مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های ویژه فدرال

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های ویژه فدرال

برنامه پرستاران خانگی کانادا و برنامه مراقبت از کودک کانادا

برنامه پرستاران خانگی کانادا و برنامه مراقبت از کودک کانادا ( یا برنامه پرستار خانگی کودک کانادا ) مخصوص متقاضیان اقامت دائم کانادا می باشد. این افراد بایستی سابقه کار قابل اثبات در حوزه نگهداری بچه (ناک 4411) و یا نگهداری افراد ناتوان (ناک 4412) و نیز جاب آفر خارج از کبک در مشاغل مربوطه از کارفرمای کانادایی داشته باشند.

سابقه کار خوداشتغالی قابل قبول نمی‌باشد. متقاضیان بعد از در مجموع حداقل 24 ماه کار در کانادا طی 3 سال گذشته، در یکی از مشاغل فوق الذکر (البته با ویزای کار باز و بدون نیاز به LMIA)، می‌توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. بدین منظور، متقاضیان بایستی مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه معتبر حداقل CLB 5.0 و مدرک زبان حداقل فوق دیپلم ارائه نمایند.در ادامه با سایر پلن های مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های ویژه فدرال آشنا می‌کنیم.

برنامه کشاورزی و صنایع غذایی کانادا

جهت متقاضیانی که مدرک تحصیلی حداقل دیپلم متوسطه، مدرک زبان معتبر و حداقل CLB 4.0 ، حداقل یکسال سابقه کار کانادایی مرتبط طی 3 سال گذشته و نیز جاب آفر در یکی از این صنوف زیر دریافت کنند: تولید محصولات گوشتی (مشاغل: قصابی، قصاب صنعتی، سوپروایرز مزرعه و کارگر دامداری، کارگر صنایع غذایی)، تولید محصولات گلخانه‌ای مانند تولید قارچ (مشاغل: سوپروایرز مزرعه و کارگر دامداری، کارگر مزرعه، کارگر درو محصول)، تولیدات دامی (مشاغل: سوپروایرز مزرعه و کارگر دامداری، کارگر مزرعه). این برنامه ویژه همه استان‌های کانادا غیر از استان کبک می‌باشد.

برنامه‌های مبتنی بر ویزای کار (ورک پرمیت)

جهت کار در کانادا، عموما” بایستی ویزای کار موقت کانادا دریافت کرد. ویزای کار کانادا معمولا مبین چهار ویژگی است: معرفی کارفرما، نوع شغل، مکان شغل، مدت زمان اعتبار ویزای کار مربوطه.

ویزای کار کانادا ، از یک منظر، به دو شکل بررسی و صادر می شود: ویزای کار باز کانادا و ویزای کار بسته کانادا .

ویزای کار باز : این ویزا معمولا محدودیت ندارد. متقاضی با این نوع ویزای کار می تواند به دلخواه برای هر کارفرمایی و در هر مکانی و به هر شغلی مشغول شود. البته در بعضی موارد و حسب مورد، محدودیت هایی صرفا” در نوع و/یا مکان شغل اعمال می شود؛ مثلا اینکه متقاضی صرفا” در یک شغل بخصوص می تواند شاغل شود (مانند بند 1 فوق الذکر).

ویزای کار باز در شرایط و جهت افراد متنوعی صادر می شود مانند: فارغ التحصیل واجد شرایط در کانادا که متقاضی کاراز طریق برنامه های ویژه فدرال هستند ؛ همسر کسی که ویزای تحصیلی کانادا دریافت کرده است؛ همسر متقاضیِ برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا ؛ همسر متقاضی در برنامه بند 1 فوق الذکر؛ برنامه co-op جهت دانشجویان واجد شرایط؛ و غیره.

برنامه Intra-Company Transfers: این برنامه ویژه شرکت هایی است که خواهان ایجاد یک شعبه کانادایی از شرکت خود در کانادا بوده و جهت توسعه و ارتقاء فعالیت های خود می خواهند کارمندان کلیدیی را به کانادا انتقال دهند. جهت این افراد ویزای کار موقت یکساله (قابل تمدید) و بدون نیاز به LMIA (ارزیابی تأثیر بازار کار) صادر می شود. متقاضی مربوطه بایستی حداقل یکسال سابقه کار مشابه، طی 3 سال گذشته در شرکت مربوطه در خارج از کانادا اثبات نماید. متقاضی باید در مشاغل مدیریتی و یا کلیدی مرتبط و مورد نیاز در شعبه کانادایی فعالیت داشته باشد.

متقاضیان در این برنامه بعد از کسب سابقه کار کانادایی، می توانند در یکی از برنامه های مهاجرتی کانادا (مانند برنامه تجربه کانادایی یا CEC و یا برنامه های استانی کانادا ) جهت دریافت اقامت دائم کانادا شرکت نمایند.

ویزای کار بسته : این نوع ویزا محدود به یک کارفرمای بخصوص و یک شغل مشخص می باشد. معمولا پیش نیاز دریافت این نوع ویزا، تأییدیه ای بنام LMIA بوده که کارفرمای مربوطه بایستی از وزارت کار کانادا دریافت نماید.

کسانی که در برنامه های منجر به ویزای کار موقت کانادا شرکت می نمایند، پس از اشتغال حداقل یکساله در کانادا می توانند در برنامه های مهاجرتی دیگر مانند برنامه تجربه کانادایی و یا برنامه تجربه کبکی شرکت نموده و اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *