ویزا و اقامت تحصیلی کرواسی

ویزا و اقامت تحصیلی کرواسی

ویزا و اقامت تحصیلی کروواسی

ویزا و اقامت تحصیلی کرواسی: کرواسی کشوری است واقع در منطقه بالکان (جنوب مرکزی اروپا) که از شمال با اسلوونی و مجارستان، از شمال شرقی با صربستان، از شرق با بوسنی و هرزگووین و از جنوب با مونته‌نگرو و دریای آدریاتیک هم‌مرز است با کرشناسان مهاجرتی کوچ تماس گرفته و اطلاعات بیشتری در زمینه ویزای تحصیلی کرواسی دریافت کنید.

بزرگترین شهر و پایتخت کشور کرواسی شهر زاگرب نام دارد و از دیگر شهرهای مهم کشور کرواسی می توان از اوسییک، دوبرونیک، پولا، واراژدین و رییکا نام برد.

زبان کرواتی زبان رسمی در کرواسی است که از ریشه زبان های هند و اروپایی گرفته شده است. بسیاری از واژه های این زبان مشابه با زبان فارسی باستان است. شرایط آب و هوایی در کشور کرواسی در بخش های مختلف  متفاوت است، برای مثال در مناطق مرکزی و ارتفاعات آن آب و هوای کوهستانی و در شمال آب و هوای معتدل برقرار است.

نواحی ساحلی دریای آدریاتیک نیز دارای آب ‌و ‌هوای مطبوع مدیترانه ‌ای هستند. از جاذبه های مشهور کرواسی می‌توان از خانه های رنگارنگ شهر رووینی، ساحل بی‌نظیر دالماسی، شهر بندری قرون وسطایی دوبروونیک و پارک ملی جزیره ملجت نام برد.

ویزا و اقامت تحصیلی کرواسی در مقطع کارشناسی در کرواسی، ارزیابی براساس نمرات دانش آموزی و امتحان ورودی در برخی دانشگاه ها می باشد. برای مقاطع تحصیلات تکمیلی، ارزیابی بر مبنای دوره کارشناسی متقاضی و دست آوردهای او می‌باشد.

هزینه تحصیلی در مقطع کارشناسی در رشته های علوم فنی تقریبا حدود 3000 یورو در سال و در رشته علوم پزشکی حدود 8000 یورو می باشد. هزینه برای دوره های تحصیلات تکمیلی دانشجویان بین المللی معمولا کمتر از 2500 یورو در سال می باشد. هزینه زندگی دانشجویی در کشور کرواسی ماهیانه 400 تا 700 یورو بسته به سبک زندگی فرد متغیر است.

از دانشگاه های معتبر و برتر کرواسی می توان از دانشگاههای نورث، دابرونویک ، پولا، ریجکا و دانشگاه زاگرب نام برد. در ادامه به بررسی دانشگاه های کرواسی مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران پرداخته می شود:

مورد تایید وزارت علوم در سال تحصیلی 2020-2021:

گروه ب (خوب)

  1. University of Rijeka
  2. University of Split
  3. University of Zagreb

گروه ج (متوسط)

  1. Josip Juraj Strossmayer University of Osijek
  2. University of Dubrovnik
  3. University of Zadar
  4. Zagreb School of Economics and Management

مورد تایید وزارت بهداشت در سال تحصیلی 2020-2021:

University of Split

University of Zagreb

لازم به ذکر است دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در کرواسی تحصیل می‌کنند اجازه ده ساعت کار در طول هفته، دانشجویان مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد 20 ساعت و اما دانشجویان مقطع دکترا اجازه کار به مدت 30 ساعت در هفته را دارند. از آنجایی که صنعت به شدت در کشور کرواسی آسیب دیده است و این کشور بعد از بلغارستان و رومانی سومین کشور فقیر در اتحادیه اروپا می باشد، لذا متاسفانه شرایط کار مناسبی برای دانشجویان بین المللی و خانواده آن‌ها در این کشور میسر نخواهد بود.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا پایتخت آمریکا واشنگتن می باشد. این کشور، با مساحتی نزدیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *