بورسیه آسیا

بورسیه تحصیلی، فاند و اسکولارشیپ دانشگاه‌های قاره آسیا

بورسیه تحصیلی، فاند و اسکولارشیپ دانشگاه های قاره آسیا برنامه کمک هزینه است که برای ادامه تحصیل در یکی از مقاطع لیسانس / کارشناسی ارشد / دکترا به دانشجویان بین المللی داده می شود. طبق برنامه های بورسیه دانشگاه های آسیا، هر فرد برای ادامه تحصیل بر اساس شایستگی های علمی خود سنجیده می‌شود.

این بورسیه‌ها رشته‌های مختلف را پوشش می‌دهد. در مورد فاند دانشگاه‌های آسیا، باید گفت که میزان پوشش مالی دانشجو به وضعیت مالی او بستگی دارد و از طرفی، این بورسیه‌ها تخفیف‌ها یا کاهش‌های چند درصدی را در شهریه‌های دانشگاهی در نظر می‌گیرند.

هر یک از بورسیه ها برای مدت زمان معینی داده می شود؛ به طور مثال، یک بورسیه تحصیلی، فاند و اسکولارشیپ دانشگاه‌های قاره آسیا حداکثر 2 سال برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد اعطا می‌گردد.

در حال حاضر، بهترین دانشگاه های آسیا انواع مختلف بورسیه تحصیلی را ارائه می دهند. متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی، فاند و اسکولارشیپ دانشگاه های قاره آسیا ممکن است برای تعداد محدودی بورسیه تحصیلی درخواست خود را ارائه دهند. نوع بورسیه اعطا شده توسط کمیته پذیرش و بورسیه تحصیلی تعیین می شود. این بورسیه ها بر اساس مدارکی که دانشجو ارسال می کند، اعطا می‌شوند.

انواع بورسیه تحصیلی دانشگاه های آسیا / بورسیه های تحصیلی بین المللی برای تحصیل در آسیا

رشد پیوسته اقتصادی آسیا، توسعه شهری و پیشرفت های آموزشی به معنای رشد فرصت هایی برای دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل در بهترین دانشگاه های این قاره است. بورسیه تحصیلی، فاند و اسکولارشیپ دانشگاه های قاره آسیا به آنها کمک می کند تا از عهده شهریه ها و هزینه های زندگی دانشجویی برآیند.

در ادامه این قسمت، گزیده ای از هیجان انگیزترین و برترین بورسیه های تحصیلی و فرصت های حمایتی مالی در دانشگاه های آسیا شامل چین، هنگ کنگ، ژاپن، سنگاپور و کره جنوبی و برخی از مراکز آموزش عالی برجسته دیگر را مشاهده خواهید کرد. اگر به دریافت این بورسیه های تحصیلی علاقه دارید، ما را همراهی کنید.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های آسیا برای تحصیل در چین

1- CAS-TWAS President’s PhD Fellowship Program

 فلوشیپ را بورسیه تحصیلی دوره دکتری، یکی از انواع فاند دانشگاه های آسیا است که برای تحصیل در چین اعطا می شود. بورسیه های دکتری برای دانشجویان بین المللی است که تحصیلات خود را این مقطع در چین دنبال می کنند.

2- Chinese Scholarships-Great Wall Program

بورسیه های تحصیلی در چین – برنامه دیوار بزرگ – این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی از کشورهای در حال توسعه برای تحصیل در کشور چین به مدت یک سال در هر مقطع تحصیلی در نظر گرفته شده است.

3- بورسیه های تحصیلی دولت چین

Chinese Government Scholarships

یکی از متداول ترین بورسیه تحصیلی دانشگاه های آسیا در چین، بورسیه های تحصیلی دولتی برای دانشجویان اتحادیه اروپا است که به دنبال جذب بودجه مالی، برای تحصیل در چین هستند. این بورسیه برای تمام مقاطع در چین اعطا می شود.

4-بورسیه تحصیلی دانشگاه Tsinghua

 طیف وسیعی از بورسیه های تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه Tsinghua در پکن وجود دارد.

5- برنامه بورسیه تحصیلی USTC

USTC Scholarship Program

 دانشگاه علم و فناوری چین (USTC)، بورسیه هایی را برای دانشجویان متقاضی بین المللی یا برای فرصت مطالعات بین المللی ارائه می دهد. این یکی از بهترین بورسیه تحصیلی دانشگاه های آسیا است و در آن، هزینه های شهریه دانشگاه، هزینه مسکن (مسکن رایگان)، بیمه درمانی و کمک هزینه زندگی ماهانه اعطا می شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های آسیا برای تحصیل در هنگ کنگ

1-بورس های تحصیلی دولتی HKSAR

HKSAR Government Scholarships Fund

یکی دیگر از انواع بورسیه تحصیلی دانشگاه های آسیا، کمک مالی برای تحصیل در هنگ کنگ است. بورس های تحصیلی دولتی برای دانشجویان محلی و غیر محلی برای به دست آوردن بودجه تحصیل در هنگ کنگ در موسسات منتخب، مانند Belt and Road Scholarship برای دانشجویان شایسته از اندونزی، مالزی، تایلند و ویتنام در نظر گرفته می شود.

2- طرح بورسیه دکتری هنگ کنگ (HKPFS)

Hong Kong PhD Fellowship Scheme (HKPFS)

یکی دیگر از انواع فاند دانشگاه های آسیا، بورسیه های تحصیلی دوره دکتری برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در هنگ کنگ در یک دانشگاه منتخب است. دانشگاه هایی که در هنگ کنگ بورسیه های بین المللی ارائه می دهند شامل موارد زیر هستند:

  • دانشگاه شهر هنگ کنگ / City University of Hong Kong
  • دانشگاه باپتیست هنگ کنگ / Hong Kong Baptist University
  • دانشگاه علم و فناوری هنگ کنگ (HKUST) / Hong Kong University of Science and Technology (HKUST)
  • دانشگاه چینی هنگ کنگ (CUHK) / Chinese University of Hong Kong (CUHK)
  • دانشگاه هنگ کنگ (HKU) / University of Hong Kong (HKU)

بورسیه تحصیلی دانشگاه های آسیا برای تحصیل در ژاپن

1- بورسیه تحصیلی ADB-Japan

ADB-Japan Scholarship Program

یکی از انواع بورسیه تحصیلی دانشگاه های آسیا، بورسیه های تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان کشورهای مختلف آسیایی و حاشیه اقیانوس آرام برای تحصیل در کشور ژاپن در رشته های مربوط به توسعه از جمله اقتصاد، مدیریت، علوم و فناوری می باشد.

2- برنامه بورسیه تحصیلی Aichi برای دانشجویان آسیایی در ژاپن

این فاند دانشگاه های آسیا شامل بورسیه های تحصیلی مختلف در خارج از کشور برای دانشجویان آسیایی است که در مقطع تحصیلات تکمیلی در برنامه های ساخت و تولید مصوب دولت در “آچی” در ژاپن تحصیل می کنند.

3- بورسیه های تحصیلی Japan-IMF برای ASIA

Japan-IMF Scholarships Program for ASIA

یکی از انواع بورسیه تحصیلی دانشگاه های آسیا برای دانشجویانی است که هم اکنون در حوزه اقتصاد دولتی و دارایی در یک آژانس دولتی کار می کنند و قصد تحصیل در ژاپن در یک رشته مرتبط را دارند. این بورسیه فقط برای دانشجویان کشورهای منتخب آسیا قابل دسترس است.

4- بورسیه های MEXT دولت ژاپن برای دانشجویان تحقیقاتی بین المللی

این برنامه شامل بورسیه های تحصیلی دولتی برای تحصیل در ژاپن در یک برنامه تحقیقاتی در سطح کارشناسی ارشد است.

 5- برنامه کمک هزینه تحصیلات تکمیلی JSPS / پست دکتری

JSPS Postdoctoral Fellowship Program

یکی از بهترین بورسیه تحصیلی دانشگاه های آسیا در ژاپن، بورسیه های تحصیلی در خارج از کشور برای دارندگان مدرک دکتری است که مایل به انجام تحقیقات در ژاپن هستند. برای دریافت این بورسیه می توانید یک مؤسسه منتخب را پیدا کنید.

6- بورسیه دانشگاه کیو(Keio University) با جایزه “آینده را طراحی کنید” برای دانشجویان بین المللی

یکی از انواع بورسیه تحصیلی دانشگاه های آسیا، بورسیه های بین المللی با پوشش دهی شهریه کامل دانشگاه، برای تحصیل در ژاپن، در هر رشته، در دانشگاه کیو (Keio University) است.

7- بورسیه های مهندسی دکتری KUT برای دانشجویان بین المللی

یکی از انواع اسکولارشیپ دانشگاه های آسیا، بورسیه های ژاپنی برای دانشجویان مهندسی از کشورهای منتخب، جهت تحصیل در ژاپن در مقطع دکتری در دانشگاه صنعتی کوچی Kochi University of Technology (KUT) است.

8-بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد ABE Initiative

یکی از انواع بورسیه های تحصیلی برای تحصیل در ژاپن برای آفریقایی ها در نظر گرفته شده است. این بورسیه بر روی یک برنامه حمایتی برای دوره کارشناسی ارشد مربوط به توسعه در یک دانشگاه معتبر استوار است.

9- برنامه بورسیه MEXT در ژاپن

یکی دیگر از انواع بورسیه تحصیلی دانشگاه های آسیا، بورسیه های تحصیلی دولت ژاپن برای کانادایی هایی است که مایل به دریافت بودجه تحصیل در ژاپن هستند. مبلغی نیز برای افرادی که به مطالعات ژاپنی مشغول هستند، در دسترس است.

10- بنیاد بورس تحصیلی Otsuka Toshimi

یکی دیگر از فاند دانشگاه های آسیا برای تحصیل در ژاپن، بورسیه های بین المللی برای دانشجویان پزشکی، داروسازی، تغذیه، آموزش های فیزیکی یا مدیریت تجارت و کسب و کار است.

11- بورسیه ویژه دانشگاه توکیو (University of Tokyo) برای دانشجویان بین المللی

بیش از 100 بورس تحصیلی در خارج از کشور برای دانشجویان فارغ التحصیل بین المللی برای انجام تحقیقات دانشگاهی که در دانشگاه توکیو تحصیل می کنند ارائه می شود.

*دانشگاه های توکیو که بورسیه های بین المللی را ارائه می دهند شامل موارد زیر است:

  • دانشگاه Aoyama Gakuin / Aoyama Gakuin University
  • دانشگاه اوچانومیزو / Ochanomizu University
  • دانشگاه متروپولیتن توکیو / Tokyo Metropolitan University
  • دانشگاه علوم توکیو / Tokyo University of Science
  • دانشگاه واسدا / Waseda University

بورسیه تحصیلی دانشگاه های آسیا برای تحصیل در سنگاپور

1-بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های مشترک المنافع برای شهروندان انگلستان 

این بورسیه های تحصیلی آسیایی برای دانشجویان انگلستان برای تحصیل در سنگاپور در مقطع دکتری ارائه می شود.

2- فراخوان DST A*STAR کمک هزینه های تحقیقاتی مشترک سنگاپور و هند

 یکی از انواع بورسیه تحصیلی دانشگاه های آسیا، کمک هزینه هایی برای محققان هندی است که در زمینه های علم و فناوری برای تحصیل در سنگاپور داده می شود. این بورسیه توسط دولت هند و A * Star سنگاپور حمایت مالی می شود.

3- بورسیه های تحصیلات تکمیلی لی کنگ چیان

بورسیه Lee Kong Chian، بورسیه تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان محقق در دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) است.

4- بورس تحصیلی دانشگاه مهندسی NTU

بورسیه دانشگاه NTU، برای دانشجویان مهندسی کارشناسی ارشد برای تحصیل در سنگاپور در دانشگاه فنی نانیانگ (NTU) در نظر گرفته می شود. این بورسیه یکی از بهترین اسکولارشیپ دانشگاه های آسیا است.

5-جایزه بین المللی فارغ التحصیل سنگاپور (SINGA)

یکی از بهترین بورسیه تحصیلی دانشگاه های آسیا، بورسیه های دکتری برای تحصیل در سنگاپور در رشته های علوم و مهندسی در دانشگاه های منتخب سنگاپور است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های آسیا برای تحصیل در کره جنوبی

1-کمک هزینه برای محققان بین المللی KFAS (ISEF) –

KFAS International Scholar Exchange Fellowship (ISEF)

50 بورسیه تحصیلات تکمیلی برای دانشجویانی از آسیا برای تحصیل در کره جنوبی در موسسات برگزیده آن در این برنامه مالی در نظر گرفته شده است.

2- بورسیه تحصیلی دولتی کره (KGSP)

یکی از انواع بورسیه تحصیلی دانشگاه های آسیا، بورسیه های تحصیلی دولت کره جنوبی برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری است.

3-بورسیه تخفیف شهریه تحصیلی دانشگاه Chung-Ang

بورسیه تخفیف شهریه و کاهش هزینه خوابگاه در این بورسیه برای دانشجویان خارجی بین المللی که در دانشگاه چونگ آنگ تحصیل می کنند، اعطا می شود.

4- بورسیه دانشگاه ملی سئول

Seoul National University Exchange Program Scholarships

 یکی از بهترین و پرطرفدارترین بورسیه تحصیلی دانشگاه های آسیا، بورسیه دانشگاه سئول کره جنوبی است. بورسیه های تحصیلی مختلف برای دانشجویان بین المللی که در دانشگاه ملی سئول تحصیل می کنند ارائه شده است.

5- برنامه بورس تحصیلی Silk-Road در دانشگاه ملی سئول

این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان هندی برای تحصیل در خارج از کشور در کره جنوبی در دانشگاه ملی سئول، در مقطع تحصیلات تکمیلی رشته های علوم انسانی یا برنامه های علوم اجتماعی ارائه می شود.

6-بورسیه تحصیلی جهانی سوگانگ

Sogang Global Scholarship

این برنامه یکی از بورسیه تحصیلی دانشگاه های آسیا برای دانشجویان بین المللی شرکت کننده در برنامه تبادل سوگانگ در دانشگاه سوگانگ سئول است.

**مهم ترین دانشگاه های سئول که بورسیه های بین المللی را ارائه می دهند شامل موارد زیر است:

دانشگاه هان یانگ / Hanyang University

دانشگاه کیونگ هی / Kyung Hee University

دانشگاه سونگ کیونگ وان / Sungkyunkwan University

سایر بورسیه تحصیلی دانشگاه های آسیا برای تحصیل در آسیا

1- بورسیه دانشگاه آسیا اقیانوسیه

Asia Pacific University

این اسکولارشیپ دانشگاه های آسیا، بورسیه های تحصیلی بین المللی را برای دانشجویان جدید، برای تحصیل در دانشگاه فناوری و نوآوری در آسیا و اقیانوسیه (APU) در کوالالامپور، مالزی ارائه می دهد.

2- بورس های تحصیلی و تحقیقاتی دانشگاه Chulalongkorn

طیف وسیعی از بورسیه ها برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه Chulalongkorn در تایلند ارائه می شوند.

3- بورسیه تحصیلی مشترک المنافع  هند

Commonwealth Scholarship Plan – India

بورسیه های تحصیلی دولتی برای دانشجویان کشورهای مشترک المنافع برای تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا در هندوستان (به استثنای پزشکی و دندانپزشکی)، در این برنامه قرار دارند. بودجه این فاند دانشگاه های آسیا، توسط شورای هند برای روابط فرهنگی (ICCR) تأمین شده است.

4- بورسیه های تحصیلی ICCR آفریقا

این بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان آفریقایی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور در هندوستان را دارند ارائه می شود.

5- بورسیه تحصیلی دانشگاه KIMEP

انواع بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه KIMEP در آلماتی، قزاقستان قابل دسترسی است.

6-بورس های تحصیلی بین المللی مالزی (MIS)

یکی از انواع بورسیه تحصیلی دانشگاه های آسیا، بورسیه بین المللی است که توسط دولت مالزی تأمین می شود و به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری، مجوز ورود و تحصیل در دانشگاه های مالزی اهدا می شود. اولویت این بورسیه ها به دانشجویان علوم و مهندسی تعلق دارد.

7- بورسیه های HM King’s and HM Queen برای دانشجویان آسیایی در تایلند

بورسیه های تحصیلی دولت تایلند برای اتباع آسیایی با هدف تحصیل در تایلند در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مهندسی و فناوری، مدیریت یا محیط زیست و توسعه در انستیتوی فناوری آسیا (AIT) ارائه می شود.

8- بورسیه های تحصیلی SEARCA برای کارشناسی ارشد و دکتری

یکی دیگر از انواع بورسیه تحصیلی دانشگاه های آسیا، بورسیه های تحصیلی برای تحصیلات تکمیلی کشورهای عضو SEAMEO (مالزی، تایلند، سنگاپور، اندونزی و غیره) است. این بورسیه برای تحصیل در برنامه های تحقیقاتی رشته های کشاورزی، جنگلداری، شیلات، توسعه روستایی یا آموزش و پرورش اعطا می شود.

9- برنامه بورسیه تحصیلی ICDF در تایوان

این برنامه، بورسیه های تحصیلی در خارج از کشور را برای دانشجویان در تمام سطوح تحصییل در تایوان فراهم می کند؛ با این بورسیه می توانید در دانشگاه هایی که با ICDF همکاری دارند، تحصیل کنید. دریافت این بورسیه فقط برای اتباع کشورهای در حال توسعه و منتخب، امکان پذیر است.

10- بورسیه های تحصیل در تایوان

یکی دیگر از انواع بورسیه تحصیلی دانشگاه های آسیا، بورسیه های بین المللی برای تحصیل در خارج از کشور، در تایوان در تمام مقاطع تحصیلی است.

11- بورسیه تحصیلی Westpac Exchange آسیایی

بورسیه تحصیلی، فاند و اسکولارشیپ دانشگاه های قاره آسیا برای دانشجویان استرالیایی برای شرکت در یک برنامه تبادل در یکی از دانشگاه های چین، هنگ کنگ یا سنگاپور به مدت یک یا دو ترم در نظر گرفته شده است.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی هلند

ویزا و اقامت تحصیلی هلند

ویزا و اقامت تحصیلی هلند پایتخت هلند شهر آمستردام و واحد پول آن یورو می‌باشد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *