مهاجرت به کانادا از طریق برنامه تجربه کانادایی

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه تجربه کانادایی

کلاس تجربه کانادایی (CEC) یک برنامه مهاجرتی برای نیروی کار خارجی کانادا است که مایل به اقامت دائم هستند.

کارگران خارجی موقت، کاندیداهای ایده‌آل مهاجرت کانادا (اقامت دائم) هستند. این افراد با کسب تجربه کاری کانادایی، پیشاپیش در جامعه کانادا مستقر شده و شبکه های مهمی را در جوامع و مشاغل خود ایجاد کرده‌اند.

درخواست های برنامه Canadian Experience Class از طریق سیستم اکسپرس انتری فدرال برای مهاجرت به کانادا بررسی می‌شود. داوطلبان واجد شرایط باید درخواست مهاجرت به کانادا و ایجاد یک پروفایل آنلاین اکسپرس اینتری را انجام دهند. در صورت انتخاب شدن از استخر اکسپرس انتری، دعوت‌نامه برای اقامت دائم کانادا و مجوز ارسال مدارک لازم را دریافت خواهند نمود.

تلفن تماس مستقیم: 02140220448 الی 50 

الزامات برنامه تجربه کانادایی:

  • ظرف مدت 36 ماه قبل از تاریخ درخواست خود، حداقل یک سال تجربه کار تخصصی، حرفه‌ای یا فنی در کانادا کسب کرده باشید؛ این سابقه کار باید در یکی از مشاغل با کدهای شغلی 0/A/B و نیز پس از فارغ‌التحصیلی متقاضی بدست آمده باشد.
  • بسته به سطح شغل، مدرک زبان حداقل CLB 5.0 (جهت کد شغلی B) یا CLB 7.0 (جهت کدهای شغلی 0/A) معتبر ارائه نمائید.
  • برای زندگی و کار در خارج از استان کبک برنامه‌ریزی کنید (افرادی که سابقه کار در کبک را دارند و قصد اقامت در کبک را دارند می‌توانند به کلاس تجربه کبکی PEQ مراجعه کنند).

متقاضیان می‌توانند در کل مراحل درخواست، در کانادا باقی بمانند. با این حال، برنامه تجربه کانادایی برای افرادی که دیگر در کانادا نیستند نیز آزاد است ، مشروط بر اینکه ظرف سه سال پس از ترک شغل در کانادا ، درخواست خود را ارائه دهند.

شرایط برنامه Canadian Experience Class براساس مدل قبولی یا عدم قبولی است. در صورت تأمین حداقل شرایط ، متقاضی واجد شرایط ورود به استخر اکسپرس انتری است.

توجه: سابقه کار خود اشتغالی و نیز تجربه کاری به دست آمده در زمانی که دانشجو تمام وقت بودید (به عنوان مثال در co-op) در این برنامه محاسبه نمی شود.

یک گزینه مناسب برای دانشجویان بین المللی:

برای بسیاری از فارغ التحصیلان بین المللی ، برنامه تجربه کانادایی ممکن است سریعترین و ساده ترین راه را برای دستیابی به اقامت دائم ارائه دهد.

بسیاری از فارغ التحصیلان بین المللی پس از گذراندن یک برنامه یا دوره تحصیل در یک مؤسسه آموزشی کانادایی ، می توانند با اجازه کار پس از فارغ التحصیلی در این کشور بمانند. اگر در این مدت ، یک فارغ التحصیل حداقل یک سال کار در یک زمینه مهارتی ، حرفه ای یا فنی بدست آورد ، پس از آن می توانند واجد شرایط ورود به استخر اکسپرس اینتری تحت برنامه کلاس تجربه کانادایی شوند.

از آنجا که اسناد و مدارک مورد نیاز این برنامه، حداقل است ، برنامه تجربه کانادایی به سرعت و معمولاً طی سه تا چهار ماه بررسی می‌شوند.

برخلاف کاندیداهای برنامه های اسکیل ورکر فدرال (نیروی متخصص فدرال) و اسکیل ترید فدرال (نیروی ماهر فدرال) ، متقاضیان برنامه تجربه کانادایی نیازی به ارائه و اثبات تمکن مالی برای اسکان اولیه ندارند.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *