مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری فدرال

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری فدرال

چگونه می‌توان با اکسپرس اینتری (Express Entry) در سال 2021 به کانادا مهاجرت کرد

اکسپرس اینتری (Express Entry) اصلی‌ترین راهی است که کانادا می‌تواند برنامه‌های مربوط به نیروی کار خارجی را که می‌خواهند اقامت دائم بگیرند، مدیریت کند.

داوطلبان واجد شرایط مشخصات خود را در وب سایت دولت کانادا ارسال می‌کنند. هر دو هفته یکبار کانادا از داوطلبان مهاجرت در رتبه های برتر دعوت به ارسال درخواست اقامت دائم می‌کند. در این صفحه جامع هر آنچه را که باید در مورد اکسپرس اینتری (Express Entry) بدانید، به شما ارائه می‌دهد.

فهرست مطالب:

مروری بر سیستم اکسپرس اینتری:

 1. اکسپرس اینتری چیست؟
 2. تأثیر پاندمی کوید-19بر سیستم اکسپرس انتری چگونه است؟
 3. اکسپرس انتری چگونه کار می کند؟
 4. پروسه اکسپرس اینتری چه مدت طول می کشد؟
 5. نقاط ضعف و قوت سیستم اکسپرس اینتری چیست؟
 6. شرکت در سیستم اکسپرس انتری چقدر هزینه دارد؟
 7. آیا جهت شرکت در سیستم اکسپرس اینتری مشاور یا وکیل مهاجرت نیاز است؟
 8. آیا جهت شرکت در سیستم اکسپرس اینتری پیشنهاد شغلی (جاب آفر) کانادایی نیاز است؟
 9. آیا کسانی که از طریق اکسپرس انتری مهاجرت می کنند، مشاغل مناسب در کانادا پیدا می کنند؟

حائز شرایط بودن در سیستم اکسپرس اینتری و جدول امتیازات CRS:

 1. آیا واجد شرایط اکسپرس اینتری هستم؟
 2. چگونه می توانم واجد شرایط پذیرش در سیستم اکسپرس انتری شوم؟
 3. چه گزینه های مهاجرتی به کانادا موجود است؟
 4. محاسبه امتیازات CRS در سیستم اکسپرس انتری چگونه است؟
 5. چه امتیازی جهت انتخاب شدن در اکسپرس اینتری نیاز است؟
 6. چگونه می توانم امتیازات خود در اکسپرس اینتری را بهبود دهم؟
 7. آیا امتیاز اکسپرس انتری کاهش می یابد؟
 8. اگر امتیاز CRS من پایین باشد، می توانم وارد استخر (pool) اکسپرس اینتری شوم؟
 9. تفاوت سیستم اکسپرس اینتری و برنامه های نامزدی استانی چیست؟

مروری بر سیستم اکسپرس اینتری:

اکسپرس اینتری چیست؟

اکسپرس اینتری یک سیستم الکترونیکی است که برای مدیریت برنامه های مهاجرتی نیروی کار که مایل به دریافت اقامت دائم کانادا هستند، استفاده می شود.

هنگامی که یک نامزد علاقه مند یک پروفایل آنلاین ارسال می کند ، دولت فدرال تعیین می کند که آیا این نامزد واجد شرایط برنامه ای است که توسط سیستم اکسپرس اینتری اداره می شود یا خیر. داوطلبان واجد شرایط در استخر اکسپرس اینتری پذیرفته می شوند و براساس سیستم جامع رتبه بندی (CRS) رتبه بندی می شوند. CRS یک سیستم مبتنی بر امتیاز است که توسط دولت برای ارزیابی و رتبه بندی نامزدها در مجموعه Express Entry استفاده می شود. نمره CRS بر اساس سن ، تحصیلات ، سابقه کار ، مهارت های زبان خارجی و همچنین سایر عوامل تعیین می شود.

تقریباً هر دو هفته یکبار ، دولت کانادا بالاترین امتیاز را از استخر اکسپرس اینتری انتخاب می کند و دعوتنامه درخواست (ITA) را برای اقامت دائم در اختیار آنها قرار می دهد.

تأثیر پاندمی کوید-19بر سیستم اکسپرس انتری چگونه است؟

کانادا به طور منظم در سراسر مدت شیوع ویروس کرونا قرعه کشی انجام داده و بالاترین میزان مهاجران را از زمان راه اندازی سیستم اکسپرس اینتری در سال 2015 ، دعوت کرده است.

دعوت نامه های درخواست اقامت دائم (ITA) برای نامزدهای موفق مهاجرت کانادا در سراسر جهان صادر       می شود.

کانادا به دلیل تعهد خود در ثابت قدم بودن در امر مهاجرت ، از اهداف تعیین شده در اکسپرس انتری در سال 2020 فراتر رفته است. کانادا برای ساختن زندگی جدید در این کشور برای حمایت از اقتصاد و جامعه سالم، به تعداد بالایی از نیروی کار ماهر و متخصص نیاز دارد.

مهاجرین در اکسپرس اینتری در سال های 2021 ، 2022 و 2023 بیشتر رشد خواهند کرد.

در اواخر سال 2020 ، کانادا یک طرح تاریخی سطح مهاجرت 2021-2023 را منتشر کرد. این طرح خواستار بالاترین میزان مهاجرت در تاریخ کانادا است زیرا هدف این کشور استقبال از بیش از 400،000 مهاجر جدید در سال است.

بیشتر این مهاجران جدید به عنوان نیروی متخصص وارد می شوند و Express Entry راهی اصلی برای مدیریت برنامه های خود در کانادا است. در سالهای 2021 ، 2022 و 2023 ، کانادا قصد دارد سالانه از 110،000 مهاجر اکسپرس اینتری استقبال کند.

به شما خوش آمد می گوییم که در طی همه گیری ویروس کرونا ، روند Express Entry و مهاجرت کانادایی را دنبال کرده اید.

اکسپرس انتری چگونه کار می کند؟

Express Entry بسیار ساده است و شامل دو مرحله اصلی است. در اولین مرحله اصلی، داوطلبانی که واجد شرایط ورود سریع هستند به دولت کانادا ابراز علاقه خود برای دریافت وضعیت اقامت دائم کانادا می کنند. در دومین مرحله اصلی، دولت کانادا از بالاترین امتیازات، دعوت به مهاجرت به کانادا می کند.

در اینجا نحوه گام به گام نحوه ارائه مشخصات در Express Entry و اخذ ویزای اقامت دائم برای مهاجرت به کانادا آورده شده است:

مرحله 1: ببینید آیا واجد شرایط ورود سریع هستید یا خیر.

مرحله 2: تست زبان خود را به پایان برسانید و ارزیابی معادل سازی مدرک تحصیلی (ECA) را بدست آورید.

مرحله 3: مشخصات خود را در وب سایت مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) ارسال کنید.

مرحله 4: منتظر بمانید آیا دعوتنامه ای برای درخواست (ITA) برای اقامت دائم از IRCC دریافت می کنید یا خیر.

مرحله 5: درخواست تکمیل شده خود را برای اقامت دائم (APR) به IRCC ارسال کنید و هزینه های دولتی خود را در مهلت تعیین شده پرداخت کنید. سپس IRCC تأییدیه دریافت (AOR) را به شما ارائه می دهد.

مرحله ششم: به محض درخواست IRCC ، بیومتریک خود را ارسال کنید.

مرحله 7: منتظر بمانید تا IRCC تصمیم نهایی درباره APR شما را بگیرد. IRCC قصد دارد در 6 ماه یا کمتر برنامه ها را نهایی کند. پس از تأیید درخواست شما ، تأیید اقامت دائم (COPR) و ویزای اقامت دائم (اگر از کشوری هستید که به ویزا نیاز دارد مانند ایران) دریافت خواهید کرد تا بتوانید به کانادا سفر کرده و فرود خود را کامل کنید.

پروسه اکسپرس اینتری چه مدت طول می کشد؟

پروفایل آنلاین Express Entry حداکثر تا یک سال اعتبار دارد. داوطلبانی که ITA دریافت می کنند،         می توانند انتظار داشته باشند که دولت کانادا ظرف شش ماه درخواست اقامت دائم آنها را بررسی کند. دولت با دریافت یک درخواست کامل اقامت دائم ، زمان پردازش را اندازه گیری می کند. زمان تصمیم گیری با تصمیم نهایی در مورد برنامه به پایان می رسد. اگر یک داوطلب ظرف یک سال از ایجاد پروفایل Express Entry خود، دعوتنامه دریافت نکند ، در صورت واجد شرایط بودن ، می تواند مشخصات خود را دوباره ارسال کند.

نقاط ضعف و قوت سیستم اکسپرس اینتری چیست؟

نقاط قوت و محدودیت هایی نیز برای سیستم Express Entry وجود دارد ، اما مزایای آن بسیار بیشتر از موارد منفی است.

کانادا اکسپرس اینتری را در سال 2015 برای بهبود روش پردازش درخواست های نیروی کار ماهر و ارائه تجربه بهتر به نامزدهای مهاجرت راه اندازی کرد. پیش از اکسپرس انتری ، کانادا از یک سیستم کاربردی برای اولین بار استفاده می کرد. مشکل مدل قدیمی این بود که تعداد بسیار بیشتری از درخواست های مهاجرت نیروی کار ماهر در سال وجود داشت. در نتیجه ، داوطلبان موفق اغلب باید چندین سال منتظر می مانند تا IRCC ویزای اقامت دائم را برای آنها فراهم کند.

اداره مهاجرت کانادا سیستم اکسپرس انتری را معرفی کرد تا بتواند خیلی سریعتر ویزای اقامت دائم را برای نامزدهای موفق صادر کند. اکنون این امکان را دارد که در مدت 6 ماه در مقایسه با سیستم قدیمی با انتظار 6 ساله، ویزا برای نامزدهای موفق صادر کند.

اکسپرس انتری علاوه بر سریعتر بودن ، برای داوطلبان مهاجر مفید است؛ زیرا سیستم جامع رتبه بندی (CRS) بر پایه بسیاری از تحقیقات دولت کانادا است که قادر به تعیین ویژگی های مهاجران برای موفقیت در کانادا و یافتن مشاغل خوب است. مهاجران جوان و میانسال ، دارای سطح تحصیلات بالا ، سابقه کار حرفه ای و سطح بالایی از مهارت های انگلیسی و / یا فرانسوی در بازار کار کانادا بسیار موفق عمل کرده اند. تحقیقات IRCC از سال 2015 نشان می دهد که مهاجران Express Entry عملکرد بسیار بالایی در بازار کار دارند. مهاجران اکسپرس انتری می توانند اطمینان داشته باشند که در موقعیت محکمی برای سرانجام کار حرفه ای در کانادا خواهند بود.

بزرگترین محدودیت Express Entry این است که به داوطلبان مهاجرت اطمینان نمی دهد که دعوت نامه درخواست اقامت دائم را دریافت می کنند، مگر اینکه امتیاز CRS بسیار بالایی داشته باشند. طبق سیستم قبلی ، داوطلبان تضمین می کردند که ویزای اقامت دائم را دریافت کنند به شرط آنکه کلیه معیارهای واجد شرایط بودن را داشته باشند. در بخش Express Entry ، تنها داوطلبانی که بالاترین امتیاز CRS را دارند می توانند ویزای اقامت دائم بگیرند.

در طرف مثبت قضیه ، قرعه کشی های اکسپرس انتری به طور منظم ، معمولاً هر دو هفته یک بار انجام می شود که فرصت های زیادی برای دریافت دعوت نامه اقامت دائم به شما می دهد. شما همیشه می توانید سعی کنید و نمره CRS خود را از طریق روش هایی مانند کسب پیشنهاد شغلی (جاب آفر) کانادا ، نامزدی استانی ، تحصیل در کانادا ، کسب تجربه کار حرفه ای مناسب و بهبود نمره آزمون انگلیسی و / یا زبان فرانسه افزایش دهید. علاوه بر Express Entry ، کانادا بیش از 100 مسیر مختلف مهاجرت برای نیروی کار ماهر را ارائه می دهد.

شرکت در سیستم اکسپرس انتری چقدر هزینه دارد؟

ارسال مشخصات Express Entry به استخر کاندیداهای واجد شرایط، رایگان است.

با این حال ، داوطلبان قبل از ارسال مشخصات Express Entry خود، متحمل برخی هزینه ها می شوند.

هزینه های احتمالی قبل از ارسال مشخصات Express Entry ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • آزمون زبان انگلیسی یا فرانسوی توسط یک سازمان معتبر زبان که توسط دولت کانادا تأیید شده است.
 • معادل سازی مدرک تحصیلی (ECA)
 • در صورت نیاز به ترجمه هرگونه اسناد به زبان انگلیسی یا فرانسوی ، هزینه های آن را پرداخت می کنید.
 • استخدام یک مشاور مهاجرت

هزینه های دولتی و سایر هزینه ها پس از دریافت ITA شامل موارد زیر است:

 • هزینه های دولت کانادا برای رسیدگی به درخواست های اقامت دائم
 • امتحانات پزشکی
 • بررسی سوابق سوء پیشینه
 • هزینه (های) بیومتریک (عکس و اثرانگشت)

هزینه های اقامت دائم دولت کانادا برای ورود سریع:

 • پرونده درخواست شما: فی بررسی پرونده 825 دلار و عوارض ورود 500 دلار کانادا (برای متقاضی و همسر هر کدام جداگانه پرداخت می شود) بعلاوه به ازای هر فرزند وابسته 225 دلار

آیا جهت شرکت در سیستم اکسپرس اینتری مشاور یا وکیل مهاجرت نیاز است؟

برای انجام مراحل اکسپرس اینتری نیازی به استخدام مشاور یا وکیل ندارید اما انجام این کار برای شما مفید است.

یک مشاور یا وکیل مهاجرت کانادایی باتجربه ، حرفه ای و قابل اعتماد می تواند با پرداخت هزینه حقوقی متوسط، شانس موفقیت شما در Express Entry را به حداکثر برساند.

آنها می توانند به شما راهنمایی کنند که چگونه حداکثر امتیاز سیستم جامع رتبه بندی (CRS) را بدست آورید و شما را از طریق ارسال مشخصات خود تا تهیه درخواست اقامت دائم خود پس از دریافت دعوت نامه برای درخواست ، در روند Express Entry راهنمایی کنند. علاوه بر این ، این وظیفه مشاور یا وکیل است که اطمینان حاصل کند که اشتباه نکرده اید و یا درخواست مهاجرت کانادایی خود را اشتباه معرفی نمی کنید.

موسسه تدبیرساز مجاز به نمایندگی از نامزدهای مهاجرت در روند ورود سریع است. سازمان مهاجرتی تدبیرساز (کوچ) ، سابقه موفق در پشتیبانی از نیروی کار ماهر در مهاجرت به کانادا را دارد. موسسه تدبیرساز سالانه توسط تعداد زیادی از کاندیداهای اکسپرس اینتری حمایت می شود. مشاورین ما با ارائه قوی ترین مشخصات Express Entry ممکن و تأمین ویزای اقامت دائم پس از دریافت دعوتنامه، پشتیبان اعتماد شما هستند.

آیا جهت شرکت در سیستم اکسپرس اینتری پیشنهاد شغلی (جاب آفر) کانادایی نیاز است؟

خیر. برای موفقیت در Express Entry نیازی به پیشنهاد شغلی یا همان جاب آفر ندارید. البته با اینکه دریافت پیشنهاد شغلی موفقیت شما را تضمین نمی کند ، با این حال به افزایش امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) شما کمک می کند. اگر پیشنهادی شغلی دریافت کنید که تحت عنوان Express Entry واجد شرایط باشد ، می توانید 50 یا 200 امتیاز CRS اضافی دریافت کنید.

آیا کسانی که از طریق اکسپرس انتری مهاجرت می کنند، مشاغل مناسب در کانادا پیدا می کنند؟

بله. یک مطالعه در سال 2020 که توسط اداره مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) انجام شده است نشان می دهد که مهاجران اکسپرس انتری از آنجا که دارای ویژگی های سرمایه انسانی مورد نظر کارفرمایان کانادا هستند ، در بازار کار کانادا بسیار موفق هستند. این مطالعه نشان می دهد که مهاجران Express Entry تمایل دارند حقوق بالاتری نسبت به متوسط ​​کارگران کانادایی بدست آورند و دارای نرخ اشتغال بالا و نرخ بیکاری پایین هستند. پیش بینی می شود مهاجران اکسپرس اینتری در بازار کار کانادا عملکرد خوبی داشته باشند زیرا با بازنشستگی کارگران بیشتر در دهه آینده ، مهارت های آنها همچنان مورد تقاضای کارفرمایان کانادایی قرار خواهد گرفت.

حائز شرایط بودن در سیستم اکسپرس اینتری و جدول امتیازات CRS:

آیا واجد شرایط اکسپرس اینتری هستم؟

برای واجد شرایط بودن در ورود سریع ، داوطلبان باید معیارهای حداقل یکی از برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال زیر را داشته باشند:

 • برنامه نیروی متخصص فدرال: این برنامه (FSWP) مسیر اصلی مهاجرت اقتصادی کانادا است. حداقل شرایط شامل حداقل یک سال تجربه کار مداوم تمام وقت یا معادل آن در 10 سال گذشته در یک شغل مهارتی تحت کد شغلی 0 ، A یا B در طبقه بندی حرفه ای ملی (NOC) است. توانایی زبان متوسط ​​یا بالاتر در انگلیسی یا فرانسه. برای داوطلبانی که در خارج از کانادا تحصیل کرده اند ، یک مدرک تحصیلی و یک گزارش ارزیابی اعتبار تحصیلی (ECA). داوطلبان علاوه بر تأمین حداقل سابقه کار ، توانایی زبان خارجی و شرایط تحصیلات، باید حداقل 67 امتیاز را نیز در شبکه امتیازات خود از 100 کسب کنند.
 • کلاس تجربه کانادایی: این برنامه (CEC) به دانشجویان بین المللی و کارگران خارجی که دارای تجربه کار کانادایی هستند امکان اخذ اقامت دائم را می دهد. داوطلبان باید ظرف مدت 3 سال از تاریخ درخواست خود، حداقل یک سال سابقه کار حرفه ای یا فنی در کانادا کسب کرده باشند و همچنین دارای معیارهای مهارت زبان خارجی باشند.
 • برنامه نیروی کار ماهر فدرال:  این برنامه (FSTP) در دسترس داوطلبانی است که می خواهند اقامت دائم خود را بر اساس صلاحیت برای مهارت فنی خود کسب کنند. معیارهای واجد شرایط بودن شامل حداقل 2 سال سابقه کار تمام وقت در یک مهارت یا فن در مدت 5 سال قبل از ارائه درخواست است. الزامات شغلی نیروی ماهر را برآورده کنید. یک پیشنهاد شغل (جاب آفر) تمام وقت در کانادا برای مدت حداقل 1 سال داشته باشید یا دارای گواهی صلاحیت (لایسنس یا مجوز کار) در مهارت خود باشید که توسط یک مقام رسمی کانادایی ارائه شده است. و معیارهای مهارت زبان را نیز داشته باشند (حداقل CLB 5.0).

چگونه می توانم واجد شرایط پذیرش در سیستم اکسپرس انتری شوم؟

شما گزینه های مختلفی برای واجد شرایط شدن در Express Entry دارید. اولین کاری که می توانید انجام دهید شناسایی دلیل عدم صلاحیت فعلی شماست. به عنوان مثال ، شما ممکن است تحت برنامه نیروی متخصص فدرال (FSWP) واجد شرایط نباشید زیرا یک یا چند مورد از موارد: حداقل سابقه کار ، توانایی زبان یا تحصیلات لازم را برآورده نمی کنید. رفع مشکل عدم صلاحیت شما، اولین راهی است که بتوانید یک پروفایل Express Entry ارسال کنید.

دومین قدم مهمی که می توانید بردارید دنبال کردن مسیر تحصیل به سمت اقامت دائم کانادا است. برای واجد شرایط بودن در برنامه کلاس تجربه کانادایی (CEC) حداقل در 3 سال گذشته حداقل به یک سال تجربه کار واجد شرایط کانادا نیاز دارید و همچنین حداقل شرایط مهارت زبان را برآورده سازید. با تحصیل در کانادا و سپس کار در کانادا پس از اتمام تحصیل می توانید واجد شرایط CEC و از این رو Express Entry شوید. مزیت افزوده در این روش این است که در صورت داشتن تحصیلات و تجربه کاری کانادایی، شما با امتیازات جامع تر رتبه بندی (CRS) از 1200 امتیاز موجود، پاداش خواهید گرفت.

از آنجا که کانادا بیش از 100 برنامه مختلف مهاجرت نیروی کار را اداره می کند ، اگر واجد شرایط Express Entry نشوید ، گزینه های دیگری نیز دارید.

چه گزینه های مهاجرتی به کانادا موجود است؟

کانادا بیش از 100 برنامه مختلف مهاجرتی برای نیروی کار ماهری که می خواهند ویزای اقامت دائم کانادا را بدست آورند، ارائه می دهد. می توانید به طور همزمان یکی یا چند گزینه را دنبال کنید:

 • اکسپرس اینتری: کانادا از طریق Express Entry از اکثر مهاجران نیروی کار ماهر خود استقبال      می کند.
 • برنامه های نامزدی استانی (PNP): این دومین راهی است که کانادا از نیروی کار ماهر استقبال می کند.
 • کبک: استان کبک برای جذب نیروهای ماهر، سیستم مهاجرتی خود را اجرا می کند.
 • سایر برنامه های مهاجرت فدرال: اداره مهاجرت کانادا علاوه بر برنامه های Express Entry ، مسیرهای مهاجرتی نیروی کار ماهر دیگری را نیز ارائه می دهد. گزینه ها عبارتند از: ورود از طریق استانهای آتلانتیک کانادا ، جوامع روستایی و شمالی ، کار به عنوان یک مراقب و پرستار ، کار در بخش صنایع غذایی ، راه اندازی کسب و کار و بالاخره مسیر خود اشتغالی.
 • دنبال یک مسیر تحصیلی هستید: تحصیل در کانادا یک قدم مقدماتی ولی اصلی برای گرفتن ویزای اقامت دائم از طریق گزینه های مهاجرتی فوق است.
 • کار در کانادا: اگر قبلاً در کانادا پیشنهاد شغلی داشته اید ، می توانید با مهاجرت به کانادا با اجازه کار ، سفر مهاجرت خود را آغاز کرده و سپس گزینه های فوق را برای انتقال به وضعیت مهاجرتی دنبال کنید.

محاسبه امتیازات CRS در سیستم اکسپرس انتری چگونه است؟

جهت محاسبه امتیاز CRS خود در سیستم اکسپرس انتری، با ما تماس بگیرید: 02140220448 الی 450

چه امتیازی جهت انتخاب شدن در اکسپرس اینتری نیاز است؟

بررسی جدیدترین نتایج Express Entry بهترین راه است برای دانستن اینکه چه امتیازات CRS رقابتی هستند برای کسانی که امیدوار به دریافت دعوتنامه برای درخواست ویزای اقامت دائم کانادا هستند.

اگر نمره CRS شما در حال حاضر کمتر از حداقل امتیاز مورد نیاز در امتیازات CRS است ، نباید احساس ناامیدی کنید. الزامات حداقل امتیاز CRS در هر قرعه کشی Express Entry تغییر می کند.

اگر نمره CRS شما کمی کمتر از حداقل مورد نیاز است ، ممکن است با صبر و حوصله منتظر بمانید که در نهایت حداقل امتیاز لازم، شامل نامزدهایی که امتیاز CRS شما را دارند ، شوند. همچنین می توانید به دنبال روش هایی برای بهبود امتیاز CRS خود باشید.

اگر امتیاز CRS شما به طور قابل توجهی کمتر از حداقل مورد نیاز اخیر است ، شما نیز نباید احساس ناامیدی کنید. حضور در استخر Express Entry امکان دریافت نامزدی استانی را نیز برای شما فراهم می کند که اساساً موفقیت شما در Express Entry را تضمین می کند. در ضمن ، شما همچنین می توانید برای بدست آوردن پیشنهاد کار در کانادا ، بهبود نمره CRS خود ، پیگیری سایر برنامه های مهاجرتی کانادا ، یا ادامه مسیر تحصیل جهت رسیدن به ویزای اقامت دائم، اقدام کنید.

چگونه می توانم امتیازات خود در اکسپرس اینتری را بهبود دهم؟

 • پروفایل اکسپرس انتری خود را تقویت کنید:
  • بهبود نمره زبان خارجی
  • ارتقاء سطح تحصیلی
  • جایگزینی همسر بعنوان متقاضی (در صورت بهتر بودن شرایط همسر)
  • ارتقاء سابقه کار
  • دریافت پیشنهاد کاری (جاب آفر) از یک کارفرمای کانادایی
 • اقدام برای دریافت نامزدی استانی:

برنامه های استانی کانادا بسیار متنوع بوده و تعدادی از این برنامه ها بصورت مستقل از سیستم اکسپرس انتری عمل می کنند.

نکته: تمامی برنامه های نامزدی استانی کانادا، بر اساس مشاغل مورد نیاز استان خود عمل می کنند.

آیا امتیاز اکسپرس انتری کاهش می یابد؟

هیچ کس از جمله IRCC نمی تواند پیش بینی کند که آیا امتیازات CRS در اکسپرس انتری از آنجا که اکسپرس انتری یک سیستم پویا است، افزایش یا کاهش می یابد. هیچ کس نمی داند توزیع CRS نامزدهای Express Entry چگونه خواهد بود. وقتی تعداد زیادی از داوطلبان Express Entry با امتیازات CRS بالا وجود داشته باشد ، حداقل امتیاز قبولی در CRS بیشتر می شود. وقتی تعداد داوطلب کمتر باشد ، حداقل امتیاز قبولی CRS کاهش می یابد. همانطور که مشاهده می کنید ، نتایج Express Entry بسیار متفاوت است. امتیازات حداقل قبولی CRS می تواند طی چند هفته به طور قابل توجهی نوسان کند ، از جمله افت یا افزایش زیاد امتیازات متقاضیان.

اگر واجد شرایط ورود سریع هستید ، معمولاً به نفع شماست که صرف نظر از امتیاز CRS خود وارد استخر شوید زیرا شانس بیشتری برای مهاجرت به کانادا برای شما فراهم می کند. به یاد داشته باشید که جدا از آزمون زبان خود و به دست آوردن سنجش اعتبار تحصیلی (ECA) ، ورود به استخر Express Entry رایگان است بنابراین حتی اگر در مورد CRS خود شک دارید ، چیزی را از دست نمی دهید. برای انجام اکثر برنامه های مهاجرتی نیروی متخصص و ماهر ، باید یک آزمون زبان را پشت سر بگذارید و ECA دریافت کنید ، بنابراین هزینه، یک عامل منفی برای ورود به استخر Express Entry نیست.

اگر امتیاز CRS من پایین باشد، می توانم وارد استخر (pool) اکسپرس اینتری شوم؟

ورود به استخر Express Entry در صورت واجد شرایط بودن برای شما مفید است زیرا احتمال موفقیت در مهاجرت به کانادا را افزایش می دهد:

 • ابتدا ، همانطور که در بالا ذکر شد ، ورود به استخر Express Entry رایگان است. شما برای آزمون زبان و ECA خود مقداری هزینه متحمل می شوید ، اما این هزینه ها برای اکثر برنامه های مهاجرتی کانادا، وجود دارد.
 • امتیازات حداقل قبولی CRS در اکسپرس انتری همیشه دارای نوسان است و پیش بینی آن غیرممکن است. آنچه ممکن است به عنوان امتیاز CRS پایین به نظر برسد می تواند برای تأمین دعوت نامه درخواست اقامت دائم کافی باشد.
 • در حالی که در استخر Express Entry هستید ، می توانید امتیاز CRS خود را بهبود دهید، از قبیل: آزمون مجدد زبان، ارتقاء سابقه یا تجربه کار حرفه ای، ارتقاء سطح تحصیلات، و یا کار و تحصیل در کانادا.
 • هنگامی که در استخر هستید ، می توانید دعوت نامه ای برای درخواست نامزدی استانی دریافت کنید که اساساً تضمین می کند دعوت نامه درخواست (ITA) برای ویزای اقامت دائم کانادا را دریافت خواهید کرد.
 • همچنین ممکن است در استخر، یک پیشنهاد شغلی در کانادا دریافت کنید که ممکن است امتیاز CRS کافی برای دریافت ITA برای اقامت دائم به شما بدهد.
 • هنگامی که در استخر Express Entry هستید می توانید مستقیماً در سایر برنامه های مهاجرت کانادا شرکت کنید.

تفاوت سیستم اکسپرس اینتری و برنامه های نامزدی استانی چیست؟

در کانادا ، دولت فدرال و استان ها می توانند برنامه های مهاجرتی خود را اجرا کنند. با این حال ، دولت فدرال تصمیم نهایی را در مورد اینکه آیا یک نامزد می تواند اقامت دائم بدست آورد ، اتخاذ می کند.

اکسپرس اینتری سه برنامه از برنامه های متعدد مهاجرت اقتصادی را که توسط دولت فدرال اجرا می شود ، مدیریت می کند.

برنامه های نامزدی استانی (PNP) به استانها و مناطق اجازه می دهد تا به دولت فدرال علامت دهند که یک نامزد مهاجرت، نیازهای اقتصادی منطقه آنها را برآورده می کند. این قبیل نامزدها، نامزدی استانی به دست می آورند که می توانند برای حمایت از درخواست اقامت دائم خود که به دولت فدرال ارسال می شود ، استفاده کنند.

نامزدی استانی، مهمترین فاکتور افزایش امتیاز CRS در سیستم اکسپرس انتری است و منجر به دریافت 600 امتیاز اضافی در جدول امتیازات CRS خود می شود که اساساً تضمین می کند دعوتنامه فدرال را دریافت می کند.

حتی اگر یک نامزد Express Entry در ابتدا امتیاز رتبه بندی کافی برای دریافت دعوتنامه از دولت فدرال را نداشته باشد، می‌تواند از طریق سیستم اکسپرس انتری از استان نامزدی کسب کند و امتیاز CRS خود را 600 امتیاز افزایش دهد و سپس دعوتنامه لازم را از دولت فدرال در جریان قرعه کشی بعدی از استخر اکسپرس اینتری، دریافت نماید.

اکسپرس اینتری فدرال و صدور دعوتنامه های جدید

اکسپرس اینتری فدرال : در مورخه 4 مارس 2020 در گزینش جدید اکسپرس اینتری فدرال، 3900 دعوتنامه با حداقل امتیاز قبولی 471 صادر گردید. برنامه های مهاجرتی این سیستم جهت اسکیل ورکر فدرال الزام به ارائه جاب آفر ندارند. البته ارائه جاب آفر امتیاز ویژه ای خواهد داشت. از ابتدای سال 2020 تاکنون 18700 دعوتنامه جهت اقامت دائم کانادا در این سیستم صادر شده است.
طی سه سال آینده (2020 تا 2022)، کانادا بیش از یک میلیون مهاجر جدید را پذیرا خواهد بود. در سال 2020 هدفگذاری برای جذب مهاجرین جدید برابر 341000 پرونده می باشد. هدفگذاری برای سال 2021 برابر 351000 پرونده و برای سال 2022 برابر 390000 پرونده می باشد. هدفگذاری کانادا برای جذب مهاجرین جدید در این دهه (2020 تا 2030) برابر 3.5 میلیون پرونده می باشد.

کانادا در حال عبور از مرز صدور 100.000 دعوتنامه طی سال اخیر 2020 می باشد. برای اولین بار طی سال جاری میلادی، حداقل امتیاز قبولی در سیستم اکسپرس انتری به زیر 470 یعنی 469 سقوط کرد. در انتخابات 25 نوامبر 5000 دعوتنامه صادر شد که قابل ملاحظه است.

در سیستم اکسپرس انتری فدرال، سه برنامه مهاجرتی: نیروی متخصص، نیروی ماهر و تجربه کانادایی فعال هستند. متقاضیان در این برنامه‌ها بر اساس معیارهایی همچون: سن، تحصیلات، سابقه کار، مدرک زبان انگلیسی و/یا فرانسه و معیارهایی دیگر، ارزیابی می‌شوند.

از ابتدای 2020 تاکنون 97.350 دعوتنامه در اکسپرس انتری فدرال صادر شده است. هدف‌گذاری جذب مهاجرین جدید طی سال 2021 در کانادا 400.000 پرونده می‌باشد.

جهت کسب هرگونه اطلاعات بیشتر و شرکت در برنامه های مهاجرتی کانادا، با مشاورین زبده سازمان مهاجرتی کوچ تماس بگیرید:

02140220448 الی 450

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

2 نظر

 1. مشاغل مورد نیاز کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *