بورسیه آفریقا

بورسیه تحصیلی، فاند و اسکولارشیپ دانشگاه‌های قاره آفریقا

بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های آفریقا

اگر تحصیل در کشورهای آفریقایی را انتخاب کرده اید، قطعاً ترجیح می دهید درباره بورسیه تحصیلی دانشگاه های آفریقا اطلاعاتی را به دست آورید. با تحصیل در بهترین دانشگاه های آفریقای جنوبی یا دانشگاه‌های مصر، احتمالاً خیلی بیشتر از موضوعات مربوط به برنامه درسی دوره خود، یاد خواهید گرفت.

تجربه شما در تحصیل در این قاره، بسته به اینکه در کدام کشور مشغول به تحصیل شوید، متفاوت خواهد بود؛ اما بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی، فرصتهایی را برای کشف مجموعه ای از فرهنگ های مختلف، مباحث متنوع سیاسی، زبان های رسمی مردمان آفریقایی، مناظر طبیعی و فضاهای شهری در اختیار خواهید داشت. با ما همراه باشید تا در ادامه این مطلب با دانشگاه های برتر قاره آفریقا و معروف ترین بورسیه تحصیلی دانشگاه های آفریقا آشنا شوید.

معروف ترین دانشگاه های آفریقا در کشورهای مصر، زیمبابوه، آفریقای جنوبی، تانزانیا و آفریقای مرکزی قرار دارند. بررسی هر یک از این کشورها به وقت و حوصله بیشتری نیاز دارد که در این بحث به دانشگاه های مصر و آفریقای جنوبی که جزو محبوب ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان خارجی هستند اشاره می کنید و سپس به بورسیه تحصیلی دانشگاه های آفریقا می پردازیم.

دانشگاه های برتر آفریقا

دو دانشگاه برتر آفریقایی در رتبه بندی جهانی دانشگاه، QS در سال 2020 معرفی شدند. هر دو دانشگاه در کشور آفریقای جنوبی قرار دارند؛ دانشگاه کیپ تاون (University of Cape Town) در رتبه 198 جهان و دانشگاه ویت واترزرند (University of the Witwatersrand) در رتبه 400 جهان جای گرفته اند. شش دانشگاه دیگر آفریقای جنوبی از جمله دانشگاه استلنبوش (Stellenbosch University)  رتبه 427 و دانشگاه ژوهانسبورگ (University of Johannesburg) در رتبه 501 تا 510 به نمایش در آمده است.

بالاترین آمار ورودی دانشجویان به دانشگاه های مصر، متعلق به دانشگاه آمریکایی در قاهره است که در جایگاه مشترک 395 قرار دارد. سایر دانشگاه ها، دارای رتبه بین المللی در مصر هستند که شامل دانشگاه قاهره (Cairo University)، دانشگاه عین شمس (Ain Shams University)، دانشگاه اسکندریه (Alexandria University) و دانشگاه آسیوت (Assiut University) است.

تحصیل در دانشگاه‌های مصر

دلایل زیادی دارد که دانشجویان برای ادامه تحصیل در مصر اقدام می کنند. وجود دانشگاه هایی با سطح علمی مناسب، هزینه های پایین زندگی دانشجویی و فرصت های بی نظیر برای آشنایی با فرهنگ های آفریقایی، خاورمیانه و مدیترانه، همه عواملی هستند که کشور مصر را به یکی از مقاصد تحصیلی تبدیل کرده اند.

برای بسیاری از دانشجویان بین المللی، تحصیل در مصر فرصتی برای کشف فرهنگ های بسیار متفاوت با فرهنگ دانشجویان است. همچنین امکان کاوش در برخی از مشهورترین آثار باستانی و تاریخی جهان از جمله اهرام مصر، معبدهای باستانی و دره پادشاهان نیز وجود دارد. لذت سفرهای آبی بر روی رود نیل، آفتاب گرفتن در ساحل دریای مدیترانه و دریای سرخ و دسترسی به مرکز شهر قاهره، با تحصیل در بهترین دانشگاه های مصر، وجود دارد.

برترین دانشگاه‌های مصر که می‌توانید بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های آفریقا دریافت کنید

دولت مصر، آموزش عالی را به عنوان یک اولویت شناسایی کرده است و مجموعه ای از برنامه ها را طراحی می کند تا دانشگاه های مصر را برای رقابت در جامعه بین المللی، آماده کند. در حال حاضر، در مصر، 20 دانشگاه دولتی (با حدود دو میلیون دانشجو) و 23 دانشگاه خصوصی (60000 دانشجو) وجود دارد.

پنج دانشگاه برتر مصر

1- دانشگاه آمریکایی در قاهره (American University in Cairo)

دانشگاه آمریكایی در قاهره با رتبه 420 در رتبه های جهانی و رتبه هشتم در منطقه عربی، یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است و همانطور كه ​​از نام آن آشکار است، تدریس در این دانشگاه به زبان انگلیسی انجام می شود. آموزش ها در این دانشگاه به سبک آمریکایی ارائه می گردد و محل مناسبی برای تأسیس بزرگترین مجموعه کتابخانه انگلیسی زبان مصر است. در حال حاضر، 6500 دانشجو در حال تحصیل در این دانشگاه هستند که از بیش از 50 کشور مختلف به این کشور آمده اند. دانشگاه آمریکایی در قاهره در رده بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2021 در 250 رده برتر در رشته های معماری، زبان های مدرن و مطالعات تجاری و مدیریتی قرار گرفته است؛ همچنین در میان 300 رتبه برتر دانشگاه های جهان برای رشته های هنر و علوم انسانی قرار دارد.

2-دانشگاه قاهره (Cairo University)

دانشگاه قاهره با رتبه 551-600  در جهان و در منطقه عربی، در رتبه دهم جای دارد. این دانشگاه، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های مصر است که در سال 1908، هنگامی که به عنوان دانشگاه مصر شناخته شد، تأسیس گشت. نام فعلی آن تا حدودی گمراه کننده است، زیرا پردیس اصلی دانشگاه در واقع در “جیزه” در حدود 20 کیلومتری جنوب غربی قاهره قرار دارد. دانشگاه قاهره در رتبه اول جهان جهان در رشته های داروسازی و داروشناختی واقع شده است.

3-دانشگاه اسکندریه (Alexandria University)

دانشگاه اسکندریه با رتبه 801-1000 در جهان و در منطقه عربی دوازدهم است. دانشگاه اسکندریه در سال 1938 به عنوان یکی از زیر شاخه های دانشگاه قاهره در این شهر تاسیس شد و در سال 1942 به یک موسسه جداگانه تبدیل گشت و در سال 1952 به “دانشگاه اسکندریه” تغییر نام داد. واحدهای آموزشی این دانشگاه قدیمی از 7 به 22 گسترش یافت. دانشگاه عین شمس که یک دانشگاه بزرگ است و حدود 152305 دانشجو در حال حاضر مشغول به تحصیل در آن هستند، یکی از زیر مجموعه های دانشگاه اسکندریه است.

4-دانشگاه عین شمس (Ain Shams University)

دانشگاه عین شمس، با رتبه 701-750 در جهان و سیزدهمین در منطقه عربی، در قاهره واقع است و در سال 1950 تأسیس شد. این دانشگاه به عنوان سومین دانشگاه قدیمی مصر شناخته می شود. دانشگاه عین شمس، یک موسسه بزرگ است و حدود 180000 دانشجو را در 15 دانشکده، آموزش می دهد. “عین شمس” در سیستم رتبه بندی دانشگاه QS Stars سه امتیاز از پنج ستاره را کسب کرده است و دارای رتبه پنج ستاره برای تدریس است. همچنین در بین 400 دانشگاه برتر جهان برای تحصیل در رشته پزشکی قرار دارد.

5-دانشگاه منصورا (Mansoura University)

اگرچه دانشگاه منصورا در رتبه بندی های کلی دانشگاه های جهانی QS دیده نمی شود، اما در رده بندی رتبه بندی دانشگاه های منطقه QS عرب، امسال در رتبه 29 قرار گرفت. این دانشگاه در سال 1972 در شهر منصورا، میانه دلتای نیل تأسیس شده است. این دانشگاه به دلیل داشتن مراکز تخصصی پزشکی که شامل بزرگترین مرکز “نفرولوژی” در آفریقا است، شهرت دارد. دانشگاه منصورا یکی از بزرگترین دانشگاه های مصر است و حدود 100000 دانشجو در 17 دانشکده در آن ثبت نام کرده اند.

**دو دانشگاه دیگر مصر نیز در 50 رتبه برتر جهانی در رتبه بندی دانشگاه QS منطقه عرب، 2019 قرار دارند. دانشگاه Assiut (رتبه 801-1000 در جهان و 32 در منطقه عرب) و دانشگاه الازهر – Al Azhar University- (801-1000 در جهان و 41 در منطقه عرب) این دو مرکز هستند.

دانشگاه بریتانیا در مصر، واقع در الشوروک (El-Shorouk )، در حدود 50 کیلومتری مرکز قاهره، از نظر علمی نزدیک به دانشگاه قاهره است اما در رده بندی جهانی، قرار نگرفته است. مانند دانشگاه آمریکایی در قاهره، تدریس ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

شرایط، مدارک و الزامات برای ورود به دانشگاه های مصر  دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه های آفریقا

برای درخواست تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور مصر، به گواهی اتمام تحصیلات مقطع دبیرستان احتیاج دارید. داشتن مدرک زبان TOEFL یا مدرکی مشابه آن نیز الزامی است. برای دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه های آفریقا یا اطلاع دقیق از شرایط ویژه تحصیل در مصر، می توانید شرایط پذیرش دقیق را در وب سایت رسمی دانشگاه مصر که متقاضی آن هستید پیدا کنید؛ اما به عنوان نمونه، متقاضیان غیر مصری دانشگاه ها در قاهره نیز باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 • فتوکپی گذرنامه
 • گزارش پزشکی اخیر که توانایی جسمی و روحی شما را در انجام کار در سطح دانشگاه نشان می دهد.
 • صورت حساب بانکی که نشان می دهد متقاضی یا حامی مالی، حداقل 31000 دلار اعتبار برای تأمین شهریه و هزینه های زندگی دارد؛ یا مدرکی برای اثبات این که شما بورسیه تحصیلی دانشگاه های آفریقا دریافت کرده اید، که البته معتبر باشد، را ارائه دهید.
 • متن رسمی مدارک دوره دبیرستان به همراه ترجمه آن
 • مدارک مربوط به 12 سال آموزش ابتدایی و دوره متوسطه
 • مقاله ای شامل 300-500 کلمه در مورد هدف دانشجو از تحصیل در مصر یا دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه های آفریقا
 • در صورت قبول شدن، دانشجویان ملزم به اثبات بیمه جامع پزشکی هستند.

ویزای دانشجویی برای تحصیل در کشور مصر

داشتن ویزای دانشجویی برای دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه های آفریقا الزامی است….

برای ورود به کشور مصر و تحصیل در دانشگاه باید ویزای دانشجویی داشته باشید. البته در رتبه اول می توانید ویزای توریستی را از سفارت مصر دریافت کنید. پس از ورود به مصر، ویزای توریستی قابل تبدیل به ویزای دانشجویی است. هنگامی که هزینه های درخواست خود را برای صدور ویزای دانشجویی در مصر پرداخت کرده اید و به طور کامل ثبت نام انجام شد، بسیاری از دانشگاه ها این مراحل را به دانشجویان، راهنمایی می کنند. فرم درخواست ویزا باید از طریق موسسه منتخب شما آماده شود.

هنگام درخواست ویزای دانشجویی به طور معمول باید مدارک و اسناد زیر را آماده کنید:

 • معرفی و ارائه نامه پذیرش در یکی از دانشگاه های مصر
 • بودجه کافی برای حمایت دانشجو در طول تحصیل
 • ثبت نام در یک ایستگاه پلیس محلی، پس از هفت روز پس از ورود به مصر
 • ارائه درخواست ویزای دانشجویی در مدت زمان 30 روز از ورود به مصر

بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های قاره آفریقا ؛ تحصیل در آفریقای جنوبی

یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین گزینه های تحصیل در آفریقا، کشور آفریقای جنوبی است. در کنار جاذبه های گردشگری و شهرهای پیشرفته، موارد متعددی برای بورسیه تحصیلی دانشگاه های قاره آفریقا وجود دارد. اگر می خواهید زندگی در یکی از متنوع ترین و پیچیده ترین کشورهای جهان را تجربه کنید، تحصیل در آفریقای جنوبی را انتخاب کنید. از دهه 1990 میلادی، به دنبال تصویب قانونی برای مبارزره با تبعیض نژادی، کشور آفریقای جنوبی، پیشرفت چشمگیری در توسعه جامعه آزادتر داشته است. در این کشور، 11 زبان رسمی وجود دارد. این کشور به دلیل داشتن “ویژگی چند فرهنگی منحصر به فرد”، به “ملت رنگین کمان” لقب گرفته است.

برترین دانشگاه‌های آفریقای جنوبی برای دریافت اسکولارشیپ دانشگاه‌های آفریقا

1-دانشگاه کیپ تاون (University of Cape Town)

در رتبه بندی QS University University  2021، آفریقای جنوبی دارای 9 دانشگاه است که بالاترین رتبه بندی بین المللی متعلق به دانشگاه کیپ تاون است. رتبه بعدی به دانشگاه Witwatersrand اختصاص دارد که در جایگاه 381 قرار دارد. پس از آن، دانشگاه استلنبوش (Stellenbosch University) در جایگاه 405 است. سه دانشگاه دیگر آفریقای جنوبی، این منطقه را در میان 800 کشور برتر جهان جای داده اند؛ این مراکز شامل دانشگاه پرتوریا، دانشگاه ژوهانسبورگ و دانشگاه کازولو-ناتال هستند.

تحصیل در آفریقای جنوبی معمولاً برای گذراندن لیسانس، سه سال تحصیلی تمام وقت، طول می کشد؛ مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی ارشد یک یا دو سال است. یک سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می شود؛ ترم اول از اوایل فوریه تا اوایل ژوئن و دومین ترم از نیمه جولای تا اواخر نوامبر است. در دوره تحصیلی فوق لیسانس، دانشجویان می بایست پایان نامه تحقیقاتی در همان حوزه تحصیلی خود ارائه دهند. برای فراهم کردن امکانات بیشتر و ساده تر برای تحصیل دانشجویان داخلی و بین المللی، شرایط برای دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه های آفریقا از چند جهت آماده شده است. این بورسیه ها را در ادامه متن خواهید خواند.

2-دانشگاه Witwatersrand در شهر ژوهانسبورگ

بالاترین رتبه دانشگاهی در ژوهانسبورگ، مربوط به دانشگاه Witwatersrand (در جایگاه 381 در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS) است. این شهر همچنین در دانشگاه ژوهانسبورگ (در رده 551-560 رتبه) قرار دارد ، در حالی که دانشگاه صنعتی وائل (Vaal University of Technology) حدود 70 کیلومتر از مرکز ژوهانسبورگ فاصله دارد. دانشکده بازرگانی دانشگاه پرتوریا، موسسه علوم بازرگانی گوردون، در حومه Illovo ژوهانسبورگ واقع شده است.

3-دانشگاه شهری آفریقای جنوبی در پرتوریا (The city’s University of South Africa)

پرتوریا یکی از شهرهای پیشرو در پذیرش دانشجویان خارجی است. دانشگاه شهری آفریقای جنوبی (که به آن “یونیسا” نیز گفته می شود) بزرگترین دانشگاه در قاره آفریقا است. این دانشگاه به عنوان یکی از بزرگ ترین دانشگاه های جهان، برنامه های مهم و حرفه ای دانشگاهی را ارائه می دهد؛ همچنین آموزش از راه دور را در رشته های محتلف در نظر گرفته است و بدین ترتیب، هر سال به بیش از 300000 دانشجو در این دانشگاه، پذیرفته می شوند.

سایر دانشگاه های برجسته در پرتوریا شامل دانشگاه فناوری Tshwane (TUT) است که بزرگترین موسسه آموزش عالی در آفریقای جنوبی به شمار می رود. دانشگاه پرتوریا (University of Pretoria ) – (رتبه 561-570 در رتبه بندی های دانشگاه جهانی QS) و دانشگاه لیمپوپو (University of Limpopo)، درست در شمال پرتوریا است. این شهر همچنین بزرگترین سازمان تحقیق و توسعه در آفریقا است؛ شورای تحقیقات علمی و صنعتی (CSIR).

بسیاری از دانشگاه های آفریقای جنوبی براساس شایستگی دانشگاهی و یا نیاز مالی دانشجویان، فاند دانشگاه های آفریقا و بورسیه های تحصیلی اختصاصی را برای دانشجویان بین المللی در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می دهند. جزئیات معمولاً در وب سایت دانشگاه ها ذکر می گردند. دانشجویان ورودی هر دانشگاه برای دریافت اسکولارشیپ دانشگاه های آفریقا ممکن است به طور معمولی و بدون درخواست فردی، بورسیه دریافت کنند و یا ممکن است نیاز باشد یک درخواست مجزا برای دانشگاه ارسال نمایند.

شرایط ورود به دانشگاه‌های آفریقای جنوبی؛ شرایط بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های آفریقا

طبق روال عادی، شرایط پذیرش در هر دانشگاه و شرایط دریافت فاند دانشگاه های آفریقا بسته به دانشگاه و دوره مورد نظر برای دانشجو متفاوت خواهد بود. برای جزئیات خاص شرایط ورود به دوره خاص، به وب سایت دانشگاهی مراجعه کنید. اگر مطمئن نیستید، بهتر است با یک مشاور تحصیلی و مهاجرت در این باره گفتگو کنید تا آنها بتوانند راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند. برای ثبت نام و دریافت بورسیه یا اسکولارشیپ دانشگاه های آفریقا باید ابتدا صلاحیت شما بررسی شود.

اگر تصمیم دارید در آفریقای جنوبی در بهترین دانشگاه تحصیل کنید لازم است ابتدا شرایط موجود را بررسی کرده و آن را با شرایط علمی و تحصیلی خود، مقایسه نمایید. اگر بتوانید حداقل های لازم را برای ادامه تحصیل فرآهم کنید، مراحل دریافت ویزا، فرم درخواست فاند دانشگاه های آفریقا، ارسالمدارک تحصیلی و سایر اسناد مورد نیاز را باید طی نمایید. بسته به اینکه مدرک زبان خارجی شما چیست، و چه مرکز دانشگاهی را برای تحصیل انتخاب می کنید، باید دانش زبانی خود را در انگلیسی یا آفریقایی اثبات کنید.

ویزای دانشجویی برای تحصیل در کشور آفریقای جنوبی

اگر یک دانشجوی بین المللی هستید که قصد تحصیل در آفریقای جنوبی را دارید، باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید. دانشگاه های آفریقای جنوبی تا زمانی که ویزای معتبری را به آنها نشان ندهید، نمی توانند شما را به عنوان دانشجوی بین المللی ثبت نام کنند. می توانید از طریق نزدیکترین سفارتخانه، کنسولگری یا کمیسیون عالی آفریقای جنوبی، درخواست خود را ارائه کنید. برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد هزینه ویزا، زمان پذیرش، نحوه ارسال مدرک، شرایط لازم برای بورسیه تحصیلی دانشگاه های آفریقا، مدت زمان تحصیل، هدف اقامت و ….، با موسسه مهاجرتی کوچ تماس بگیرید.

برای دریافت ویزا و پذیرش، مدارک زیر را آماده کنید:

 • گذرنامه معتبر با صفحات سفید در پایان آن
 • فرم تکمیل شده BI-1738
 • اثبات پرداخت هزینه درخواست ویزا (130 دلار آمریکا)
 • دو عکس در سایز گذرنامه
 • نامه رسمی تأییدیه از دانشگاه منتخب آفریقای جنوبی که مربوط به مدت دوره تحصیلی شما می باشد.
 • اثبات منابع مالی لازم برای تأمین شهریه و هزینه های زندگی برای مدت اقامت
 • اثبات بیمه پزشکی یا درمانی و نامه ای که این امر را تأیید می کند
 • گزارش پزشکی و رادیولوژی از شش ماه گذشته
 • جزئیات اسکان در آفریقای جنوبی

درباره بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های آفریقا

اسکولارشیپ دانشگاه‌های آفریقا، برنامه آموزشی و مدیریت بخش عمومی (PSMTP)، یک مدرک نوآورانه در مدیریت بخش عمومی است. این دوره هم در دوره مدیریت فارغ التحصیل و هم دوره کوتاه مدت حرفه ای در مدیریت بخش عمومی را ارائه می دهد. برنامه تحصیلات تکمیلی شامل کارشناسی ارشد است که در دانشگاه آفریقا (در زیمبابوه) را نیز تحت پوشش قرار می دهد. مؤلفه آموزش کوتاه مدت حرفه ای ارائه شده در چهار مؤسسه توسعه مدیریت (MDI) در لسوتو، مالاوی، تانزانیا و زامبیا ارائه می شود.

شرایط و ضوابط برای دریافت فاند دانشگاه‌های آفریقا

 • یک مدرک دانشگاهی معتبر در دوره لیسانس برای ورودی های دوره کارشناسی ارشد؛ مدرک لیسانس و فوق لیسانس برای ورود به دوره دکتری (صلاحیت حرفه ای شامل معدل تحصیل و نمره آزمون های رسمی است که از سوی دانشگاه های آفریقا، به رسمیت شناخته شوند) – مدارک دوران دبیرستان برای ورود به دوره لیسانس نیز الزامی است.
 • برای دانشجویان شاغل، ارائه مجوز کار یا نامه کارفرما لازم است.
 • انتظار می رود همه دانشجویان دریافت کننده کمک های مالی یا اسکولارشیپ دانشگاه های آفریقا برای تعداد مشخصی از ساعت در هفته – به عنوان نشانه قدردانی از این بورسیه – در هر یک از واحدهای دانشگاهی فعالیت کنند.
 • برای کسانی که در خارج از منزل کار می کنند، هفته ای دو ساعت کار در دانشگاه و برای آنهایی که در داخل خانه کار می کنند، هفته ای چهار ساعت کار در واحد دانشگاهی، پیشنهاد شده است.
 • اعطای بورسیه های تحصیلی برای آفریقایی ها برای کمک به دانشجویان علاقه مند به تحصیل، برای دستیابی به آموزش در موسسات سراسر جهان به شدت افزایش یافته است.

برترین و مهم‌ترین بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های آفریقا

1- بورسیه Africa London Nagasaki (ALN) Fund:

این صندوق بورسیه تحصیلی برای حمایت از دانشمندان آفریقایی برای أخذ مدرک کارشناسی ارشد در موضوع مربوط به کنترل بیماری های عفونی در آفریقا ایجاد شده است. این بورسیه از دانشجویانی حمایت می کند که برای دریافت مدرک فوق لیسانس “پزشکی نواحی گرمسیری”، در دانشکده “داروهای گرمسیری و بهداشت جهانی”، “دانشگاه ناگازاکی” ژاپن یا کارشناسی ارشد در “دانشکده بهداشت لندن و گرمسیری لندن” در انگلیس، اعزام می شوند. برای دوره 2010 تا 2019 ، هر سال، چهار یا پنج بورسیه اهدا می شود. متقاضیانی که این بورسیه را دریافت می کنند، حداکثر 50000 دلار آمریکا برای تأمین شهریه، سفر و هزینه های زندگی دریافت می کنند. اگر در دانشگاه های آفریقا تحصیل می کنید می توانید برای ادامه تحصیل، این بورسیه را دریافت نمایید.

2- بورسیه Beit Trust:

Beit Trust ، تعداد محدودی از بورسیه های تحصیلات تکمیلی را برای دوره های مربوطه در دانشگاه های انگلستان یا آفریقای جنوبی فراهم می کند. داوطلبان باید در زامبیا، زیمبابوه یا مالاوی ساکن شوند و سن آنها کمتر از 30 سال باشد (در مورد دانشجویان پزشکی، حداقل سن، 35 سال است).

Beit Trust ، حامی دانشجویان دوره کارشناسی ارشد است و به ندرت از دوره های دکترای حرفه ای یا PHD حمایت می کند. بورس تحصیلی ارائه شده، یک سال کارشناسی ارشد در دانشگاه انگلستان (دو سال در آفریقای جنوبی) را تحت پوشش دارد. تنها کاندیدهایی برای دریافت بورسیه Beit Trust، مورد بررسی قرار می گیرند که برنامه های آینده آنها به وضوح، برای مردم کشور مبدأ، سودمند باشد.

3- بورسیه تحصیلی ACCESS Kenya:

انجمن آموزش پیوسته آفریقایی کانادا (ACCES)، یک سازمان غیرانتفاعی است که از سال 1993 از آموزش در کنیا حمایت می کند. رسالت ACCES ، کمک به کودکان و نوجوانان در آفریقا برای به دست آوردن مهارت ها و آموزش های مورد نیاز برای به نفع خود و جامعه آنها است. در سال 2020، ACCES، بورس های تحصیلی جزئی را به کنیایی های جوان اهدا خواهد کرد. در حال حاضر بخاطر شیوع کرونا کارمندان این مرکز از طریق ایمیل accesscholarship@gmail.com به درخواست ها رسیدگی میکنند.

4- بورسیه‌های Mandela Rhodes:

هدف اصلی بنیاد Mandela Rhodes ، ایجاد ظرفیت های استثنایی رهبری در آفریقا از طریق برنامه های مختلف است. برنامه بورسیه های Mandela Rhodes ، ترکیبی از پشتیبانی مالی برای تحصیلات تکمیلی و یک برنامه توسعه با کیفیت رهبری، با هدف ایجاد ظرفیت رهبری ویژه در آفریقا است.

5-  The Graduate Institute Geneva:

بورسیه The Graduate Institute Geneva، از دانشمندان با استعداد از سراسر جهان حمایت می کند. تعدادی از فرصت های ویژه بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های آفریقا برای دانشجویان آفریقایی در دسترس است. بسته های کمک های مالی بورسیه شامل هزینه زندگی، شهریه و … می باشد. این بورسیه با توجه به نیاز مالی و همچنین شایستگی دانشگاهی به دانشجویان متقاضی، اعطا می‌شود.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی هلند

ویزا و اقامت تحصیلی هلند

ویزا و اقامت تحصیلی هلند پایتخت هلند شهر آمستردام و واحد پول آن یورو می‌باشد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *