اقامت دائم و پاسپورت اوکراین

اقامت دائم و پاسپورت اوکراین

اقامت قانونی اوکراین از طریق مهاجرت کاری به اوکراین

دوستان عزیز دقت داشته باشید که مجوز قانونی برای مهاجرت در کشور وجود ندارد و تنها مجوز مهاجرت کاری یا کاریابی خارجی هست که از سوی وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی صادر می‌شود.

طبعاً هر قرارداد با شخصیت حقیقی یا حقوقی که مجوز رسمی کاریابی و مهاجرت از وزارت کار نداشته باشد، برای مهاجرت کاری، فاقد اعتبار می‌باشد و در صورت بروز مشکل و عدم ایفای تعهدات کاریابی، قابل پیگیری نمی‌باشد.

لذا توصیه می‌شود به این نکته مهم توجه داشته باشید و تنها کار خود را به مؤسسات و اشخاصی واگذار نمائید که مجوز رسمی از وزارت کار داشته باشد. در این صورت خیال شما از هر نظر: هزینه، زمان، خدمات، تعهدات و … راحت بوده و سرنوشت و آینده خود را با مؤسسات دارای مجوز، محکم‌تر و بهتر بسازید.

لیست کاریابی‌های خارجی دارای مجوز از وزارت کار در این لینک قابل مشاهده است:

https://karyabi.mcls.gov.ir/fa/dakheli/karyabikhareji/khareji

مجوز کاریابی بین المللی تدبیرساز از وزارت کار و امور اجتماعی
مجوز کاریابی بین المللی تدبیرساز از وزارت کار و امور اجتماعی

اقامت و پاسپورت اوکراین برای شما می‌گیریم

اوکراین یکی از بزرگترین کشورهای اروپاست که در سال 1991 پس از سال‌ها استقلال خود را از اتحادیه جماهیر شوروی به دست آورد. زبان رسمی آن زبان اوکراینی می‌باشد و دانش زبان روسی نیز در این کشور کاربرد گسترده‌ای دارد.

اوکراین با 603/550 کیلومتر مربع مساحت و 2782 کیلومتر خط ساحلی، چهل و چهارمین کشور بزرگ جهان و پس از روسیه دومین کشور وسیع در اروپا است. در بین کشورهای اروپایی کشور اوکراین در بین کم هزینه‌ترین کشورها برای تحصیل قرار گرفته است و از آنجا که تحصیل در اوکراین به زبان‌های اوکراینی، روسی و انگلیسی مقدور می‌باشد، مقصد مناسبی برای دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شود.

اوکراین در نقشه، از ناحیه‌ی شمالی خود با کشور بلاروس همسایه می‌باشد و از ناحیه‌ی شرق با کشور روسیه، از ناحیه‌ی غربی با کشور لهستان، اسلواکی و مجارستان همسایه است. در زیر نقشه اوکراین برای آشنایی بیشتر موقعیت این کشور در اروپا نمایش داده شده است. پایتخت کشور اوکراین نیز شهر کی‌اِف است. این کشور در زمره کشورهای صنعتی خصوصاً در بخش کشاورزی می‌باشد و از بزرگترین صادرکننده‌های غلات از جمله گندم، ذرت دامی و سویا می‌باشد.

از شهرهای پرجمعیت اوکراین می‌توان از کیِف، خارکوف، دنیپروپتروفسک، اودسا و دونتسک نام برد. دانشگاه‌‌های اوکراین با بیشترین تعداد در شهرهای کیف و خارکف قرار دارند.

در ادامه به مهمترین مطالب و تیترهای اصلی این نوشتار پرداخته می‌شود:

سفر به اوکراین
تفاوت ویزا و پاسپورت
روش‌های اخذ اقامت در اوکراین و پاسپورت اوکراین
ثبت شرکت در اوکراین
تابعیت از طریق تولد
تولد در اوکراین
تابعیت مضاعف در کشور اوکراین
هزینه زندگی در اوکراین
ویزای اوکراین
جمع بندی
مزایای مهاجرت به اوکراین
معایب مهاجرت به اوکراین

سفر به اوکراین

اوکراین دارای چهار فصل در طول سال است، لذا هوای اوکراین از دیدگاه مهاجران هوایی مطبوع قلمداد می‌شود. به جز سواحل زیبا، قلعه‌ها و غارهای زیبایی در اوکراین وجود دارد. جاذبه‌های توریستی اوکراین عبارت است از:
دروازه طلایی کیِف (Golden Gate)
عمارت یانوکوویچ (Yanukovych’s Private Mansion)
کلیسای جامع سوفیا (St. Sophia’s Cathedral)
کلیسای جامع پانتِلِیمون (St. Panteleimon’s Cathedral)
میدان استقلال (Maidan Nezalezhnosti)
هزینه یک سفر توریستی یک هفته‌ای به اوکراین با تمام هزینه‌های جاری سفر 1200 تا 1500 دلار می‌باشد. لازم به ذکر است شهروندان اوکراینی قادر خواهند بود تا بدون ویزا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ناحیه اسکاندیناوی به غیر از انگلستان و ایرلند سفر نمایند.

 تفاوت ویزا و پاسپورت اوکراین

قبل از هر اقدامی به جهت توضیح شرایط و روش‌های اخذ اقامت موقت، دائم و تابعیت اوکراین بهتر است با تعاریف ویزا و پاسپورت بیشتر آشنا شویم.

پاسپورت در واقع سندی رسمی است که دولت هر کشور به شهروندان خود برای خروج از کشور اعطا می‌کند. بنابراین پاسپورت مدرکی است که اجازه‌ی خروج از کشور مبدأ را می‌دهد و ویزا مدرکی است که اجازه‌ی ورود به کشور مقصد را می‌دهد. در اغلب مواقع ویزا در واقع یک مهر یا برچسب روی یکی از صفحات پاسپورت است.

گاهی هم ممکن است به صورت برگه‌ای جداگانه اجازه ورود برای شما صادر شود و برچسبی در پاسپورت شما الصاق نگردد.

در اقامت موقت فرد طی مدت زمان معلومی حق اقامت در کشور مقصد را خواهد داشت و در اقامت دائم این مدت طولانی‌تر می‌باشد و در کنار مزایای دیگری که نسبت به اقامت موقت دارد شما را برای رسیدن به تابعیت یک کشور آماده می‌کند.

روش‌های اخذ اقامت در اوکراین و پاسپورت اوکراین

در ادامه تدبیرساز شما را با شرایط کامل تحصیل و اقامت در اوکراین آشنا می‌کند. بسیاری از ایرانیانی که به قصد اقامت در اوکراین وارد این کشور می‌شوند از روش تحصیل به عنوان ساده‌ترین و ارزان‌ترین روش برای ورود به اوکراین استفاده می‌کنند.

طبق قانون اوکراین یک خارجی باید حداقل ۵ سال در خاک اوکراین ساکن باشد و در این 5 سال بیشتر از 6 ماه خروج از خاک اوکراین نداشته باشد تا بتواند تقاضای شهروندی دهد اما استثناِئاتی هم وجود دارد.

تدبیرساز با تضمین 100% شما را در اخذ ویزای اوکراین (هر نوع ویزایی) یاری می‌دهد. نگران گپ تحصیلی خود، بودجه مالی کم، ریسک دریافت ویزای همراهان و شرایط چالش برانگیز رسیدن به اقامت دائم نباشید. تدبیرساز با دانستن تمام نگرانی‌های شما درصدد برآوردن راه حلی قانونی و مناسب برای حل مشکلات شما می‌باشد و سابقه ما در اعزام دانشجو و همراهان وی به اوکراین گویای این ادعاست.

در مسیر مشاوره تحصیلی و دریافت پاسپورت اوکراین، تدبیرساز پیشنهادات ویژه‌ای بصورت پکیج شده با ویزای تحصیلی در اختیار دو گروه متقاضیان خود که با توجه به تجربه تدبیرساز در گروه‌بندی متأهلین و مجردها جای می‌گیرند، قرار می‌دهد:

گروه اول متقاضیان متأهل که نحوه ورود آن‌ها به اوکراین از طریق ویزای تحصیلی می‌باشد اما به منظور اقامت از مسیرهای متفاوتی می‌توانند اقدام کنند که یکی از آن‌ها اخذ تابعیت اوکراین از طریق فرزندخواندگی است.

به موجب قانون تابعیت اوکراین می‌توان از طریق فرزندخواندگی، شهروندی کشور اوکراین را کسب کرد، در این روش با اخذ حضانت فرزند اوکراینی با سن کمتر از 5 سال که البته معمولاً با مادر خود زندگی خواهد کرد و شما هزینه‌های زندگی او را طبق قانون تا مدت زمان محدودی پرداخت خواهید کرد.

در این روش پس از گذشت 8 تا 10 ماه شما به همراه همسر و فرزندان خود اقامت دائم اوکراین را دریافت خواهید کرد و پس از گذشت 5 سال به راحتی می‌توانید پاسپورت اوکراین را داشته باشید. البته چنانچه تمایل داشته باشید تا پس از اخذ پاسپورت از مقوله فرزندخواندگی نیز استعفا دهید، این امر امکان‌پذیرخواهد بود.

مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج

گروه دوم متقاضیان مجرد که نحوه ورود آن‌ها به اوکراین از طریق ویزای تحصیلی اوکراین می‌باشد اما به منظور اقامت از مسیرهای متفاوت می‌توانند اقدام کنند از بهترین این روش ها ازدواج با اوکراینی است. خواه این فرد شهروند اوکراین باشد یا خارجی مقیم اوکراین.

لازم است بدانید هر ساله هزاران اجازه اقامت از طریق ازدواج در اوکراین صادر می‌شود. در واقع سریع‌ترین راه برای به دست آوردن شهروندی اوکراین ازدواج است، زیرا طبق قانون اوکراین یک خارجی باید حداقل ۵ سال در خاک اوکراین زندگی کند تا بتواند تقاضای شهروندی دهد اما در صورت ازدواج با شهروند اوکراین و اقامت در خاک اوکراین این زمان به 2.5 سال کاهش می‌یابد و بعد از آن می‌تواند شهروند اوکراین شود.

اما این مسئله مانند تمام روش‌های دیگر مهاجرت دارای نکات ریز و مهمی است که جز با مشاوره با وکلای مجرب نمی‌توان به آن دست یافت. هم اکنون با تدبیرساز تماس بگیرید.

در بررسی جزئی‌تر این مقوله همانطور که ذکر شد، فردی که قصد دارد اقامت کشور اوکراین را از طریق ازدواج بدست آورد، دو راه پیش رو خواهد داشت.

یکی ازدواج با شهروندان رسمی کشور اوکراین و در دیگری ازدواج با شهروندان خارجی مقیم کشور اوکراین که ممکن است از هر ملیتی حتی ایرانی، روسی و یا … باشند، است.

در روش اول پس از حداکثر 2 سال موفق به اخذ اقامت دائم و یک سال پس از آن می‌تواند اقامت خود را به تابعیت تبدیل کند و پاسپورت اوکراین را بدست آورد.

البته شایان ذکر است که در این روش صرفاً با داشتن ویزای موقت نمی‌توانید به ازدواج با شهروند اوکراینی فکر کنید چرا که نیازمند ویزای تایپ D خواهید بود. پس از روش‌هایی مثل ویزای توریستی اوکراین که مجوز ورود شما به اوکراین است اما ویزای تایپ D نمی‌باشد به مقصود نخواهید رسید.

البته با روش‌های ورود دیگر همچون اخذ ویزای تایپ D از طریق تحصیل می‌توانید به این مسیر دست پیدا کنید. نگران نباشید، اگر تمایلی به تحصیل ندارید، در روش دوم که ازدواج با خارجی مقیم اوکراین می‌باشد فرد با دریافت یک ویزای موقت نیز قادر به دستیابی به این هدف خواهد بود. اما دریافت پاسپورت از این طریق طولانی‌تر خواهد بود. هر چند مدت زمان اخذ اقامت دائم در این روش کوتاه‌تر است (کمتر از 6 ماه) اما دریافت پاسپورت 5 سال بعد از دریافت اقامت دائم میسر است.

و در آخر برای متقاضیانی که به هیچ وجه تمایلی به ورود از روش تحصیلی هم ندارند، مسیرهای متفاوتی از جمله ثبت شرکت و …. پیشنهاد می‌شود.

ثبت شرکت در اوکراین

سرمایه‌گذاری در اوکراین می‌تواند به شیوه‌های مختلفی انجام شود که ثبت شرکت یکی از آن‌ها و آسان‌ترین روش جهت اخذ اقامت دائم در زمان 3 ماه می‌باشد. در روش ثبت شرکت اوکراین شما پس از سه سال موفق به اخذ اقامت دائم خواهید شد.

کل مرحله ثبت شرکت شما در اوکراین توسط وکلای تدبیرساز بین 3 الی 4 ماه به طول خواهد انجامید. در این مدت راهکارهایی پیش روی شما قرار خواهد گرفت تا مسیر اخذ پاسپورت را برای شما هموارتر کند.

نیازی نیست تا ده‌ها هزار دلار هزینه کنید تا به هدف خود برسید. تدبیرساز با مبلغی کمتر از 10 هزار دلار این اقدام را برای شما انجام می‌دهد. اما چنانچه تمایل دارید به پاسپورت اوکراینی برسید لازم است تا از روش‌های دیگر پیشنهاد شده توسط مشاوران تدبیرساز به این مهم دست یابید.

تابعیت اوکراین از طریق تولد

بسیاری از ایرانیان تمایل دارند بتوانند برای فرزندان خود آینده درخشان‌تر و اعتبار پاسپورتی با ارزش‌تری فراهم آورند تا شرایط بهتری را نسبت به کسانی که تنها پاسپورت ایرانی دارند (پاسپورت ایران در رتبه بندی پاسپورت در رتبه 102 در بین 109 کشور جهان قرار دارد)، داشته باشند.

یکی از روش‌های رسیدن به این هدف، تولد فرزند در کشورهایی می‌باشد که از قانون خاک پیروی می‌کنند. در حال حاضر سی کشور در دنیا وجود دارند که اجازه اخذ تابعیت را بدون قید و شرط به فرزندان متولد در آن کشور (بر طبق قانون خاک) اعطا می‌کنند:

ایالات متحده امریکا، انتیگوآ و باربودا، ارجنتاین، باربادوس، بلیز، برازیل، کانادا، چاد، چیلی، کیوبا، دومینیکا، اکوادور، السلوادور، فیجی، گرینادا، گواتمالا، گویانا، هندوراس، جامائیکا، لزوتو، مکسیکو، پاکستان، پانامه، پاراگوای، پرو، سنت کیتس و نویس، سنت لوسیا، سنت وینسنت و گرناردین ها، اوروگوای و ونزوئلا 27 مورد از این کشورها در قاره آمریکا واقع شده‌اند که با توجه به شرایط ایرانیان تقریباً برای اغلب ایرانیان حضور در این کشورها غیرقابل وصول می‌باشد.

هرچند علاوه‌بر کشورهای فوق، کشورهای دیگری نیز وجود دارند که با شروطی این تابعیت را اعطا می‌کنند. کشور اروپایی اوکراین در این مجموعه جای می‌گیرد.

تولد در اوکراین

فرد متولد شده در خارج از خاک کشور اوکراین، از افراد بدون تابعیت و مقیم دائم و قانونی اوکراین تبعه اوکراین می‌باشد و شخص متولد شده در خاک کشور اوکراین، از والدینی که یکی از آن‌ها تبعه کشور خارجی و دیگری شخص بدون تابعیت و مقیم دائمی و قانونی اوکراین باشد؛ در صورتیکه شخص، تابعیت خارجی پدر یا مادرش را به هنگام تولد کسب نکند، شهروند اوکراین محسوب می‌شود.

لذا دراین بین متقاضیانی هم وجود دارند که با هدف تولد فرزند در اوکراین تمایل به سفر به اوکراین دارند. راهکارهای متفاوتی برای این روش وجود دارد از کاهش هزینه‌ها به روش تحصیلی گرفته تا بهره‌بردن از روش اخذ فرزندخواندگی تا علاوه بر فرزندتان، شما هم بتوانید در مدت زمان کوتاهی اقامت دائم و سپس پاسپورت اوکراین را بگیرید.

در روش دانشجویی به سبب راهکارهای موجود جهت اقامت ارزان‌تر برای خانواده شما، شامل استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی و هزینه‌های پایین رفت و آمد و … بسیاری از متقاضیان تولد فرزند راغب به ورود از این طریق به خاک اوکراین هستند.

برای انجام زمان‌بندی‌های لازم برای انجام صفر تا صد مهاجرت و اقامت خود به اوکراین با تدبیرساز تماس بگیرید. تدبیرساز کنار شماست تا با کمترین هزینه‌ها و به صورت کاملاً تضمینی در تمام طول پروسه در کنار شما باشد.

تمامی خدمات جانبی در طول سفر شما از ترانسفر فرودگاهی گرفته تا اخذ پاسپورت بین‌المللی اوکراینی برای خانواده شما توسط تیم زبده تدبیرساز در اوکراین انجام خواهد گرفت.

تابعیت مضاعف در کشور اوکراین

قانون اوکراین، در حال حاضر تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی‌شناسد. با این حال، اتباع اوکراینی وجود دارند که دو تابعیت دارند. قانون اوکراین مقرر می‌دارد ( پس از کسب تابعیت اوکراین ) تبعه جدید اوکراینی، باید ظرف دو سال تابعیت غبر اوکراینی خود را نفی‌کند.

در داخل مرزهای کشور اوکراین، اتباع اوکراینی که دارای تابعیت‌های دیگری نیز هستند، منحصراً تبعه کشور اوکراین شناخته می‌شوند.

اما معمولاً ایرانیانی که تبعه اوکراین می‌شوند در اوکراین با پاسپورت اوکراینی خود و در ایران با پاسپورت ایرانی به رفت و آمد می‌پردازند. از نظر جمهوری اسلامی ایران تابیعیت مضاعف پذیرفته شده است.

هزینه زندگی در اوکراین

در صورتی که ورود شما به اوکراین از طریق تحصیل در این کشور باشد، برای اجاره‌ی یک خوابگاه ماهیانه 150 تا 300 دلار نیاز دارید. در واقع هزینه زندگی در اوکراین بسیار ارزان است، و با توجه به سبک زندگی شما حتی با هزینه زندگی در ایران برابری می‌کند! به طور کلی هزینه‌ها شباهت زیادی به کشور روسیه و بلاروس که همسایگان این کشور هستند، دارد.

 ویزای اوکراین

صدور ویزا از سفارت اوکراین به مصاحبه با متقاضی نیز نیاز دارد. با توجه به شرایط متقاضی ویزاهای یک بار ورود با مدت حضور 30 -60 یا 90 روزه، دوبار ورود یا مولتی 6 ماهه و همچنین مولتی 12 ماهه با مدت حضور 90 روزه صادر می‌شود.

ویزاهای تیپ D نیز وجود دارند که می‌توان برای دانشجویان و متقاضیان ثبت شرکت اقدام کرد. سیستم سفارت اوکراین نسبت به اقدام دانشجویان جهت اخذ ویزا و ارزیابی شرایط آن‌ها بسیار سخت‌گیر است.

هرچند سفارت بیشتر کشورها نسبت به ایرانیان به سبب سابقه منفی گذشته که در اکثر کشورها بعد از ورود، اقدام به متوسل شدن به اقامت از طریق روش‌های غیر قانونی مانند پناهندگی داشته‌اند، نگرش منفی دارد.

اما تدبیرساز با داشتن امکانات خاص و شناخت کامل مدارک موردنیاز سفارت اوکراین به شما تضمین می‌دهد چنانچه موفق به اخذ ویزا برای شما متقاضیان محترم نشدیم، تمام هزینه‌های پرداخت شده به شما بازپس داده خواهد شد.

پس با اطمینان کار خود را به ما بسپارید. نرخ موفقیت ما در اخذ ویزای اوکراین 100% بوده است. حتی اگر پیش از این ردی ویزا از کشور دیگر یا حتی خود اوکراین داشته‌اید نگران نباشید. کافیست با تدبیرساز تماس بگیرید.

متقاضیانی که پیش از این در اخد ویزای اوکراین رد شده‌اند (حتی چندین بار!!!) یا کسانی که تمایل دارند سابقه سفر خود را قوی کنند یا اثرات مخرب ردی ویزای‌های قبلی خود را در دید آفیسر پرونده سفارت کمرنگ کنند و به دنبال کشوری مطمئن جهت اخذ ویزا با تضمین 100% می‌باشند، با تدبیرساز تماس بگیرند تا از خدمات رفع ریجکتی ویزای خود بهره‌ببرند.

این خدمات تضمین ویزای 100% تنها در مورد اوکراین صادق است. همانطور که اشاره شد در مورد مابقی کشورها چنین تضمین 100% ای از سوی تدبیرساز وجود ندارد.

جمع‌بندی

در میان کشورهای ارزان اروپایی، اوکراین مقصد مناسبی برای دانشجویان ایرانی است که تمایل دارند با کمترین هزینه به تحصیل و زندگی و حتی رقم زدن آینده ای بهتر برای فرزندان خود بپردازند.

شاید به جرات بتوان اعلام کرد با بودجه سالیانه حدود 10 هزار دلار نه تنها می‌توانید به اقامت اوکراین بلکه به اخذ پاسپورت اوکراین فکر کنید.

بطور خلاصه می‌توان به مزایا و معایب زیر جهت تحصیل و زندگی در اوکراین پرداخت. برای اطلاع از روش‌های دقیق‌تر متناسب با شرایط خود جهت اقامت در اوکراین با تدبیرساز تماس بگیرید.

ویژگی‌های مهاجرت به اوکراین

• هزینه زندگی و شهریه آموزشی ارزان
• آموزش به زبان‌های روسی و اوکراینی و در برخی مقاطع به زبان انگلیسی
• مورد تأیید بودن دانشگاه‌های اوکراین توسط وزارت علوم ایران در سال 2021
• تحصیل به سه زبان روسی، اوکراینی و انگلیسی در دوره‌های مرتبط با پزشکی
• وجود دوره‌های تبادلاتی دانشجویی دو جانبه با دانشگاه‌های آلمان، انگلستان، سوئد، فنلاند، جمهوری چک
• زندگی دانشجویی با کیفیت اروپایی
• کسب تجربه از زندگی در یک جامعه اروپایی
• مشارکت دانشجویان اوکراینی در سمینارها، سمپوزیم‌ها، پروژه‌های کاری در سایر نقاط اروپا
• تسهیل در دریافت ویزا برای کشورهای اروپایی، کانادا و استرالیا
• دریافت ویزای 100 % تضمینی برای متقاضیان حتی کسانی که پیش از این چندین بار ریجکتی ویزا داشته‌اند
• اجازه اقامت خانوادگی و صدور ویزا به صورت خانوادگی
• دارا بودن قانون خاک برای اخذ تابعیت برای فرزند متولد شده
• برای کسانی که می‌خواهند برای تعطیلات به خارج از کشور بروند تورهای مسافرتی در دفاتر مسافرتی محلی ارایه می‌شود. وجود تورهای زیاد و ارزان‌تر برای کشورهای مجاور اوکراین و کشورهای دیگر اروپایی با بلیط‌های ارزان‌تر هواپیما از اوکراین به دیگر کشورهای اروپایی
• اخذ اقامت اوکراین بدون محدودیت سنی
• بهرمند شدن از سیستم حمل و نقل اوکراین به عنوان یکی از بهترین سیستم‌های حمل و نقل در کشورهای هم تراز خود در اروپا

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی در ایتالیا : ایتالیا (به ایتالیایی: Italia و به انگلیسی: Italy) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *