اقدامات پس از برنده شدن در لاتاری

اقدامات پس از برنده شدن در لاتاری

اقدامات پس از برنده شدن در لاتاری: نکته جدید و ضروری برای برندگان لاتاری 2020 : قبل از مطالعه مقاله، این نکته را بخوانید:
متاسفانه در سه سال اخیر و پس از روی کار آمدن ترامپ, به دلیل قانون جدید ویزای ورود مهاجرین برای ایرانی ها و شهروندان چند کشور دیگر، تقریبا تمام برندگان لاتاری 2020، علی رغم مراجعه به سفارت جهت اخذ ویزای لاتاری با جواب منفی از طرف سفارت آمریکا رو به رو شده و درخواست ویزای ایشان رد می‌شود.

اکثر برندگان لاتاری، این موضوع را نمی دانند و به سفارتهای امریکا در امارت و ترکیه و … مراجعه می کنند و بلافاصله ریجکت می شوند. برندگان لاتاری می بایست بتوانند با روشی که ربطی به برنده شدن در لاتاری ندارد مانند: داشتن اسپانسر و فامیل درجه یک در آمریکا، جاب آفر، تحصیلی و روشهای دیگر، بتواند ویزای ورود به خاک آمریکا رو بگیرند و از این طریق، به خاک آمریکا وارد شوند و سپس برای گرین کارت اقدام کنند.

سازمان مهاجرتی کوچ این مشکل را حل می‌کند و برای برندگان لاتاری، از طریق اپلای و ویزای تحصیلی، امکان ورود به خاک امریکا و دریافت گرین کارت را فراهم می آورد.
برای دریافت اطلاعات تکمیلی به سایت ما مراجعه نموده و یا تماس بگیرید:  02140220450

بطور خلاصه اقداماتی که باید بعد از برنده شدن در لاتاری انجام دهید 👇👇

↖️ اگر خارج از آمریکا هستید 👇

• پر کردن فرم ds260
• ارسال مدارک مورد نیاز به KCC
• دریافت ایمیل تاییدیه
• دریافت نامه دوم معروف به نامه دعوت به مصاحبه
• دریافت واکسن های مورد نیاز
• تنظیم برنامه سفر برای حضور در سفارت آمریکا
• انجام تست های پزشکی تحت نظر پزشک معتمد سفارت در کشوری که سفارت در آن واقع شده
• تهیه پکیج مدارک و حضور در مصاحبه سفارت
• دریافت نتیجه از سفارت آمریکا

↙️ اگر با هر نوع ویزایی داخل آمریکا هستید 👇

• پر کردن فرم ds260
• پرداخت هزینه پردازش ویزای لاتاری به kcc
• دریافت نامه تاییدیه از kcc
• انجام تست های پزشکی و دریافت واکسن های مورد نیاز تحت نظر پزشک اداره مهاجرت USCIS
• تهیه مدارک و ارسال آن به اداره مهاجرت
• انجام finger print
• دریافت نامه دعوت به مصاحبه
• حضور در مصاحبه در اداره مهاجرت
• دریافت نتیجه از اداره مهاجرت.

در ادامه مقاله، این مبحث بصورت گستره توضیح داده شده است :

اقدامات پس از برنده شدن در لاتاری، یکی از عباراتی است که برای بسیاری افراد مبهم است زیرا بسیاری چنین قلمداد می‌کنند که برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا، بلیت یک‌طرفه و سریع‌السیر رسیدن به رویای زندگی آمریکایی است اما این اصلاً درست نیست! سوای جایزه، پیروزی در یک قرعه‌کشی یا همان لاتاری، قطعاً یکی از شیرین‌ترین و لذت‌بخش‌ترین اتفاقاتی است که می‌تواند برای هر کسی رخ دهد؛ بخصوص اگر جایزه لاتاری گرین کارت آمریکا باشد!

سالانه هزاران نفر در یک لاتاری بزرگ برای دریافت گرین کارت آمریکا نام نویسی می‌کنند و رقابت سختی برای دریافت گرین کارت در روش لاتاری برقرار است. اگر بخواهیم به طور تحقیقی در مورد تعداد شرکت‌کنندکان سخن بگوییم باید گفت که به طور میانگین سالانه 23 میلیون نفر برای لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت می‌کنند و این در حالی است که تنها 55 هزار نفر شانس پیروزی در این لاتاری و تصاحب گرین کارت آمریکا را دارند؛

این یعنی برای برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا شانسی کمتر از 0.2 درصد برای هر شرکت‌کننده! این در حالی است که حتی با برنده شدن در این قرعه‌کشی شما دارنده قطعی گرین کارت آمریکا نخواهید بود. شاید در اولین برخورد قدری ناامید کننده باشد اما این واقعیت دارد که تنها با برد در قرعه‌کشی لاتاری گرین کارت آمریکا شما صاحب گرین کارت نخواهید شد بلکه لازم است تا مجموعه امور خاصی را برای دستیابی به آن سپری کنید.

اگر می‌خواهید شیرینی پیروزی در لاتاری گرین کارت آمریکا جای خود را به تلخی دور ماندن دستتان از گرین کارت ندهد، با دقت یادداشت پیش رو را مطالعه کنید تا بدانید که اقدامات پس از برنده شده در لاتاری گرین کارت آمریکا از چه قرار بوده و به چه نحوی باید انجام شوند. در این یادداشت عناوین زیر را مطالعه خواهید کرد:

•برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا تنها بلیت ورود است
•ساکت را نبند؛ با آرامش پیشروی کن
•گام به گام تا رسیدن به گرین کارت آمریکا
•گام اول؛ پر کردن فرم درخواست ویزا
•گام دوم؛ منتظر پاسخ بمانید
•گام سوم؛ مدارک را گردآوری کنید
•گام چهارم؛ سپری کردن تست‌های سلامت
•گام پنجم؛ مصاحبه حضوری
•پایانی بر اقدامات پس از برنده شدن در لاتاری
•تأکید مجدد بر اهمیت اقدامات پس از برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا

بله؛ شما باید بدانید که بودن نام شما در بین برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا فقط یک بلیت برای ورود به پروسه دریافت گرین کارت آمریکا بوده و به معنی دریافت قطعی آن نیست.

همانطور که گفته شد، آمریکا ظرفیت پذیرش 55هزار نفر را در سال در نظر گرفته است اما دقیقاً به همان علتی که در ابتدای این بخش گفته شد، معمولاً بیش از 55هزار نفر با پیام برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا مواجه می‌شوند. دولت آمریکا به‌خوبی می‌داند که هیچگاه تمام برندگان قرعه‌کشی در پروسه دریافت موفق نخواهند و بر همین مبنا بیش از ظرفیت موجود، تعداد برندگان را اعلام می‌کند.

البته بیان موضوع به معنی آن نیست که اگر در بین برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا هستید با ناامیدی مواجه شوید بلکه بدین منظور است که اهمیت اقدامات پس از برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا را کامل متوجه شوید.

ساکت را نبند؛ با آرامش پیشروی کن

پس از مطمئن شدن از بودن نامتان در میان برندگان قرعه‌کشی، نیازی نیست که بسرعت ساک خود را بندید، از کار استعفا دهید، وسایل منزل خود را بفروشید و دوان دوان به فکر سفر به آمریکا باشید. پروسه اقدامات پس از برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا گاهاً بیش از یک‌سال طول می‌کشد پس بدانید که این یک فرآیند زمان‌بر و مستلزم آرامش است. این تنها یک نشانه برای آغاز یک ماراتن جدی برای رسیدن به گرین کارت آمریکا است. از لحظه پیروز شدن باید به شکلی حساب‌شده، گام‌های محکمی برای رسیدن به خود گرین کارت آمریکا بردارید.

گام‌هایی که ما به شما توصیه می‌کنیم تا با همراهی یک تیم حرفه‌ای و با تجربه مانند سازمان مهاجرتی کوچ  برداشته شود. کارشناسان مجرب ما با داشتن تجربه و دانش کافی در این زمینه، کمک می‌کنند تا شما کاملاً حساب‌شده و در یک پروسه مطمئن به سمت هدف حرکت کنید. از اساس یکی از علل نگارش این یادداشت این بود که سازمان مهاجرتی کوچ قصد دارد تا بخشی از تجربه خود در این زمینه را در اختیار مخاطبان خود قرار دهد.

گام به گام تا رسیدن به گرین کارت آمریکا

ما در سازمان مهاجرتی کوچ  معتقدیم که اقدامات پس از برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا ، باید به صورت شمرده شمرده و گام به گام برنامه‌ریزی شوند. در همین راستا در این یادداشت نیز، پروسه اقدامات پس از برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا را در چند گام و با توضیحات کافی تشریح خواهیم کرد. در ادامه شاهد گام‌های مختلف این پروسه خواهید بود.

گام اول؛ پر کردن فرم درخواست ویزا

شما می‌توانید به سایت رسمی که دولت آمریکا برای امور الکترونیک مهاجرت تدارک دیده مراجعه کرده و پس از آن به فرم (DS-260) دسترسی پیدا کنید. این فرم باید به زبان انگلیسی پر شود و دقیقاً به همین دلیل توصیه می‌کنیم از پر کردن انفرادی آن اجتناب کنید و حتماً در این راستا مشورت کارشناسان و افرادی که دانش کافی در این زمینه دارند را نادیده نگیرید. در بخش‌های مختلف این فرم نیاز است که اطلاعات شخصی، وضعیت تأهل، سوابق کاری، محل کار فعلی، تحصیلات و مدارج تحصیلی و پیشینه خود را به درستی تشریح کنید. ما در سازمان مهاجرتی کوچ  آماده‌ای تا به شما در این امر کمک کنیم. فراموش نکنید که گاهی کوچک‌ترین اشتباه در انجام اقدامات پس از برنده شدن در لاتاری گرین کارت ، به قیمت از دست رفتن فرصت شما خواهد بود. چند نکته در این مرحله برای جلوگیری از رد شدن فرم شما اهمیت دارد:

•اگر وضعیت مشخصات و اطلاعات شما در هنگام پر کردن درخواست لاتاری، مغایرتی با وضع فعلی شما دارد، به طور مثال صاحب فرزند شده باشید یا ازدواج کرده باشید، باید حتماً این تغییر اطلاعات را در فرم درخواست منعکس کنید.

•دقت داشته باشید که نباید برای تمام خانواده یک فرم مشترک ارائه دهید بلکه باید برای هر یک از اعضای خانواده خود یک فرم مجزای (DS-260) تکمیل و ارائه دهید. این اشتباه مرگباری است که شانس پیروزی شما در اقدامات پس از برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا را به صفر می‌رساند. این اشتباه به‌تنهایی به منزله پایان ماراتن بلند رسیدن به گرین کارت آمریکا است.

•پس از تکمیل این فرم، پیش از تحویل آن باید رونوشتی با کیفیت از آن تهیه کرده و چاپ کنید. فراموش نکنید که داشتن رونوشتی معتبر از این فرم برای پیگیری ادامه اقدامات پس از برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا الزامی است. حتی در هنگام حضور شما در جهت مصاحبه حضوری باید این برگه در بین مدارک شما موجود باشد.

•سعی کنید که تصمیم‌گیرنده نهایی برای پر کردن فرم خودتان باشید تا از هر اشتباه احتمالی جلوگیری شود. البته این به معنی نادیده گرفتن مشاوره و تجربه سایرین نیست. در سازمان مهاجرتی کوچ  این پروسه با نظارت خود شما و با مشاوره ما انجام خواهد شد.

بدون عملکردی حساب شده، پیروزی در لاتاری ممکن است به تلخی شکست تبدیل شود

گام دوم؛ منتظر پاسخ بمانید

دقیقاً پس از تسلیم فرم تقاضایی که در گام قبل تشریح شد، یک نامه با این محتوا دریافت خواهید کرد: (Has been received and routed to the appropriate group). این متن استاندارد بدان معنی است که درخواست شما برای ویزا دریافت شده و به مراحل بررسی وارد شده است. ظرف 7 الی 10 روز کاری آینده، شما یک ایمیل دیگر با ذکر مشخصات شخصی خود دریافت خواهید کرد. این ایمیل یکی از متن‌های زیر را شامل خواهد شد:

•(Your forms have been processed): این بدان معنی است که فرم شما در مراحل بررسی است و ممکن است بین 2 تا 4 ماه این پروسه به طول بیانجامد.
•(it will not affect the processing of your case): این پیام نیز یعنی در تکمیل فرم تقاضای خود برخی نواقص وجود داشته و شما فرم را تمام و کمال پر نکرده‌اید اما در مورد بررسی آن جای نگرانی نیست. به بیانی دیگر سطح ناقصی فرم شما باعث نشده تا وارد فرآیند بررسی نشود و در عین داشتن نواقصی، همچنان شما در پروسه بررسی قرار دارید.
•(The information): این یعنی اطلاعاتی ارسالی شما دارای مغایرت اساسی با اطلاعاتی است که در هنگام ثبت نام برای لاتاری گرین کارت آمریکا ارائه کردید.
•(the DS 230 Part 1 You submitted for the principal was incomplete): این یعنی فرم شما نواقصی دارد و الزامی است که این نواقص را تصحیح کنید.
•(KCC to begin the processing of your case): این بدان معنی است که سامانه کنسولی پردازش و بررسی درخواست‌ها که در کنتاکی آمریکا واقع است، همچنان فرم را دریافت نکرده اما آماده دریافت و آغاز پروسه بررسی است.
این پاسخ‌ها، مجموعه پاسخ‌هایی هستند که به شما در مورد وضعیت درخواست شما اطلاع می‌دهند.اما اگر شما یکی از دو مورد زیر یعنی
•(It received a copy of the amount of mail processing at a time)
•(It is acceptable for your visa processing)
را دریافت کردید، این یعنی فرم شما دریافت شده، بررسی شده و در چند هفته آینده باید منتظر دریافت تاریخ مصاحبه حضوری باشید. پس از گذشت چند روز یک نامه دیگر با متن (Has been scheduled at…) دریافت خواهید کرد که در آن اطلاعات دقیق زمانی و مکانی مصاحبه حضوری شما در آن درج خواهد شد.

دروازه‌های ورود به آمریکا تنها با برنامه‌ریزی گشوده خواهند شد

گام سوم؛ مدارک را گردآوری کنید

هدف از برگزاری یک مصاحبه حضوری، احراز تطابق اطلاعات درج شده توسط شما با واقعیت است پس پیش از آنکه تاریخ دقیق آن اعلام شود، شما مبنا را بر موفقیت فرم درخواست خود قرار داده و تمام مدارکی که برای حضور در مصاحبه نیاز دارید را گردآوری کنید.

همه مدارک شما باید دارای ترجمه معتبر و تأیید شده در مراجع رسمی ترجمه باشند پس تمام مدارک خود را به دقت ترجمه کنید.

فراموش نکنید که بدون تأیید رسمی مراکز مجاز ترجمه، ترجمه انگلیسی مدارک شما فاقد اعتبار است. در هر کیس به مدارک خاصی برای ترجمه و تکمیل پرونده نیاز است اما در اغلب موارد، ترجمه مدارک زیر الزامی است:

•گواهی تولد که همان شناسنامه شماست
•پاسپورت
•سابقه کارهای مستند
•مدارک و گواهی‌های تحصیلی
•گواهی عدم سوء پیشینه
•سند ازدواج یا گواهی طلاق
•ریز حساب و گردش حساب تأیید شده در مراجع قانونی
•گواهی یا کارت پایان خدمت(یا معافی در صورت داشتن)
•مدارک رسمی مربوط به احراز تخمین میزان ثروت
•مدارک و گواهی اشتغال به کار فعلی که در آن حضور دارید

این رویای دوری نیست اگر برای رسیدن به آن با بهترین‌ها همکاری کنید

گام چهارم؛ سپری کردن تست‌های سلامت

پس از دریافت تاریخ دقیق مصاحبه، حال نوبت به تست‌های پزشکی رسیده است. این کار باید حتماً در مراکز تأیید شده و رسمی انجام شود که توسط سایت رسمی دولت آمریکا معرفی می‌شوند.

هزینه این فرآیند به طور میانگین 200 دلار بوده و این برای هر کدام از اعضای خانواده شماست. یعنی برای بک خانواده 4 نفری باید 800 دلار به طور میانگین بپردازید. همچنین در صورت نیاز به واکسینه شدن مطابق تشخیص پزشکان باید هزینه مجزایی بابت آن بپردازید. عبور از تست‌های سلامت وابسته به این است که هیچ یک از اعضای خانواده شما و همچنین خود شما مبتلا به بیماری‌هایی همچون سل، جذام یا بیماری‌های حاد روانی نباشید.

پیش‌تر ایدز نیز در این لیست وجود داشت اما پس از سال 2015 مبتلایان به ایدز نیز مشکلی برای پذیرش در تست پزشکی ندارند. لیست کامل بیماری‌های ممنوعه در سایت رسمی دولت آمریکا موجود است و می‌توانید در صورت نیاز آن را مطالعه فرمایید. پس از سپری کردن تست‌های پزشکی و سلامت، یک نامه مهر و موم دار به شما داده شده و شما باید در طول مصاحبه حضوری آن را بدون کوچک‌ترین نقص یا بازشدگی ارائه فرمایید.

گام پنجم؛ مصاحبه حضوری

پیش از هر چیز باید بدانید که رسیدن به این مرحله به معنی پیروزی شما نیست بلکه در اصطلاح شما به غول مرحله آخر این ماراتن بلند برای گرین کارت آمریکا رسیده‌اید! در روز مصاحبه شما باید با در دست داشتن تمام مدارک گردآوری شده و انواع تأییدیه‌های، از جمله تأییدیه پزشکی وارد این مرحله خواهید شد.

در مورد پرسش‌ها اصلاً نگران نباشید چون قرار نیست با پرسش‌هایی غیرعادی یا محیرالعقول روبرو شوید بلکه تنها اطلاعاتی که خود شما در فرم ارائه داده‌اید راستی‌آزمایی خواهند شد. مثلاً از شما در مورد تولید فرزندتان سول شده و همین سوال از فرزند یا همسر شما نیز پرسیده می‌شود تا در این مورد که هیچ قرارداد صوری در بین نیست اطمینان حاصل کنند. پس از گذر موفقیت‌آمیز از این مرحله یک ویزای خاص با اعتبار 6 ماه برای شما و خانوادتان صادر خواهد شد.

پایانی بر اقدامات پس از برنده شدن در لاتاری

تبریک می‌گوییم با رسیدن به این مرحله، شما به بخش مهمی از اهداف خود دست پیدا کرده‌اید. پس از این شما 6 ماه فرصت دارید تا به آمریکا وارد شوید و با ارائه نامه‌ای مهر و موم شده به مسئولان فرودگاه، اجازه حضور در خاک آمریکا را دارید.

تأکید مجدد بر اهمیت اقدامات پس از برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا

برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا ، یک اتفاق نادر و در عین حال بسیار جذاب و امیدبخش است که اگر درست با آن مواجه نشوید به یک تلخی مضاعف تبدیل می‌شود. اگر شما یکی از افرادی هستید که تا این حد خوش‌شانس است، پیشنهاد می‌کنیم که با سازمان مهاجرتی کوچ  ارتباط برقرار کرده و از تجربه بالای کارشناسان ما برای رسیدن به مقصد استفاده کنید. رسیدن شما به گرین کارت ، آرزوی سازمان مهاجرتی کوچ  است؛

آرزویی که در مسیر آن دانش و تجربه بالای خود را به کار خواهد بست. بخصوص در سه سال اخیر، با کنسل شدن ویزای مهاجرین و برندگان لاتاری و عدم اطلاع بسیاری از برندگان لاتاری از این قضیه، به راحتی فرصت و شانس بدست آمده را از دست می دهند.

برای کسب اطلاعات تکمیلی و نحوه اخذ ویزای ورود به خاک آمریکا پس از برنده شدن در لاتاری با سازمان مهاجرتی کوچ  تماس بگیرید :

02140220450

همچنین ببینید

لاتاری آمریکا

لاتاری آمریکا

لاتاری آمریکا؛ بخت‌آزمایی برای رسیدن به سرزمین رؤیاها یکی از سیاست‌های کلان فرهنگی که آمریکا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *