اپلای و ویزای تحصیلی در دانشگاه‌های آسیا

اپلای و ویزای تحصیلی در دانشگاه‌های آسیا

تحصیل در قاره آسیا

در سالهای اخیر، قاره آسیا، به خصوص کشورهای خاور دور تبدیل به مقصدی جذاب برای ادامه تحصیل در بین دانشجویان بین المللی شده است. با تحصیل در قاره آسیا، نه تنها از یک آموزش با کیفیت بالا بهره‌مند می شوید، بلکه تجربیات جالب و هیجان انگیزی را در طول تحصیل در قاره آسیا به دست خواهید آورد.

آسیا، قاره ای پهناور با فرهنگ و جغرافیایی متنوع است و از نظر اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، همواره رو به رشد است. 18 دانشگاه از 100 دانشگاه برتر این قاره، در رده بندی دانشگاه‌های جهانی در سالهای 2015 و 2016 معرفی شدند.

اگر قصد تحصیل در قاره آسیا را دارید، تصمیم درستی گرفته‌اید، ولی باید به این موضوع توجه کنید که هر کشور آسیایی، دارای هویت منحصر به فرد و فرصت های مختلفی برای ارائه است و به همین دلیل، قبل از هر اقدامی باید بدانید کدامیک از دانشگاه‌های آسیا برای شما مناسب است. سازمان مهاجرتی تدبیرساز با کارشناسان متخصص و مشاوران خبره، در کنار شماست تا بهترین و مناسب ترین کشور آسیایی را برای ادامه تحصیل خود انتخاب نمایید.

در این مقاله، قصد داریم به موضوعات مربوط به تحصیل در قاره آسیا از قبیل: مزایا و معایب تحصیل در قاره آسیا، بهترین کشورهای آسیایی برای تحصیل، طول دوره های تحصیلی مختلف، شرایط و هزینه تحصیل در آسیا، بورسیه تحصیلی، اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی و غیره بپردازیم.

عناوین اصلی مقاله:

مختصری درباره قاره آسیا

تحصیل در قاره آسیا 2020

مزایا و معایب تحصیل در قاره آسیا

بهترین کشورهای آسیایی برای تحصیل در سال 2020

طول دوره های تحصیلی

بهترین دانشگاه های آسیا

تحصیل رایگان در قاره آسیا

مدارک لازم و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی

شرایط و مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه

هزینه تحصیل در قاره آسیا

سایر هزینه های زندگی

شرایط اخذ اقامت دائم آسیا پس از اتمام تحصیل

اجازه کار دانشجویی

شرایط ویزای همراه

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم 2020

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت 2020

جمع بندی نهایی

مختصری درباره قاره آسیا

آسیا، بزرگترین قاره جهان است و به دلیل وسعت زیادی که دارد، تنوع کشورها و فرهنگها در آن بسیار زیاد است. جالب است بدانید، مرتفع ترین و پست‌ترین نقاط روی سطح زمین و همچنین طولانی ترین خط ساحلی، متعلق به همین قاره است و از تنوع آب و هوایی بسیار متنوعی برخوردار است و به تبع آن، متنوع ترین پوشش گیاهی و حیات وحش را نیز می توان در سراسر این قاره پهناور مشاهده کرد. علاوه بر این، آسیایی ها در طول قرون مختلف، این را ثابت کرده اند که سازگارترین مردم دنیا با شرایط و محیط هستند. قاره آسیا، بخشهای زیادی از اوراسیا را نیز در بر می گیرد و به قسمتهای خاور نزدیک، خاور دور و خاورمیانه تقسیم می شود. البته لازم است بدانید، منظور از آسیا در اصطلاح، کشورهای خاور دور و آسیای جنوب شرقی است و در صورتی که کسی بخواهد به کشوری مانند ایران و یا عمان اشاره کند، از اصطلاح خاورمیانه استفاده می کند. تحصیل در قاره آسیا در سالهای اخیر، جذابیت زیادی برای دانشجویان بین المللی پیدا کرده و کشورهایی مانند: ترکیه، چین، کره جنوبی، هندوستان، مالزی، سنگاپور، ژاپن و امارات، تبدیل به مقصد محبوبی برای ادامه تحصیل شده اند.

قاره آسیا

تحصیل در قاره آسیا 2020

مزایا و معایب تحصیل در قاره آسیا

تحصیل در قاره آسیا، مزایای بسیاری دارد. مهمترین مزیت آن، تحصیل در بهترین دانشگاههای جهان و اخذ مدرک دانشگاهی معتبر که از طریق آن به راحتی می توانید وارد بازار کار آسیا و جهان شوید. یادگیری زبان انگلیسی و همچنین زبان کشور مورد نظر، یکی دیگر از مزایای تحصیل در قاره آسیا است. توجه داشته باشید، مهاجرت تحصیلی به آسیا و اخذ اقامت دائم، در برخی از کشورها مانند کره جنوبی و سنگاپور، امکان پذیر است و در برخی دیگر مانند مالزی، امکان پذیر نمی باشد. ولی در کشوری مانند مالزی، با اینکه اقامت دائم این کشور را پس از تحصیل نمی توانید دریافت کنید، ولی با مدرک تحصیلی خود می توانید با ویزای کاری، در نقاط مختلف این کشور، مشغول به کار شوید و یا از این مدرک به عنوان سکوی پرتابی برای اخذ مدارج بالاتر در اروپا و آمریکا باشید. تحصیل در قاره آسیا در مقایسه با آمریکا و اروپا، هزینه پایین تری دارد و هزینه های زندگی نیز در کشورهای این قاره بسیار پایین تر است. آسیا، گزینه بسیار خوبی برای ادامه تحصیل ایرانیان است، چرا که ایرانی ها با فرهنگ شرقی، کم و بیش آشنایی دارند و سازگاری بیشتری خواهند داشت. علاوه بر این، تحصیل در قاره آسیا فرصت بسیار مناسبی است تا بتوانید از جای جای این قاره پهناور دیدن کنید، جالب است بدانید، سفر کردن در بین کشورهای آسیایی، چندان گران نیست و به راحتی می توانید از بهترین جاذبه های این کشورها بازدید نمایید.

در برخی از کشورهای آسیایی، دانشجویان، اجازه کار در حین تحصیل در قاره آسیا را ندارند و این، احتمالاً یکی از بزرگترین معایب تحصیل در قاره آسیا است. البته هیچ قانون و نوشته ای هم برای محروم کردن کامل دانشجویان از کار حین تحصیل وجود ندارد، چنان که دانشجویانی را می بینیم که در کشورهای آسیایی مشغول به تحصیلند و همزمان کار هم می کنند.

بهترین کشورهای آسیایی برای تحصیل در سال 2020

بهترین کشورها برای تحصیل در قاره آسیا، عبارتند از: ژاپن، سنگاپور، تایلند، اسرائیل، کره جنوبی، مالزی، امارات متحده عربی، چین، اندونزی و هندوستان، تایوان و هنگ کنگ. ژاپن یکی از کشورهای توسعه یافته جهان است که پاسپورت آن برای دومین بار پیاپی، به عنوان قدرتمندترین پاسپورت دنیا معرفی شد و در جایگاه 17 جهانی از لحاظ تحصیل و آموزش قرار دارد. سنگاپور که پاسپورت آن در رتبه دوم جهان قرار دارد، کشوری چند فرهنگی است و در دو دهه اخیر به پیشرفتهای چشمگیری دست یافته و در جایگاه 19 جهان از لحاظ تحصیل و آموزش قرار دارد و با اخذ مدرک تحصیل از دانشگاههای این کشور، به راحتی می توانید به اهداف خود در زمینه کاریابی و تجارت دست یابید. سایر کشورهای فوق الذکر، دارای دانشگاههای برتر در سطح جهانی هستند که تحصیل در آنها، زمینه تجربه یک سبک جدید از زندگی را برای دانشجویان فراهم می کند.

طول دوره های تحصیلی

تحصیل در قاره آسیا در مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و پست دکترا امکان پذیر است. طول دوره تحصیل در قاره آسیا در مقطع کاردانی 2 سال، مقطع کارشناسی، معمولاً 4 سال و برای برخی از رشته ها 3 سال، مقطع کارشناسی ارشد 2 تا 3 سال، دکتری 3 تا 5 سال و طول دوره رشته های پزشکی و دندانپزشکی، حداقل 5 سال است. در کره جنوبی، تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی با دوره های 4 ساله نیز امکان پذیر است، ولی این دوره ها برای افرادی مناسب است که قصد ماندن در کره و یا مهاجرت به کشوری دیگر را دارند. چرا که این دوره 4 ساله از نظر وزارت بهداشت ایران، مورد تایید نمی باشد.

بهترین دانشگاه های آسیا

اولین مورد از بهترین دانشگاههای آسیا، دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) است که در رتبه یازدهم جهان قرار دارد و بیش از 38 هزار دانشجو از 100 کشور مختلف، در آن مشغول تحصیل هستند. مورد دوم، دانشگاه هنگ کنگ  (HKU) است که در رتبه 25 جهان قرار دارد و یکی از بهترین دانشگاههای جهان از لحاظ تحقیقات و پژوهش محسوب می شود. دانشگاه فنی نانیانگ (NTU) در سنگاپور با رتبه 12 جهانی، سومین دانشگاه برتر برای تحصیل در قاره آسیا است. مورد چهارم از بهترین دانشگاههای آسیا، دانشگاه Tsinghua در چین با رتبه 17 جهان است. از دیگر دانشگاههای برتر برای تحصیل در آسیا می توان به: دانشگاه پکن با رتبه 30 جهانی، دانشگاه فودان با رتبه 44 جهانی، دانشگاه علم و فناوری هنگ کنگ (HKUST) با رتبه 37 جهانی، موسسه پیشرفته علوم و فناوری کره (KAIST) با رتبه 40 جهانی، دانشگاه چینی هنگ کنگ (CUHK) با رتبه 49 جهانی و دانشگاه ملی سئول (SNU) با رتبه 36 جهانی و دهم در آسیا اشاره کرد. این دانشگاههای آسیایی، علاوه بر ارائه آموزش های پیشرفته و با کیفیت، از جمله بهترین دانشگاههای قاره آسیا در زمینه ارائه بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف نیز به شمار می روند.

تحصیل در قاره آسیا

تحصیل رایگان در قاره آسیا

تحصیل در قاره آسیا به صورت رایگان، تنها با دریافت کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه امکان پذیر خواهد بود. بورسیه های تحصیلی در قاره آسیا، معمولا شامل مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکتری می شود و عرصه اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی، بسیار رقابتی است و تنها دانشجویان ممتاز، موفق به دریافت بورسیه در این مقطع خواهند بود. لازمه دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی، داشتن نمرات بسیار خوب پس از سپری کردن ترم یک در دانشگاه کشور مورد نظر، رزومه علمی بسیار خوب، مدرک زبان انگلیسی با نمره عالی و همچنین مقالات علمی و پژوهشی بین المللی می باشد.

دریافت بورسیه تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در مقایسه با مقطع کارشناسی، آسانتر است، چرا که تعداد بورسیه های ارائه شده در این مقاطع تحصیلی، بیشتر است. با دریافت این بورسیه ها، تمامی هزینه های زندگی و تحصیل در قاره آسیا، پوشش داده می شود، ولی برای واجد شرایط بودن دریافت بورسیه، باید سطح مهارتهای زبان انگلیسی بسیار خوبی داشته باشید. داشتن رزومه بسیار قوی و مقالات علمی و بین المللی معتبر نیز، لازمه واجد شرایط بودن دریافت بورسیه تحصیلی است.

مدارک لازم و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی

مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی جهت تحصیل در قاره آسیا، عبارتند از: ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات، پروپوزال علمی و تحقیقاتی با رعایت تمام اصول پروپوزال نویسی، فرمهای تکمیل شده مربوط به سفارت کشور مورد نظر، گواهی پزشکی، رزومه تحصیلی و کاری و مدرک زبان انگلیسی. توجه داشته باشید، بورسیه های تحصیلی به دانشجویان ممتاز و کسانی که معدل بالای 16 دارند، اعطا می شود. در برخی موارد، متقاضی برای مصاحبه و یا امتحان کتبی به سفارت فرا خوانده می شود و در صورت قبولی در این امتحان، واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی خواهد شد. متقاضی تحصیل در قاره آسیا با بورسیه، باید توصیه نامه استاد در ایران و انگیزه نامه خود را نیز به همراه مدارک بالا ارائه دهد و همچنین باید نظر یکی اساتید در دانشگاه آسیایی را برای همکاری در یک پروژه تحقیقاتی، جلب نماید. معمولاً کسانی که دارای مقالات بین المللی در حد ISI هستند، شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی و تحصیل در قاره آسیا به صورت رایگان دارند.

بورسیه و تحصیل رایگان در قاره آسیا

بهترین روش برای تحصیل در قاره آسیا به صورت رایگان، اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس و دکتری است، چرا که در این مقاطع، بورسیه های تحصیلی متعددی ارائه می شود که البته اخذ پذیرش تحصیلی در این مقاطع، معمولاً مستلزم داشتن مدارک اضافی از قبیل: مقالات علمی بین المللی ISI و جلب نظر یک استاد راهنما در دانشگاه آسیایی جهت همکاری در یک پروژه خاص می باشد. به طور کلی، اخذ پذیرش در مقاطع دکتری و پست دکتری از دانشگاههای آسیایی در مقایسه با مقطع لیسانس و فوق لیسانس، دشوارتر است. سازمان مهاجرتی تدبیرساز، با داشتن سابقه طولانی در زمینه اخذ پذیرش دکتری از بهترین دانشگاههای آسیا، پروسه مهاجرت تحصیلی به قاره آسیا را برای شما، با کمترین هزینه، تسریع می بخشد. برای اطلاع از شرایط اخذ پذیرش دکتری بدون مدرک زبان، همچنین آماده سازی و تدوین پروپوزال دکتری، با کارشناسان این سازمان تماس بگیرید: 50-02140220448

شرایط و مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه

تحصیل در قاره آسیا، در رشته های مختلف و در مقاطع کاردانی، کارشناسی، فوق لیسانس و دکتری امکان پذیر است. دانشجویان بین المللی، بدون در نظر گرفتن ملیت آنها، قادر به تحصیل در قاره آسیا، در بیشتر کشورهای این قاره هستند. زبان تحصیل در قاره آسیا، انگلیسی است و تنها برخی از دوره های تخصصی به زبان رسمی کشور مورد نظر، تدریس می شوند. مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای آسیا، عبارتند از: مدارک شناسایی مانند پاسپورت معتبر، مدارک تحصیلی و ریز نمرات آنها که باید به صورت رسمی ترجمه شده و به تایید وزارت دادگستری و امور خارجه برسند، گواهی سوء پیشینه و در برخی موارد، گواهی پزشکی و مدرک زبان انگلیسی. تحصیل در قاره آسیا بدون مدرک زبان، در برخی از کشورهای آسیایی امکان پذیر است، ولی برای کاهش هر چه بیشتر هزینه ها و افزایش سرعت سازگاری با محیط کشور مورد نظر، توصیه می شود، از همین حالا، یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنید تا مشکلات کمتری بر سر راه تحصیل شما وجود داشته باشد. لازم به ذکر است، زبان تدریس دوره های پایین تر از لیسانس در بیشتر کشورهای آسیایی، همان زبان رسمی کشور مورد نظر می باشد.

برای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاهها و تحصیل در قاره آسیا با کمترین هزینه، با سازمان مهاجرتی تدبیرساز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان این سازمان بهره مند شوید.

هزینه تحصیل در قاره آسیا

دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در قاره آسیا به دو بخش دولتی و خصوصی تقسیم می شود و نکته جالب اینکه هزینه تحصیل در دانشگاههای دولتی برخی از کشورها مانند ژاپن، بیشتر از دانشگاههای خصوصی است. هزینه تحصیل در قاره آسیا برای مقطع کارشناسی، معمولاً بین 4 الی 10 هزار دلار، برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، بین 5 الی 7 هزار دلار می باشد. هزینه تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکتری، به دلیل حمایت دولت و دانشگاهها از این دوره های تحصیل، در مقایسه با لیسانس، پایین تر است. هزینه تحصیل در رشته های علوم پزشکی، بسته به کشوری که انتخاب می کنید، بین 6 الی 10 هزار دلار و هزینه تخصص رشته های علوم پزشکی، بین 8 الی 11 هزار دلار می باشد.

تحصیل در قاره آسیا

سایر هزینه های زندگی

سایر هزینه های زندگی و تحصیل در قاره آسیا، عبارتند از: هزینه های اجاره خوابگاه و آپارتمان، کتاب و لوازم التحریر و حمل و نقل و خورد و خوراک و پوشاک که این هزینه ها در کشورهای مختلف آسیایی، متفاوت است. به طور کلی، متوسط هزینه های زندگی در کشورهای آسیایی، 750 دلار در ماه برای دانشجویان مجرد و 1500 دلار برای دانشجویان متاهل است. بیشترین هزینه مربوط به اقامت و اسکان دانشجویان است. در بیشتر کشورهای آسیایی، دانشجویان، قادر به اقامت در خوابگاههای دانشجویی هستند که در این صورت باید مبلغی بین 300 تا 1000 دلار در ماه، بابت اجاره خوابگاه بپردازند. اجاره سوئیت یا آپارتمان مجزا نیز بین 750 الی 2000 دلار می باشد. هزینه خورد و خوراک به صورت ماهانه، بین 250 تا 400 دلار، متغیر خواهد بود. لازم به ذکر است، در بسیاری از کشورهای آسیایی، پوشاک در مقایسه با ایران گرانتر است. هزینه های زندگی و تحصیل در قاره آسیا، بسته به سبک زندگی دانشجو و شهری که در آن مشغول به تحصیل است، متفاوت است. یک دانشجوی خارجی، حتی با 700 دلار نیز می تواند، یک زندگی دانشجویی معمولی و خوب را در حین تحصیل در قاره آسیا تجربه کند.

شرایط اخذ اقامت دائم آسیا پس از اتمام تحصیل

تحصیل در قاره آسیا، یکی از بهترین و آسان ترین راههای مهاجرت به بهترین کشورهای آسیایی است. معمولاً دانشجویان، پس از این که از یک دانشگاه آسیایی فارغ التحصیل می شوند، با پیدا کردن شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود، می توانند با حداقل یک سال اقامت در کشور مورد نظر و ارائه فیش حقوقی و برخی مدارک دیگر، نسبت به اخذ اقامت دائم آن کشور، اقدام نمایند. برخی از بهترین کشورها از نظر مهاجرت تحصیلی به آسیا، عبارتند از: کره جنوبی، سنگاپور، چین و ژاپن. افرادی که موفق به پیدا کردن شغل مرتبط با تحصیلات خود می شوند، با تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کاری، اقامت موقت این کشورها را به دست می آورند و پس از چند سال، قادر به اخذ اقامت دائم و پاسپورت آنها می شوند. برخی از کشورهای آسیایی، به راحتی اقامت دائم خود را به اتباع خارجی اعطا نمی کنند. مالزی، یکی از این کشورهاست. اقامت بعد از تحصیل در مالزی، تحت طرحی با عنوان  MM2H به دانشجویان بین المللی داده می شود. بدین ترتیب که، متقاضیان اخذ اقامت مالزی، باید در این طرح ثبت نام کنند و عضو آن شوند. در صورتی که واجد شرایط باشند، تحت اصول و مقررات خاصی، می توانند با ویزای چند بار ورود و یا ویزای توریستی، مدت طولانی در مالزی، کار و زندگی کنند.

اجازه کار دانشجویی

بیشتر کشورهای آسیایی، اجازه کار همزمان با تحصیل در قاره آسیا را به دانشجویان بین المللی می دهند. امکان کار دانشجویی در برخی از کشورها مانند مالزی و ژاپن، حین تحصیل در قاره آسیا وجود ندارد، ولی دانشجویان در این کشورها می توانند در خارج از محیط دانشگاهها به صورت نیمه وقت کار کنند و نیمی از هزینه های زندگی و تحصیل در قاره آسیا را پوشش دهند. دانشجویان بین المللی در کره جنوبی، امکان کار نیمه وقت به مدت 20 ساعت در هفته را دارند و در هر کجا که بخواهند، می توانند کار کنند. امکان کار دانشجویی در برخی از کشورها مانند: چین و هند نیز وجود دارد، ولی با توجه به جمعیت زیادی که این دو کشور، بخصوص هندوستان دارند، کار پیدا کردن، بسیار دشوار است و اگر هم شغلی پیدا کنید، حقوق آن بسیار ناچیز خواهد بود.

شرایط ویزای همراه

همسر و یا فرزندان وابسته زیر 18 سال متقاضی تحصیل در قاره آسیا، قادر به دریافت ویزای همراه و زندگی در کشور مورد نظر هستند. ویزای همراه در بیشتر کشورهای آسیایی، برای تمامی مقاطع تحصیلی، صادر می شود. مالزی در این مورد نیز، استثنا می باشد. تنها کسانی که مشغول تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در مالزی هستند، می توانند برای ویزای همراه، برای همسر و یا فرزند خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است، دارنده ویزای همراه، اجازه کار با این ویزا را ندارد و در صورت تمایل به کار کردن، باید با داشتن یک اسپانسر، ویزای همراه را به ویزای کاری کشور مورد نظر تبدیل نماید. توجه داشته باشید، برای صدور ویزای همراه، متقاضی تحصیل در قاره آسیا باید نامه تمکن مالی که نشان می دهد، قادر به تامین هزینه های زندگی خود و خانواده در طول مدت تحصیل است، را ارائه دهد. اگر تمامی مدارک را به صورت کامل ارائه دهید و الزامات لازم را برآورده کنید، از لحظه درخواست ویزای همراه تا صدور آن، حداکثر 6 ماه زمان می برد. مدارک لازم برای ویزای همراه، عبارتند از: فرم درخواست ویزای همراه تکمیل شده، پاسپورت معتبر و سایر مدارک شناسایی اعضای خانواده دانشجو، نامه تمکن مالی، تعدادی عکس با پشت زمینه روشن و پرداخت هزینه های مربوطه. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای همراه آسیا، همین حالا با کارشناسان متخصص سازمان مهاجرتی تدبیرساز، تماس بگیرید.

دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم 2020

برخی از دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم جهت تحصیل در قاره آسیا، عبارتند از: Hefei University of Technology، Beihang University در چین، Yerevan State University و American University of Armenia در ارمنستان، دانشگاه Airlangga و Bogor Agricultural University در اندونزی، دانشگاه Chang Gung و دانشگاه ملی مرکزی در تایوان، دانشگاه Hokkaido، دانشگاه کیوتو و دانشگاه اوزاکا در ژاپن، دانشگاه فنی Nanyang و دانشگاه ملی سنگاپور، دانشگاه سلطان قابوس در عمان، Ateneo de Manila University در فیلیپین، City University of Hong Kong و Hong Kong Baptist University در هنگ کنگ، دانشگاهAnna  در چنای و انستیتوی علوم هند در بنگالورو هندوستان، دانشگاه مالزی و دانشگاه پوترا (UPM) در مالزی، دانشگاه Chung-Ang و دانشگاه Ewha Womans در کره جنوبی، دانشگاه آمریکایی شارجه و دانشگاه خلیفه در امارات متحده عربی.

تحصیل در قاره آسیا

دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت 2020

برخی از دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت جهت تحصیل در قاره آسیا، عبارتند از: دانشگاه آنکارا و دانشگاه آتاتورک در ترکیه، دانشگاه Beijing و Capital Medical University در چین، دانشگاه اندونزی و دانشگاه Gadjah Mada در اندونزی، دانشگاه Chang Gung و China Medical University در تایوان، دانشگاه Aichi Gakuin و دانشگاه Fujita health در ژاپن، دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه فنی Nanyang در سنگاپور، دانشگاه فیلیپین، دانشگاه هنگ کنگ، دانشگاه Aligarh Muslim در هندوستان، دانشگاه Kebangsaan مالزی، دانشگاه Ajou و دانشگاه ملی Chonbuk در کره جنوبی و همچنین دانشگاه Chiang Mai در تایلند.

جمع بندی نهایی

با توجه به مطالب بالا، پیشنهاد سازمان مهاجرتی تدبیرساز برای مهاجرت به قاره آسیا، تحصیل در یکی از کشورهای آسیایی است که اخذ اقامت دائم آن بعد از اتمام تحصیل، به راحتی امکان پذیر باشد. به طور کلی تحصیل در قاره آسیا، راهی مناسب و کم هزینه برای مهاجرت به یکی از کشورهای توسعه یافته آسیایی است. همچنین، با داشتن مدرک دانشگاهی از دانشگاههای معتبر آسیایی، مهاجرت به کشورهای اروپایی و آمریکا برای دانشجویان، بسیار آسان خواهد بود. سازمان مهاجرتی تدبیرساز با سابقه طولانی و درخشان در زمینه اپلای، اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی آسیا، از زمان درخواست پذیرش و ویزای دانشجویی تا ورود به کشور مورد نظر، در کنار شما خواهد بود و همواره می توانید از مشاوره های رایگان این سازمان، بهره مند شوید.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا پایتخت آمریکا واشنگتن می باشد. این کشور، با مساحتی نزدیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *