بهترین روش مهاجرت به اروپا

بهترین روش مهاجرت به اروپا

بهترین روش مهاجرت به اروپا – کدام روش برای شما مناسب‌تر است؟

امروزه، بسیاری از مردم برای بهبود کیفیت زندگی خود اقدام به مهاجرت می‌کنند تا فرصت‌های جدیدی را برای زندگی خود فراهم کنند. معمولاً، زمانی که حرف از مهاجرت می‌شود، ناخواسته کشور آمریکا و کانادا به ذهن افراد خطور می‌کند؛ ولی با توجه به تحریم‌ها و هزینه بالای زندگی در این دو کشور، مقصد اروپا برای مهارجت عاقلانه‌تر است.

بهترین روش مهاجرت به اروپا شاید از طریق تحصیل یا کار باشد، اما گزینه‌های دیگری نیز برای انتخاب وجود دارند که در ادامه به مهمترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

بدون شک اروپا بهترین مکان برای مهاجرت است. دلیل آن هم وجود بسیاری از کشورهای کوچک با امکانات رفاهی فوق العاده بوده که در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، علمی و نظامی گل سر سبد سایر کشورهای جهان هستند. همچنین، سابقه طولانی مدت این قاره در عرصه علم و تکنولوژی و از همه مهمتر طبیعت زیبای آن موجب شده است تا کمتر کسی فکر مهاجرت به آمریکا و کانادا را در سر داشته باشد. از قدیم قاره اروپا به این شهرت داشته است که تمامی مهاجران را راضی نگه می‌دارد!

برای رفتن به اروپا قبل از هر چیز باید اجازه اقامت کشور مورد نظر را اخذ کنید که این امر شامل شرایط خاصی می‌شود. مزایای اخذ ویزای اقامت یکی از کشورهای اروپایی بدین معناست که شما نیز مانند شهروندان آن کشور از تمام شرایط و مزایای آن برخوردار هستید؛ به گونه‌ای که مانند آن‌ها از حق تحصیل رایگان، حق رانندگی، بهره‌مندی از خدمات درمانی، امکان سفر به خارج و تردد در مرزهای اروپایی و غیره برخوردار می‌شوید.

بسیاری از افرادی که تصمیم به مهاجرت می‌گیرند، تصور می‌کنند که با شرایط بسیار دشواری پیش رو خواهند بود. اما، می‌توان با توجه به حرفه تخصصی و توانایی‌های هر فرد بهترین روش مهاجرت به اروپا را اتخاذ کرد.

در حقیقیت، کشورهای اروپایی به دلیل نداشتن منابع زیرزمینی نظیر نفت باید روش‌های مختلفی را برای درآمدزایی انتخاب کنند که یکی از آن‌ها پذیرش شهروندان خارجی است. آن‌ها علاقمند هستند تا با پذیرش خارجیان از ظرفیت مالی و علمی آن‌ها استفاده کرده و با اخذ مالیات اقدام به درآمدزایی کنند. بنابراین، آن‌ها واقعا به دنبال افراد سودمندی هستند تا از تمامی ظرفیت‌های او استفاده کنند. با ما همراه باشید تا بهترین روش مهاجرت به اروپا را به شما معرفی کنیم.

اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری

قطعا تمامی دولت‌ها از این که یک شهروند خارجی در کشور آن‌ها اقدام به سرمایه‌گذاری کند خوشحال می‌شوند. از این رو، اقامت از طریق سرمایه‌گذاری یکی از هوشمندانه‌ترین روش‌های مهاجرت به اروپا محسوب می‌شود. البته، اخذ اقامت از این طریق سختی‌های خودش را دارد. به طور مثال، کشور انگلستان رقم بسیار بالایی را برای صدور این نوع از اقامت درخواست می‌کند؛ به گونه‌ای که این رقم طی چند سال از 200 هزار پوند اکنون به 2 میلیون پوند افزایش پیدا کرده است.

اقامت اروپا از طریق خرید ملک

اگر به دنبال بهترین روش مهاجرت به اروپا هستید، می‌توانید خرید ملک در یکی از کشورهای این قاره را انتخاب کنید. البته، برخی از کشورهای اروپایی نظیر نروژ و سوئد به دلیل وسعت کمی که دارند از دادن اقامت به خریدارن ملک امتناع می‌کند. با این حال، در کشورهای شرقی و جنوبی اروپا این روش نسبتا جواب می‌دهد.

ترکیه و یونان بهترین کشورهایی هستند که اقدام به اصدور ویزا از این طریق کرده و قوانین بسیار ساده‌تری را برای جذب مهاجر وضع کرده‌اند. همچنین، قیمت ارزان ارزهای این دو کشور نسبت به دلار شرایط را برای ایرانی‌ها آسان کرده است.

اقامت اروپا از طریق ازدواج

ازدواج با یکی از شهرواندان اروپایی می‌تواند مقدمات حضور شما در یکی از این کشورها را به سرعت فراهم کند. برای این کار باید در مصاحبه‌ با افسران اداره مهاجرت این کشورها به سوال‌هایی مهم پاسخ دهید؛ اینکه چه مدت با همسر خود آشنا شده‌اید، نحوه آشنایی شما چگونه بوده و اکنون چه رابطه‌ای باهم دارید.

در واقع این سوالات به این خاطر مطرح می‌شوند که افسر اداره مهاجرت از واقعی بودن ازدواج شما مطمئن شود. به جز چند کشور، بقیه کشورهای اروپایی درخواست شما برای اقامت از این طریق را می‌پذیرند منتها باید زمانی را برای اثبات واقعی بودن ازدواج خود به صورت مشروط در کشور مورد نظر با همسر خود زندگی کنید.

اقامت اروپا از طریق خرید سهام و اوراق قرضه

خرید سهام و اوراق قرضه در کشورهایی که دچار رکود اقتصادی هستند بهترین روش مهاجرت به اروپا است. چنین کشورهایی سعی دارند تا فروش سهام شرکت‌های خود به شهروندان خارجی میزان رشد اقتصادی خود را افزایش داده و میزان رکود را به صفر برسانند. کشورهایی نظیر مجارستان، اسپانیا و ایتالیا سه کشوری هستند که برای افزایش ارزش سهام شرکت‌های خود به راحتی از این طریق به شما ویزای اقامت می‌دهند.

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

کشورهای اروپایی برخلاف وسعت کوچکی که دارند، دارای شرکت‌های اقتصادی زیادی بوده و در این زمینه از کشورهای خاورمیانه جلوتر هستند. از این رو، دولت این کشورها اهمیت زیادی برای شهروندانی که اقدام به ثبت شرکت و استخدام پرسنل می‌کنند، قائل هستند. شما می‌توایند با ثبت شرکت و استخدام شهروندان آن کشور به اقتصاد آن‌ها کمک کرده و رضایت دولت مذکور را برای صدور اقامت جلب کنید.

البته، تنها زمانی برای شما اقامت دائم صادر می‌شود که ظرف 1 الی 2 سال شرکت به سوددهی کامل رسیده و حقوق پرسنل را تمام و کمال پرداخت نماید. در غیر این صورت ثبت شرکت به تنهایی موجبات اخذ اقامت شما را فراهم نمی‌کند.

اقامت اروپا از طریق کار

بسیاری از شرکت‌های اروپایی برای تکمیل کردن ظرفیت خود نیاز به جذب نیروهای خارجی دارند؛ معمولا، در بسیاری از شغل‌ها نظیر پزشکی، پرستاری، کارمندی و غیره ظرفیت کارکنان شرکت به حد نصاب نرسیده و آن‌ها را مجبور به استخدام نیروهای خارجی می‌کند.

از این رو، اخذ ویزای کار می‌تواند بهترین روش مهاجرت به اروپا باشد. شما باید ابتدا به سایت‌های کاریابی چنین شرکت‌هایی مراجعه کرده و از شرایط آن‌ها مطلع شوید. پس از ارسال درخواست و پذیرش آن از سوی دولت کشور مذکور، یک فرصت چند هفته‌ای الی چند ماهه برای شما در نظر گرفته می‌شود تا توانایی‌های خود را نشان دهید.

ویزای کار در واقع ویزایی است که برای یافتن شغل مورد نظر برای مدت محدودی به شما تعلق می‌گیرد و با مجوز کار فرق دارد. زمانی که توانایی‌های شما مورد توجه شرکت‌های اروپایی قرار گرفت آن‎‌ها مقدمات حضور شما در شرکت را فراهم کرده و مجوز کار را صادر می‌کنند. کشورهای دانمارک و ایرلند از جمله کشورهایی هستند که بهترین شرایط را برای اخذ ویزای کار دارند.

اقامت اروپا از طریق استارت آپ

مهاجرت از طریق استارت آپ جزو بهترین روش مهاجرت به اروپا است. این روش که قدمت چندانی هم ندارد شامل شرکت‌های کوچکی می‌شود که با سود کم فعالیت خود را آغاز و به سوددهی‌های کلان می‌رسد. اگر اهل کارآفرینی هستید، می‌توانید روی این روش حساب باز کنید.

کشورهای آلمان، هلند، انگلستان، فرانسه و ایتالیا سالانه سالانه بسیاری از داوطلبان خارجی را برای راه‌اندازی استارت آپ به کشور خود فرا می‌خوانند که البته بسیاری از آن‌ها در همان ابتدای راه شکست می‌خورند. بنابراین، تنها زمانی اقدام به راه‌اندازی استارت آپ در کشورهای خارجی کنید که به توانایی‌های خود ایمان داشته باشید.

اقامت اروپا از طریق تحصیل

اگر به دنبال ادامه تحصیل در خارج از کشور هستید، اروپا بهترین مکان برای شماست. با این وجود، به دلیل بالا بودن هزینه تحصیل و زندگی در کشورهای اروپایی بدون یافتن شغل بعید است بیش از چند ماه دوام بیاورید. اما، اگر فکر می‌کنید که بدون یافتن شغل از پس هزینه‌های خود بر می‌آیید، اروپا یکی از بهترین جاها برای ادامه تحصیل است. کشورهای اروپایی نیز مانند ایران در کنار دانگاه‌های معروف خود یک سری مراکز آموزشی تحت عنوان “کالج” دارند که تحصیل در یکی از آن‌ها راحت‌ترین روش مهاجرت به اروپاست.

زمانی هم که از این کالج‌های کوچک فارغ التحصیل شوید، می‌توانید اقدام به دریافت ویزای کار کرده تا اقامت خود را دائمی کنید.

اقامت اروپا از طریق تولد فرزند

اروپا برای صدور شناسنامه از قانون خون استفاده می‌کند؛ به این معنی که اگر یکی از والدین فرزند، اهل کشور مذکور باشد، آن کشور به فرزند متولد شده شناسنامه صادر خواهد کرد. مثلا، اگر پدر فرزند آلمانی و مادر وی ایرانی باشد، حتی اگر فرزند آن‌ها در ایران به دنیا آمده باشد با درخواست والدین به او پاسپورت آلمانی داده می‌شود. این روش نیز می‌تواند جزو بهترین روش مهاجرت به اروپا باشد.

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

شما می‌توانید با سپرده‌گذاری پول خود در یکی از بانک‌های اروپایی ضمن سودرسانی به اقتصاد آن کشور، اقامت آن را نیز اخذ کنید. البته، هر کشوری در اروپا از قانون مالی مختص به خود تبعیت کرده و قبل از سرمایه‌گذاری باید از تمامی شرایط آن آگاه شوید.

جمع‌بندی

در این مطلب مروری مختصر به روش‌های مختلف مهاجرت به اروپا نظیر کاری، سرمایه گذاری، تحصیلی و غیره داشتیم. به طور کلی، بهترین روش مهاجرت به اروپا بستگی به نوع انتخاب شما، شرایط هر شخص و خانواده او دارد. بنابراین، بهترین روش برای هر شخص متفاوت است؛

مثلاً شرایطی چون مدرک زبان، سرمایه، مهارت، سن و غیره همگی در پذیرش شما در یکی از کشورهای اروپایی دخیل خواهد بود. ولی می‌توان روش تحصیلی (تحصیل فرزندان و تحصیل دانشجویان) را معیاری برای ورود متقاضیان و همراه وی قرار داد تا مقدمه‌ای برای آشنایی با کشور هدف و تحقیق بیشتر در مورد مهاجرت باشد و فرصتی را در اختیار محصلین و خانواده (پدر و مادر یا همسر) قرار دهد تا بیشتر با کشور موردنظر آشنا شوند.

لازم به ذکر است که بهترین روش نسبی بوده و به سواد، مهارت و سرمایه هر شخص بستگی دارد. گفتنی است که قوانین صدور ویزا به طور مداوم در حال تغییر هستند؛ به گونه‌ای که یک زمان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به انگلیس با مبلغ 200000 پوند امکان‌پذیر بود و هم اکنون 20000000 پوند است. سازمان ما در خدمت موکلین خود است تا بهترین روش را برای آن‌ها پیدا کند تا در کمترین زمان ممکن اقامت دائم اروپا را اخذ کنند.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی در ایتالیا : ایتالیا (به ایتالیایی: Italia و به انگلیسی: Italy) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *