توصیه‌نامه

نگارش و ویرایش توصیه‌نامه

نگارش و ویرایش توصیه‌نامه تحصیلی برای اپلای دانشگاه يكی از موارد ضروری براي پذيرش در دانشگاه مورد نظر شما است و لازم است كه اين كار را با دقت بيش تري انجام دهيد. توصیه‌نامه معلم یا مربی وقتی دانشجو در دانشگاه یا شغل درخواست می‌كند از اهمیت برخوردار است. با نوشتن نامه، شخصیتی را از طرف دانشجویی به یک دانشگاه یا شرکت ارائه دهید. اگر یک توصیه نامه صادقانه و مثبت برای یک دانشجو بنویسید، باعث خواهد شد تا درخواست شما نسبت به بقيه در اولويت باشد.

در نگارش و ویرایش توصیه نامه تحصیلی برای اپلای، به جزئيات توجه كنيد.

توصیه نامه و نگارش و ویرایش توصیه‌نامه تحصیلی برای اپلای

توصیه نامه سندی است که ویژگی های شخصیتی فرد و اخلاق کار را برای کمک به آنها در روند درخواست خود برجسته می کند. دانش آموز ممکن است از آن برای کمک به آنها برای ورود به یک برنامه علمی یا شغلی استفاده کند. کسی که با او در یک مکان دانشگاهی یا حرفه ای گذر کرده است ، اغلب نامه را می نویسد. این برنامه به دانشگاهها یا شرکتها یک مرجع در مورد صلاحیت‌های متقاضی ، از جمله مهارت ها ، نقاط قوت ، اهداف و موفقیت های آنها می دهد. نگارش و ویرایش توصیه نامه تحصیلی برای اپلای متناسب با شرايط دانشجو متفاوت خواهد بود.

نحوه نوشتن توصیه نامه برای دانشجو و نگارش و ویرایش توصیه نامه تحصیلی برای اپلای

اگر نیاز به نوشتن توصیه نامه برای دانش آموز دارید ، این راهنما را دنبال کنید تا بفهمید که چه چیزی را شامل شود و چگونگی تهيه توصیه نامه تحصیلی:

درخواست اطلاعات كامل دانشجويي و نگارش و ویرایش توصیه نامه تحصیلی برای اپلای

ابتدا ، از دانشجویی خود بخواهید لیستی از دستاوردهای دانشگاهی ، فعالیتهای فوق برنامه و معدل آنها را بخواند. همچنین درباره برنامه، دانشگاه یا شغلی که متقاضی آن هستید ، اطلاعات کسب کنید. این اطلاعات به شما کمک می کند نامه را برای برنامه یا شغلی که برای آن استفاده می کنید ، تنظیم کنید. هدف شما این است که از دانشجو حمايت كنيد تا بتواند به راحتي در دانشگاه تحصيل كند. نگارش و ویرایش توصیه نامه تحصیلی برای اپلای مهم است و بهتر است كه زير نظر مشاور صورت گيرد.

اگر شاگرد شما متقاضی شغل است ، بخواهید رزومه آن‌ها را مرور کنید تا بتوانید پیشینه حرفه‌ای یا دانشگاهی آنها را بهتر بشناسید. همچنین می‌توانید توضیحات شغلی را درخواست کنید تا به بهترین شکل ممکن دانش آموز چگونه در نقش خود موفق شود را مشخص کنید. اگر دانشجوی شما متقاضی دانشگاه یا برنامه دیگری است، می‌توانید در صورت آماده بودن مطالب شخصی را که احتمالاً ارسال می‌کنند، بررسی کنید.

همچنین می‌توانید با دانش آموز صحبت کنید تا در مورد دلیل درخواست آن‌ها، آنچه را که می‌خواهید به دست بیاورید و آنچه را که از این فرصت به دست می‌آورید، اطلاعات بیشتری کسب کنید. شما می توانید دیدگاه خود را در مورد این اطلاعات در نامه خود گنجانید. به هنگام نگارش و ویرایش توصیه نامه تحصیلی برای اپلای، كليه شرايط خود را بيان كنيد.

اظهارنظر متناسب با توصیه نامه تحصیلی و نگارش و ویرایش توصیه نامه تحصیلی برای اپلای

حتما دقت كنيد كه توصيه نامه شما به دست فرد درستي برسد و حتی این توصیه را برای خواننده شخصی تر جلوه دهد. از دانشجویی بپرسید که نامه به چه کسانی باید ارسال شود ، از جمله نقش شخص در روند درخواست نقش موثري دارد. شما می توانید نامه را به مدیر استخدام ، رئیس بخش ، مشاور پذیرش یا مدیر برنامه ارسال کنید. اگر دانش آموز شما شخص خاصی برای پرداختن به این نامه ندارد ، می توانید توصیه های خود را به اداره منابع انسانی یک شرکت یا دفتر پذیرش دانشکده نیز ارسال کنید. در نگارش و ویرایش توصیه نامه تحصیلی برای اپلای با يك مشاور دانشگاهي تماس بگيريد.

اگر دانشجوی شما در چندین دانشگاه یا شرکت متقاضی است ، نامه در شرايط كلي بنويسيد، اما سعی کنید ویژگی‌های مناسب آن‌ها را برجسته کنید. به عنوان مثال، دانش آموز شما ممکن است با امید به آينده مهندس نرم افزار، به چندین دانشکده فنی مراجعه کند. با استفاده از این اطلاعات، می‌توانید روی دستاوردهای دانشجویی در علوم رایانه متمرکز شوید و نمونه ای از پروژه های موفق دانشجویی یا جوایز علمی را ارائه دهید.

ارائه درست خود و مدارك تحصيلي و نگارش و ویرایش توصیه نامه تحصیلی برای اپلای

اعتبار شما به عنوان معلم دانشجویی یک هیئت پذیرش یا کارفرمای را نسبت به نامزد ارزشمند ارائه می دهد. در ابتدای نامه خود ، مشخص کنید که چه کسی هستید و چگونه واجد شرایط صحبت از طرف دانش آموز هستید. عنوان شغلی خود را ، مانند موضوعی که تدریس می کنید یا دوره خاصی که به دانش آموز آموزش داده اید ، درج کنید. همچنین می توانید نقش خود را به عنوان هماهنگ کننده یک باشگاه یا فعالیتهای فوق برنامه که دانشجو عضو فعال آن بود ، مشخص کنید ، به ویژه اگر هرگز آنها را در کلاس ندیده باشید. نگارش و ویرایش توصیه نامه تحصیلی برای اپلای را جدي بگيريد تا در پذيرش تحصيلي موفق شويد.

درج جزئيات مربوط به امور دانشجويي و نگارش و ویرایش توصیه نامه تحصیلی برای اپلای

معرفی خود را با بحث در مورد اینکه چه مدت دانشجو را می شناسید و در چه ظرفیتی ادامه دهید. این مورد می تواند افزونه ای از عنوان شغلی شما باشد و مستقیماً نقش شما را در حرفه تحصیلی دانش آموزان مشخص کند. همچنین می توانید اولین برداشتهای خود را از دانش آموز و روشهایی که تماشا کرده اید ، در دانش آموز کاملاً دور و نزدیک خود توصیف کند. نظر خود را از دانش آموز در نظر بگیرید که چگونه آنها شما را در کلاس درس ، وظایف آنها و سایر تنظیمات دانشگاهی تحت تأثیر قرار داده اند. در نگارش و ویرایش توصیه نامه تحصیلی برای اپلای دانشگاه را جدي بگيريد.

درج مدارك تحصيلي و نگارش و ویرایش توصیه نامه تحصیلی برای اپلای

بسیاری از دانشگاه ها و شرکت ها غالباً به دنبال دانشجوياني هستند که معتقدند می توانند به سازمان کمک کرده و بهبود یابند. یک مدیر استخدام ممکن است بخواهد در مورد چگونگی دانشجویی در رشد مشاغل خود کمک کند و به فرهنگ شرکت کمک مثبت کند. مشاور پذیرش ممکن است بخواهد بداند دانشجویی احتمالاً می تواند به باشگاه ها و سازمانها بپیوندد ، در آموزش آنها فعال باشد و به همسالان خود کمک کند. در نظر بگیرید چه کسی توصیه نامه شما را می خواند ، و نمونه ها و اطلاعاتی را در مورد چگونگی بهره مندی دانشجویان از دانشگاه یا شرکت درج کنید. در نگارش و ویرایش توصیه نامه تحصیلی برای اپلای، لازم است كه بخش پذيرش را متقاعد كنيد.

موفقیت بالقوه آنها را با نشان دادن مشارکتهایی که در مدرسه شما کرده اند ، نشان دهید. نمونه های شما را می توان از طریق رزومه یا اطلاعات علمی آنها ، از جمله مواردی از قبیل:

  • ورزش ها
  • کلوپ ها
  • امورات داوطلبانه
  • مسابقات ، جوایز و شناخت
  • پروژه های فردی یا گروهی
  • ارائه ها و فرصت های سخنرانی عمومی
  • نقش های رهبری ، مانند کاپیتان تیم یا رئیس یک باشگاه
  • نمرات دانشگاهي

درج نتيجه گيري در توصیه نامه تحصیلی و نگارش و ویرایش توصیه نامه تحصیلی برای اپلای

اگر خواننده سؤال بیشتری راجع به توصیه و تجربه شما با دانش آموز داشته باشد، می توانید نامه خود را با بازگرداندن حمایت خود از مدارک تحصیلی دانش آموز پایان داده و در صورت ماندن پیشنهاد دهید. در نظر بگیرید که چند گزینه برای ارتباط با شما وجود دارد ، مانند شماره تلفنی که در آن می توانید در دسترس باشید و آدرس ایمیل خود باشید.

این مرحله آخر می تواند شرکت یا دانشگاه را نشان دهد که به توانایی های دانشجویی اعتقاد دارید و آنها را به طور کامل برای برنامه یا نقش تأیید می کنید ، که ممکن است بر تصمیم آنها در انتخاب دانشجو تأثیر بگذارد. توصیه نامه تحصیلیاز معلمان ، مشاوران مدرسه و سایر منابع می توانند به بخش پذیرش دانشکده کمک کنند تا تصویری کامل تر از متقاضیان دریافت کنند. در نگارش و ویرایش توصیه نامه تحصیلی برای اپلای، شرايط عمومي و تخصصي دانشگاه را مدنظر داشته باشيد.

به عنوان مثال ، در دانشگاه ویسکانسین – مدیسون ، یک موسسه بزرگ دولتی ، افسران پذیرش قادر به مصاحبه با متقاضیان دوره کارشناسی نیستند. بنابراین توصیه نامه ها یکی از معدود روش های یادگیری دانش آموزان آینده نگر در ورای نمرات و نمرات آزمون آنها هستند. ما احساس واقعی بیشتری نسبت به دانش آموز و نوع شخصیت آنها و نوع دانشجویی که در آنها وجود دارد ، به دست می آوریم.

تعداد توصيه هاي مورد نياز براي دانشگاه و نگارش و ویرایش توصیه نامه تحصیلی برای اپلای

این تعداد در دانشکده ها متفاوت است. برخی از مدارس درخواست نامه نمی خوانند ، در حالی که برخی دیگر ممکن است چندین مورد نیاز داشته باشند. دانشجویان برای پیدا کردن شماره دقیق ، در صورت وجود دانشکده ، باید شرایط پذیرش را بصورت آنلاین بررسی کنند. علاوه بر هرگونه توصیه نامه مورد نیاز، برخی از دانشکده ها به متقاضیان امکان ارسال نامه های تکمیلی را می دهند.

مشاور آموزشی و استراتژیست پذیرش ناحیه کلمبیا می‌گوید، منطقی است که بخواهید نامه توصیه نامه دیگری را بخواهید که آیا می تواند در مورد دانشجو چیز جدیدی درباره دانش آموز بگوید. اما لزوماً بخش پذیرش پذیرفته شده توسط تعداد توصیه های بیشتری تحت تأثیر قرار نمی گیرند. ما واقعاً تأکید می کنیم که یک توصیه نامه با کیفیت مهمتر از توصیه های متعدد متوسط است.

نفرات مناسب براي نگارش توصیه نامه تحصیلی و نگارش و ویرایش توصیه نامه تحصیلی برای اپلای

بخش پذیرش دانشگاه معمولاً می خواهند توصيه نامه از معلمان و مشاوران دبیرستان را مشاهده کنند. ، معاون دبیر ارشد و مدیر پذیرش در کالج پومونا در کالیفرنیا می گوید ، اما برخی دانشکده ها نسبت به سایر موارد الزامات خاصی دارند.

به عنوان مثال، دانش آموزانی که متقاضی پومونا هستند، باید دو توصیه نامه را که توسط معلمان به زبانهای انگلیسی، زبان‌های خارجی، ریاضیات ، علوم یا علوم اجتماعی نوشته شده است، ارسال کنند. معلمان آنچه در دانشکده انتخاباتی از قبیل هنر یا روزنامه نگاری می‌دانند، نمی‌توانند نامه‌های اصلی توصیه را بنویسند، اگرچه آن‌ها می‌توانند نامه‌های اضافی ارسال کنند.

دانشگاه ویسکانسین نمونه ای از مدرسه با راهنمایی های خاص کمتر است. براساس وب سایت پذیرش ، متقاضیان دانشگاه باید یک توصیه نامه را از یک منبع آکادمیک ارائه دهند ، که می تواند معلم ، عضو هیئت علمی ، مشاور مدرسه یا مشاور باشد. وب سایت یک کالج معمولاً شرایط دقیق توصيه نامه را بیان می‌کند، اما كارشناس ديگري معتقد است كه دانشجویان نباید در صورت داشتن سؤال از ترس از دسترسی به دفتر پذیرش هراس داشته باشند.

کارشناسان می گویند ، وقتی صحبت از توصیه های معلمان می شود ، دانش آموزان باید به مربیانی که بهترین روابط را دارند ، نزدیک کنند. در حالت ایده‌آل، این کسی است که آن‌ها را به خوبی می شناسد و می تواند با نقاط قوت دانشگاهی و شخصی خود صحبت کند.

کارشناسان پذیرش دانشکده ها می گویند دانش آموزان همچنین باید اطمینان حاصل کنند که آنها از معلمان اخیر توصیه هایی می کنند ، یعنی کسانی که در نیمه دوم دبیرستان به آنها آموزش می دادند. این مهم است زیرا دانش آموزان در سال های دبیرستان تغییر می کنند و رشد می کنند و دفاتر پذیرش می خواهند بیشترین بینش را در دسترس داشته باشند.

کاسی پونسلو ، مشاور مدرسه در دبیرستان پودر در فورت کالینز ، کلرادو ، و فینالیست جایزه انجمن مشاوران مدارس آمریکایی سال 2018، گفت: تنوع یک نکته اساسی مهم برای دانش آموزان است که درخواست چندین نامه توصیه دارند. هنگامی که دانش آموزان توصیه‌هایی را از معلمان و سایر کسانی که آن‌ها را با ظرفیت های مختلف می‌شناسند جمع می‌کنند، این یک تصویر کامل تر را برای بخش پذیرش دانشگاه ترسیم می‌کند.

يك كارشناس بخش پذيرش دانشگاه می گوید: اگر دانش آموزس هستيد كه در رياضي بهتر است و از همه معلمان ریاضی دو یا سه نامه (توصیه) دریافت می کنید ،بازهم دانشگاه نمي تواند به اين قضيه اكتفا كند.

گودمن می گوید یک دانش آموز با شغل پاره وقت ممکن است در نظر داشته باشد که از مدیر خود توصیه ای بخواهد یا ورزشکاران ممکن است در مورد پرسیدن مربیان خود فکر کنند. چنین توصیه هایی ممکن است بتوانند در مورد نقاط قوت دانش آموز بحث کنند که در یک کلاس در کلاس مشهود نیست.

نتيجه‌گيری

نگارش و ویرایش توصیه نامه تحصیلی برای اپلای براي پذيرش دانشگاه مهم است و لازم است كه زير نظر يك مشاور انجام شود و دانش آموز لازم است كه كليه توانايي هاي و شخصيت و كليه مدارك و موفقيت هاي خود را به دانشگاه نشان دهد تا بتواند پذيرش تحصيلي را دريافت كند.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *