بورسیه اوکراین

بورسیه تحصیلی فاند و اسکولارشیپ دانشگاه‌های اوکراین

بورسیه تحصیلی اوکراین  برای دانشجویان بین المللی به کمک هزینه ای گفته می شود که از سوی دانشگاه، مؤسسات آموزش عالی، شرکت‌ها و سازمانهای خصوصی و یا دولتی به دانشجویان واجد شرایط اعطا می‌شود.

با توجه به افزایش نرخ ارز در سالهای اخیر، تقاضا برای گرفتن بورسیه با استقبال زیادی مواجه شده است. معمولا دانشجویان ایرانی تمایل به دریافت بورسیه تحصیلی یا پرداخت حداقل هزینه ها برای تحصیل می‌باشند.

دانشگاه های تراز اول دنیا در کشورهای پیشرفته، بودجه تحقیقاتی زیادی دارند که در قالب پروژه های بین المللی تعریف می شوند. بخشی از این بودجه به دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی تعلق می گیرد اما معمولا در مقطع کارشناسی بودجه های تحقیقاتی وجود ندارد بلکه دانشجویان عموما می توانند از مزایای تحصیلات رایگان در برخی کشورها همانند آلمان، اتریش، فرانسه و ایتالیا بهره ببرند. البته توانایی پرداخت هزینه هایی در حدود 1000 تا 3000 یورو در سال برای امور مربوط به ثبت نام که معمولا شهریه محسوب نمی شوند، نیازمند است.

در این میان کشورهای اروپایی مثل اوکراین نیز وجود دارند که با اینکه هزینه تحصیل دریافت می‌کنند اما معمولاً این هزینه در حدود 3 تا 5 هزار دلار می‌باشد که با هزینه‌های جاری ثبت نام در کشورهای دیگر اروپایی برابری می‌کند. در برخی موارد هم ممکن است دانشجویان بین المللی در اوکراین بتوانند بورسیه‌هایی بر حسب نمرات و وضعیت علمی خود دریافت کنند که در این مطلب به انواع بورسیه تحصیلی موجود در اوکراین و رشته های کم هزینه و پر متقاضی دانشگاه های اوکراین در مقایسه با دیگر نقاط اروپا خواهیم پرداخت. لیست عناوین به شرح زیر می‌باشد:

بورسیه تحصیلی اوکراین در مقطع کارشناسی

بورسیه تحصیلی اوکراین برای رشته های پزشکی

شرایط ورود به رشته پزشکی

بورسیه تحصیلی اوکراین در مقطع کارشناسی

در بیشتر کشورها متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه ها به زبان تحصیل انگلیسی معمولا امکان دریافت بورسیه تحصیلی را ندارند. اما برای کسانی که معدل بالا دارند و تمایل به تحصیل به زبان کشور مقصد را دارند، بورسیه های جزیی در مقطع کارشناسی وجود دارد. در واقع در تمام دانشگاه های اوکراین و دانشگاه های دولتی آن هزینه تحصیل بسیار کم و با کمک یارانه تحصیلی برای کسانی که تمایل به تحصیل به زبان اوکراینی دارند تا 40٪ کاهش می یابد. برخی بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی هم بر اساس نمرات کسب شده دانشجویان در ترم های نخست تحصیل به برترین دانشجویان تعلق می گیرد. برخی بر طبق نمرات حاصل از آزمون ورودی دانشگاه ها و برخی بر اساس میزان نیاز و توانایی مالی دانشجویان ارزیابی می شود. همانطور که ذکر شد در اوکراین بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی وجود ندارد اما هزینه ها برای تحصیل بسیار پایین می باشد لذا شما با 6000 دلار در سال براحتی می توانید هزینه های مربوط به تحصیل و خوابگاه و … خود را پرداخت کنید.

بورسیه تحصیلی اوکراین برای رشته های پزشکی

دانشجویان ایرانی بسیاری متقاضی تحصیل در رشته ی پزشکی می باشند و اولین شانس آن ها شرکت در کنکور سراسری ایران است که فقط درصد کمی احتمال قبولی در دانشگاههای دولتی ایران را دارند و پس از آن اندکی نیز با پرداخت 12 تا 25 میلیون در سال می توانند با داشتن رتبه بالا در پردیس های خودگردان دانشگاه های دولتی و دانشگاه آزاد پذیرش شوند، با پرداخت 4 برابر این مبلغ بطور سالیانه و بدون آزمون میتوانید وارد رشته پزشکی و دندان پزشکی در دانشگاه های اوکراین شوید. مهم نیست چه معدلی دارید و چند ساله هستید با تدبیرساز تماس بگیرید تا رویای شما را به واقعیت تبدیل کند!

شرایط ورود به رشته پزشکی در پروسه  مهاجرت

دانشجویانی که به هدف تحصیل پزشکی یا دندان پزشکی و … به کشورهای دیگر مهاجرت می کنند، باید به تمام پارامترهای زیر توجه کنند و با توجه به شرایط خودشان موارد زیر را الویت بندی کنند.

هزینه های تحصیل و زندگی : هزینه های تحصیل و زندگی در خارج کشور همواره یک موضوع مهم در تعیین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بوده است. نوسانات ارزی داخل کشور در حین تحصیل تاثیر بسیار زیادی بر روی دانشجویان ایرانی در خارج از کشور می گذارد لذا نباید کشوری را برای تحصیل انتخاب کنید که با بودجه شما مطابقت نداشته باشد.

نیاز به شرکت در آزمون ورودی و شرایط معدل و نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی: دانشگاه ها معمولا برای صدور پذیرش رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی بدلیل حساسیت این رشته ها و ارتباط آن با سلامت انسان ها، ظرفیت محدودی را براساس معیارهای خود در نظر میگیرد. داشتن حدنصاب معدل برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور(اغلب دانشگاه های اوکراین به این مورد توجهی ندارند)، ، شرکت در آزمون ورودی، شرط گذراندن دوره های کالج و پری مدیکال از جمله فاکتورهایی است که دانشگاه های خارج از کشور برای صدور پذیرش تحصیلی در رشته های پزشکی در نظر میگیرند.

زبان تحصیل و زبان مردم کشور مقصد: در بسیاری از کشورها رشته پزشکی هم به زبان انگلیسی و هم به زبان رایج در آن کشور ارائه می شود. در برخی کشورها همچون آلمان تحصیل فقط به زبان آلمانی ارائه می شود اما در بین کشورهای اروپایی، اوکراین این فرصت را برای شما فراهم می آورد تا به سه زبان اوکراینی، روسی و انگلیسی به تحصیل در این رشته ها بپردازید و نکته مهم این است که برای ثبت نام نیاز به ارائه مدرک زبان نخواهید داشت.

مورد تایید بودن دانشگاه مقصد از نظر وزارت بهداشت ایران و جهان: با اینکه اوکراین معمولا یک گزینه ثابت در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت نبوده و تنها برخی از سال ها در لیست وزارت بهداشت ایران بوده است و در حال حاضر در لیست نیست، اما همچنان بدلیل اعتبار مدرک اخذ شده در اروپا و هزینه های پایین تحصیل و زندگی و امکان ثبت نام بدون آزمون ورودی یا هیچ پیش شرط دیگری مورد استقبال دانشجویان ایرانی قرار گرفته است.

قابلیت انتقال به داخل کشور پس از سپری شدن زمان لازم: این قانون طی سال های متمادی برای استفاده دانشجویان ایرانی از مزایای آن جاری بوده است اما در حال حاضر محدودیت هایی در اجرای این قانون وجود دارد، حتما قبل از هر اقدامی به سایت وزارت بهداشت ایران برای استعلام مربوطه مراجعه فرمایید.

جمع بندی

بورسیه تحصیلی یکی از روشهای تحصیل ارزان و زندگی آسوده در کشورهای اروپایی محسوب می شود. با اخذ بورسیه کامل یا به حداقل رساندن هزینه های تحصیل با کسب تخفیف های موجود می توان آینده ای روشن را برای خود ترسیم نمود. تحصیل با هزینه های پایین در کشوری مثل اوکراین شما را به پرداخت هزینه هایی کمتر از هزینه های زندگی در کشوری با هزینه های تحصیل رایگان مثل آلمان متحمل می کند، بخصوص در رشته هایی که با استقبال زیادی از سوی ایرانیان روبرو است همچون دندان پزشکی. اطلاع از هزینه های پایین اوکراین، شرایط آسان پذیرش و زمان ارسال درخواست پذیرش اهمیت بالایی در تصمیم گیری متقاضیان دارد. سازمان مهاجرتی تدبیرساز با داشتن وکیل متخصص اوکراینی همواره آخرین شرایط و اطلاعات انواع بورسیه تحصیلی و فاندهای دانشگاه های اوکراین را بررسی کرده و در اختیار متقاضیان قرار می دهد. جهت اطلاع از بهترین فرصت های موجود با ما در تماس باشید.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا پایتخت آمریکا واشنگتن می باشد. این کشور، با مساحتی نزدیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *