اقامت اروپا از طریق ازدواج

اقامت اروپا از طریق ازدواج

اقامت اروپا از طریق ازدواج – یکی از بهترین روش‌های اخذ اقامت در اروپا

رای افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند. راه‌های زیادی برای این کار وجود دارد. به عنوان مثال مهاجرت می‌تواند از طریق سرمایه گذاری، خرید زمین و یا تحصیل باشد.

با این حال، همه‌ی این روش‌ها نتیجه بخش نیستند. یکی از روش‌هایی که درصد موفقیت بالایی برای مهاجرت دارد، ازدواج است. تعداد متقاضیان اقامت اروپا از طریق ازدواج معمولا زیاد است ولی دولت‌های کشورهای اروپایی محدودیتی برای این مسئله قائل نشده‌اند. در این مطلب قصد داریم مروری بر این روش مهاجرت بیانداریم و کشورهای مختلف اروپایی را از این نظر بررسی کنیم.

افزایش اقامت اروپا از طریق ازدواج

اقامت از طریق ازدواج نوع خاصی از اقامت است که می‌تواند سریعا تبدیل به اقامت موقت برای شما شود. به همین دلیل تعداد افرادی که علاقمند به استفاده از این روش هستند، در حال افزایش است. شما در این نوع ازدواج، باید با یکی از افرادی که اقامت دائم کشور مورد نظر را دارد، به صورت رسمی ازدواج کنید به طوری که بتوانید مدارکی رسمی برای ازدواج خود ارائه کنید.

با توجه به افزایش قابل توجه افرادی که برای دستیابی به اقامت دائم به طور فریبکارانه ازدواج می‌کنند (به صورت توافقی و یا با پرداخت پول اقدام به ثبت دفتری ازدواج می‌کنند ولی طرفین در واقع زن و شوهر نیستند)، این نوع ازدواج‌ها توسط دولت کشورهای اروپایی مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرد تا از واقعی بودن آن‌ها اطمینان حاصل شود.

در صورتی که دولت شک کند که ازدواج شما واقعی است، سریعا از کشور موردنظر اخراج خواهید شد تا بررسی‌های بیشتری در این زمینه صورت بگیرد. در اکثر موارد نیز چون دولت دست بالا را دارد، وضعیت به گونه‌ای رقم می‌خورد که شخص خاطی متهم شناخته خواهد شد. پس اگر قصد استفاده از این روش را دارید، بهتر است به روش صحیح و از روش قانونی اقدام کنید.

روش گرفتن اقامت اروپا از طریق ازدواج در کشورهای مختلف

اروپا قاره بزرگی است و کشورهای مختلف، قوانین متفاوتی برای اعطای مجور اقامت از طریق ازدواج دارند. اکثریت این قوانین، طوری است که شما بتوانید اقامت را دریافت کنید و زندگی مشترک خود را شروع کنید. با این حال، باید برای تثبیت اقامت دائم، معمولا باید چند سال را در کشور مربوطه بگذرانید. در ادامه به بررسی برخی از این کشورها خواهیم پرداخت.

سیاست کشور هلند برای اقامت  از طریق ازدواج

یکی از کشورهایی که سیاست بسیار بازی نسبت به دادن اقامت از طریق ازدواج دارد هلند است. در حالت عادی، شما باید حداقل ده سال را در هلند زندگی کنید تا به صورت رسمی اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. با این حال، از طریق ازدواج این فرآیند فقط سه سال طول می‌کشد! پس از این که با یک شهروند اهل کشور هلند ازدواج کردید، بعد از سه سال به صورت رسمی شهروند این کشور محسوب می‌شوید و می‌توانید از تمامی مزایای شهروندی کشور هلند بهره مند شوید.

اقامت اروپا از طریق ازدواج در اسپانیا

اقامت اروپا از طریق ازدواج در اسپانیا یکی از بهترین راه‌های اقامت در اروپا، حوزه شینگن و اتحادیه اروپا است. کشور اسپانیا در حالت عادی قوانین سفت و سختی برای اعطای مجوز اقامت دائم دارد و علت آن تعداد زیاد مهاجران کشورهای آمریکای لاتین به این کشور است که با مردم اسپانیا هم زبان هستند. به همین دلیل در حالت عادی حدود ده سال طول خواهد کشید تا بتوانید اسپانیایی شوید و اقامت دائم را دریافت کنید. با این حال از طریق ازدواج فقط مدت 1 سال انتظار کافی است تا بتوانید اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید.

فرآیند ازدواج  برای اقامت  در کشور پرتغال

همسایه کشور اسپانیا یعنی پرتغال نیز فرآیند آسانی برای اقامت در اروپا از طریق ازدواج برای شما فراهم کرده است. شما برای گرفتن اقامت دائم اسپانیا، باید حداقل شش سال قبل از درخواست گذرنامه در این کشور زندگی کرده باشید. با این حال، کسانی که با یک شهروند پرتغالی ازدواج کرده باشند می‌توانند سریعتر درخواست گرفتن اقامت دائم را ثبت کنند و در عرض یک تا دو سال اقامت دائم خود را دریافت کنند.

قوانین پرتغال حتی الزامی برای شما ایجاد نمی‌کند که وقت خود را در خاک پرتغال بگذرانید؛ به این معنی که می توانید در خارج از کشور با همسر پرتغالی خود زندگی کنید و هنوز هم واجد شرایط گرفتن شهروندی این کشور باشید.

کشور انگلستان و فرآیند ازدواج برای اقامت دائم

اقامت اروپا از طریق ازدواج با یک شهروند انگلستانی نیز روال نسبتا ساده‌ای دارد. طبق شرایط اقامت ازدواج در انگلستان، شما باید حداقل 18 سال داشته باشید و مدارک رسمی مبنی بر ازدواج را به دولت انگلستان ارائه کنید و همچنین باید سه سال پیش از درخواست اقامت، در این کشور زندگی کرده باشید.

پس از آن شما برای مصاحبه فراخوانده خواهید شد و سطح زبان انگلیسی شما مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر سطح تسلط شما بر زبان این کشور نیز مورد قبول واقع شود و تشخیص بدهند که شخصیت مفیدی برای جامعه خواهید بود، شهروندی دائم را به شما اعطا می‌کنند.

شرایط کشور ایرلند برای مهاجرت از طریق ازدواج

افراد متاهل که با یک شهروند ایرلندی ازدواج کرده باشند، می‌توانند پس از گذشت یک سال از “اقامت احتمالی” در این کشور اروپایی و به شرط گذشت سه سال از مدت ازدواج (حتی اگر در کشور دیگری بوده باشد)، درخواست اقامت ایرلند را داشته باشند. شرط اقامتی دیگری نیز وجود دارد که در آن باید حداقل یک سال درآمدی حداقل داشته باشید و مالیات پرداخت کرده باشید. مزیت گرفتن تابعیت ایرلند این است که پس از گرفتن گذرنامه ایرلندی، می‌توانید در هر نقطه اروپا زندگی کنید و تقریباً به هر کشوری در دنیا سفر کنید. مالیات این کشور نیز بسیار پایین است.

کشور لهستان و تابعت از طریق ازرواج

مشابه برنامه ایرلند، لهستان نیز برنامه مشابهی برای اقامت اروپا از طریق ازدواج دارد و به افرادی که دارای همسر لهستانی هستند اجازه می‌دهد تا بعد از سه سال ازدواج و دو سال اقامت بی وقفه در این کشور، شهروند دائم این کشور شوند. در مدت مقرر دو ساله نباید خاک این کشور را ترک کنید.

در حالی که حضور این کشور در منطقه شنگن به معنای این است که شما ممکن است به سراسر اروپا سفر کنید، دولت لهستان واقعاً از شما می‌خواهد که در کشور آن‌ها زندگی کنید تا اقامت را به صورت رسمی به شما اعطا کند و در صورتی که زمان حضور شما در این کشور کمتر از دو سال باشد، باید باز هم صبر کنید تا شهروندی به شما داده شود.

همچنین در این مدت باید میزان مشخصی از درآمد را داشته باشید و مالیات خود را نیز به موقع پرداخت کنید. البته مالیات این کشور نزدیک به 18 درصد درآمد شما است و به نظر رقم بالایی محسوب می‌شود. هیچ الزامی از نظر تسلط بر زبان برای به دست آوردن تابعیت لهستانی از طریق ازدواج وجود ندارد.

تابعت کشور فرانسه از طریق ازدواج

فرانسه نیز یکی دیگر از کشورهایی است که قوانین بسیار مناسبی برای اعطای اقامت اروپا از طریق ازدواج برای افراد غیراروپایی ارائه می‌کند. اگر بیش از سه سال با یک شهروند فرانسوی ازدواج کرده‌اید، می‌توانید فوراً برای اقامت دائم اقدام کنید. این در حالی است که حتی اگر در دوران ازدواج خود در فرانسه زندگی نکرده‌اید نیز هیچ مشکلی برای دریافت اقامت دائم برای شما وجود نخواهد داشت.

اگر کمتر از سه سال است که ازدواج کرده‌اید، می‌توانید پس از سه سال اقامت موقت، برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید. روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد و برای آشنایی بیشتر با این روش‌ها بهتر است با موسسه‌های مهاجرتی مثل سازمان مهاجرتی تدبیرساز تماس بگیرید تا شما را در این راهنمایی کنند.

اقامت کشور آلمان از طریق ازدواج

آلمان یکی از مهم‌ترین کشورهای اروپا است و کیفیت بالای زندگی در این کشور باعث شده است که سخت‌گیری‌هایی در مورد مهاجرت به این کشور وجود داشته باشد و در چند سال اخیر این سخت‌گیری‌ها به بیشتر شده است.
ثبت نام ازدواج در آلمان در اداره ثبت احوال معمولاً توسط هر دو نامزد انجام می‌شود. اما اگر یکی از زوجین نتواند در آن شرکت کند، می‌توانید از طریق وکالت این کار را انجام بدهید. این مسئله به این معناست که شما نیازی ندارید حتما برای درخواست به صورت تمام وقت در این کشور حضور داشته باشید.

اداره ثبت بررسی می‌کند که آیا شرایط ازدواج و همه اسناد موجود است. همچنین صحت ازدواج شما نیز بررسی می‌شود. همچنین باید تضمین کرد که از لحاظ مالی توانایی پشتیبانی از همسر خود را دارید و البته دانش شما در زبان آلمانی در حد ابتدایی هست. در چنین شرایطی پس از مدت سه سال، اقامت این کشور را دریافت خواهید کرد.

جمع‌بندی

در این مطلب اقامت اروپا از طریق ازدواج را مورد بررسی قرار دادیم و دیدیم که در بسیاری از کشورهای اروپایی چه قوانینی بر این مسئله حاکم است. ظاهرا هیچ کشوری بلافاصله پس از ازدواج به شما اقامت دائم نمی‌دهد اما تقریباً همه کشورها سازوکاری دارند که شما پس از گذراندن چند سال در این کشورها، اقامت دائم را دریافت خواهید کرد.

در طی این سال‌ها شما باید نوع دیگری از اقامت را داشته باشید. به عنوان مثال اقامت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، خرید ملک، خرید اوراق قرضه و غیره می‌تواند اقامت موقت را برای شما به همراه داشته باشد تا بتوانید زمان مقرر را در این کشورها بگذرانید و اقامت دائم از طریق ازدواج دریافت کنید. در صورتی که از شرایط دقیق این نوع مهاجرت آگاهی ندارید، با موسسه مهاجرتی تدبیرساز تماس بگیرید تا از جدیدترین اطلاعات در این زمینه مطلع شوید.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا پایتخت آمریکا واشنگتن می باشد. این کشور، با مساحتی نزدیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *