بورسیه آمریکا

بورسیه تحصیلی، فاند و اسکولارشیپ دانشگاه‌های قاره آمریکا

بورسیه تحصیلی، فاند و اسکولارشیپ دانشگاه‌های قاره آمریکا، برنامه‌های کمک تحصیلی هستند که برای دانشجویان بین المللی جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور اعطا می شوند. در سراسر کشور آمریکا، بهترین دانشگاه ها وجود دارند که در جهان در رتبه های بالای علمی قرار دارند.

بر کسی پوشیده نیست که ایالات متحده یکی از گرانترین کشورهایی است که برنامه های دانشگاهی و آموزش عالی را ارائه می دهد. اگر قصد تحصیل در آمریکا را دارید، هرگز اجازه ندهید که این هزینه ها شما را از تحصیل در بهترین شرایط، منصرف کند. صدها فرصت برای دریافت بودجه کمکی جهت تحصیلات شما در آمریکا وجود دارد. انواع فاند دانشگاه های آمریکا که برای دانشجویان ارائه می شوند، شما را از هر جهت حمایت می کنند.

شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی، برای ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا باید واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه های آمریکا باشید. برخی موارد وجود دارد که دانشجویان، تمام شرایط را برای دریافت بورسیه تحصیلی ندارند؛ با این حال، با توجه به اولویت بندی دانشگاه های ایالات متحده در سطح بین المللی، تعداد بورسیه های بین المللی – فاند دانشگاه های آمریکا – برای تحصیل در این کشور افزایش یافته است.

در ادامه این قسمت، مجموعه ای از بورسیه تحصیلی دانشگاه های آمریکا برای دانشجویان بین المللی معرفی شده اند. برخی از این بورسیه ها توسط دولت ایالات متحده در نظر گرفته می شوند و برخی دیگر با بودجه سازمان های خصوصی، حمایت شده اند؛ عده دیگری از این بورسیه ها نیز توسط موسسات خاص تأمین می شوند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های آمریکا با بودجه دولتی برای دانشجویان بین المللی

1-بورسیه “فولبرایت” برای دانشجویان خارجی

Fulbright Foreign Student Program

مشهورترین بورسیه تحصیلی در ایالات متحده با بودجه دولتی برای دانشجویان بین المللی، بورسیه Fulbright است. هرچند در زمان نگارش این مطلب دانشجویان ایرانی جزو دانشجویان بین المللی حائز شرایط برای دریافت این بورسیه قرار ندارند. اما چنانچه در آینده این محدودیت برداشته شود لازم است بدانید این برنامه حمایتی، بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان فارغ التحصیل، متخصصان جوان و هنرمندان برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا برای یک سال یا بیشتر ارائه می دهد. برای دانشجویان بین المللی در همه زمینه ها و رشته ها به استثنای رشته پزشکی قابل دسترسی است. بورسیه Fulbright، یکی از مهم ترین بورسیه تحصیلی دانشگاه های آمریکا و یک بورسیه دولتی است که هرساله به 4000 نفر اعطا می شود. اگر تمام شرایط تحصیلی را دارید می توانید در درجه اول به این بورسیه فکر کنید. اطلاعات جزیی تر در این رابطه در سایت https://foreign.fulbrightonline.org/about/foreign-fulbright قابل دسترس است.

2- کمک هزینه تحصیلی فلوشیپ “هوبرت هامفری”

Hubert Humphrey Fellowship Program

یکی از بورسیه تحصیلی دانشگاه های آمریکا، فلوشیپ “هوبرت هامفری” است.این بورسیه، یک برنامه حمایتی تحصیلی برای متخصصان با تجربه و بین المللی است که مایل هستند حدود 10 ماه تحصیلات آکادمیک را در کشور آمریکا و در یکی از بهترین دانشگاه های این کشور ادامه دهند. اگرچه این بودجه از کیفیت مدرک تحصیلی پشتیبانی نمی کند، اما دانشجویان می توانند دانش خود را در موسسات دانشگاهی سراسر کشور توسعه دهند. البته باز هم در شرایط کنونی دانشجویان ایرانی جزو دانشجویان بین المللی حائز شرایط برای دریافت این بورسیه قرار ندارند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های آمریکا برای دانشجویان بین المللی؛ بورسیه های غیر دولتی

1-بورسیه تحصیلی YouAreWelcomeHere

YouAreWelcomeHere Scholarship

بورسیه تحصیلی دانشگاه های آمریکا در سطح بین المللی با هدف پذیرش کلیه دانشجویان خارج از کشور برای اشتغال به تحصیل در رشته های متنوع در یک کالج یا دانشگاه در آمریکا، اعطا می شوند (تعداد 57 عدد). برای دریافت بورسیه تحصیلی YouAreWelcomeHere، باید مقاله یا ویدئویی ارائه دهید که نشان دهنده علاقه و ابتکار شما در ارتقای یادگیری و تبادل بین فرهنگی است. مهلت دریافت این فاند دانشگاه های آمریکا در این بورسیه، در زمان مقرر خود آغاز می شود و شما باید مطلع باشید که زمان ثبت نام، چه موقع است. (معمولاً برنامه های مربوط به بورسیه سال 2020 در ماه مه سال 2019 ارائه می شوند. حدود ماه مه می توانید اقدام کنید.)این بورسیه به صورت کمک هزینه پرداخت شهریه تا سقف 50% مورد استفاده دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی قرار می گیرد. البته معمولا دریافت بورسیه های مقطع کارشناسی در سراسر دنیا به مراتب سخت تر از بورسیه های موجود در مقاطع تحصیلات تکمیلی می باشد.

2-بورسیه های تحصیلی تابستانی Road Abbey

Abbey Road Summer Scholarships

یکی دیگر از بورسیه تحصیلی دانشگاه های آمریکا خصوصی، بورسیه تابستانی Abbey Road است. این بورسیه های تحصیلی به ارزش 1000 دلار برای دانش آموزان 14 تا 18ساله که بتوانند توانمندی های خود را در حوزه های تحصیلی و زیست محیطی به اثبات برسانند، همچنین 500 دلار کمک هزینه تحصیلی برای “غنی سازی دوره تابستان” در موسسات داخلی هر یک از ایالت ها ارائه می دهد.

3-بورسیه تحصیلی Civil Society Leadership Awards

این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان کشورهای واجد شرایط (البته کشور ایران در این دسته کشورها قرار نمی گیرد) برای تحصیل در آمریکا یا کشور میزبان دیگر در سطح کارشناسی ارشد موجود است.

4-بورسیه تحصیلی Preply Scholarship

یکی از انواع بورسیه تحصیلی دانشگاه های آمریکا، بورسیه Preply Scholarship است. این بورسیه برای سه نفر در نظر گرفته می شود. هر یک از دانشجویان که این بورسیه را دارند، حداکثر 2000 دلار دریافت می کنند. این بورسیه برای همه دانشجویان (داخلی و بین المللی و در هر سطح دانشگاهی) بین 16 تا 35 سال قابل دسترس است. برای دریافت این بورسیه، شما باید مقاله 500 کلمه ای را در رابطه با آموزش آنلاین، چند زبانه و توسعه حرفه ای ارسال کنید.  اطلاعات کامل را در سایت https://preply.com/en/scholarships مطالعه فرمایید.

5-بورسیهSurfshark Privacy and Security Scholarship

این فاند دانشگاه های آمریکا، یک جایزه 2000 دلار برای دانشجویانی است که در حال حاضر در لیست کشورهای زیر در مقاطع دبیرستان، کارشناسی یا کارشناسی ارشد ثبت نام کرده اند. برای درخواست این بورسیه باید مقاله ای ارسال کنید. این بورس تحصیلی برای همه ملیت ها قابل دریافت است.

United States, Canada, the United Kingdom, a European Union country, Australia, New Zealand, or South Africa.

6- Tortuga Backpacks Study Abroad Scholarship

این بورسیه تحصیلی دانشگاه های آمریکا، سالی دو بار به دانشجویان بین المللی که علاقه مند به تحصیل در این کشور هستند، اهدا می شود. ارزش این بورسیه، 1000 دلار است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های آمریکا برای دانشجویان دختر

1- بورسیه های بین المللی AAUW

AAUW International Fellowships

یکی از انواع بورسیه تحصیلی دانشگاه های آمریکا، بورسیه ای است که توسط انجمن زنان آمریکایی برای دانشجویان بین المللی زن، جهت تحصیل در این کشورر ارائه شده است. اطلاعات کامل در خصوص جزییات شرایط متقاضیان این بورسیه در لینک زیر قابل دسترسی است.

https://www.aauw.org/resources/programs/fellowships-grants/current-opportunities/international/

2-بورسیه تحصیلی ورزش زنان

Bat and Ball Game Women’s Sports Scholarship

این بورسیه تحصیلی با ارائه 1000 دلار به یک زن اعطا می شود که تمایل به تحصیل در یک دانشگاه آمریکایی در رشته های مربوط به ورزش در حال تحصیل است. از جمله :

Sports Science, Sports Physiotherapy, Sports Management, Physical and Sport Education, Sport Psychology, Sports Nutrition, Sports Nutrition, Sports Rehabilitation, or Any Sports-related degree.

3-بورسیه تحصیلی MIT-Zaragoza Women in Logistics and SCM Scholarship

یکی از انواع بورسیه تحصیلی دانشگاه های آمریکا، بورسیه ای است که برای دانشجویان دختر از هر سن، قومیت و ملیت، برای تحصیل در مرکز لجستیک Zaragoza در MIT در نظر گرفته شده است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های آمریکا برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی

بورسیه تحصیلی Rotary Peace Fellowships

این بورسیه تحصیلی به 130 نفر از دانشجویان دوره کارشناسی ارشد تعلق می گیرد تا بتوانند در یکی از مراکز صلح روتاری به تحصیل مشغول شوند. (مانند دانشگاه دوک – Duke University- یا دانشگاه کارولینای شمالی – University of North Carolina-  در چاپل هیل).

بورسیه تحصیلی دانشگاه های آمریکا برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه

بورسیه تحصیلی دانشگاه های آمریکا از دانشگاه های ویژه برای دانشجویان بین المللی

1- American University Emerging Global Leader Scholarship

این برنامه، یکی از انواع بورسیه تحصیلی دانشگاه های آمریکا است. طبق این بورسیه، کمک هزینه ها برای تحصیل در دانشگاه آمریکایی در واشنگتن دی سی ارائه می شود. این بورسیه به دانشجویان بین المللی داده می شود که توانایی های رهبری را نشان بدهند. برای مشاهده شرایط دقیق تر به سایت زیر مراجعه فرمایید.

2- Brandeis University Wien International Scholarship Program

این فاند دانشگاه های آمریکا، فرصتی برای دانشجویان علاقه مند به ارتباط و جامعه دانشجویی می باشد.

3- بورسیه جهانی دانشگاه کلارک

Clark University Global Scholars Program

یکی از بهترین انواع بورسیه تحصیلی دانشگاه های آمریکا، بورسیه تحصیلی دانشگاه کلارک است. در این بورسیه، حداقل 10000 دلار آمریکا و همچنین 2500 دلار مشمول دریافت مالیات، در نظر گرفته شده است. این بورسیه، هزینه دوره کارآموزی را نیز پرداخت می کند و عمدتاً برای متقاضیان بین المللی برای تحصیل در سال اول دانشگاه، در دسترس هستند.

4- بورسیه تحصیلی مبتنی بر نیازهای دانشگاه اموری

Emory University Needs-Based Scholarship Program

یکی دیگر از انواع بورسیه تحصیلی دانشگاه های آمریکا، فرصت های مالی برای دانشجویان بین المللی است که با محدودیت مالی مواجه هستند. این بورسیه برای تحصیل در دانشگاه اموری داده می شود. برای دریافت این بورسیه، دانشجویان باید نیاز مالی خود را ثابت کنند.

5- بورسیه های دانشگاه هاروارد

Harvard University Scholarships

یکی از بهترین و پرطرفدارترین انواع بورسیه تحصیلی دانشگاه های آمریکا، بورسیه های دانشگاه هاروارد است. دانشگاه هاروارد، طیف وسیعی از بورسیه های بین المللی (بسیار رقابتی) را برای دانشجویان از سراسر جهان ارائه می دهد.

6- جوایز بین المللی دانشگاه ایالتی ایلینویز

Illinois State University International Awards

یکی از انواع اسکولارشیپ دانشگاه های آمریکا که به دانشجویان خارجی داده می شود، بورسیه دانشگاه ایالتی ایلینویز است. این بورسیه بر اساس شایستگی ها و برای تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود.

7- بورسیه های شایستگی بین المللی، دانشگاه ایالتی آیووا

Iowa State University International Merit Scholarships

این بورسیه مبتنی بر شایستگی های دانشجویان بین المللی است و برای تحصیل در دانشگاه آیووا داده می شود.

8- بورسیه تحصیلی بین المللی دانشگاه ایالتی میشیگان

Michigan State University International Scholarships

 کمک های مالی و بورسیه های تحصیلی از طرف دانشگاه میشیگان، به دانشجویان بین المللی اعطا می شود.

9- بورسیه بین المللی واگنر، دانشگاه دانشگاه نیویورک

New York University Wagner International Scholarships

این بورسیه تحصیلی برای تحصیل در دانشکده خدمات عمومی دانشگاه واگنر نیویورک اعطا می شود.

10- بورسیه تحصیلی بین المللی دانشگاه آرکانزاس

University of Arkansas International Scholarships

یکی دیگر از بورسیه تحصیلی دانشگاه های آمریکا، بورسیه تحصیلی در دانشگاه آرکانزاس است. این کمک مالی برای دانشجویان بین المللی با پیشینه و ملیت های مختلف ارائه می گردد.

11- بورسیه دانشگاه آیووا برای دانشجویان بین المللی سال اول

University of Iowa Scholarships for International First Year Students

این برنامه، بورسیه های تحصیلی مختلف برای دانشجویان بین المللی را ارائه می دهد که سال اول تحصیل خود را در پاییز 2017 شروع کرده اند.

12- بورسیه های بین المللی دانشگاه مینه سوتا

University of Minnesota International Scholarships

این بورسیه تحصیلی، فاند و اسکولارشیپ دانشگاه های قاره آمریکا بهترین بورسیه جهانی را ارائه می دهد؛ چیزی که در کنار بورسیه YouAreWelcomeHere است. این بورسیه قابل تمدید است و برای هر سال، 15000 دلار را ارائه می دهد.

13- بورسیه تحصیلی بین المللی دانشگاه اورگان

University of Oregon International Scholarships

یکی دیگر از بورسیه تحصیلی دانشگاه های آمریکا، برای تحصیل در دانشگاه اورگان به دانشجویان بین المللی از سراسر جهان اعطا می شود.

14- بورسیه دانشگاه ویسکانسین با معافیت شهریه

University of Wisconsin Superior Non-resident Tuition Waiver Program

این بورسیه یک برنامه معافیت شهریه است که برای دانشجویان بین المللی که نیاز مالی خود را به دانشگاه ویسکانسین اثبات کنند، اعطا می گردد.

**برای مشاوره بیشتر و فرصت های تأمین اعتبار یا مستندات لازم برای دریافت بهترین بورسیه تحصیلی، فاند و اسکولارشیپ دانشگاه های قاره آمریکا ا بخش روابط عمومی سفارت در کشور خود در تماس باشید. همچنین نیاز دارید که یک راهنمای کامل در مورد چگونگی پیدا کردن بورسیه های تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور را به دست آورید. برای حمایت بیشتر می توانید با ما در تماس باشید.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی هلند

ویزا و اقامت تحصیلی هلند

ویزا و اقامت تحصیلی هلند پایتخت هلند شهر آمستردام و واحد پول آن یورو می‌باشد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *