برنامه مهاجرتی قلمرو سرزمین‌های شمالی

برنامه مهاجرتی قلمرو NWT

بین دو قلمرو یوکان و نوناووت، قلمرو سرزمین های شمال غربی (NWT) نامی است که به یک قلمرو گسترده گسترش یافته است.

قلمرو سرزمین های شمال غربی به مساحت گسترده جنگل های دست نخورده و جمعیتی تقریباً بیش از 40،000 نفر به خود می بالد. اقتصاد این سرزمین از منابع گسترده زمین شناسی آن از جمله طلا ، الماس ، گاز طبیعی و نفت بهره برداری می کند.

یلونایف (Yellowknife) ، مرکز این قلمرو ، واقع در ساحل دریاچهGreat Slave ، هم یک قطب بزرگ صنعتی برای کارگران در این منطقه است و هم یک شهر دیدنی با فرصت های تفریحی فراوان.

از طریق برنامه های نامزدی استانی سرزمین های شمال غربی (NTNP) ، مهاجران با مهارت و تجربۀ مبتنی بر نیازهای این استان ، ممکن است نامزدی این استان را دریافت کنند ، که به متقاضی مربوطه اجازه می دهد برای اقامت دائم کانادا اقدام کند.

NTNP برنامه های مهاجرتی را تحت دو دسته کلی می پذیرد که یکی از آنها سه زیر برنامه مجزا دارد:

برنامه کارآفرینی

برنامه کارآفرینی این قلمرو،  همسو با کارآفرینانی است که بتوانند توانایی خود را در ایجاد و راه اندازی یک کسب و کار جدید و یا خرید و مدیریت یک کسب و کار موجود، اثبات نمایند. این توانایی باید به اثر مثبت اقتصادی و نیز ایجاد مشاغل جدید در این استان منجر شود.

شرایط مورد نیاز پلن کارآفرینی قلمرو سرزمین های شمال غربی:

 • سرمایه گذاری حداقل 300 هزار دلار کانادا برای کسب و کار هدف در داخل محدوده مرکز استان (یلونایف) و یا حداقل 150 هزار دلار برای خارج از محدوده مرکز استان.
 • مالکیت حداقل 33.3% کسب و کار هدف در این استان
 • اثبات داشتن اموال و دارایی به ارزش حداقل 500 هزار دلار کانادا در صورت ایجاد یا خرید کسب و کار در محدود مرکز استان و یا حداقل 250 هزار دلار کانادا در صورت ایجاد یا خرید کسب و کار در خارج از محدود مرکز استان 
 • ارائه مدرک زبان معتبر انگلیسی یا فرانسه حداقل CLB 4.0
 • اثبات و ارائه مدارک تحصیلی، سابقه کار و مهارت های مناسب برای راه اندازی و مدیریت کسب و کار هدف 
 • سفر تحقیقاتی به قلمرو سرزمین های شمال غربی و انجام مصاحبه با مسئولین اداره مهاجرت استان

برنامه های مهاجرتی مبتنی بر جاب آفر

 • Express Entry System for Skilled Workers
 • Skilled Worker
 • Critical Impact Worker

برنامه های مهاجرتی مبتنی بر جاب آفر:

 1. برنامه مهاجرتی متصل به سیستم اکسپرس انتری فدرال:

برنامه اکسپرس انتری قلمرو سرزمین های شمال غربی است برای متقاضیان نیروی کاری است که پروفایلی در سیستم اکسپرس انتری فدرال دارند. این یک برنامه فدرال با زمان پردازش کوتاه درخواست ها است که         می خواهند در این استان کار و زندگی کنند.

اکسپرس انتری از طریق پردازش سریع پرونده ها برای اقامت دائم ، به کارفرمایان کمک می کند تا کارکنان ماهر را جذب نمایند. هنگامی که توسط ما تأیید شوند ، داوطلب 600 امتیاز در استخر اکسپرس انتری دریافت خواهد کرد.

برای واجد شرایط شدن در اکسپرس انتری قلمرو سرزمین های شمال غربی ، یک تبعه خارجی باید معیارهای زیر را داشته باشد:

 • در استخر (pool) اکسپرس انتری فدرال کانادا پذیرفته شوید.
 • پروفایلی در سیستم اکسپرس انتری ثبت شده داشته باشید.
 • دارای یک کد اعتبار سنجی جوینده کار (Job Seeker Validation Code) باشید. 
 • شرایط شما مطابق با معیارهای برنامه مربوطه باشد.
 1. برنامه مهاجرتی نیروی متخصص:

در صورت کمبود نیرو برای مشاغل موجود در قلمرو سرزمین های شمال غربی که به آموزش رسمی ، آموزش تخصصی یا هر دو نیاز دارند ، برنامه مهاجرتی نیروی متخصص به کارفرمایان کمک می کند افراد واجد شرایط را جذب کنند.

برای واجد شرایط بودن ، اتباع خارجی باید بتوانند نشان دهند که از آموزش ، تجربه و تحصیلات لازم برای برآوردن نیازهای مرتبط با شرح وظایف شغل مربوطه برخوردار هستند. نیروی کار مربوطه باید یک سال سابقه کار تمام وقت در شغل مربوطه داشته باشد.

متقاضی بایستی حداقل مدرک زبان خارجی مورد نیاز را ارائه نماید. این شرط باید در زمان ارسال درخواست تأمین شود.  حداقل مدرک زبان مورد نیاز، متناسب با سطح شغلی متفاوت بوده و از آیلتس 5.0 تا آیلتس 6.0 جنرال متغیر است.

 1. برنامه مهاجرتی نیروی نیمه ماهر:

برنامه مهاجرتی نیروی نیمه ماهر به کارفرمایان کمک می کند تا کمبودهای مربوط به این مشاغل را در صورت عدم یافتن نیروی کار محلی یا در سطح کشوری برای نیاز خود ، پر کنند.

برای واجد شرایط بودن ، اتباع خارجی باید به مدت شش ماه تمام وقت در همان موقعیت شغلی با کارفرما کار کرده و از بابت شرایط مجوز کار موقت خود در شرایط خوبی باشند.

حداقل شرایط زبان نیز وجود دارد که اطمینان می دهد تبعه خارجی قادر به برقراری ارتباط به زبان انگلیسی یا فرانسوی است. این الزام باید در زمان انجام درخواست تأمین شود و مدرک مربوطه ارائه شود.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

2 نظر

 1. آریا فراهانی

  سلام وقت شما بخیر
  ی سوال داشتم:
  با توجه به آب و هوای خیلی سرد استان سرزمین های شمالی که در این مقاله قید شده، آیا دستمزدها برای یک کارگر یا کارمند، به نسبت دیگر استان های معتدلتر، بیشتر هست یا فرقی نمیکنه؟

  • وقت بخیر آقای فراهانی

   خیر، تفاوتی در سطح دستمزدها بر اساس آب و هوای استان های کانادا وجود نداره. البته تفاوت دستمزد بر اساس نوع شغل در بعضی استان های کانادا دیده میشه که البته قابل ملاحظه نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *