اقامت اروپا از طریق خرید سهام

اقامت اروپا از طریق خرید سهام

مقدمه

اروپا یکی از ثروتمندترین قاره‌های دنیا است که قدرت‌های اقتصادی بزرگی مانند انگلستان، فرانسه، آلمان و غیره در آن قرار دارند. همین مسئله باعث شده که اقتصاد در این قاره رونق زیادی داشته باشد. بازار اوراق بهادار در قاره اروپا شکل گرفت و حالا پس از گذشت چند صده، اروپایی‌ها برای افراد خارجی که علاقمند به سرمایه گذاری در کشورشان باشند، اقامت می‌دهند.

اقامت اروپا از طریق سهام و اوراق قرضه یکی از روش‌های اقامت است که معمولا در همه کشورهای اروپایی قابل انجام نیست. با این حال از بسیاری جهات یکی از سریع‌ترین روش‌های اقامت است. با ما همراه باشید تا با این روش اقامت اروپا آشنا شوید.

اقامت اروپا از طریق سهام و اوراق قرضه

پیش از این که در مورد این روش اقامتی آگاهی پیدا کنیم بد نیست بدانیم اوراق قرضه به چه چیزی گفته می‌شود. اوراق قرضه اسنادی هستند که به موجب آن شرکتی متعهد می‌شود مبالغ مشخصی به عنوان بهره سالانه در زمان‌هایی خاص به دارنده آن پرداخت کند. در این روش دارنده اوراق حق دریافت اصل و بهره آن را دارد ولی هیچ مالکیتی در شرکت ندارد. خرید و فروش اوراق قرضه و سهام در کشورهای اروپایی به طور گسترده انجام می‌شود.

افراد خارجی می‌توانند (گاهی حتی بدون حضور در یک کشور اروپایی) سهام یک شرکت را خریداری کنند و از آن سوددهی کنند. در برخی کشورها نیز برای این کار به افراد خارجی اقامت دائم داده می‌شود. البته از آن جایی که اعطای حق اقامت در انحصار دولت است، معمولا شهروندی یک کشور از طریق سهام دولتی و اوراق قرضه شرکت‌های وابسته به دولت به افراد خارجی اعطا می‌شود.

در برخی کشورها نیز این نوع اقامت در چهارچوب برنامه‌های سرمایه گذاری تعریف شده و افراد می‌توانند همانند خرید ملک یا ذخیره پول در بانک، اقامت خود را فقط از طریق این سهام به دست بیاورند. در بخش بعد اطلاعات جزئی این نوع از اقامت را در بین کشورهای اروپایی مورد بررسی قرار می‌دهیم.

آلمان

برای گرفتن اقامت اروپا از طریق سهام و اوراق قرضه دولتی در آلمان شما باید مبلغ 300 هزار یورو را به مدت 5 سال در این کشور سرمایه گذاری کنید. پس از اتمام این مدت، به شما مجوز اقامت دائم در این کشور داده می‌شود و می‌توانید در حوزه شینگن سفر کنید و از اکثر کشورهای جهان بدون ویزا بازدید کنید چرا که پاسپورت آلمان یکی از بهترین پاسپورت‌های جهان است. البته در این مدت پنج سال شما باید در این کشور حضور فیزیکی داشته باشید تا بتوانید اقامت دائم را کسب کنید.

قبرس

روش اخذ اقامت اروپا از طریق سهام و اوراق قرضه به این صورت است که شما در ابتدا باید مبلغ 500 هزار یورو سهام یا اوراق قرضه را در این کشور خریداری کنید. پس از این که شش ماه از این سرمایه گذاری شما در این کشور گذشت، به شما پاسپورت این کشور داده می‌شود و می‌توانید به 152 کشور جهان بدون هیچ مشکلی سفر کنید.

بلغارستان

اقامت بلغارستان با خرید 500 هزار یورو اوراق قرضه دولتی امکان پذیر است و پس از خرید، شما به مدت 5 سال اقامت موقت دریافت خواهید کرد و پس از این مدت شهروند بلغارستان خواهید شد و این رقم به حساب شما برمی‌گردد.

مالت

اقامت اروپا از طریق مالت، با خرید 250 هزار یورو سهام در این کشور امکان پذیر است. پس از 5 سال می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید و در طول مدت این پنج سال این مبلغ به شکل سهام وجود داشته باشد و آن را خرید و فروش نکنید. شما در طول این ملت می‌توانید در خارج از این کشور زندگی کنید.

فرانسه

برخلاف اکثریت کشورهای اروپایی، در فرانسه خرید اوراق قرضه دولتی نمی‌تواند باعث دریافت اقامت این کشور شود. با این حال شما می‌توانید از طریق سرمایه گذاری روی راه اندازی شرکت و یا روش‌های دیگر سرمایه گذاری مانند اقامت این کشور را دریافت کنید.

ایتالیا

برای دریافت اقامت اروپا از طریق سهام می‌توانید مبلغ 2 میلیون یورو اوراق قرضه در این کشور خریداری کنید تا 2 سال اقامت موقت در این کشور بگیرید. این دوره قابل تمدید است و می‌توانید تا سه سال دیگر نیز این اقامت را تمدید کنید تا به حد نصاب اقامت دائم برسید. در این روش شما نیازمند حضور فیزیکی در این کشور نیستید.

مجارستان

اقامت اروپا از طریق سهام و اوراق قرضه در مجارستان، پرطرفدارترین روش اقامت در این کشور و شاید پرطرفدارترین روش اقامت از طریق سهام در تمام اروپا است. شما در این روش 1 میلیون لِو بلغاری (معادل با 300 هزار دلار) را صرف خرید اوراق قرضه یک شرکت دولتی خواهید کرد. این مبلغ در صورت درخواست شما برای انتقال خانواده شما می‌تواند به اندازه 60 هزار دلار دیگر افزایش پیدا کند. پس از مدت دو سال شما می‌توانید شهروند این کشور شوید. تمامی این مبلغ پس از مدت این پنج سال به شما برخواهد گشت.

سوییس

سوییس یکی از کشورهایی است که می‌توانید اوراق قرضه را در آن خریداری کنید ولی خرید این سهام و اوراق قرضه منجر به اخذ اقامت در این کشور اروپایی نخواهد شد.

ترکیه

در کشور ترکیه روش اقامت اروپا از طریق سهام و اوراق قرضه امکان پذیر است و در غالب ویزای سرمایه گذاری تعریف شده است. خرید زمین، سرمایه گذاری روی شرکت‌ها و اوراق قرضه سه نوع ویزای سرمایه گذاری در ترکیه هستند که روش خرید اوراق قرضه نسبت به خرید زمین هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت و باید 500 هزار یورو را پرداخت کنید تا بتوانید اقامت این کشور را از طریق خرید اوراق قرضه به دست بیاورید.

انگلستان

امکان اقامت اروپا از طریق سهام و اوراق قرضه در انگلستان وجود دارد ولی این روش اقامت، روشی ترکیبی است. شما در این روش باید 2 میلیون پوند هزینه کنید تا بتوانید اقامت موقت بگیرید و بعد از پنج سال اقامت شما تبدیل به اقامت دائم شود و این مبلغ به شما برگردد. همچنین 75 درصد این مبلغ باید برای خرید اوراق قرضه صرف شود و 25 درصد آن باید صرف خرید دارایی شود و یا در بانک ذخیره شود. در طول این مدت شما حق خرید و فروش دارایی ذکر شده و یا بیرون کشیدن این مبلغ از بانک را نخواهید داشت.

روسیه

اقامت اروپا از طریق سهام و اوراق قرضه در روسیه قابل انجام است و شما می‌توانید پس از خرید 750000 روبل روسیه این اقامت را دریافت کنید ولی باید مدنظر داشته باشید که با دریافت اقامت روسیه ویزای شینگن را دریافت نخواهید کرد.

یونان

شما برای دریافت اقامت یونان باید مبلغ 400 هزار یورو اوراق قرضه در این کشور خریداری کنید تا اقامت یکساله به شما داده شود. پس از اتمام این زمان می‌توانید این اقامت را هر ساله تمدید کنید تا بتوانید به حد نصاب سال‌های موردنظر برای اقامت دائم رسیده و اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

آذربایجان

شما می‌توانید به عنوان یک خارجی اوراق قرضه در کشور آذربایجان خریداری کنید ولی با خرید این اوراق اقامت این کشور را به دست نمی‌آورید.

ایرلند

اگر در ایرلند 500 هزار یورو سهام قرضه دولتی خریداری کنید، به مدت 5 سال و 6 ماه به شما اقامت داده می‌شود و پس از آن شهروند دائم این کشور خواهید شد. در این مدت نیاز به حضور در کشور ایرلند نیست.

هلند

اقامت هلند از طریق خرید سهام و اوراق قرضه در هلند نیز امکان پذیر است. فقط باید مبلغ 1 میلیون و 250 هزار یورو را در این کشور صرف خرید اوراق قرضه کنید. پس از این کار به شما اقامت موقت 5 ساله داده می‌شود. در این مدت باید حداقل 1 بار در سال در هلند حضور داشته باشید تا بتوانید پس از مدت 5 سال اقامت دائم را دریافت کنید ولی در سایر زمان‌های سال نیازمند حضور در این کشور نیستید تا اقامت دائم را دریافت کنید.

اسپانیا

اسپانیا نیز برنامه‌ای در غالب ویزای طلایی برای افراد علاقمند به گرفتن اقامت اروپا از طریق سهام و اوراق قرضه دولتی در نظر گرفته است. با خرید 2 میلیون پوند اوراق دولتی می‌توانید اقامت 2 ساله را دریافت کنید. این اقامت تا مدت 5 سال دیگر نیز قابل تمدید است ولی در صورتی که 4 سال و 2 ماه در این کشور حضور داشته باشید می‌توانید اقامت دائم را کسب کنید و با کسب ویزای شینگن زندگی راحتی در اروپا داشته باشید.

لاتویا

با خرید 250 هزار یورو اوراق قرضه و سهام در این کشور می‌توانید برای مدت 5 سال اقامت موقت دریافت کنید و پس از گذشت این دوره زمانی به صورت دائم شهروند اروپا شوید.

سخن پایانی

ما در این مطلب نگاهی به اقامت اروپا از طریق سهام و اوراق قرضه انداختیم و دیدیم که برای هر کشوری چه قوانینی در این زمینه وجود دارد. وجود اوراق قرضه از برخی جهات یکی از بهترین روش‌های اقامت است و به راحتی می‌تواند برای شما اقامت یک کشور اروپایی را به همراه داشته باشد. اگر قصد شما برای اقامت اروپا جدی است و تمکن مالی نیز دارید، با موسسه‌ مهاجرتی تدبیرساز تماس بگیرید تا جزئیات دقیق‌تری را در اختیار شما قرار بدهد و راه مهاجرت به این قاره بزرگ و ثروتمند اروپا را برای شما هموار کند.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا پایتخت آمریکا واشنگتن می باشد. این کشور، با مساحتی نزدیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *