دانشگاه‌های آفریقا

اپلای و ویزای تحصیلی در دانشگاه‌های آفریقا

تحصیل در قاره آفریقا

اپلای و ویزای تحصیلی در دانشگاه های آفریقا : اگر به دنبال تجربه یک فرهنگ جالب و عجیب هستید و در عین حال قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید، تحصیل در قاره آفریقا، بهترین گزینه به شمار می رود. برای تحصیل در قاره آفریقا، بیش از 620 دانشگاه معتبر وجود دارد که می توانید از آنها پذیرش بگیرید. آفریقا اغلب به عنوان یک مقصد مطلوب برای تحصیل در خارج از کشور نادیده گرفته می شود، ولی در جدیدترین رتبه های جهانی بر اساس QS ، 17 دانشگاه این قاره به عنوان دانشگاههای بسیار معتبر برگزیده شده اند که با داشتن بهترین امکانات برای مطالعه و تحقیق، تبدیل به مقصدی بسیار ایده آلی برای دانشجویان آینده نگر شده اند. بهترین کشورها برای تحصیل در قاره آفریقا عبارتند از: آفریقای جنوبی، مصر، غنا، نیجریه و کنیا که اخذ مدرک دانشگاهی از دانشگاههای این کشورها، به مثابه سکوی پرتابی برای شما خواهد بود.

سازمان مهاجرتی کوچ ، با داشتن سالها تجربه و صدها پرونده موفق در زمینه اعزام دانشجو به قاره آفریقا، مراحل اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آفریقا را برای شما آسان و کوتاه می کند و به راحتی می توانید به ادامه تحصیل در قاره آفریقا بپردازید.

عناوین اصلی مقاله:

مختصری درباره قاره آفریقا

تحصیل در قاره آفریقا 2020

مزایای تحصیل در قاره آفریقا

شرایط تحصیل در قاره آفریقا

هزینه تحصیل در قاره آفریقا

ویزای دانشجویی

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم 2020

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت 2020

جمع‌بندی نهایی

مختصری درباره قاره آفریقا

آفریقا یکی از 3 قاره بزرگ جهان است و بیش از 20 درصد خشکی های کره زمین را در بر می گیرد. قاره آفریقا شامل 61 کشور است و جمعیتی بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون نفر دارد. این قاره در امتداد دریای مدیترانه، کانال سوئز و دریای سرخ، خلیج عدن، اقیانوس هند و اقیانوس اطلس گسترده شده و به دلیل وسعت و گستردگی زیادی که دارد، از تنوع آب و هوایی بالایی برخوردار است. به طوری که آب و هوا در شمال و جنوب آن، تفاوت زیادی دارد و در برخی از مناطق آن، نیمی از سال با بارش باران همراه است و برخی دیگر به دلیل کمبود بارش های مناسب، به بیابان تبدیل شده اند. جالب است بدانید، در این قاره زیبا، شواهدی دیده شده که نشان می دهد، اولین نسل بشر در آفریقا زندگی می کرده و بدین ترتیب، آفریقا را می توان قدیمی ترین قاره قابل سکونت به شما آورد.

تحصیل در قاره آفریقا

تحصیل در قاره آفریقا 2020

تحصیل در قاره آفریقا، می تواند دریچه ای جدید از زندگی را به روی شما باز کند و از این طریق می توانید، تجربیات بسیار عجیب و منحصر به فردی را کسب کنید. همانطور که گفته شد، بهترین کشورها برای تحصیل در قاره آفریقا، آفریقای جنوبی، مصر، غنا، نیجریه و کنیا هستند که از بین اینها، آفریقای جنوبی در سالهای اخیر، محبوبیت بسیار زیادی در بین دانشجویان بین المللی به دست آورده و به عنوان یک مقصد تحصیلی برتر در دنیا، محسوب می شود. تحصیل در قاره آفریقا، زمینه ادامه تحصیل در بهترین دانشگاههای اروپایی و آمریکایی را برای دانشجویان فراهم می سازد. در قاره آفریقا، برخی از بهترین دانشگاهها و موسسات آموزش عالی وجود دارد که از اعتبار جهانی برخوردارند و برنامه های تحصیلی در مقاطع مختلف را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. قاره آفریقا و به خصوص کشور آفریقای جنوبی، یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل در رشته های مدیریتی و بیزینس است و با تحصیل در قاره آفریقا، می توانید به راحتی وارد عرصه تجارت بین المللی شوید.

مزایای تحصیل در قاره آفریقا

علاوه بر جاذبه های طبیعی و تاریخی و حیات وحش بی نظیری که در قاره آفریقا وجود دارد و در حین تحصیل می توانید از آنها بازدید کنید و نهایت لذت را ببرید، تحصیل در قاره آفریقا مزایای فراوانی دارد که یکی از مهمترین آنها، انگلیسی بودن بیش از 80 درصد از برنامه های تحصیلی ارائه شده در دانشگاههاست، بخصوص اگر قصد تحصیل در آفریقای جنوبی را دارید، باید بدانید که زبان رسمی این کشور، انگلیسی است و تمامی برنامه های تحصیلی در مقاطع مختلف، به انگلیسی تدریس می شود، همچنین تحصیل در قاره آفریقا، این امکان را برای شما به وجود می آورد تا از سیستم آموزشی با کیفیت بسیار بالا بهره مند شوید و در بهترین دانشگاهها و کالج ها به تحصیل بپردازید. حتی اگر قصد ادامه تحصیل در قاره آفریقا را ندارید، می توانید برای یادگیری زبان انگلیسی از بهترین کالج های زبان در آفریقای جنوبی، پذیرش بگیرید.

حیات وحش زیبای آفریقا

مزیت دیگر تحصیل در قاره آفریقا که بسیار هم مهم است، پایین بودن هزینه تحصیل و زندگی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی است و به راحتی و با هزینه های مقرون به صرفه می توانید به زندگی و ادامه تحصیل در قاره آفریقا بپردازید. برای پوشش دهی درصدی از هزینه های زندگی نیز می توانید در حین تحصیل در قاره آفریقا، کار کنید، دانشجویان بین المللی در هر مقطع تحصیلی که مشغول هستند، معمولا می توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند. اگر متاهل هستید و یا قصد دارید، یکی از اعضای خانواده را به همراه خود ببرید، با تحصیل در قاره آفریقا، به خصوص آفریقای جنوبی، این امر به راحتی امکان پذیر است. به طور کلی، آفریقای جنوبی، به راحتی برای دانشجویان و خانواده آنها، ویزا صادر می کند و سایر افراد خانواده نیز می توانند به همراه دانشجو، به تحصیل در قاره آفریقا بپردازند و در سایه استانداردهای بالا و فوق‌العاده، زندگی کنند.

شرایط تحصیل در قاره آفریقا (مقاطع تحصیلی، پذیرش  و بورسیه تحصیلی)

تحصیل در قاره آفریقا: مقطع کارشناسی

طول دوره تحصیل در قاره آفریقا در مقطع کارشناسی، در بیشتر کشورهای این قاره، معمولاً بین ۳ الی ۴ سال است و بیش از 80 درصد برنامه های ارائه شده، به زبان انگلیسی هستند، برخی از دروس تخصصی در این مقطع و مقاطع پایین تر از لیسانس به زبان رسمی کشور مورد نظر ارائه می شود. در برخی از کشورهای آفریقا مانند آفریقای جنوبی، تمامی برنامه ها در مقاطع مختلف به انگلیسی ارائه می شود و به همین دلیل بسیاری از دانشجویان بین المللی، این کشور را به عنوان گزینه اول ادامه تحصیل در قاره آفریقا در نظر می گیرند. برنامه هایی که در مقطع کارشناسی در دانشگاههای قاره آفریقا ارائه می شود، شامل: رشته های مهندسی، علوم انسانی و علوم پایه است. برای پذیرش از دانشگاههای آفریقایی جهت تحصیل در قاره آفریقا در مقطع کارشناسی، باید مدارک تحصیلی از جمله مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی و در صورت وجود، دانشنامه ایرانی خود را به همراه ریز نمرات آنها به صورت رسمی ترجمه کرده و به تایید وزارت دادگستری و امور خارجه برسانید و به همراه مدارک شناسایی و فرم تکمیل شده درخواست پذیرش تحصیل برای دانشگاه مورد نظر ارسال نمایید. معمولاً بین 2 الی 6 هفته طول می کشد تا دانشگاه مورد نظر، جواب درخواست را به متقاضی اعلام کند.

تحصیل در قاره آفریقا

تحصیل در قاره آفریقا: مقطع کارشناسی ارشد

طول دوره کارشناسی ارشد در آفریقا، بین 1 الی 2 سال است و معمولا برنامه ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند. در این مقطع، دانشجویان علاوه بر دروس تئوری، باید به صورت گروهی به کارهای تحقیقاتی بپردازند و در ترم آخر تحصیلات خود، پایان نامه ای ارائه دهند و از آن دفاع کنند. اخذ پذیرش برای تحصیل در قاره آفریقا در مقطع کارشناسی ارشد، کمی دشوارتر از مقطع لیسانس است و برای این منظور، دانشجو باید: معدل قابل قبولی داشته باشد و مدرک زبان با حداقل نمره 6.5 ارائه دهد. در صورتی که نیاز به بورسیه تحصیلی دارید، باید: رزومه علمی و پژوهشی قوی به همراه مقالات بین المللی و معتبر داشته باشید.

تحصیل در قاره آفریقا: مقطع دکتری

طول دوره دکتری در آفریقا، بین 3 الی 5 سال است و برای تحصیل در قاره آفریقا در مقطع دکتری باید: علاوه بر رزومه قوی و مقالات علمی معتبر، توصیه نامه اساتید ایران و تاییدیه استاد راهنما در دانشگاه مورد نظر را نیز ارائه دهید، همچنین باید مدرک آیلتس آکادمیک 6.5 یا بالاتر داشته باشید. در صورتی که تمامی مدارک را به صورت کامل ارائه دهید، به راحتی می توانید پذیرش تحصیل در قاره آفریقا در مقطع دکتری را دریافت کنید و علاوه بر این می توانید، برای بورسیه و کمک هزینه تحصیلی نیز اقدام نمایید.

توجه داشته باشید، دریافت بورسیه تحصیلی جهت تحصیل در قاره آفریقا، بسیار دشوار است، به این دلیل که بیشتر کشورهای آفریقایی، بورسیه های تحصیلی را به دانشجویان داخلی ارائه می دهند و تعداد بورسیه برای دانشجویان بین المللی بسیار اندک است، از این رو، متقاضیان بورسیه دانشجویی باید شرایط بسیار ویژه ای داشته باشند. اگر به دنبال دریافت بورسیه جهت تحصیل در قاره آفریقا هستید، همین حالا با کارشناسان سازمان مهاجرتی کوچ  تماس بگیرید. این سازمان با تهیه و تدوین مقالات بین المللی معتبر و رزومه علمی و پژوهشی بسیار قوی، شرایط را برای دریافت بورسیه تحصیلی برای شما فراهم و آسان خواهد کرد.

هزینه تحصیل در قاره آفریقا

هزینه تحصیل قاره آفریقا، بسته به دانشگاه، مقطع و رشته تحصیلی متفاوت است، ولی به طور کلی شهریه دانشگاههای آفریقا در مقایسه با دانشگاههای انگلیس و آمریکا، بسیار پایین است. هزینه تحصیل در آفریقا برای مقطع کارشناسی، بسته به رشته تحصیلی بین 3 الی 12 هزار دلار، برای مقطع کارشناسی ارشد بین 6 الی 8 هزار دلار و برای مقطع دکتری بین 2 الی 8 هزار دلار در سال می باشد. معمولاً هزینه تحصیل برای دوره های فوق لیسانس و دکتری در آفریقا در مقایسه با دوره لیسانس پایین تر است.

هزینه تحصیل در آفریقا

تحصیل در قاره آفریقا: سایر هزینه ها

اپلای و ویزای تحصیلی در دانشگاه های آفریقا  هزینه های زندگی در قاره آفریقا نسبتاً ارزان است و میزان آن بستگی به شهر محل زندگی و همچنین سبک زندگی افراد دارد. به طور کلی، هزینه های سالانه زندگی در آفریقا، 6 الی 8 هزار دلار می باشد که مهمترین آن مربوط به اجاره خانه است. برای کاهش هزینه های زندگی، بهتر است حداقل سال اول تحصیل در قاره آفریقا را در خوابگاه‌های دانشجویی سپری کنید. اجاره ماهانه خوابگاه‌های دانشجویی، کمتر از 300 دلار است ولی اگر بخواهید به صورت مستقل، یک آپارتمان اجاره کنید، باید بین 400 تا 800 دلار در ماه، بسته مکان و بزرگی آن، پرداخت نمایید

سازمان مهاجرتی کوچ ، در کوتاهترین زمان ممکن و با کمترین هزینه، اپلای و ویزای تحصیلی در دانشگاه های آفریقا  را از بهترین و ارزانترین دانشگاههای آفریقا دریافت می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان، با کارشناسان این سازمان تماس بگیرید: 50-02140220448

ویزای دانشجویی

پروسه درخواست و دریافت ویزای دانشجویی قاره آفریقا، مانند اروپا و آمریکا پیچیده و طولانی نیست و در صورت ارائه مدارک به صورت کامل، در کمتر از 3 ماه، ویزای دانشجویی صادر می شود. حداقل مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی آفریقا، عبارتند از: پاسپورت معتبر، 2 قطعه عکس رنگی با پشت زمینه روشن، فیش پرداخت هزینه ویزا، نامه پذیرش دانشگاه، نامه تمکن مالی، بیمه نامه معتبر، گواهی های پزشکی، اسناد مربوط به خوابگاه یا محل اقامت در کشور مورد نظر و گواهی عدم سوء پیشینه. با در دست داشتن این مدارک، می توانید به سفارتخانه یا کنسولگری کشور مورد نظر مراجعه کنید و با تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی، پرونده خود را به جریان بیندازید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم 2020

برخی از دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم جهت تحصیل در قاره آفریقا، عبارتند از: دانشگاه Sfax و دانشگاه Carthage در تونس، دانشگاه نایروبی و دانشگاه Kenyatta در کنیا، دانشگاه Jimma در اتیوپی، دانشگاه زامبیا، دانشگاه Mohammed-V ربات و Sidi Mohamed Ben Abdellah در مراکش، دانشگاه Makerere در سنگال، دانشگاه دارالسلام در تانزانیا، دانشگاه زیمباوه، American University in Cairo،  دانشگاه Ain Shams و دانشگاه الکساندریا در مصر، دانشگاه Stellenbosch، دانشگاه کیپ تاون، دانشگاه ژوهانسبورگ و Pretoria در آفریقای جنوبی.

تحصیل در آفریقای جنوبی

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت 2020

برخی از دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت جهت تحصیل در قاره آفریقا، عبارتند از: دانشگاه Makerere در اوگاندا، دانشگاه Yaounde 1 در کامرون، دانشگاه نایروبی در کنیا، دانشگاه lbadan در نیجریه، دانشگاه Ain Shams و دانشگاه الکساندریا در مصر، دانشگاه Stellenbosch، دانشگاه کیپ تاون و دانشگاه Pretoria در آفریقای جنوبی.

جمع‌بندی نهایی

با توجه به مطالب بالا، پیشنهاد سازمان مهاجرتی کوچ   برای مهاجرت تحصیلی به آفریقا، تحصیل در آفریقای جنوبی است. دانشگاههای این کشور در حال توسعه، از اعتبار بالایی در جهان برخوردارند و تحصیل در آنها، سکوی پرتاب شما برای ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکایی خواهد بود. با مشاوره های رایگان کارشناسان متخصص سازمان مهاجرتی کوچ ، می توانید به راحتی و با هزینه های مقرون به صرفه، از بهترین دانشگاههای آفریقا پذیرش بگیرید و برای تجربه زندگی در دنیایی جدید و متفاوت، آماده شوید.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا پایتخت آمریکا واشنگتن می باشد. این کشور، با مساحتی نزدیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *