بورسیه پرتغال

بورسیه دانشگاه‌های پرتغال | تحصیلی، فاند و اسکولارشیپ

کشور پرتغال در غرب قاره اروپا واقع شده است و جزو کشورهای حوزه شینگن می باشد.  اگرچه کشوری کوچک است، اما از سمت غربی به اقیانوس اطلس محدود می‌شود. لیسبون پایتخت آن و پرتغالی زبان رسمی این کشور است. همچنین واحد پول این کشور یورو می باشد.

از جمله شهرهای معروف پرتغال لیسبون و پورتو هستند، و از جاذبه های آن می توان از غار بناگیل (Benagil Cave)، کاخ ملی پنا (Pena National Palace)، باغ گرمسیری کاخ مونت (Monte Palace Tropical Garden) با بیش از ۲۰۰ هزار گونه گیاه عجیب و غریب و معبد مشهور دیانا نام برد.

 هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور پایین است و  افراد بدون محدودیت سنی و یا حتی ارائه مدرک زبان می‌توانند در پرتغال تحصیل کنند.

در ادامه به توضیح مختصری در مورد شرایط بورسیه تحصیلی و هزینه های تحصیل در دانشگاه های پرتغال می‌پردازیم:

بورسیه تحصیلی، فاند و اسکولارشیپ دانشگاه های پرتغال معمولا از سوی خود دانشگاه ها ارائه می شوند و افراد اگر رزومه ی قوی، و نمرات و معدل بالا داشته باشند می توانند از این بورسیه ها بهره مند شوند. اخذ این بورسیه ی تحصیلی بیشتر در مقاطع تحصیلات تکمیلی اتفاق می افتد، هرچند حتی اگر شخصی موفق به دریافت بورسیه هم نشود غالبا هزینه های تحصیل بسیار پایین است. برای مثال دانشگاه دولتی پورتو با شهریه دریافتی حدودا  4000 یورو در سال و با رنک بین المللی 400 در دسته گران ترین دانشگاه ها در پرتغال قرار می گیرد. بعد از آن  دانشگاه لیسبون با شهریه سالیانه 2500 یورو و در ادامه دانشگاه کوئیمبرا با شهریه 1800یورو در سال می باشد که جزو اولین گزینه های منتخب دانشجویان بین المللی برای تحصیل می باشند. هزینه زندگی در خوابگاه های دانشجویی ماهانه 300 یورو در ماه می باشد. بسیاری از رشته‌ها در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های پرتغال به زبان پرتغالی ارائه می‌شوند اما بسیاری از رشته ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی به دو زبان انگلیسی و پرتغالی ارائه می‌شوند. حتی اگر مجبور به شروع تحصیل با هزینه شخصی در پرتغال شدید و امکان اخذ بورسیه تحصیلی قبل از پذیرش تحصیلی برای شما میسر نشد ، با بالا بردن نمرات خود پس از ورود به دانشگاه های پرتغال و اخذ معدل بالا می توانید درخواست بورسیه کامل تحصیلی خود را حتی بعد از گذشت ترم تحصیلی خود در دانشگاه های پرتغال ارائه دهید.

اغلب بورسیه ها در پرتغال با عنوان بورسیه تحصیلی FCT ، بورسیه اراسموس و بورسیه دانشگاه  ها از جمله بورسیه دانشگاه لیسبون شناخته می شوند:

بورسیه تحصیلی FCT

برای اطلاع از جزییات بورسیه تحصیلی  FCT به سایت رسمی https://www.fct.pt/ مراجعه فرمایید تا از موقعیت های تحصیل در مقطع دکترا با ارائه گرنت ها و کمک هزینه های تحصیل، انواع فلوشیپ ها، طرح های تحقیقاتی ارائه شده و تمامی عناوین تحقیقاتی ارائه شده مطلع شوید.

بورسیه اراسموس

تحت این بورسیه دانشگاه‌های اروپایی از جمله دانشگاه های پرتغال با اعطای بورس‌های تحصیلی به مبلغ ۲۱هزار تا ۴۲هزار یورو براساس مدت آموزش به هر دانشجو متقاضی تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و جذب دانشجویان و ترغیب آن‌ها برای تحصیل و پژوهش کوتاه یا بلندمدت در اتحادیه اروپا در صدد ارتقای جایگاه تحصیلات عالی قاره اروپا در جهان می باشند. همچنین اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها هم می‌توانند برای دریافت بورسیه اراسموس ماندوس اقدام کنند. این بورسیه تحصیلی معمولا برای مقاطع تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته شده است.

تحصیل در اغلب رشته هایی که تحت عنوان این بورس ارائه می شوند، به زبان انگلیسی است. پذیرش نیز دو مرحله‌ای خواهد بود بدین صورت که بعد از ارزیابی اولیه مدارک ارسالی، دانشجو باید در یک مصاحبه اسکایپی شرکت کند. متقاضیان بورسیه اراسموس ماندوس می توانند برای مطلع شدن از بورسیه‌های موجود به سایت زیر مراجعه کنند:

بورسیه دانشگاه لیسبون

 معمولا این بورسیه ها بصورت تخفیف در شهریه گاها تا سقف 5ه درصد تخفیف در شهریه موجود است. رشته های مختلف در مقاطع تحصیلات تکمیلی در لیست این بورسیه وجود دارند.

لازم به ذکر است که دانشجویان  بین المللی اجازه دارند در طول تحصیل خانواده خود را به همراه خود ببرند و کار نیمه وقت داشته باشند تا با انجام  این کار زمینه لازم برای اقامت و اشتغال پس از فارغ تحصیلی را فراهم کنند.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا پایتخت آمریکا واشنگتن می باشد. این کشور، با مساحتی نزدیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *