اپلای و ویزای تحصیلی در دانشگاه‌های آمریکا

اپلای و ویزای تحصیلی در دانشگاه‌های آمریکا

اپلای و ویزای تحصیلی در دانشگاه‌های آمریکا

اپلای و ویزای تحصیلی در دانشگاه های آمریکا ، قاره آمریکا، یکی از بزرگترین قاره هاست و جمعیت بسیار زیادی را در برمی گیرد. تحصیل در قاره آمریکا، به خصوص در کشورهای آمریکای شمالی مانند: ایالات متحده و کانادا، همواره در بین مردم مختلف دنیا، رایج بوده و امروزه، با پیشرفت های بسیاری که کشورهای آمریکای جنوبی در زمینه آموزش کرده اند، دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل، این کشورها را انتخاب می کنند. از مهمترین کشورهای قاره آمریکا برای تحصیل، می توان به ایالات متحده، کانادا، مکزیک، برزیل، آرژانتین و شیلی اشاره کرد. در این مقاله، قصد داریم شما عزیزان را با قاره آمریکا آشنا کنیم و به موضوعات مربوط به تحصیل در قاره آمریکا از قبیل: نظام آموزش در قاره آمریکا، مزایا و معایب تحصیل در قاره آمریکا، بهترین کشورها برای تحصیل در قاره آمریکا، شرایط و هزینه تحصیل در قاره آمریکا، اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی و …. بپردازیم.

تحصیل در قاره آمریکا

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارید و نمی دانید که باید از کجا شروع کنید، همین حالا با کارشناسان سازمان مهاجرتی کوچ  تماس بگیرید و از مشاوره رایگان این سازمان در زمینه تحصیل در قاره آمریکا بهره مند شوید.

عناوین اصلی مقاله:

مختصری درباره قاره آمریکا

تحصیل در قاره آمریکا 2020

نظام آموزشی در قاره آمریکا

مزایا و معایب تحصیل در قاره آمریکا

بهترین کشورها برای تحصیل در قاره آمریکا

انواع مدارس، کالج ها و دانشگاه های قاره آمریکا

شرایط و مدارک لازم برای اخذ پذیرش

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در قاره آمریکا

شرایط اخذ فاند و بورسیه و تحصیل رایگان در قاره آمریکا

هزینه تحصیل در قاره آمریکا

سایر هزینه های زندگی و تحصیل در قاره آمریکا

شرایط اخذ اقامت دائم آمریکا پس از اتمام تحصیل

اجازه کار دانشجویی

شرایط ویزای همراه

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم 2020

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت 2020

مختصری درباره قاره آمریکا

قاره آمریکا به دو بخش آمریکای شمالی و جنوبی تقسیم می شود که به همراه جزایر آن، 8 درصد از کل سطح زمین و 28.4 درصد از مساحت زمین را در برمی گیرد. بسیاری از رودخانه های طولانی و بزرگ جهان از قبیل: رودخانه آمازون، رودخانه سنت لارنس، می سی سی پی و لاپلاتا در این قاره جریان دارند و به دلیل گستردگی این قاره از شمال به جنوب، آب و هوا و محیط زیست در مناطق و کشورهای مختلف آن، بسیار متفاوت است، از توندرا قطبی شمال کانادا، گرینلند و آلاسکا گرفته تا جنگل های استوایی و آب و هوای گرمسیری در آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی. در طول اشغال قاره آمریکا توسط قدرتهای اروپایی، مردم بومی این قاره، تحت استعمار اروپایی ها در آمدند و هر سال، بر تعداد اروپایی های مهاجر در آمریکا افزوده می شد و بسیاری از برده های آفریقایی، جایگزین مردم بومی شدند. تجزیه آمریکا با انقلاب آمریکا در دهه 1770 آغاز شد و عمدتا با جنگ اسپانیا و آمریکا در اواخر دهه 1890 به پایان رسید و در حال حاضر، تقریباً کل جمعیت آمریکا در کشورهای مستقل سکونت دارند.

قاره آمریکا بیش از یک میلیارد نفر جمعیت دارد که دو سوم آنها در ایالات متحده، برزیل و مکزیک ساکن هستند. پر جمعیت ترین شهرهای این قاره، عبارتند از: کلانشهر نیویورک، مکزیکوسیتی، سائو پائولو، لس آنجلس، بوینوس آیرس، ریودوژانیرو، بوگوتا و لیما. زبانهای مختلفی در آمریکا صحبت می شود که برخی از آنها منشا اروپایی دارند و برخی دیگر توسط مردم بومی این قاره صحبت می شوند و یا ترکیبی از زبان های مختلف هستند. گسترده ترین زبان در قاره آمریکا، اسپانیایی است و بیشتر مردم آمریکای لاتین به این زبان صحبت می کنند. زبان رسمی در برزیل، پرتغالی است و در برخی نواحی کوچک نیز، مردم به زبانهای فرانسوی، هلندی و انگلیسی سخن می گویند. زبان غالب در آمریکای شمالی، در ایالات متحده و کانادا، انگلیسی است و در کانادا، فرانسوی نیز در کنار انگلیسی به عنوان زبان رسمی به شمار می رود. در جنوب غربی ایالات متحده نیز، بسیاری از مردم به زبان اسپانیایی مسلط هستند و به طور کلی، بیش از 300 زبان، تنها در ایالات متحده صحبت می شود.

تحصیل در قاره آمریکا

تحصیل در قاره آمریکا 2020

نظام آموزشی در قاره آمریکا

نظام آموزشی در دو بخش آمريکاي شمالي و جنوبي، از کیفیت متفاوتی برخوردار است و همانطور که می دانید، ایالات متحده و کانادا، در آمريکاي شمالي، از کشورهای بسیار توسعه یافته جهان هستند و به دنبال آن، کيفيت آموزشي این دو کشور بزرگ در مقایسه با سایر کشورهای قاره آمریکا، مطلوب تر است و این کیفیت بالا به دلیل وجود زیرساخت های آموزشی قوی و سرمايه گذاري در تمامی بخش های آموزش و پرورش است. نظام آموزشي در این دو کشور، غيرمتمرکز است و ايالت ها و استانهای مختلف، دارای وزارت آموزش و پرورش مجزا هستند و این یکی دیگر از دلایل کیفیت بالای نظام آموزشی در آمریکای شمالی است. نظام آموزشی در کشورهای آمریکای جنوبی نیز در چند دهه اخیر، پیشرفتهای چشمگیری داشته و همین باعث شده تا تحصیل در قاره آمریکا، محدود به کشورهایی مانند کانادا و ایالات متحده نباشد.

در تمامی کشورهای قاره آمریکا، یک مقطع آموزش پايه وجود دارد که تمامی شهروندان باید، این مقطع را بگذرانند و دولتها نیز موظفند، خدمات و تسهیلات رایگان برای این مقطع ارائه دهند. مقطع آموزش پایه، در کشورهای مختلف آمریکایی، متفاوت است و در برخی از کشورها، مانند: مکزیک و پرو تنها مقطع ابتدایی را شامل می شود. کشور سنت کریستوفر نويس با 12 سال، طولانی ترین مقطع پایه را در بین کشورهای آمریکایی دارد. تحصیل در قاره آمریکا و سن ورود به پیش دبستانی در بیشتر کشورهای این قاره، 3 سالگی و برای مقطع آموزش ابتدايي، 6 سالگی است. تحصیل در قاره آمریکا، در مقطع آموزش متوسطه، در بیشتر کشورهای این قاره به دو بخش مقطع مقدماتي و تكميلي متوسطه تقسیم می شود شناخته مي شوند. کوتاه ترین زمان برای این مقطع، مربوط به کشور ونزوئلا به مدت 2 سال و کشور السالوادور و برزيل به مدت 3 سال و طولاني ترين زمان برای مقطع متوسطه، مربوط به كشورهاي جامائيکا، سورينام و گوادلوپ، به مدت 7 سال است.

تحصیل در قاره آمریکا

مزایا و معایب تحصیل در قاره آمریکا

تحصیل در قاره آمریکا: مزایا و معایب تحصیل در آمریکای شمالی

تحصیل در قاره آمریکا، بخصوص در آمریکای شمالی، مزایای بسیاری را برای دانشجویان به همراه دارد. یکی از مهمترین مزایای تحصیل در قاره آمریکا، در کشورهایی مانند کانادا و ایالت متحده، تنوع برنامه های ارائه شده توسط دانشگاهها است و زبان این برنامه ها در مقاطع تحصیلی مختلف، انگلیسی است. دانشجویان، پس از فارغ التحصیلی از دانشگاههای آمریکای شمالی، به راحتی جذب بازار کار می شوند و می توانند ویزای کاری این کشورها و به دنبال آن، اقامت دائم کانادا و آمریکا را دریافت نمایند. یکی دیگر از مزایای تحصیل در قاره آمریکا، دسترسی راحت به رشته های تخصصی است که در کشورهای دیگر به ندرت ارائه می شوند و این باعث می شود سطح انعطاف پذیری آموزش در کانادا و آمریکا، شکاف زیادی با سایر کشورها داشته باشد. دانشگاه های آمریکای شمالی، بر توسعه همه جانبه دانش آموزان و دانشجویان تمرکز دارند و در برخی موارد، شرایط تحصیل رایگان با ارائه بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی، فراهم است. وجود امکانات و فن آوری های پیشرفته و به روز و همچنین فرصت های شغلی زیاد و سطح کیفیت بالای زندگی در کانادا و آمریکا، یکی دیگر از مزایای تحصیل در قاره آمریکا است.

در کنار مزایایی که تحصیل در قاره آمریکا، در کانادا و ایالت متحده دارد، معایبی نیز وجود دارد که مهمترین آنها، هزینه بسیار بالای تحصیل در قاره آمریکا، در دانشگاههای این دو کشور توسعه یافته است. اخذ بورسیه و فاند تحصیلی نیز تحت شرایط خاصی امکان پذیر است و بسیاری از دانشجویان، باید هزینه های تحصیل و زندگی را با تبدیل کردن ریال به دلار، تامین کنند و با توجه به رشد نرخ روزافزون دلار، این کار، هر روز برای دانشجویان ایرانی، دشوارتر می شود. تحصیل در قاره آمریکا، بسیار چالش برانگیز و رقابتی است و در صدر ماندن در چنین شرایط، میتواند بسیار دشوار باشد.

تحصیل در قاره آمریکا

تحصیل در قاره آمریکا: مزایا و معایب تحصیل در آمریکای جنوبی

تحصیل در قاره آمریکا و در کشورهای آمریکای جنوبی نیز مزایایی را به همراه دارد که این مزایا، قابل مقایسه با تحصیل در آمریکا و کانادا نیست. با پیشرفت اقتصادی که کشورهای آمریکای جنوبی در چند دهه اخیر داشته اند، بخش آموزش عالی نیز به رشد خوبی دست یافته و همچنان در حال رشد است و داده های بانک جهانی نشان می دهد که طی یک دهه گذشته، تعداد دانشجویان بین المللی در آمریکای جنوبی دو برابر شده است و هم اکنون در حدود 20 میلیون دانشجو، در 10 هزار موسسه آموزش عالی و در 60 هزار برنامه تحصیلی مختلف، مشغول تحصیل در قاره آمریکا، در کشورهای آمریکای جنوبی هستند. یکی از مهمترین مزایای تحصیل در قاره آمریکا، شهریه پایین دانشگاههای آمریکای جنوبی و هزینه زندگی در این کشورها است و قابل مقایسه با کشورهای آمریکای شمالی و اروپا نیست.

کشورهای آمریکای جنوبی، از جرم خیزترین کشورهای جهان هستند و این یکی از معایب بسیار بزرگ تحصیل در قاره آمریکا به شمار می رود. شیلی در میان این کشورها، آمار پایین تری در زمینه جرم و جنایت دارد. عدم تمرکز بر پژوهش از دیگر معایب تحصیل در قاره آمریکا است و بسیاری از دولت های آمریکای جنوبی، سرمایه گذاری کافی در تحقیق و توسعه دانشگاه نمی کنند. بنابراین، دانشجویان، از نظر حقوق، اعتبار و شرایط کار، محدودیتهای زیادی دارند و در بسیاری از دانشگاه های تحقیقاتی، قادر به دستیابی کامل به پتانسیل های خود در زمینه علمی و فناوری نیستند. البته در سال های اخیر با تلاش بیشتر جوامع تحقیقاتی محلی برای همکاری بین المللی، به ویژه با آمریکای شمالی و اروپا، بهبودهایی در این زمینه ایجاد شده است. یکی از مهمترین معایب تحصیل در قاره آمریکا، وجود تعداد کمی از دوره های تحصیلی انگلیسی زبان در آمریکای جنوبی است و بیشتر دوره ها به زبان اسپانیایی تدریس می شوند و این یکی از بزرگترین موانع جذب دانشجویان بین المللی به این منطقه است. اگرچه در سال های اخیر، گزارش ها حاکی از آن است که دانشگاه های آمریکای لاتین شروع به ارائه دوره های بیشتر به زبان انگلیسی می کنند و به دنبال جذب مجوز از ایالات متحده در تلاش، برای جذب بیشتر دانشجویان انگلیسی زبان هستند.

بهترین کشورها برای تحصیل در قاره آمریکا

بهترین کشورها برای تحصیل در قاره آمریکا، عبارتند از: ایالات متحده آمریکا و کانادا در آمریکای شمالی و آرژانتین، برزیل، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا و مکزیک در آمریکای جنوبی. جالب است بدانید کشورهای کوبا، گرانادا، آرژانتین، شیلی، باربادوس، پرو، پاناما و اکوادور، تحصیل کرده ترین مردم را در سراسر آمریکای جنوبی دارند.

انواع مدارس، کالج ها و دانشگاه های قاره آمریکا

دوره تحصیلات در بیشتر کشورهای قاره آمریکا، قبل از ورود به دانشگاه یا کالج، 12 سال است و مدارس آمریکایی  معمولا به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. در ایالات متحده، علاوه مدارس خصوصی و دولتی، سیستم تحصیل در خانه نیز وجود دارد. هزینه تحصیل در آمریکا و در مدارس خصوصی بسیار بالاست و بیشتر افراد، در مدارس دولتی مشغول تحصیل هستند. دانش آموزانی که دارای شرایط استثنایی هستند نیز با قبولی در یک آزمون مخصوص، می توانند در مدارس تیزهوشان تحصیل کنند.

کالج های قاره آمریکا نیز به دو دسته کلی خصوصی و دولتی تقسیم می شوند. به طور کلی، تحصیل در قاره آمریکا و در کالج ها، هزینه پایین تری نسبت به دانشگاهها دارد. انواع کالج های آمریکا عبارتند از: کالج ‎های کاردانی که  پس از یک دوره دو ساله، به دانشجویان مدرک کاردانی داده می شود و برای ورود به این کالج ها نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست. نوع دیگری از کالج وجود دارد که وابسته به دانشگاه خاصی نیستند و به خودی خود نوعی دانشکده مستقل محسوب می شوند. مانند کالج ‎های علوم انسانی که در پایان دوره چهارساله، به دانشجویان، مدرک کارشناسی داده می شود. تحصیل در قاره آمریکا، از طریق پذیرش در مدارس فنی نیز امکان پذیر است. دوره تحصیل در قاره آمریکا، در این مدارس، چهار ساله است و پس از اخذ مدرک، دانشجویان به سرعت می توانند جذب بازار کار شوند.

دانشگاه‌های قاره آمریکا نیز به طور کلی در نوع دانشگاههای دولتی و ایالتی و دانشگاهها و موسسات آموزش عالی خصوصی، وجود دارند که اغلب آنها به دانشگاه‌های فنی، مدیریت، مهندسی و علوم انسانی و علوم کاربردی تقسیم می شوند. لازم به ذکر است، طول دوره تحصیلی در دانشگاههای قاره آمریکا برای مقطع لیسانس، معمولاً 4 سال، برای فوق لیسانس، 1 تا 3 سال، برای دکتری، 4 ال 6 سال و برای پست دکتری، 6 ماه تا یک سال می باشد.

تحصیل در قاره آمریکا

شرایط و مدارک لازم برای اخذ پذیرش

تحصیل در قاره آمریکا: مدارک لازم برای اخذ پذیرش از مدارس و کالج ها

مدارک لازم برای برای تحصیل در قاره آمریکا، در مدارس و کالج ها، عبارتند از: مدارک شناسایی مانند: شناسنامه و پاسپورت معتبر، ریز نمرات مدارک قبلی، توصیه نامه علمی از معلمان دانش آموز، پرداخت شهریه یک ترم از مدرسه یا کالج، تمکن مالی به اندازه تامین هزینه های تحصیل و زندگی یک سال که باید توسط والدین دانش آموز ارائه شود و همچنین مشخص کردن محل اقامت دانش آموز در طول تحصیل در قاره آمریکا. توجه داشته باشید، تمامی مدارک باید به صورت رسمی و به زبان کشور مورد نظر ترجمه و توسط وزارت امور خارجه، تایید شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط اپلای و اخذ پذیرش از مدارس و کالج های قاره آمریکا، می توانید با کارشناسان این سازمان تماس بگیرید و یا به وب سایت رسمی این سازمان مراجعه نمایید و فرم ارزیابی رایگان را پر کنید.

تحصیل در قاره آمریکا: مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها

مدارک لازم برای تحصیل در قاره آمریکا، بسته به رشته و مقطع مورد نظر و همچنین دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید، متفاوت است. تمامی مدارک باید به صورت رسمی ترجمه شده و به تایید وزارت دادگستری و امور خارجه برسند. به طور کلی مدارک لازم برای تحصیل در قاره آمریکا، عبارتند از: تمامی مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات، مدرک زبان بین المللی انگلیسی (تافل یا آیلتس)، مدرک زبان بین المللی فرانسوی یا اسپانیایی، مدرک قبولی در سایر آزمونهای استاندارد (SAT، GRE، GMAT)، نامه تمکن مالی، انگیزه نامه، رزومه کاری و تحصیلی، مقالات علمی و پژوهشی و توصیه نامه. افراد متقاضی پذیرش در رشته های هنر نیز باید یک مجموعه از بهترین نمونه کارها و پروژه های خود را بر اساس استانداردهای مورد نیاز دانشگاه مورد نظر، ارائه کنند. به این مجموعه آثار، پورتفولیو گفته می شود.

توجه داشته باشید، متقاضیان تحصیل در قاره آمریکا در مقاطع فوق لیسانس، دکتری و پست دکتری، برای دریافت بورسیه تحصیلی باید علاوه بر مدارک فوق الذکر، مقالات علمی بین المللی ISI نیز ارائه دهند و به دنبال یک استاد راهنما برای مدت تحصیل در قاره آمریکا باشند و نظر او را برای همکاری در یک پروژه خاص، جلب نمایند. اخذ پذیرش در مقاطع دکتری و پست دکتری و تحصیل در قاره آمریکا در این مقاطع، در مقایسه با مقطع لیسانس و فوق لیسانس، دشوارتر است. سازمان مهاجرتی کوچ ، با داشتن سابقه طولانی در زمینه اخذ پذیرش دکتری از بهترین دانشگاههای آمریکا، پروسه مهاجرت تحصیلی به قاره آمریکا را برای شما، با کمترین هزینه، تسریع می بخشد. برای اطلاع از شرایط اخذ پذیرش دکتری بدون مدرک زبان، همچنین آماده سازی و تدوین پروپوزال دکتری، با کارشناسان این سازمان تماس بگیرید: 50-02140220448

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در قاره آمریکا

برخی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در قاره آمریکا، در مقاطع مختلف، عبارتند از: دانشگاه Princeton ، دانشگاه هاروارد، موسسه تکنولوژی ماساچوست، دانشگاه Yale، دانشگاه استنفورد، دانشگاه شیکاگو و دانشگاه پنسیلوانیا در ایالات متحده آمریکا، دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل، دانشگاه مک مستر و دانشگاه مونترال در کانادا، دانشگاه ملی کوردوبا، دانشگاه بوینس آیرس، دانشگاه پالرمو، دانشگاه ملی روزاریو در آرژانتین، دانشگاه سائوپائولو، دانشگاه Unicamp، دانشگاه فدرال ریودوژانیرو و دانشگاه UNESP در برزیل، دانشگاه شیلی، دانشگاه Diego Portales، دانشگاه فنی Federico Santa María و دانشگاه Pontifical Catholic در شیلی، دانشگاه Pontificia Universidad Javeriana، دانشگاه Andes، دانشگاه ملی کلمبیا و دانشگاه Antioquia در کلمبیا، دانشگاه ملی کاستاریکا، موسسه تکنولوژی کاستاریکا، دانشگاه Veritas و دانشگاه سن خوزه در کاستاریکا.

تحصیل در قاره آمریکا

لازم به ذکر است، دانشگاههای فوق الذکر، علاوه بر ارائه آموزش های پیشرفته و با کیفیت، بهترین دانشگاههای قاره آمریکا در زمینه ارائه بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف نیز به شمار می روند.

شرایط اخذ فاند و بورسیه و تحصیل رایگان در قاره آمریکا

بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی

تحصیل در قاره آمریکا به صورت رایگان، تنها در صورت دریافت بورسیه و یا کمک هزینه تحصیلی امکان پذیر خواهد بود. در بیشتر کشورها، بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود، از این رو اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی، کمی دشوار و بسیار رقابتی است. دانشجویانی که به دنبال تحصیل رایگان در قاره آمریکا در مقطع لیسانس هستند، باید تلاش فراوانی برای دریافت بورسیه تحصیلی نمایند. معمولا در بدو پذیرش از دانشگاههای آمریکا، امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود ندارد و برای بورسیه شدن در دوره لیسانس، دانشجویان باید حداقل یک ترم تحصیلی را با موفقیت و نمرات عالی سپری کنند. برای این منظور، علاوه بر نمرات خوب، دانشجو باید، رزومه علمی بسیار خوبی داشته باشد و در صورتی که نمره مدرک زبانتان در حد عالی باشد و دارای مقالات علمی و پژوهشی بین المللی باشید، احتمال اخذ بورسیه تحصیلی در زمان اخذ پذیرش نیز برای شما وجود دارد.

بورسیه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری

شرایط تحصیل رایگان در آمریکا، در مقطع فوق لیسانس و دکتری، با دریافت بورسیه های مختلف دولتی و سازمانی، به راحتی برای دانشجویان بین المللی فراهم است و بسیاری از دانشگاهها در کشورهای مختلف قاره آمریکا، با کمک دولت و یا سازمانهای مستقل، این بورسیه را به دانشجویان شایسته و ممتاز اعطا می کنند. با داشتن بورسیه تحصیلی، به راحتی می توانید به تحصیل در قاره آمریکا مشغول شوید و تمامی هزینه های زندگی و تحصیل شما، پوشش داده می شود. برخی از کمک هزینه های تحصیلی نیز در قالب تخفیف هایی در شهریه دانشگاه به دانشجویان اعطا می شود که درصد زیادی از هزینه های زندگی را نیز پوشش می دهد. برای دریافت بورسیه تحصیل در قاره آمریکا، علاوه بر ارائه مدارک بین المللی زبان و شرکت در برخی آزمونهای استاندارد، باید دارای رزومه بسیار قوی و مقالات علمی و بین المللی معتبر باشید، یا در پروژه ها و پژوهش های بزرگ و معتبر، شرکت کرده باشید و یا اختراعاتی را به نام خود به ثبت رسانده باشید. اگر فارغ التحصیل از دانشگاههای معتبری مانند: دانشگاه شریف، امیرکبیر، دانشگاه تهران و یا دانشگاه صنعتی اصفهان هستید، احتمالاً واجد شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی خواهید شد.

تحصیل در قاره آمریکا

برخی از بورسیه های تحصیل در قاره آمریکا، عبارتند از: Foreign Fulbright Student Program و Amherst College Scholarships در ایالات متحده، Lester B. Pearson International Scholarships و University of British Columbia Scholarships در کانادا، Mente Argentina Scholarships در آرژانتین، BRASA Brazil Initiation Scholarship در برزیل، Chilean Nelson Mandela Scholarship در شیلی، Boren Scholarships در مکزیک و IFCO Full Scholarship Program در تمامی کشورهای آمریکای جنوبی.

بهترین روش برای تحصیل در قاره آمریکا به صورت رایگان، اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس و دکتری است. برای تهیه و تدوین مقالات علمی و رزومه بسیار قوی و اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای آمریکا، همین حالا با سازمان مهاجرتی کوچ  تماس بگیرید.

هزینه تحصیل در قاره آمریکا

هزینه تحصیل در قاره آمریکا، بسته به رشته و مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر، متفاوت است. برای مثال، میانگین هزینه تحصیل در دانشگاههای دولتی ایالات متحده، 25 هزار دلار در سال و دانشگاههای خصوصی، 35 هزار دلار در سال می باشد و هزینه تحصیل در کانادا، بین 14 الی 60 هزار در سال، متغیر است. هزینه تحصیل در قاره آمریکا و در آمریکای جنوبی، در مقایسه با آمریکای شمالی، بسیار ناچیز است. در بیشتر کشورهای آمریکای لاتین، تحصیل در دانشگاههای دولتی، رایگان است و تنها مبلغ کمی برای انجام امور اداری از دانشجویان دریافت می شود. هزینه تحصیل در دانشگاههای خصوصی نیز بین 2.400 تا 15.500 دلار آمریکا، متغیر است. یکی از کشورهای ارزان برای تحصیل در قاره آمریکا، کشور شیلی است و دانشگاههای بسیار معتبری نیز در آن وجود دارند.

سایر هزینه های زندگی و تحصیل در قاره آمریکا

سایر هزینه های تحصیل در قاره آمریکا، عبارتند از: هزینه های اجاره خوابگاه و آپارتمان، کتاب و لوازم التحریر و حمل و نقل و خورد و خوراک که این هزینه ها در کشورهای آمریکای جنوبی، در مقایسه با کانادا و آمریکا، بسیار پایین است. برای مثال: هزینه سالانه اجاره خوابگاه یا آپارتمان در آمریکا و کانادا، به طور متوسط، 8 هزار دلار، کتاب و لوازم التحریر، 700 دلار،  حمل و نقل 850 دلار و سایر هزینه ها زندگی به طور متوسط، 1700 دلار است. به عبارتی، یک دانشجوی بین المللی که بورسیه تحصیلی ندارد، برای تحصیل و زندگی در ایالات متحده و کانادا، سالانه باید به طور متوسط 30 هزار دلار، هزینه کند. در صورتی که متوسط سالانه سایر هزینه های زندگی و تحصیل در قاره آمریکا، در کشورهای آمریکای جنوبی، 6.500 دلار آمریکا می باشد. به عبارتی، یک دانشجوی بین المللی برای زندگی و تحصیل در کشورهای آمریکای جنوبی، سالانه باید به طور متوسط، 12 هزار دلار، هزینه کند.

تحصیل در قاره آمریکا

شرایط اخذ اقامت دائم آمریکا پس از اتمام تحصیل

اخذ اقامت دائم ایالات متحده و کانادا پس از اتمام تحصیل، در مقایسه با کشورهای آمریکای جنوبی، آسان تر است و دانشجویان پس از اینکه از دانشگاههای این کشورها فارغ التحصیل شدند، بسته به مدرک تحصیلی، بین 6 تا 18 ماه فرصت دارند تا شغلی مرتبط با رشته ای که در آن تحصیل کرده اند، پیدا کنند و از این طریق، ویزای دانشجویی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. افراد، با داشتن ویزای کاری و پس از 3 سال اقامت در کانادا و 5 سال اقامت در آمریکا و پرداخت مالیات مقرر، می توانند درخواست ویزای اقامت دائم این کشورها را بدهند.

تحصیل در قاره آمریکا

اقامت دائم کشورهای آمریکای جنوبی، معمولاً فقط در صورتی اعطا می شود که متقاضی، با یک شهروند آن کشور ازدواج کرده باشد یا چندین سال بطور قانونی با ویزای اقامت موقت مانند ویزای دانشجویی یا ویزای کاری در کشور مورد نظر، اقامت داشته باشد. اگر بعد از فارغ التحصیلی، موفق به پیدا کردن کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود شوید، امکان تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کاری وجود دارد. پس از دریافت ویزای کاری، باید حداقل 3 سال در کشور مورد نظر، کار کنید و الزامات لازم برای دریافت اقامت دائم را رعایت نمایید. پس از تحصیل در قاره آمریکا و به دست آوردن اقامت دائم یکی از کشورهای زیبای این قاره بزرگ، در نهایت می توانید درخواست تابعیت کنید. مدت زمان انتظار برای تابعیت در قاره آمریکا، از کشور به کشوری دیگر متفاوت است و معمولا بین 3 الی 8 سال از زمان دریافت اقامت دائم، به طول می انجامد.

اجازه کار دانشجویی

کار کردن حین اپلای و ویزای تحصیلی در دانشگاه های آمریکا ، در کشورهایی مانند: ایالات متحده و کانادا، مجاز است و بیشتر دانشجویانی که فاند یا بورسیه تحصیلی ندارند، برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی، مشغول به کارهای دانشجویی مختلف می شوند. کارهای دانشجویی، محدودیتی ندارد و دانشجو بر اساس نیاز و توانایی هایی که دارد، می تواند در محیط دانشگاه و یا در اماکن دیگر، مشغول به کار شود. در کشورهای آمریکای جنوبی، معمولاً دانشجویان نمی توانند در حین تحصیل، کار کنند، ولی هیچ قانونی هم برای کار نکردن دانشجویان وجود ندارد و بسیاری از دانشجویان، در کنار تحصیل خود، به کارهایی از قبیل: تدریس زبان انگلیسی، کار در کتابخانه دانشگاه و یا کارهای دیگری مانند: گارسونی یا فروشندگی در رستورانهای و فروشگاههای زنجیره ای بزرگ، می پردازند.

شرایط ویزای همراه

اپلای و ویزای تحصیلی در دانشگاه های آمریکا ، این امکان را برای خانواده دانشجو فراهم می کند تا برای ویزای همراه، اقدام نمایند. ویزای همراه شامل همسر و فرزندان وابسته زیر 18 یا 19 سال دانشجو می شود که شرایط و قوانین مربوط به آن در کشورهای مختلف قاره آمریکا، متفاوت است. اعضای خانواده دانشجویانی که مشغول تحصیل در قاره آمریکا، در ایالات متحده هستند، با اخذ ویزای همراه، قادر به تحصیل و در برخی موارد، قادر به کار با صدور مجوز و به صورت موقت می باشند. همراهان دانشجویانی که در کانادا هستند نیز، می توانند با ویزای همراه، در کانادا مشغول تحصیل و کار شوند. در مورد کشورهای آمریکای جنوبی، تنها افرادی که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری مشغول تحصیل هستند، قادر به اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان وابسته زیر 18 سال خود خواهند بود. درخواست ویزای همراه، بعد از ورود دانشجو به خاک کشور مورد نظر و ثبت نام در دانشگاه و پرداخت شهریه دانشگاه، از طریق سفارت و یا کنسولگری کشور مورد نظر، امکان پذیر است. به طور کلی ویزاهای همراه در مدت زمان بین 3 الی 6 ماه، با ارائه مدارک لازم از قبیل: فرم درخواست ویزای همراه تکمیل شده، پاسپورت معتبر و سایر مدارک شناسایی اعضای خانواده دانشجو، نامه تمکن مالی، تعدادی عکس با پشت زمینه روشن و پرداخت هزینه های مربوطه، صادر می شود

شرایط ویزای همراه

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای همراه آمریکا، همین حالا با کارشناسان متخصص سازمان مهاجرتی کوچ ، تماس بگیرید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم 2020

برخی از دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم برای تحصیل در قاره آمریکا، عبارتند از: دانشگاه ایالتی آریزونا، دانشگاه بوستون، کالج William& Mary, Williamsburg، دانشگاه ایالتی فلوریدا و دانشگاه ایالتی اوهایو در ایالات متحده، دانشگاه Dalhousie، دانشگاه HEC مونترال، دانشگاه مک گیل و مک مستر، دانشگاه بریتیش کلمبیا و آلبرتا در کانادا، دانشگاه CBPF، دانشگاه PUC-Rio و UNICAMP در برزیل، Universidad de la República و دانشگاه Montevideo در اروگوئه، دانشگاه Austral و دانشگاه ملی La Plata در آرژانتین، دانشگاه شیلی و Pontificia Universidad Catolica Chile در شیلی و دانشگاه ملی Autonoma de Mexico در مکزیک.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت 2020

برخی از دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت برای تحصیل در قاره آمریکا، عبارتند از: دانشگاه ایالتی آریزونا، دانشگاه Auburn، موسسه Caltech کالیفرنیا و دانشگاه ایالتی فلوریدا در ایالات متحده، دانشگاه Dalhousie، دانشگاه مونترال، دانشگاه آلبرتا و بریتیش کلمبیا و همچنین دانشگاه کلگری در کانادا، موسسه ملی Polytechnic در مکزیک، دانشگاه فدرال Bahia و دانشگاه فدرال سانتا ماریا در برزیل.

تحصیل در قاره آمریکا

جمع بندی نهایی

با توجه به مطالب بالا، پیشنهاد سازمان مهاجرتی کوچ برای مهاجرت به قاره آمریکا، اپلای و ویزای تحصیلی در دانشگاه های آمریکا  است. تحصیل در قاره آمریکا، آسان ترین روش برای اخذ اقامت دائم بهترین کشورهای آمریکایی و پاسپورت با ارزش آنهاست. سازمان مهاجرتی کوچ  با سابقه طولانی و درخشان در زمینه اپلای، اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی آمریکا، با ارائه مشاوره های رایگان توسط کارشناسان متخصص، راهی مطمئن و روشن برای تحصیل در قاره آمریکا و مهاجرت به کشورهای پیشرفته، پیش روی شما می گذارد.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا پایتخت آمریکا واشنگتن می باشد. این کشور، با مساحتی نزدیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *