اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت (بررسی شرایط اقامت کشورهای مختلف)

اروپا یکی از بهترین نقاط جهان برای زندگی است و به همین دلیل سالانه هزار نفر از سراسر دنیا به روش‌های مختلف برای گرفتن اقامت اروپا تلاش می‌کنند. اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت یکی از بهترین روش‌های اقامت است. ما در این مطلب قصد داریم مروری بر این نوع روش اقامت در کشورهای مختلف اروپا داشته باشیم. در صورتی که قصد دارید به اروپا مهاجرت کنید با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت در کشورهای اروپایی

اقامت شرکت از جنبه‌های مختلف یکی از بهترین روش‌های اقامت است. مثلا این روش اقامت نسبت به روش‌های مشابه مانند تملک مالی یا خرید ملک، نیاز به سرمایه کمتری دارد. همچنین استفاده از این روش در حالت معمول نیاز به مدرک زبان ندارد و این یک مزیت بزرگ برای این روش نسبت به اقامت از طریق تحصیل یا ازدواج است. با هم شرایط کشورهای مختلف را مرور خواهیم کرد.

ثبت شرکت در آلمان برای اقامت

برای اخذ اقامت از طریق شرکت، می‌توان به دو صورت عمل کرد. شما یا باید یک شرکت خصوصی ثبت کنید یا در یک شرکت سهامی عام به عنوان سرمایه دار حضور پیدا کنید. شما می‌توانید با تاسیس یک شرکت با مسئولیت محدود (GmbH) با حداقل سرمایه ۲۵۰۰۰ یورو اقامت موقت آلمان را کسب کنید. این سرمایه باید به صورت نقدی برای اثبات توانایی مالی شما به دولت ارائه شود..
شرکت با سهامی عام نیز وجود دارد که می‌توانید با حضور در آن، امکان افزایش سرمایه اولیه از طریق ثبت سهام در بازار بورس را نیز به دست بیاورید. حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در این حالت ۵۰،۰۰۰ یورو لست. همچنین هزینه‌های جانبی ثبت شرکت نیز ممکن است بین 2 تا 4 هزار یورو هزینه داشته باشد.

مهاجرت به سوئد از طریق ثبت شرکت

برای اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت در سوئد نیز دو حالت وجود داردد. حالت اول تاسیسس شرکت با مسئولیت محدود خصوصی در سوئد AB (Aktiebolag) است که برای ثبت این نوع شرکت ۵۰،۰۰۰ کرون سوئد به عنوان سرمایه اولیه نیاز است. حالت دوم نیز ثبت شرکت سهامی عام است و که البته این شرکت می‌تواند وارد بازار بورس می‌شود. سرمایه پیش بینی شده برای ایجاد این شرکت باید حداقل ۱۰۰۰۰۰ کرون سوئد باشد. در صورت ثبت شرکت در سوئد به متقاضی اقامتی دو ساله تعلق می‌گیرد. پس از دو سال فعالیت، شما می‌توانید به اداره مهاجرت مراجعه کرده و تقاضای اخذ اقامت دائم سوئد را ارائه کنید.

اقامت نروژ از طریق ثبت شرکت

برای اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت نیز چندین نوع شرکت وجود دارد. مثلا این شرکت‌های خصوصی برای ثبت شدن نیاز به چهار هزار یورو سرمایه شخصی دارند و ممکن است با هزینه اضافی به مبلغ 6هزار یورو نیز برسد. این مبلغ برای شرکت سهامی عام که توانایی حضور در بورس را دارد بیشتر است. شما با این روش یکسال اقامت موقت دریافت می‌کنید و پس از آن می‌توانید در خواست خود را مطرح کنید.

ثبت شرکت در فرانسه برای اقامت دائم

سرمایه اولیه معمولا برای یک سال اول باید چیزی در حدود ۱۰۰ هزار یورو است. پس از این که بیزینس پلن شما مورد تایید اداره مهاجرت قرار گرفت، اقامت یک ساله فرانسه به شما داده می‌شود و تا زمانی شرکت شما در فرانسه به فعالیت ادامه بدهد، می‌توانید اقامت خود را تمدید کنید. این نوع اقامت که بهترین راه اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت در فرانسه است، بعد از 5 سال منی‌تواند به منجر دادن اقامت شود و بعد از ان شهروند دائمی کشور فرانسه شوید.

هزینه راه اندازی شرکت در ایتالیا به قصد مهاجرت

هزینه راه اندازی شرکت در ایتالیا مبلغی حداقل 120.000€ (یورو) است. متقاضیان پس از دو 2 سال کار کردن و ارائه وضعیت مالی شرکت خود و پرداخت بیمه و مالیات می‌توانند اقامتاین کشور را دریافت کنند.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در ایرلند برای مهاجرت

برای ثبت شرکت در ایرلند به سرمایه حداقل ۳۰۰ هزار یورو و استخدام ۲ نفر نیاز خواهید داشت. پس از آن باید سودآوری داشته باشید و به دولت مدارک خود را ارائه کنید تا بتوانید بعد از سه سال شهروند دائمی ایرلند شوید.

اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت در مجارستان

افراد علاقمند به زندگی و اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت در مجارستان می‌توانند بعد از 3 سال اقامت دائم این کشور را بگیرند. فقط کافی است که یک شرکت در این کشور با حداقل سرمایه 10000 یورو ثبت کنید. مالیات پایین وضع شده برای شرکت‌های این کشور بسیار کم بوده و شما با پرداخت 10 کمتر از ده درصد درآمد به عنوان مالیات می‌توانید از این روش استفاده کنید.

تاسیس  شرکت برای اقامت سوییس

حداقل سرمایه مورد نیاز برای تأسیس شرکت خصوصی (که توانایی حضور در بازار بورس را ندارد) مبلغ 100.000 فرانک سوئیس خواهد بود. همچنین برای ثبت شرکت از نوع مسئولیت محدود با سهامی عامَ، حداقل سرمایه مورد نیاز 20.000 فرانک سوئیس است. شما می‌توانید با گذشت 5 سال از اقامت خود در این کشور، درخواست اقامت دائم کنید.

اقامت اتریش با تاسیس شرکت

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت های خصوصی و عمومی امکان پذیر است. در روش ثبت شرکت خصوصی باید سرمایه اولیه 35,000 یورو در اختیار داشته باشید تا شرکت شما از نظر قانونی ثبت شود. برای ثبت شرکت با سهامی عام، سرمایه اولیه موردنیاز 70,000 یورو است.

عموما نرخ مالیات شرکت‌ها در این کشور اروپای مرکزی حدود 25% است. کارآفرینان بعد از 5 سال فعالیت شرکت و پرداخت مالیات و سودآوری می‌توانند اقدام به اخذ اقامت دائم کنند.

ثبت شرکت ترکیه

ترکیه یکی از بهترین کشورها برای اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت است. ثبت شرکت شخصی در مجموع حدود سه هزار لیر برای شما هزینه دارد، با این حال ممکن است این مبلغ با هزینه‌های جانبی تا حدود 5 هزار لیر نیز افزایش یابد. برای شرکت‌های سهامی عام این مبلغ تا حدود 7 هزار لیر است. پس از ثبت شرکت در ترکیه می‌توانید تا مدت 5 سال در این کشور اقامت داشته باشید و پس از آن تبدیل به شهروند دائمی شوید. در طول این مدت برای همسر و فرزندان خود نیز اقامت دائم بگیرید. لازم به ذکر است که مبلغ مالیات در ترکیه نسبت به کشورهای غرب اورپا کمتر بوده و در حدود 12 درصد است.

هزینه ثبت شرکت در انگلستان برای اخذ اقامت

ثبت شرکت در انگلستان به تنهایی منجر به اخذ اقامت اروپا نمی‎‌شود ولی می‌توانید به راحتی از طریق ویزای استارتاپ اقامت این کشور را بگیرید. هزینه ثبت شرکت در انگلستان حدودا 5 هزار پوند است که معمولا خرج فرآیند اداری ثبت می‌شود. حداقل سرمایه لازم برای اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت، 50 هزار پوند است. شما در این روش پس از این که درخواست، مدارک و بیزینس پلن ایده استارتاپی خود را به اداره مهاجرت ارائه کردید، می‌توانید تا مدت سه سال در این کشور بمانید و در صورتی که سودآوری داشته باشید، می‌تواند دو سال دیگر این ویزا را تمدید کنید. همچنین شما برای استفاده از این روش نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره 4 هستید که البته سطح تسلط عمومی است.

کشور قبرس برای ثبت شرکت

سرمایه اولیه شرکت‌های فعال در حوزه‌های صادرات و واردات خرید و فروش باید حداقل ۱۷۱ هزار یورو باشد. شرکت‌های خدماتی سرمایه‌ای معادل ۶۵ هزار یورو برای تاسیس نیاز دارند. شما همچنین باید برنامه سه سال آینده خود را به دولت این کشور تقدیم کنید و بعد از این مدت سه سال شهروند دائم این کشور شوید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در دانمارک

شما می‌توانید با سرمایه ۸۰ هزار کرون شرکتی با مسئولیت محدود در کشور کوچک و ثروتمند دانمارک ثبت کنید. اگر سرمایه بیشتری دارید می‌توانید برای ثبت شرکت عام اقدام کنید. در این نوع شرکت هر سهام دار باید ۵۰ هزار کرون داشته باشد. وجود دو سهامدار نیز کافی خواهد بود. شما پس از مدت سه سال تا پنج سال می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید.

انتخاب هلند برای مهاجرت از طریق تاسیس شرکت

ثبت شرکت در هلت به دو شکل ثبت شرکت عام NV و ثبت شرکت با مسئولیت محدود در هلند (BV) است و یکسال اقامت را برای شما به همراه دارد. بعد از گذشت یکسال و ارائه گزارش کاری شرکت شما، اقامت تمدید خواهد شد. بعد از ۳ سال اقامت در هلند و در صورتی که گردش مالی شرکت شما بیش از ۱۲ میلیون یورو در سال باشد دولت به شما اقامت دائم خواهد داد. برای ثبت شرکت نیاز به 6 میلیون یورو هزینه سرمایه دارید.

دریافت اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت دراسپانیا

روش‌های مختلفی برای دریافت اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت در اسپانیا وجود دارد. به عنوان مثال شما می‌توانید، از طریق افتتاح نمایندگی، راه اندازی یک شرکت زیرمجموعه یا سرمایه روی درصد خاصی از یک شرکت، اقدام به اخذ اقامت در این کشور کنید. برای اخذ این نوع اقامت نیازی به ارائه‌ی مدارک تحصیلی یا زبان نیست. شرکت‌هایی با مسئولیت محدود در اسپانیا نیازمند ۶۰ هزار یورو سرمایه اولیه به همراه ۷۵۰ یورو هزینه جانبی هستند، اما اگر شرکت تاسیسی شما سهامی عام باشد به ۳۰۰۰ یورو سرمایه و ۵۵۰ یورو هزینه جانبی نیاز هست. شما پس از سه سال می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید.

اقامت با ثبت شرکت در اسلواکی

اقامت اولیه از طریق ثبت شرکت به صورت موقت 5 ساله بوده و بعد از گذراندن این مدت و سودآوری و پرداخت مالیات می‌توانید اقامت دائم دریافت کرد.

سخن پایانی

ما در این مطلب نگاهی به اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت انداختیم. همانطور که دیدیم این روش یکی از مناسب‌ترین روش‌ها برای افرادی است که علاقمند به فعالیت‌های اقتصادی هستند. با این حال برای کسب اقامت از این روش باید میزان سودآوری شرکت شما مناسب باشد. در صورتی که قصد استفاده از این روش را دارید، می‌توانید با سازمان ما تماس بگیرید تا دقیق‌ترین جزئیات و آخرین تغییرات قوانین را جویا شوید.

همچنین ببینید

برنامه های مهاجرتی استان آلبرتا کانادا

برنامه‌های مهاجرتی استان آلبرتا کانادا

آلبرتا که در غرب کانادا واقع شده است، یکی از سریعترین اقتصادهای کانادا را دارد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *