اقامت مجارستان

اقامت مجارستان

اقامت مجارستان برای ایرانی‌ها

روش های مختلفی از جمله پلن های تحصیلی تا پلن های مربوط به سرمایه گذاری برای مهاجرت واقامت مجارستان برای ایرانی ها وجود دارد . اما همیشه بخاطر داشته باشید که اعلام یک راه، به عنوان بهترین راه برای همه‌ی متقاضیان اشتباه است.در هر پلن مهاجرتی مزایا و معایب نهفته ای نیز وجود دارد که اگر مشاوره درستی در این زمینه کسب نکنید ممکن است زمان و سرمایه خود را از دست بدهید.

برای مثال برخی افراد به دنبال پاسپورتی ارزشمند هستند تا با داشتن تابیعیت دوم در تمام طول عمر خود به راحتی از مزایای این پاسپورت از جمله عبورو ومرو راحت در حوزه شنگن بهره ببرند، دردیگر سوی برخی به دنبال اقامت موقتی هستند که این مهم را برای آن ها به ارمغان بیاورد. گاهی اوقات با کمترین هزینه ها می توانید در کوتاهترین مدت به اهداف خود برسید و در اینجاست که اهمیت مشاوره خوب خود را نشان می دهد.

در واقع هرکس باید با توجه به شرایط زندگی خودش، بهترین راه را برای خود برگزیند. در این مقاله قصد داریم در مورد کشور مجارستان اقامت مجارستان برای ایرانی ها و شرایط اقدام برای هر یک از پلن های آن اطلاعات لازم را کسب کنیم. سپس با نگاه به شرایط زندگی شخصی خود، و با مشاوره‌ی متخصصین کوچ ، بهترین راه را برگزینید.

در ابتدا بهتر است با تفاوت ویزا، اقامت و تابعیت در بحث مهاجرت آشنا شوید:

ویزا برای انجام کاری خاص و در مدت زمانی خاص صادر می‌گردد. در طول دوره اعتبار ویزا، شما تقریبا هیچکدام از حقوق شهروندان آن کشور را ندارید. مثلا اگر ویزای تحصیلی بگیرید پس از پایان مدت ویزای تحصیل خود و در صورت عدم تمدید یا تبدیل آن به ویزاهای دیگر باید به کشورتان بازگردید..

در بحث اقامت، در برخی از روش ها، شما می توانید از همان ابتدا صاحب کارت اقامت موقت یا دائم(بسته به پلنی که اقدام می کنید) می شوید و معمولا اقامت های موقت شما در صورتی که شرایط اقامت را رعایت بفرمایید، قابل تمدید خواهند بود.

معمولا در بسیاری از کشورها پس از گذشت چندین سال از تاریخ صدور اقامت موقت TRP): که معمولا با این نام نیز شناخته می شود(، امکان درخواست اقامت دائم (PR) خواهد بود و در برخی از پلن ها در بعضی از کشورها از همان ابتدا اقامت دائم العمر صادر می شود. با داشتن اقامت هر کشوری شما با دیگر شهروندان آن کشور هیچ تفاوتی از لحاظ حقوق شهروندی ندارید. میتوانید حساب بانکی باز کنید، تسهیلات بانکی بگیرید و …

یک نکته مهم که معمولا بسیاری از ایرانیان را به سمت اقامت کشورهای حوزه شنگن از جمله مجارستان جذب می کند این است که اگر شما کارت اقامت موقت یا دائم یکی از کشور های حوزه شنگن را بگیرید، قانونا در تمام کشورهای حوزه شنگن حقوق شهروندی دارید و می توانید رفت و آمد آزادانه داشته باشید. برای مثال فردی که اقامت موقت خود را از مجارستان گرفته است می تواند از همان ابتدا در آلمان نیز کار، زندگی و تحصیل داشته باشد. و اما در بخش مربوط به تابعیت که شما سیتیزن آن کشور محسوب خواهید شد، معمولا پس از گذر چندین سال از صدور کارت اقامت دائم امکان درخواست پاسپورت را خواهید داشت. در نظر داشته باشید برای تقاضای پاسپورت باید تاریخ، زبان و جغرافیای آن کشور را امتحان بدهید به همین دلیل یادگیری زبان آن کشور اهمیت می یابد.

برای اینکه به صورت جزیی تر با کشور مجارستان کشوری که در قلب اروپا قرار گرفته است، آشنا شوید باید بدانید که مجارستان، کشوری در اروپای مرکزی با پایتخت بوداپست است. شهر بوداپست یکی از شهرهای مهم در مجارستان است و بسیار تاریخی و زیبا است و در حدود ۹٫۸۸۰٫۰۰۰ نفر جمعیت دارد که زبان رسمی آنها مجاری است. واحد پولی آن فورینت است و به دلیل اینکه عضو شنگن می باشد پول یورو نیز در آنجا رواج دارد. مرزهای مشترک مجارستان در شمال جمهوری اسلواکی، در شرق کشور رومانی، در شمال‌شرقی جمهوری اوکراین و در جنوب، جمهوری های پیشین یوگسلاوی (صربستان،کرواسی و اسلوونی ) و در غرب، کشور اتریش قرار دارد. مجارستان ۱۱ امین مقصد گردشگری بزرگ جهان شناخته شده است.
مجارستان از معدود کشورهای اروپایی می باشد که به راحتی می توانید بدون داشتن مدرک زبان، به زبان انگلیسی حتی در مدارس آن تحصیل کنید و از کشورهایی می باشد که مدارک کالج صادره از آن در مابقی کشورهای حوزه شنگن مورد قبول واقع خواهد شد و به راحتی فرد می تواند شرایط انتقالی تحصیلی خود حتی در مقطع آکادمیک را از دانشگاه های مجارستان به دیگر کشورها فراهم آورد.

کوچ  با داشتن سال ها تجربه در کوتاهترین زمان ممکن حدودا دو ماه پذیرش تحصیلی و ویزای تضمینی مجارستان را برای شما فراهم می کند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته های غیرپزشکی 6 تا 8 هزار یورو سالیانه و در رشته های پزشکی 18 هزار دلار و داروسازی 13 هزار دلار می باشد. همه دانشگاه هایی که برای پذیرش شما اقدام می کنیم مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران می باشند. مجموعا رشته های دندانپزشکی و پزشکی در کشور مجارستان بسیار پرطرفدار است و به طور کلی از نظر هزینه تحصیلی نیز در میان دانشگاه های انگلیسی زبان به صرفه تر بوده و کیفیت تحصیل هم بالا می‌باشد.

در معرفی دانشگاه های مجارستان همین بس که دانشگاه فنی بوداپست از دانشگاه های بسیار مطرح در اروپا است که به 4 زبان انگلیسی، آلمانی و فرانسه و مجاری در آن تدریس می‌شود. در نظر داشته باشید که 5 دانشگاه مجارستان در لیست 400 دانشگاه مشهور دنیا قرار دارند. اغلب دانشگاه های کشور مجارستان دارای خوابگاههای خودگردان هستند. برای ورود به هر یک از مقاطع تحصیلی کارشناسی در کشور مجارستان نیاز است که یک دوره یک ساله کالج بگذرانید و در آزمون ورودی آن رشته پذیرفته شوید. سپس بر اساس امتیازی که به دست می‌آورید، می‌توانید وارد دانشگاه های پزشکی و یا فنی شوید.

نهایتا چنانچه تمایل دارید پلنی را در مجارستان دنبال کنید تا به پاسپورت آن کشور برسید کوچ  پلن سرمایه گذاری از طریق خرید ملک را به شما پیشنهاد می کند. هرچند حتی تا سن 32 سالگی اجازه دارید تا از طریق پذیرش در دوره ای زبان از مجارستان اقدام کنید و برای سنجش شرایط موجود وارد این کشور شوید و با تمام پلن های ثبت شرکت، تمکن مالی، کاری و … در حوزه شنگن آشنا شوید. چرا که با اقامت دانشجویی یک کشور حوزه شنگن همچون مجارستان قادر خواهید بود به کل حوزه شنگن رفت و آمد داشته باشید.

مهاجرت به کشور مجارستان از طریق خرید ملک توسط کوچ در مدت زمان حدودا یک ماه انجام می گیرد. به خصوص در شرایط فعلی همه گیری ویروس کرونا که اغلب باعث متوقف شدن پلن های بسیاری در کشورهای مختلف شده است، و اجازه ورود ویزاهای تایپ c به متقاضیان داده نمی شود.

کوچ  با ارائه ویزای تایپ D که منع حضوری در مجارستان برای شما ندارد، با تضمین بازگشت وجه اقدام به آماده سازی پرونده شما خواهد کرد. در سال های گذشته این کشور وضعیت بازار املاک خود را بسیار رشد داده است و این روال سبب می‌شود که خرید ملک در کشور مجارستان منجر به اقامت دائم این کشور شود. فردی که قرار است در کشور مجارستان خرید ملک داشته باشد باید بالای 18 سال سن داشته باشد و نباید سابقه کیفری داشته باشد و همینطور این موضوع برای اعضای خانواده وی نیز ارزیابی می‌شود.

از شهرهای معروف مجارستان هم برای تحصیل و هم پلن های خرید ملک می توان از بوداپست بعنوان پایتخت آن، شهر دبرسن بعنوان شهری دانشگاهی، شهر سگد بعنوان شهری جوان پسند، شهر میشکولتس که دارای فضای گردشگری می باشد، نام برد.

طبق قوانین موجود در مجارستان در صورتیکه متقاضی اقامت مداوم درمجارستان به مدت 3 سال پیش از درخواست اقامت دائم داشته باشد، می تواند درخواست اقامت دائم بدهد و درصورت اخذ اقامت دائم مجارستان اجازه اقامت در سایر کشورهای عضو اتحادیه شنگن را به مدت 90 روز به صورت قانونی خواهید داشت. مدت اعتبار کارت اقامت دائم مجارستان 5 سال است که در صورت درخواست مجدد قابل تمدید است.

به خاطر داشته باشید که در پلن خرید ملک در مجارستان بعنوان معروف ترین و شناخته شده ترین طرح های سرمایه گذاری در این کشور، شما از همان ابتدا اقامت دائم این کشور را خواهید داشت.

خرید ملک، گزینه ای است که احتیاج به ارائه طرح تجاری در ابتدا و دردسرهای بیزنس در ادامه نخواهد داشت و از سوی دیگر، از همین ملک می توان به عنوان محل سکونت خود و یا سرمایه قابل تبدیل به پول پس از گذشت 3 سال از خرید آن و یا حتی اجاره آن از ماه اول خرید استفاده کرد و بنابراین مجموعا با سرمایه کمتری می توان نسبت به روند سرمایه گذاری اقدام نمود. توجه کنید که امکان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، همواره و برای همه کشورها وجود ندارد و معمولا در کشورهایی که این پلن را ارائه می دهند مدت زمان طولانی تری نیاز هست تا فرد به اقامت دائم و پاسپورت آن کشور برسد.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا پایتخت آمریکا واشنگتن می باشد. این کشور، با مساحتی نزدیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *