مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی کبک

مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی کبک

اقامت کانادا از طریق خوداشتغالی کبک با هدف ایجاد یک حرفه یا فعالیت تجاری، شغل خود را در کبک ایجاد می‌کنند.

برنامه اقامت کانادا از طریق خوداشتغالی کبک  فرصتی جالب برای افرادی است که برای خود و به تنهایی کار می‌کنند و به جای اینکه از طریق حقوق و دستمزد توسط یک کارفرما حمایت شوند، از طریق قرارداد یا کمیسیون امرار معاش می‌کنند.

برای بیشتر داوطلبان واجد شرایط ، این امکان وجود دارد که در برنامه مهاجرتی اقامت کانادا از طریق خوداشتغالی کبک  شرکت کنند بشرط آنکه اسناد و مدارک و شواهد لازم را به عنوان خود اشتغال ارائه کنند.

نمره کل قبولی برای یک نامزد متاهل 70 امتیاز و 63 امتیاز برای متقاضی مجرد است.

داوطلب مشغول به کار در تجارت یا حرفۀ نیازمند لایسنس در استان کبک، باید نشان دهد که از سازمان مربوطه در کبک اعتبار و لایسنس مربوطه را کسب خواهد نمود. پس از تأیید در سطح مقدماتی ، متقاضی خود اشتغال برای مصاحبه فراخوانده می‌شود.

پس از انتخاب شدن متقاضی توسط استان کبک و صدور CSQ (گواهی انتخاب کبک)، متقاضی و اعضای خانواده وی برای نهایی کردن چک امنیتی و تست پزشکی ، پرونده دیگری در سطح فدرال برای صدور ویزای اقامت دائم تشکیل خواهند داد.

 

برای واجد شرایط بودن در برنامه خود اشتغالی کبک، متقاضی باید شرایط زیر را داشته باشد:

  1. دو سال سابقه کار خود اشتغالی در حرفه یا تجارتی که قرار است در کبک ادامه دهید.
  2. اثبات اموال و دارایی با ارزش 100 هزار دلار کانادا به صورت قانونی  (تنها و یا بهمراه همسر)
  3. اگر کاندیدای خود اشتغالی در منطقه کلان شهر مونترال مستقر شود 50000 دلار کانادا و در خارج از مونترال 25000 دلار کانادا باید بعنوان ودیعه در یکی از مراکز بانکی کبک بگذارد.

همانند برنامه نیروی متخصص کبک، متقاضی خود اشتغالی نیز تحت عوامل مختلف انتخاب ارزیابی می شود و باید بر اساس تحصیلات ، تجربه کار ، سن ، مهارت زبان ، اقامت و خانواده در کبک ، تمکن مالی ، حداقل امتیاز را کسب کند و در صورت وجود، سن ، تحصیلات و توانایی زبان همسر نیز محاسبه می شود.

همه متقاضیان باید قصد زندگی و کار در کبک را نشان دهند.

سهمیه سالانه در هر سال توسط مقامات مهاجرت ارائه می شود. پنجاه پرونده در مدت زمان دوره فعلی یعنی تا آخر سپتامبر 2020 پذیرفته می شوند.

داوطلبانی که دانش متوسط ​​و پیشرفته از زبان فرانسه را نشان می دهند (با ارائه نتایج آزمون فرانسوی سطح B2 در Listening و Speaking) می توانند در هر زمان درخواست دهند و مشمول سهمیه نیستند.

جهت کسب اطلاعات دقیقتر و شرکت در برنامه خود اشتغالی استان کبک با ما تماس بگیرید. 02140220450

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *