اقامت کانادا

اقامت کانادا

اقامت کانادا – معرفی چندین روش برای اخذ اقامت دائمی کشور کانادا

مقدمه

خوشحالیم که با یکی دیگر از مطالب وبلاگ سازمان مهاجرتی کوچ در خدمت شما عزیزان هستیم. در این مطلب قصد داریم در خصوص روش‌های کسب اقامت کشور کانادا با شما صحبت کنیم. کانادا از جمله کشورهای مهاجرپذیر جهان است و از همین رو افراد بسیار زیادی در سراسر جهان قصد دارند با مهاجرت به این کشور، زندگی بهتری را برای خود بسازند. با توجه به مهاجرپذیر بودن کشور کانادا، روش‌ها بسیار زیادی برای ورود به این کشور وجود دارد. زیرا سیاست‌های دولتی و اقتصاد کشور کانادا بر پایه پذیرش مهاجرین خارجی برنامه‌ریزی شده و در واقع این کشور روی مهاجرین خود حساب ویژه‌ای باز می‌کند.

آشنایی با شرایط اقامت کانادا- دائم و موقت

برای اقامت کانادا شرایط متنوعی در مقابل شما قرار دارد. کانادا کشوری است که به مهاجرین خود توجه بسیار زیادی می‌کند. برای مثال می‌توان به موقعیت شغلی خوب، زندگی ایده‌آل، شرایط برابر مهاجرین با مردم کانادا، حقوق و مزایای مناسب، قوانین عدم نژاد پرستی، تحصیل آسان و … اشاره کرد. راه‌هایی برای اخد اقامت موقت و دائم وجود دارد که در ادامه مطلب قصد داریم در مورد هر یک از این روش‌ها توضیحاتی را ارائه دهیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

اقامت کانادا از طریق موقعیت شغلی

دریافت اقامت کانادا از طریق موقعیت شغلی دو حالت دارد. شما می‌توانید با توجه به تخصص خود در این کشور اقامت داشته باشید و هم می‌توانید روش استانی را استفاده کنید. در هر یک از این راه‌ها، متقاضیان اقامت کانادا باید به حداقل امتیاز مشخص شده برسند.

افراد بنا بر میزان تحصیلات، نمره زبان انگلیسی، رزومه کاری و شرایط سنی این امتیاز را به خود اختصاص دهند. البته پیش از تمامی این فرآیندها باید از وجود شغل و تخصص خود در لیست مشاغل کشور کانادا اطلاعات کسب کنند.

اقامت از روش ادامه تحصیل

کانادا در لیست کشورهایی است که دانشگاه و کالج‌های بسیار معتبری در دنیا دارد. مهاجرین می‌توانند بدون هیچ مشکلی در دانشگاه‌های کشور کانادا تحصیل کنند. ضمنا در نظر داشته باشید که برخی از دانشگاه‌های این کشور هزینه بسیار زیادی را به همراه دارد و ممکن است شما را دچار مشکل کند. البته هستند دانشگاه‌هایی که در سطح بالایی قرار دارند و هزینه کمتری نسبت به دیگر دانشگاه‌ها دارند.

ادامه تحصیل در کشور کانادا از جمله اقامت‌های موقت این کشور است. البته این یک مزیت است که شما می‌توانید برای تحصیل خود، اقامت موقت چند ساله را در کانادا سپری کنید. البته چندین راه برای دائمی کردن اقامت شما در این  کشور وجود دارد. یکی از این راه‎‌ها دریافت امتیاز مناسب است. همچنین می‌توانید از طریق فارغ‌التحصیلی و معرفی تخصص خود، اقامت

را تصاحب کنید. اصلا نگران هزینه‌های زندگی خود در زمان گذراندن تحصیلات نباشید. چون در این شرایط دولت کانادا اجازه کار دانشجویی را برای شما صادر خواهد کرد و شما می‌توانید با کار دانشجویی هزینه زندگی و تحصیل خود در این کشور را پرداخت کنید.

اقامت کانادا با سرمایه گذاری

کشور کانادا از برنامه‌های بسیار جالبی در زمینه سرمایه گذاری برخوردار است. پیشنهاد می‌کنیم که اگر مدیر هستید و یا ایده خلاقانه‌ای در ذهن خود دارید، می‌توانید آن را در کشور کانادا پیاده کنید. طبیعتا ارائه توضیح در خصوص کلیه برنامه‌های تجاری و سرمایه گذاری این کشور در این مطلب مقدور نیست، اما قصد داریم مختصر توضیحی در مورد این مسأله ارائه کنیم.

مثلا برنامه کارآفرینی در استان کبک برای مالکین کسب و کار است که با کمک آن می‌توانند اقامت دائم کشور کانادا را بدست بیاورند. همچنین در برنامه‌های سرمایه گذاری در استان کبک، متقاضیان می‌توانند با در اختیار گذاشتن مبلغی معادل 1 میلیون و 200 هزار دلار در یکی از معتبرترین مراکز مالی این کشور، اقامت کانادا را به شکل دائمی به خود اختصاص دهید.

برنامه‌های کارآفرینی و همچنین سرمایه گذاری در چندین استان مختلف کشور کانادا وجود دارد که به کمک آن‌ها شرایط اخذ اقامت این کشور نهایی خواهد شد. البته در نظر داشته باشید که راه‌اندازی یک کسب و کار تازه و رساندن این کسب و کار به سود بالا، کار ساده‌ای نخواهد بود. اما شرکت‌هایی در این کشور وجود دارد که می‌توانید از حمایت آن‌ها استفاده از و ایده‌های ذهن خود را پیاده‌سازی کنید.

اقامت کانادا از روش پناهندگی

در این بخش از مطلب قصد داریم شما را با یکی دیگر از روش‌های اخذ اقامت کشور کانادا آشنا کنیم. اگر فردی با مشکلات متعددی در کشور خود رو به رو است و نمی‌تواند به زندگی در خاک کشور خود ادامه دهد، می‌تواند به کشور کانادا درخواست پناهندگی دهد. برای مثال می‌توان به مشکلاتی نظیر شرایط قومیتی، سیاسی و مذهبی اشاره کرد. در صورت بروز چنین مشکلات و اثبات آن به دولت کانادا، شما می‌توانید اقامت دائم این کشور را به خود اختصاص دهید.

در ضمن اگر قصد دارید به کشور کانادا درخواست پناهندگی دهید، حتما باید درخواست خود را از سوی یکی از نهادهای رسمی مرتبط به امور پناهندگان به دولت کانادا ارائه کنید. یعنی یک نهاد معتبر بایستی شما را به عنوان پناهنده به کشور کانادا معرفی کند. پس از اتمام این کار آفیسر مرتبط با این امور تصمیمات نهایی را در مورد با پرونده شما می‌گیرد. در نهایت ممکن است که درخواست پناهندگی شما مورد قبول واقع شود و همچنین امکان دارد که این درخواست رد شود.

البته اخذ اقامت دائم از روش ارائه درخواست پناهندگی ریسک بسیار بزرگی به حساب می‌آید. پیشنهاد می‌کنیم که برای اقامت کانادا سعی کنید از این روش استفاده نکنید. چون در صورت عدم پذیرش ممکن است شما با مشکلات متعددی رو به رو شوید. البته اگر صحت اظهارات شما اثبات شود، به احتمال فراوان می‌توانید اقامت کشور کانادا را بدست بیاورید.

اخذ شهروندی کانادا با ازدواج

یکی دیگر از بهترین راه‌هایی که از طریق آن می‌توان به اقامت دائم کانادا دست پیدا خواهد کرد، ازدواج با یک کانادایی و یا یک فردی است که از اقامت این کشور برخوردار می‌باشد. متقاضیانی که تصمیم دارند از این راه به اقامت دائم کشور کانادا برسند، مسیر هموارتری را طی خواهند کرد. البته قانونی که در رابطه با این روش وجود دارد این است که همسر شما حتما باید شریک زندگیتان باشد. در واقع اگر فردی از این روش قصد اخذ شهروندی کشور کانادا را دارد، باید به مدت دو سال در کنار همسر خود زندگی کرده باشد.

جالب است بدانید که اگر یک زوج قصد ازدواج داشته باشند و رابطه زناشویی خوبی را با یکدیگر نداشته باشند، شرایط اقامت دائم کانادا برای فرد متقاضی فراهم نخواهد شد.

اسپانسری که در کانادا ساکن است باید شهروند این کشور بوده و یا از اقامت دائمی این کشور برخوردار باشد. در ضمن اسپانسر شما نباید هیچ جرمی را در کشور کانادا مرتکب شده باشد. نکته دیگری که در این روش وجود دارد این است که طرف مقابل شما حتما باید آفیسر را قانع کند که از نظر مالی هیچ نوع مشکلی برای زندگی در کنار همسر خود و تامین هزینه‌های وی ندارد. به طور کلی این روش یکی از‌ بهترین راه‌ها برای اخذ اقامت کانادا به حساب می‌آید.

اقامت از طریق متولد شدن فرزند

با توجه به قوانین شهروندی کشور کانادا، فرزندانی که در خاک این کشور به دنیا بیایند، بدون توجه به ملیت پدر و مادر، به عنوان شهروند کشور کانادا محسوب می‌شوند. آن‌ها از بدو تولد خود از کلیه مزایای شهروندی این کشور برخوردار خواهند بود. جالب است بدانید اگر یک کودک در یکی از خطوط هوایی کشور کانادا متولد شود، شهروند کانادا شناخته می‌شود.

کسانی که با ویزای توریستی و دانشجویی وارد خاک کانادا می‌شوند، از بیمه درمانی زایمان این کشور برخوردار نخواهند بود. اگر فردی پیش از بارداری خود در کانادا حضور داشته باشد، می‌تواند مراحل بیمه خود را انجام دهد، اما بیمه تمامی هزینه‌های بارداری او را پرداخت نخواهد کرد.

تولد فرزند شما در کشور کانادا چندین مزیت مختلف دارد. برای مثال فرزند شما از تمامی خدمات آموزشی و درمانی کانادا به صورت رایگان استفاده خواهد کرد. می‌تواند به اکثر کشورهای جهان بدون احتیاج به ویزا سفر کند. اجازه کار در کشورهایی چون انگلیس و آمریکا را خواهد داشت. در واقع شهروندی او مادام العمر است. مطلع باشید که فرزند شما برای تمدید کردن اقامت خود در کشور کانادا، نیازی به زندگی در این کشور ندارد.

روش تمدید اقامت کانادا

اگر سوالی در مورد تمدید قرارداد اقامت کانادا ذهن شما را درگیر کرده است، به این بخش از مطلب دقت کنید. اقامت موقت شما بعد از دو سال تحصیل در کانادا، به مدت سه سال تمدید می‌شود. در این زمان شما می‌توانید برای خود شغلی پیدا کنید و از این طریق اقامت دائم کشور کانادا را اخذ کنید. روش کاری دولت کانادا به شکلی است که در ابتدا به مدت سه تا پنج سال اقامت می‌دهد و اگر این زمان به پایان رسید، شما می‌توانید اقامت خود را تمدید کنید.

در روش سرمایه گذاری هم در شروع کار اقامت‌های چند ساله به شما تعلق خواهد گرفت. در نهایت نوع فعالیت، مناسب بودن کسب و کار، رضایت کارمندان، سود آور بودن آن و … مورد بررسی قرار خواهد گرفت. اگر کسب و کار شما برای دولت کانادا سودآور شناخته شود، اقامت شما تمدید می‌شود. در نظر داشته باشید که شما می‌توانید در انتهای کلیه این روش‌ها، اقامت کانادا را به صورت دائمی تصاحب کنید.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم شما را با روش‌ها اخذ اقامت آشنا کنیم. متوجه شدیم که راهکار‌هایی مثل سرمایه گذاری، تولد فرزند، ادامه تحصیل و … می‌تواند شما را به اقامت برساند. اگر بتوانید با پشت کار قوی و کسب مهارت اقامت کانادا را بدست بیاورید، بدون شک زندگی بسیار خوبی را در این کشور تجربه خواهید کرد. این روش‌ها برای کمک به شما بود. پیشنهاد می‌کنیم که یکبار دیگر هم این مطلب را مرور کنید و بیشتر به نکات آن دقت کنید. امیدواریم که در نهایت به تمامی اهداف خود برسید.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *