مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر

مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر

جاب آفر کانادا: تعدادی از شهرهای کانادا مشاغل مورد نیاز خود را دسته‌بندی و اعلام می‌کنند که به متخصصین این دسته از مشاغل پیشنهاد کاری می‌دهند. در صورتی که واجد شرایط مورد نیاز باشید، سازمان مهاجرتی کوچ می‌تواند به شما پیشنهاد کار یا جاب آفر (Job Offer) اعطا نماید و با این روش اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. در ادامه مقاله جاب آفر کانادا به طور کامل تشریح شده و مشاغل مورد نیاز کانادا معرفی می‌شود.

فرصت‌های شغلی خارجی

شما می‌توانید شرایط ذکر شده را بررسی کنید و در صورتی که به این نتیجه رسیدید که شرایط مورد نیاز را دارید، رزومه خود را در اختیارسازمان مهاجرتی کوچ قرار دهید تا امتیاز شما به طور دقیق محاسبه و با شما تماس گرفته شود.

بیش از 80 برنامه مهاجرتی مختلف برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که به عواملی از قبیل: شغل متقاضی، تجربه کاری، توانایی های زبان، مدارک تحصیلی و عوامل مختلف دیگر بستگی دارد. معیارهای خاصی مانند داشتن تحصیلات قبلی یا تجربه کار در کشور مبدا، می تواند به شما کمک کند تا بعد از مهاجرت به کانادا و استقرار در این کشور، واجد شرایط اقامت دائم کانادا شوید.

اما حتی اگر این فاکتورها را نیز برآورده نکنید، ممکن است به واسطه شغلی که دارید و در کشور کانادا، تقاضای زیادی برای آن وجود دارد، واجد شرایط مهاجرت به کانادا شوید. کانادا برنامه‌های اقامت دائم را برای افراد ماهر با توانایی‌های بالا، تحصیلات و تجربه کاری که می توانند به اقتصاد کانادا کمک کنند، طراحی کرده و این افراد را برای مهاجرت به کانادا تشویق می‌کند.

سیستم مهاجرت کانادا هنگام اعطای اقامت دائم، از افرادی که دارای تجربه کاری یا یک پیشنهاد شغلی هستند، حمایت می کند و داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر در کانادا می تواند مسیرهای مختلفی را برای اخذ اقامت دائم از طریق سیستم Express Entry یا پلن‌های دیگر مهاجرتی مانند پلن مهاجرتی استان‌های آتلانتیک کانادا و یا پلن مناطق کم جمعیت کانادا فراهم کند.

در این مقاله قصد داریم روش‌های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور را از طریق جاب آفر یا پیشنهاد کاری مورد بررسی قرار دهیم و برنامه‌های مختلفی که تحت آنها می‌توانید با داشتن جاب آفر برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید را به شما عزیزان معرفی کنیم. این مقاله با استناد بر اطلاعات موجود در وب سایت سازمان مهاجرت کانادا در سال 2020 تدوین شده و تمامی اطلاعات آن معتبر و به روز می‌باشد.

عناوین اصلی مقاله:

سیستم Express Entry چیست؟

ویژگی های پیشنهاد شغلی معتبر تحت سیستم  Express Entry

LMIA  چیست؟

روشهای اخذ اقامت کانادا از طریق جاب آفر

برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرتی آتلانتیک

برنامه مهاجرتی مناطق کم جمعیت کانادا

جمع بندی نهایی

سیستم Express Entry چیست؟

دولت کانادا، سیستم Express Entry را در ژانویه سال 2015 راه اندازی کرد تا متقاضیان مهاجرت به کانادا و افراد ماهر بتوانند برای درخواست خود برای اقامت دائم کانادا را از طریق آن ارائه دهند. متقاضیان برای ورود به این سیستم باید یک پروفایل آنلاین در آن ایجاد کنند و در صورتی که معیارهای لازم را برآورده کنند، واجد شرایط ورود به استخر قرعه کشی اکسپرس اینتری می‌شوند.

طی قرعه کشی های منظم دوره ای، افراد واجد شرایط برای ارائه درخواست اقامت دائم، انتخاب و وارد مرحله بعدی می شوند. بسیاری از برنامه های مهاجرتی کانادا تحت این سیستم، نامزدهای خود را انتخاب می کنند، ولی برخی دیگر از برنامه ها از جمله مهاجرت استان کبک خارج از این سیستم و به صورت مستقل، نامزدهای خود را برمی گزیند.

ویژگی‌های پیشنهاد شغلی معتبر تحت سیستم  Express Entry

معمولاَ یک پیشنهاد معتبر شغلی باید: تمام وقت و غیر فصلی و حداقل برای یک سال باشد و همچنین در طبقه بندی مشاغل ملی کانادا (NOC) در لیست مشاغل حرفه ای (جهت دو برنامه اسکیل ورکر و تجربه کانادایی) با کدهای شغلی نوع 0 یا A یا B و جهت مشاغل مهارتی از پیش تعیین شده در کد شغلی B وجود داشته باشد. یک پیشنهاد شغلی باید به صورت کتبی و شامل جزئیات شغلی از قبیل: حقوق و دستمزد و کسورات، وظایف شغلی متقاضی و همچنین شرایط اشتغال، مانند ساعات کاری متقاضی باشد.

در بیشتر موارد، یک پیشنهاد شغلی معتبر نیاز به گواهی ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) دارد که برای این منظور کارفرمای کانادایی باید از طریق اداره کار کانادا، درخواست گواهی ارزیابی کند و در صورت مثبت بودن LMIA، باید یک کپی از آن را به همراه نامه پیشنهاد کار را برای متقاضی ارسال نماید. تحت سیستم Express Entry، یک پیشنهاد شغلی معتبر باعث می شود تا متقاضی در سیستم جامع رتبه بندی، امتیازات بیشتری را کسب نماید. توجه داشته باشید، اجازه کار به تنهایی یک پیشنهاد کار نیست، حتی اگر مجوز کار آزاد باشد.

در صورت داشتن پیشنهاد کاری، در زمان ایجاد پروفایل در Express Entry، باید شماره LMIA را درج کنید تا نشان دهید که یک پیشنهاد شغلی معتبر دارید و بدین ترتیب امتیازات بیشتری دریافت نمایید. اگر در سیستم اکسپرس اینتری، دعوت به درخواست برای اقامت دائم شوید، ممکن است سازمان مهاجرت کانادا، اصل نامه پیشنهاد شغلی را از شما بخواهد، بنابراین باید از آن به خوبی محافظت کنید.

LMIA چیست؟

Labour Market Impact Assessment گواهی ارزیابی تاثیر بازار کار کانادا است که یک جاب آفر ممکن است نیاز به یک LMIA مثبت تایید داشته باشد. کارفرمایی کانادایی قبل از استخدام یک کارگر خارجی باید درخواست LMIA  دهد و در صورتی که طی ارزیابی ها ثابت شود که برای پر کردن موقعیت شغلی مورد نظر، هیچ کارگر کانادایی وجود ندارد، جواب آن، مثبت می شود و متقاضی مهاجرت به کانادا می تواند از طریق دریافت پیشنهاد کار، برای ویزای کاری کانادا اقدام نماید. لازم به ذکر است، داشتن یک  LMIA مثبت جهت شغل مدیریتی منجر به دریافت 200 امتیاز و شغل غیر مدیریتی منجر به دریافت 50 امتیاز در سیستم رتبه بندی جامع در Express Entry  می شود.

سازمان مهاجرتی کوچ  (با همکاری وکیل مهاجرتی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا)، چندین سال است که در زمینه مهاجرت به کانادا فعالیت می کند و پرونده های موفقی را تحت برنامه های مختلف مهاجرتی در رزومه کاری خود دارد. در صورتی که به دنبال کار در کانادا هستید، با مشاوران این سازمان تماس بگیرید. با پر کردن فرم ارزیابی رایگان، متخصصین مهاجرت کانادا این سازمان در اسرع وقت، فاکتورهای مختلف شما را بررسی کرده و روند مهاجرت به کانادا و دریافت پیشنهاد کاری کانادایی شما را تسریع می بخشند.

روش‌های اخذ اقامت کانادا از طریق جاب آفر

مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا از طریق جاب آفر، تحت برنامه های مهاجرتی متعددی انجام میشود. 5 برنامه مهم مهاجرتی در این زمینه را در ادامه معرفی می نمائیم:

1- برنامه نیروی کار ماهر فدرال تحت سیستم مهاجرتی اکسپرس اینتری

برنامه نیروی کار ماهر فدرال یا همان اسکیل ترید کانادا یکی از اصلی ترین و مهمترین برنامه های مهاجرت به کانادا است که از سال 2015 تحت سیستم اکسپرس اینتری انجام می شود و فقط برای مشاغل خاص، امکان درخواست اقامت دائم کانادا از طریق آن وجود دارد. به عبارتی، تنها متقاضیانی که دارای job offer در این مشاغل خاص هستند و یا لایسنس شغل مربوطه رو در کانادا دریافت کرده اند، می توانند از طریق این برنامه برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. این مشاغل مشخص شده در لیست طبقه بندی مشاغل حرفه ای نوع B می باشند.

مشاغل سطح مهارت A، مشاغل حرفه ای هستند که معمولاً مدرک دانشگاهی دارند، مانند: پزشکان، دندانپزشکان و معماران و در نهایت مشاغل سطح مهارت B، مشاغل فنی و ماهری هستند که معمولاً برای دوره های کارآموزی جهت گرفتن مدرک و یا آموزش دیدن، پذیرش می شوند، مانند: سرآشپزها، لوله کش ها و تکنسین های برق. اگر پیشنهاد کاری شما خارج از این مشاغل است، حتی با داشتن یک  LMIA مثبت نیز نمی توانید برای اقامت کانادا اقدام نمایید.

ولی نگران نباشید، روش های مهاجرت به کانادا تحت برنامه های مختلف مهاجرتی بسیار زیاد است، اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید و نمی دانید کدام برنامه برای شما مناسب است، همین حالا با کارشناسان سازمان مهاجرتی کوچ  تماس بگیرید و فرم ارزیابی آنلاین را پر کنید. این سازمان با توجه به فاکتورهای شما از قبیل: سن، تحصیلات، تجربه کاری و موارد دیگر، بهترین روش مهاجرت به کانادا را برای شما انتخاب و شما را در این مسیر یاری می کنند.

2- برنامه تجربه کانادایی فدرال تحت سیستم مهاجرتی اکسپرس اینتری

برنامه تجربه کانادایی یکی از برنامه های مهاجرتی است که تحت سیستم اکسپرس اینتری اعمال می شود و برای افرادی طراحی شده که تجربه کار و یا تحصیل در کانادا را دارند. متقاضیان مهاجرت به کانادا می توانند از طریق این برنامه، با داشتن یک پیشنهاد شغلی با گواهی ارزیابی تاثیر بازار کار مثبت، برای دریافت مجوز کار کانادا اقدام نمایند. لازمه واجد شرایط بودن تحت این برنامه، داشتن حداقل یک سال تجربه کاری در کانادا در مشاغل سطح مهارت صفر، A  و یا B به صورت تمام وقت و یا معادل پاره وقت آن می باشد.

در صورت واجد شرایط بودن، می توانید وارد استخر اکسپرس اینتری شوید و در قرعه کشی های منظم شرکت داده شوید. هر چقدر امتیاز شما در سیستم رتبه بندی جامع کانادا، بیشتر باشد، در سطوح بالاتر استخر قرار خواهید گرفت و شانس انتخاب برای دعوت به درخواست اقامت دائم شما افزایش می یابد. برای اطلاع از امتیازات خود، همین حالا با کارشناسان و متخصصان سازمان مهاجرتی کوچ  تماس بگیرید و شانس خود را برای مهاجرت به کانادا بالا ببرید.

3- برنامه نامزدی استانی جاب آفر کانادا چگونه عمل می‌کند؟

اگر پیشنهاد کاری شما از LMIA مثبت برخوردار نباشد، برنامه نامزدی استانی کانادا یا سیستم PNP به استانها و قلمروهای مختلف کانادا اجازه می دهد تا متقاضیان مهاجرت به کانادا را بر اساس نیازهای خاص اقتصادی آن قلمرو یا استان انتخاب کنند. بسیاری از برنامه های نامزدی استانی، پیشنهادات شغلی کارفرمایان کانادایی را ارزیابی می کنند و در صورتی که آن پیشنهاد کاری نیاز آنها در استان را برآورده کند، مورد قبول قرار می گیرد و متقاضی مهاجرت به کانادا، انتخاب می شود.

لازم به ذکر است معیارهای استانی با معیارهای فدرال متفاوت است، بنابراین یک LMIA ناموفق، می تواند یک درخواست موفقیت آمیز جاب آفر از طریق یک برنامه نامزدی استانی باشد. در صورت قبول شدن در استان مورد نظر، متقاضی مهاجرت به کانادا، می تواند به عنوان نامزد آن استان، برای اقامت دائم کانادا اقدام نماید.

مشورت با وکیل مهاجرت کانادا می تواند از ابتدا، مسیر درست را پیش روی شما قرار دهد و از رفتن به بیراهه و متحمل شدن هزینه های گزاف و غیر ضروری جلوگیری کند. با کمک سازمان مهاجرتی کوچ ، می توانید در کوتاهترین زمان و با کمترین هزینه به کانادا مهاجرت کنید و آینده ای درخشان را برای خود و خانواده تان رقم بزنید.

4- برنامه مهاجرتی استان‌های آتلانتیک برای جاب آفر کانادا

برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا راهی برای اخذ اقامت دائم برای کارگران ماهر خارجی و فارغ التحصیلان بین المللی است که می خواهند در یکی از 4 استان آتلانتیک کانادا یعنی: استان نوا اسکوشیا، نیوفاندلند و لابرادور،  نیوبرانزویک و پرنس ادوارد آیلند، کار و زندگی کنند. این برنامه مهاجرت به کانادا در واقع یک برنامه کارفرما محور است که به منظور کمک به کارفرمایان در آتلانتیک کانادا طراحی شده است و طبق آن، متقاضیان مهاجرت به کانادا و واجد شرایط، برای مشاغلی که کارفرمایان قادر به پر کردن آنها با افراد محلی نیستند، استخدام می‌شوند.

این برنامه در واقع یکی از روشهای مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد کاری است. برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه آتلانتیک کانادا، متقاضی مهاجرت به کانادا باید فارغ التحصیل اخیر یک کالج یا موسسه دولتی واقع در منطقه آتلانتیک کانادا باشد و یا یک نیروی کار ماهر باشد که شرایط برنامه را برآورده کند. برای واجد شرایط بودن تحت این برنامه، به طور کلی، متقاضی مهاجرت به کانادا باید:

حداقل یک سال در یک کار مدیریتی، حرفه ای یا فنی کار کرده باشد، حداقل دارای مدرک دیپلم دبیرستان کانادا یا تحصیلات معادل آن باشد، از مهارت های قابل قبول برخوردار و یا مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشد، از تمکن مالی مناسب برای حمایت مالی خود و خانواده خود برخوردار باشد، داشتن تجربه کاری به مدت حداقل یک سال در شغلی که نیاز به آموزش دبیرستان و یا آموزش مخصوص شغل دارد. برای این منظور، کارفرمای کانادایی نیز باید شرایط خاصی را برآورده کند.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر با برنامه مهاجرتی آتلانتیک

برای درخواست مهاجرت به کانادا از طریق این برنامه، متقاضی مهاجرت به کانادا، می تواند در خارج از این کشور زندگی کند و یا قبلاً به طور موقت در کانادا زندگی کرده باشد. متقاضی مهاجرت به کانادا برای شرکت در پایلوت مهاجرتی آتلانتیک، باید از یک کارفرمای تعیین شده در آتلانتیک کانادا یک پیشنهاد شغلی دریافت کند و در صورت دریافت پیشنهاد شغلی باید نسخه ای از تایید تعیین شغل کارفرما را درخواست نماید.

توجه داشته باشید، از اول ژوئن سال 2019، همسر یا شریک زندگی متقاضی مهاجرت به کانادا می تواند درخواست اجازه کار آزاد دهد، در صورتی که: متقاضی از طریق این برنامه موفق به دریافت اجازه کار در مشاغل سطح مهارت نوع 0 یا مهارت سطح A ، B یا C در طبقه بندی ملی مشاغل شده است. لازم به ذکر است هزینه درخواست مهاجرت به کانادا و حق اقامت دائم از طریق برنامه مهاجرتی آتلانتیک نیز مانند سایر برنامه های مهاجرت به کانادا، از 30 آوریل 2020 افزایش یافته است، به طوری که هزینه های پردازش درخواست این برنامه از 1،325 دلار شروع می شود و زمان پردازش نیز، 6 ماه می باشد.

برنامه مهاجرتی مناطق کم جمعیت کانادا

برنامه پایلوت مناطق کم جمعیت کانادا، یکی از برنامه های جدید مهاجرت به کانادا است که در ژانویه سال 2019 به عنوان یک ابتکار مهاجرت کانادا برای رفع نیازهای بازار کار جوامع کوچکتر اعلام شد. این برنامه مهاجرتی در سال 2020 به صورت آزمایشی اجرایی می شود و اولین گروه از متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق این برنامه وارد کانادا می شوند.

افرادی که از طریق این برنامه، قصد مهاجرت به کانادا را دارند، باید با ورود به کانادا در یکی از 11 منطقه کم جمعیتی که برای این برنامه آزمایشی 5 ساله در نظر گرفته شده، ساکن شوند و کار کنند. این مناطق عبارتند از: Thunder Bay، Sault Ste. Marie، Sudbury، Timmins و North Bay در استان انتاریو، Gretna-Rhineland-Altona-Plum Coulee و Brandon در استان مانیتوبا، Moose Jaw در ساسکاچوان، Claresholm در آلبرتا، West Kootenay و Vernon در بریتیش کلمبیا. لیست این مناطق رو به افزایش می باشند.

برنامه مهاجرتی مناطق کم جمعیت کانادا بسیار شبیه به برنامه مهاجرتی استانهای آتلانتیک کانادا، یکی از روش های مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر است و یکی از لازمه های آن، داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی است. متقاضی مهاجرت به کانادا، همچنین باید بسته به شغلی که دارد، مدرک زبان سی ال بی با حداقل نمره 4 (بسته به نوع شغل مندرج در نامه جاب آفر) داشته باشد و به همراه نامه جاب آفر و تاییدیه ارزیابی مدارک تحصیلی خود، ارائه دهد.

توجه داشته باشید، شغل پیشنهادی باید در لیست طبقه بندی مشاغل ملی تعریف شده باشد و برای واجد شرایط بودن تحت این برنامه، متقاضی باید طی 3 سال گذشته، حداقل یک سال به صورت مداوم و تمام وقت و یا معادل پاره وقت آن، کار کرده باشد و در صورتی که تجربه کار در کانادا را دارد، اقامت و مجوز کاری او باید قانونی باشد.

توجه داشته باشید، صدور جاب آفر در برنامه های مهاجرتی آتلانتیک و مناطق کم جمعیت کانادا، بدون نیاز به LMIA امکان پذیر است و برای متقاضیانی که از طریق این برنامه های مهاجرتی، موفق به دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمایان کانادایی می شوند، قبل از ورود خاک به کانادا، ویزای اقامت دائم صادر می شود.

جمع‌بندی نهایی جاب آفر کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق job offer، یکی از بهترین گزینه های پیش رو است که در صورت پیدا کردن یک کارفرمای کانادایی و دریافت پیشنهاد شغلی معتبر، در مدت کوتاهتری به نسبت دیگر پلن های مهاجرتی کانادا، منجر به صدور ویزای اقامت دائم کانادا می شود. همانطور که در مقاله مطالعه کردید، مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور از طریق جاب آفر، تحت برنامه های مختلف مهاجرتی از جمله طریق سیستم اکسپرس اینتری امکان پذیر است.

ولی با توجه به مطالب بالا، پیشنهاد سازمان مهاجرتی کوچ  برای مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر، شرکت در برنامه های مهاجرتی استانهای آتلانتیک و مناطق کم جمعیت کانادا است، چون در درجه اول، جاب آفر برای این برنامه های مهاجرتی، بدون نیاز به گواهی ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) صادر می شود و مهمتر از آن، اینکه برای متقاضیان مهاجرت به کانادا تحت این برنامه ها، از همان ابتدا ویزای اقامت دائم کانادا صادر می شود.

از آنجایی که این برنامه ها، جزء برنامه های مهاجرتی خاص و جدید کانادا هستند و درخواست برای آنها هنوز زیاد نیست، احتمال واجد شرایط بودن شما برای ثبت نام و شرکت در آنها، بسیار زیاد است و شانس بالایی برای مهاجرت به کانادا از این طریق خواهید داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با سازمان مهاجرتی کوچ  تماس بگیرید

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *