اقامت اروپا از طریق خرید ملک

اقامت اروپا از طریق خرید ملک – صفر تا صد با این روش اقامت

اروپا یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی است. سطح رفاه اجتماعی و اقتصادی در این قاره به قدری بالا است که سالانه هزاران نفر اقدام به مهاجرت به کشورهای اروپایی می‌کنند. یکی از این راه‌های مهاجرت، خرید ملک است. ما در این مطلب قصد داریم به مبحث اقامت اروپا از طریق خرید ملک بپردازیم و آخرین اطلاعات موجود در این زمینه را برای شما بیان کنیم.

اقامت اروپا از طریق خرید ملک

قاره اروپا متشکل از چندین کشور پیشرفته است که هر کدام قوانین و ویژگی‌های خاصی دارند. کشورهایی که متقاضی زیادی برای مهاجرت دارند، معمولا شرایط سخت‌تری را برای پذیرش اقامت مهاجران تعیین می‌کنند و کشورهایی که قدرت اقتصادی و سیاسی کمتری دارند، معمولا شرایط ساده‌تری دارند. در ادامه مطلب برخی از مهم‌ترین کشورهای اروپا را از نظر اقامت مورد بررسی قرار می‌دهیم و خواهیم دید که اقامت از طریق خرید ملک در کدام کشورها آسان‌تر است.

کشور آلمان

آلمان قدرت اول اقتصادی اروپا است و بسیاری از مردم جهان و حتی اروپا آرزوی زندگی در این کشور را دارند. به همین دلیل است که میلیون‌ها غیرآلمانی در این کشور زندگی می‌کنند. خود این کشور نیز سیاست نسبتا بازی نسبت به مهاجرت به این کشور دارد.

این کشور شکل خاصی از ویزا را طراحی کرده که افراد برای اخذ آن می‌توانند ملکی به مبلغ 250 هزار یورو در این کشور خریداری کنند. سپس دولت آلمان به آن‌ها اجازه تردد و اقامت در این کشور را می‌دهد و پس از سه سال تبدیل به شهروند دائم کشور آلمان می‌شوند. البته اقامت از طریق اجاره ملک نیز قابل انجام است، ولی شرایط خاصی دارد. برای این که از شرایط دقیق این نوع مهاجرت آگاه شوید با مؤسسه‌های مهاجرتی مثل سازمان ما تماس بگیرید.

کشور سوئد

سوئد یکی از بهترین مقصدها برای زندگی در اروپا است. این کشور سوسیالیستی یکی از بهترین سیستم‌های دولتی را دارد و دولت این کشور در تمام جنبه‌ها سعی دارد که به شهروندان خود کمک کند تا زندگی بهتری داشته باشند. با این حال این کشور، برای گرفتن مجوز اقامت اروپا از طریق خرید ملک گزینه خوبی محسوب نمی‌شود و دولت این کشور به هیچ کس مجوز اقامت در این کشور با خرید ملک را نمی‌دهد. شما برای خرید ملک در سوئد، ابتدا باید از طریق روش‌های دیگر اقامت خود را دریافت کرده باشید.

کشور نروژ

نروژ نیز تقریبا شرایط مشابهی نسبت به کشور همسایه خود یعنی سوئد دارد. در نروژ نیز مانند سایر کشورهای اسکاندیناوی، شرایط زندگی بسیار مناسب است و سطح رفاه اجتماعی مردم بالا است. دولت این کشور نیز مانند دولت کشور سوئد از هر کسی که اقدام به خرید ملک در این کشور کند با روی باز استقبال می‌کند (حتی اگر این شخص اهل نروژ نباشد). با این حال امکان گرفتن اقامت از طریق خرید زمین در این کشور وجود ندارد و برای گرفتن اقامت این کشور باید از روش‌های دیگر استفاده کنید.

فرانسه

فرانسه یکی از قطب‌های تمدن در دنیا و یکی از بهترین کشورهای اروپا برای اقامت است. اگر چه این کشور میزبان میلیون‌ها مهاجر بوده است، امروزه امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک را لغو کرده است و چنین چیزی در اسناد رسمی مهاجرتی این کشور یافت نمی‌شود. با این حال برای اخذ اقامت فرانسه می‌توانید از روش‌های دیگری استفاده کنید و پس از گرفتن اقامت موقت اقدام به خرید ملک در این کشور کنید.

کشور ایتالیا

ایتالیا امکان اقامت اروپا از طریق خرید ملک را فراهم کرده است. شما با سفر به این کشور زیبای جنوب اروپا می‌توانید با صرف 99 هزار یورو اقدام به خرید یک ملک کنید و پس از پنج سال اقامت ایتالیا را دریافت کنید. با این حال دولت ایتالیا فیش حقوقی شما را در طول این مدت چک خواهد کرد.

کشور مجارستان

مجارستان یکی از کشورهای تقریبا ناشناخته برای ایرانیان است. اگر چه سطح رفاه در این کشور نسبت به کشورهای اروپای غربی کمتر است ولی به صورت کلی، با اقامت در مجارستان می‌توانید به کشورهای دیگر اروپایی سفر کنید و با آن‌ها تجارت کنید. امکان اخذ مجوز اقامت اروپا از طریق خرید ملک در مجارستان وجود ندارد. با این حال یک روش جایگزین برای این مسئله وجود دارد. شما می‌توانید با 300 هزار یورو اقدام به خرید اوراق قرضه دولتی کنید و سپس در این کشور زمین خریداری کنید. با خرید اوراق قرضه می‌توانید اقامت این کشور را پس از مدت سه تا پنج سال به دست بیاورید.

سوییس

این کشور واقع در قلب اروپا، یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا است و شهروندان این کشور در همه زمینه‌ها رفاه دارند. با این حال شرایط زندگی در این کشور به دلیل ارزش بسیار بالای واحد پول این کشور و قوانین سفت و سخت وضع شده توسط دولت سوییس، چندان آسان نیست. البته اگر شما تبعه یکی از کشورهای اتحادیه اروپا باشید، می‌توانید با خرید ملک اقامت این کشور را دریافت کنید و افراد تبعه سایر کشورها این امکان را ندارند. البته اگر تبعه کشورهای اروپایی نیز نباشید باز هم امکان اخذ اقامت سوییس از سایر روش‌ها وجود دارد ولی شرایط بسیار پیچیده‌ای دارد که بهتر است برای فهم بهتر آن با شرکت‌های مهاجرتی تماس بگیرید.

اتریش

اتریش یک کشور زیبا با فرهنگی غنی در قلب اروپا است و بسیاری از مراکز فرهنگی و سیاسی اروپا در این کشور قرار دارند. طبیعت زیبای این کشور و شهرهایی که در دل جنگل‌ها و رودها واقع شده‌اند همیشه افراد زیادی را علاقمند به خرید ملک در این کشور می‌کند. اگر چه این کشور اجازه می‌دهد که به خارجیان در آن زمین و ملک خریداری کنند ولی خرید ملک مجوزی برای اخذ اقامت در این کشور محسوب نمی‌شود و چنین قانونی در اتریش نیز حاکم نیست.

ترکیه

همسایه شمال غربی ایران یکی از بهترین کشورها برای گرفتن اقامت اروپا از طریق خرید ملک است. از آن جایی که بخشی از این کشور در قاره اروپا قرار دارد، شهروندان این کشور از بسیاری از مزایای زندگی در اروپا بهره مند هستند. ارز ترکیه ارزش بسیار بالایی نسبت به ریال ایران ندارد و همین نزدیکی قیمت‌ها باعث شده که ترکیه یک گزینه مناسب برای مهاجرت از طریق خرید ملک باشد. شما با صرف مبلغ 250 هزار دلار و خرید یک ملک در کشور ترکیه می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید. با این حال ترکیه جزو اتحادیه اروپا نیست و شما نمی‌توانید به عنوان شهروند ترکیه، بدون روادید به همه کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنید.

انگلستان

انگلستان یکی از سه قدرت برتر اقتصادی اروپا است و شرایط زندگی در این کشور متناسب با بهترین استانداردهای جهانی است. با این حال انگلستان برخلاف فرانسه و آلمان شرایط دشوارتری برای مهاجرت تعیین کرده است. سرمایه گذاری در انگلستان و کسب اقامت، از قوانین پیچیده‌ای پیروی می‎کنند و شما فقط با خرید زمین و ملک نمی‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید. در سیستم امتیازبندی که اداره مهاجرت انگلستان آن را انجام می‌دهد، تنها با سرمایه گذاری 2 میلیون پوند و کسب امتیازات دیگری مانند تسلط به زبان انگلیسی می‌توانید اقامت این کشور را به دست بیاورید.

کشور قبرس

قبرس یکی از زیباترین جزیره‌های دریای مدیترانه است که در مسیر تجارت میان قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع شده است. این کشور به دو بخش یونانی نشین و ترک نشین تقسیم شده است. برای گرفتن تابعیت قبرس و اقامت اروپا از طریق خرید ملک می‌توانید 300 هزار یورو را صرف خرید یک ملک کنید و به مدت یکسال در این کشور حضور دائم داشته باشید تا اقامت آن را دریافت کنید.

کشور روسیه

یکی از بهترین گزینه‌ها برای اقامت اروپا از طریق خرید ملک روسیه است. دولت بزرگترین کشور جهان که فاصله مرزهای آن به ایران نیز بسیار نزدیک است، قوانین چندان سفت و سختی برای مهاجرت ندارد و از ورود خارجیانی که در این کشور زمین بخرند، استقبال می‌کند. شما می‌توانید 15 میلیون روبل را صرف خرید زمین در این کشور کنید و پس از این که سه سال از اقامت شما گذشت، شهروند روسیه محسوب خواهید شد. البته لازم به ذکر است که مطابق با قوانین روسیه، شما حق خرید زمین در مناطق مرزی را نخواهید داشت.

کشور آذربایجان

این همسایه شمالی ایران اگر چه به طور کامل یک کشور اروپایی محسوب نمی‌شود ولی به سبب این که سال‌ها جزوی از خاک شوروی بوده و هم اکنون کشور روسیه جزوی از اروپا است، شهروندان آن از برخی گزینه‌ها و مزایای زندگی اروپایی برخوردار هستند. در صورتی که بتوانید ملکی با حداقل قیمت 100 هزار منات آذربایجان (معادل 54 هزار دلار) خریداری کنید، می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید.

کشور هلند

هلند کشوری زیبا با اقتصادی پویا است که یکی از بهترین شرایط زندگی را برای شهروندان خود فراهم می‌کند. با این حال دولت این کشور نیز مجوز اخذ اقامت اروپا از طریق ملک در هلند را صادر نمی‌کند. شما می‌توانید به جای خرید ملک، پول خود را صرف راه اندازی و حتی خرید یک شرکت معامله ملک در این کشور کنید تا بتوانید به راحتی اقامت این کشور را دریافت کنید. این کار با صرف هزینه 1250000 یورو امکان پذیر است.

کشور اسپانیا

کشور اسپانیا برنامه جالبی برای اقامت مهاجران در کشور خود دارد که به آن ویزای طلایی می‌گویند. ویزای طلایی در واقع برنامه‌ای بود که دولت می‌خواست با آن سرمایه خارجی را جذب کند تا شرایط بحرانی اقتصادی خود را سامان دهد. این برنامه در کشورهایی مانند پرتغال و یونان نیز در حال اجرا است. شما با این روش می‌توانید 500 هزار یورو را صرف خرید ملک در این کشور کنید و مجوز اقامت اروپا از طریق خرید ملک را به سادگی دریافت کنید.

جمع‌بندی

در این مطلب به بررسی اقامت اروپا از طریق خرید ملک پرداختیم و چندین کشور اروپایی را برای مهاجرت مورد بررسی قرار دادیم. اگر شما نیز قصد مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی را دارید، به مؤسسه‌های مهاجرتی معتبر مثل سازمان ما مراجعه کنید تا جدیدترین اطلاعات در این زمینه را در اختیار شما قرار دهند.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا پایتخت آمریکا واشنگتن می باشد. این کشور، با مساحتی نزدیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *