم و ده هزار بازیکن در آن شرکت می کنند. این مسابقه در ماه جولای (تیرماه) در اوتاوا برگزار می شود.

جشنواره بین المللی هاکی اوتاوا

این جشنواره هر سال در اوایل ژانویه (دی) برگزار می شود و یک دوره مسابفات قهرمانی است که بیش از چهارصد تیم از کانادا، آمریکا، اروپا و آسیا در آن شرکت می کنند.

جشنواره وینترلود

هر سال در بهمن ماه (فوریه) اتاوا کانادا میزبان بزرگترین جشنواره ورزشی شمال آمریکا به نام وینترلود است که شامل اسکی روی یخ روی آبراه ریدئو، ساخت مجسمه های برفی و کنده کاری بر روی یخ است. این آبراه در زمستان به بزرگ ترین زمین بازی برفی تبدیل می شود.ماراتون اسکیدر این مسابقه ماراتون که از سال 1967 در بهمن ماه (فوریه) انجام می شود، سالانه بیش از 2200 شرکت کننده در سنین مختلف پنج تا هشتادو پنج سال، در مسیر زیبایی به طول 160 کیلومتر رقابت می کنند.مسابقات اسکی کسکیناداهر سال، بیش از سه هزار اسکی باز از بیش از بیست کشور جهان در این مسابقات اسکی شرکت می کنند. این مسابقات در فوریه (بهمن) برگزار می شود و سطح تکنیکی بالایی آن باعث جذب ورزشکاران زیادی می شود.

جشنواره قایق اژدها

این جشنواره در خرداد  ماه برگزار می شود و شامل قایق سواری روی رودخانه ریدئو، انجام مسابقات مختلف برای کودکان، برپایی بازارهای سنتی و قومی، مسابقه غذاهای سنتی و غیره است.

• خلاصه‌ هزینه‌های زندگی در اوتاوا کانادا و مقایسه با هزینه ها در تهران :

بر اساس محاسبات مرکز معتبر نامبئو (Numbeo.com)  در مارس 2020 :

• هزینه ماهیانه خانواده چهار نفره: 3،014.09 دلار آمریکا یا  4،128.76  دلار کانادا (بدون اجاره).

• هزینه یک ماهه یک نفره: 830.07 دلار آمریکا یا  1،137.05 دلار کانادا (بدون اجاره).

• هزینه شاخص زندگی در اتاوا 47/47 درصد بیشتر از تهران است.

• اجاره در اتاوا به طور متوسط 70.69٪ بیشتر از تهران است.

• هزینه زندگی در رده 178 از 456 شهر جهان قرار دارد.

• اوتوا دارای شاخص هزینه زندگی 63.44 است.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *