برنامه‌های مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا

برنامه‌های مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا

چگونه به استان بریتیش کلمبیای کانادا مهاجرت کنیم؟ در این مطلب شرایط و نحوه آن را برای شما تهیه کرده‌ایم.

1- تک پایلوت بریتیش کلمبیا
این پایلوت، جذب کننده نیروی کار متخصص، بر اساس 29 شغل تکنولوژی محور مورد نیاز استان تدوین و معرفی شده است. در این پایلوت، ارائه نامه جاب آفر یکساله (معاف از گرفتن LMIA) منطبق با یکی از 29 شغل مورد نیاز استان الزامی می باشد.

پرونده های این پایلوت در سطح استان، حداکثر تا 3 ماه تعیین تکلیف می شوند. متقاضیان واجد شرایط در تِک پایلوت استان، موفق به دریافت اقامت دائم کانادا خواهند شد.

جهت اطلاع از لیست مشاغل مرتبط در این برنامه با ما تماس بگیرید. تِک پایلوت استان BC، یک برنامه مستقل نبوده بلکه در چارچوب این پایلوت و بر اساس شرایط متقاضی، بایستی در یکی از برنامه های موجود در بند بعدی شرکت نمود.

 

2- برنامه‌های مهاجرتی اسکیل ورکر در استان بریتیش کلمبیا
این برنامه ها در دو دسته برنامه: متصل و غیر متصل به سیستم اکسپرس انتری فدرال تدوین و معرفی شده‌اند. در برنامه‌های متصل به اکسپرس انتری فدرال، متقاضی بعلاوه بایستی حداقل شرایط مورد نیاز برنامه‌های موجود در اکسپرس انتری فدرال را نیز احراز نماید (بخصوص در مورد حداقل مدرک زبان معتبر انگلیسی یا فرانسه مورد نیاز).

این برنامه ها، جهت صنوف گوناگون مانند: مشاغل سلامت و درمان (پزشکی، پرستاری، داروسازی بالینی، مامایی، سونوگرافی، رادیولوژی، آزمایشگاه تشخیص طبی، فیزیوتراپی، کاردرمانی) و دیگر مشاغل حرفه ای فعال می باشند.

این صنوف همگی نیازمند جاب آفر مرتبط بدون محدودیت زمانی (به استثنای تِک پایلوت که می تواند یکساله باشد) می باشند. مدرک زبان (IELTS/CELPIP/TEF) حداقل CLB 4.0 (جهت مشاغل با مهارت متوسط و به پایین در برنامه های مستقل از اکسپرس انتری فدرال ) را نیز نیاز دارند. حداقل سابقه کار 2 سالۀ استخدامی و مرتبط و قابل اثبات نیز مورد نیاز می باشد.

در صورتی که شغل مربوطه (مانند مشاغل سلامت و درمان) نیازمند اخذ لایسنس در استان بریتیش کلمبیا باشد، بایستی همزمان برای احراز صلاحیت دریافت این لایسنس نیز اقدام شود.

این برنامه ها امتیاز بندی بوده و متقاضیانی که امتیاز بیشتری کسب کنند در اولویت انتخاب می باشند.

معیارهایی که در برنامه‌های این قسمت جهت امتیازدهی مدنظر می‌باشند
سطح شغلی جاب آفر صادر شده (بر اساس کد شغلی NOC)
سطح دستمزد تعیین شده در نامه جاب آفر صادر شده
مکان و شهر شغل پیشنهادی در نامه جاب آفر صادر شده
سابقه کار ارائه شده توسط متقاضی (کیفی و کمی) طی 10 سال گذشته
سطح تحصیلات متقاضی
سطح مدرک زبان ارائه شده توسط متقاضی (انگلیسی و / یا فرانسه)
در ضمن اگر سابقه شغلی متقاضی و نیز جاب آفر دریافت شده جزو یکی از 29 شغل معرفی شده در زیر برنامۀ تکنولوژی محور تک پایلوت (Tech Pilot) باشد، متقاضی می‌تواند از مزایای ویژه تک پایلوت بهره‌مند گردد.

توجه: متقاضیانی که در کانادا در کالج یا دانشگاه دولتی فارغ التحصیل شده اند (طی 3 سال گذشته) و حداقل یکسال تحصیل کرده باشند، می توانند در برنامه های فوق الذکر شرکت نمایند. این افراد نیاز به سابقه کار نداشته ولی بایستی جاب آفر دریافت و ارائه نمایند.

حال اگر متقاضی در یکی از مراکز آموزشی معتبر استان بریتیش کلمبیا در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکترا طی 3 سال گذشته فارغ التحصیل شده باشد (در رشته های مشخصی)، می تواند بدون داشتن سابقه کار و بدون نیاز به جاب آفر، در این برنامه ها شرکت نماید.

3- برنامه مهاجرتی کارآفرینی Strategic Projects Category در استان بریتیش کلمبیا
جهت توسعه کسب و کار در استان بریتیش کلمبیا، شرکتهای موفق می توانند تا 5 نفر از کارمندان ارشد و کلیدی خود را به شعبه جدید خود در استان منتقل نمایند. شرکت مربوطه بایستی حداقل 500 هزار دلار کانادا در شعبه خود در استان سرمایه گذاری نماید. شرکت مربوطه بایستی به ازای هر نفر از متقاضیان انتقال به کانادا، سه شغل جدید برای کانادایی ها ایجاد نماید. در ضمن شعبه جدید شرکت در استان بریتیش کلمبیا باید از نظر توسعه اقتصادی قابل توجیه باشد.

کار آفرینی

مراحل انجام کار در این برنامه بسیار شبیه به برنامه کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا می‌باشد.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *