جشن‌ها، مراسم و آئین های مهم کانادا

جشن‌ها، مراسم و آئین‌های مهم کانادا

جشن‌ها، مراسم و آئین های مهم کانادا، کشور کانادا نیز مانند هر کشوری تعطیلات رسمی و مراسم و جشن‌های مخصوص به خود دارد؛ کانادایی‌ها هر ساله جشنواره‌های تابستانی دارند، مثل جشنواره استراتفورت شکسپیر در اونتاریو، جشنواره شاو در نیاگارا و جشنواره فرهنگ‌های کانادا که مجموعه رویداد‌های چند فرهنگی در اتاوا است.

مردم کانادا سنت‌های محلی‌شان را را با برپایی جشن‌ها و مراسم‌ گوناگونی حفظ می‌کنند، از قبیل بازی‌های کوهستانی جزیره کیپ برتون، جشنواره شربروک در کبک سیتی جشنواره اوکراینی در دافین و روز اکتشاف در داوسون. علاوه بر این‌ها جشنواره‌های موسقی بی‌شماری در کانادا برگزار می‌شود که از آن میان می‌توان به جشنواره موسیقی جاز مونترال، جشنواره موسیقی ملی تورنتو و وینپینگ اشاره کرد. جشنواره‌های فیلم تورونتو و مونترال نیز شهرت جهانی دارند.

تعطیلات رسمی کشور کانادا ده روزه است که عبارتند از:

1- روز سال نو  اول ژانویه (11دی)

2- جمعه خوب (جمعه قبل از عید پاک در اواخر مارس) (اوایل فروردین) .

3- دوشنبه پاک (دوشنبه بعد از عید پاک در اواخر مارس)(اوایل فروردین)

4- روز ویکتوریا (دوشنبه قبل از 24 می) (اواخر اردیبهشت)

5- روز ملّی کانادا اول جولای (11 تیر) در این روز در سرتاسر کانادا، اتحاد بین قسمت‌های بالایی و پایینی کانادا را با رژه، آتش بازی و پرچم‌های بر افراشته و دیگرمراسم جشن می‌گیرند.

6- روز کارگر در اولین دوشنبه سپتامبر(اواسط شهریور) (در اغلب کشورها روز کارگر، اول می، یعنی یازده اردیبهشت است).

7- روز شکرگزاری (دومین دوشنبه اکتبر) (اواخر مهر).

8- روز یاد بود، یازده نوامبر به یاد کشته شدگان جنگ جهانی اول، در بیشتر ایالات کانادا تعطیل رسمی است. سنت ماندگاری از زمان پادشاه جورج پنجم وجود دارد و آن دو دقیقه سکوت در ساعت 11 صبح است.

9- روز کریسمس 25 دسامبر(4 دی).

10- روز بکسینگ 26 دسامبر (6 آذر)، در این روز، مردمان محترم و اصیل هدایایی _ که معمولاً پول است به خدمت کاران، کارمندان جزء و دیگر افراد مستحق می‌دهند. این هدایا به عنوان جعبه‌های کریسمس مشهور است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر ومشاوره از کارشناسان این مجموعه در مورد جشن ها، مراسم و آئین های مهم کانادا وهمچنین مهاجرت به کانادا با سازمان مهاجرتی کوچ تماس بگیرید.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *