مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

اقامت دائم کانادا از طریق خود اشتغالی از طریق خود اشتغالی شامل دو برنامه می‌باشد:

برنامه خوداشتغالی فدرال و برنامه خوداشتغالی کبک

برنامه خوداشتغالی فدرال:

کسانی که در زمینه فرهنگ و هنر و یا در زمینه ورزشی و قهرمانی بصورت حرفه ای خوداشتغال بوده‌اند، می‌توانند در این برنامه مهاجرتی شرکت نمایند. شرط مهم برای این برنامه، داشتن تجربه حرفه ای حداقل 2 سال طی 5 سال گذشته در زمینه های مذکور می‌باشد.

برنامه خود اشتغالی فدرال کانادا نیز مانند دیگر برنامه های مهاجرتی کانادا، امتیاز بندی بوده و معیارهایی همچون: سن، مهارت زبان، تحصیلات، تجربه حرفه ای خوداشتغالی در یکی از حوزه های تعریف شده، تحصیلات همسر و نظایر اینها دارای امتیاز می باشند. حداقل امتیاز جهت شروع بررسی پرونده، 35 از 100 امتیاز می‌باشد.

حداقل شرطی برای معیارهای مربوطه ارائه نشده است ولی آنچه مسلم است، بدلیل رقابتی بودن برنامه های مهاجرتی کانادا، کسانی که شرایط بهتری دارند، در اولویت قرار می گیرند. در این بین داشتن مهارت زبان انگلیسی و/یا فرانسه از اهمیت خاصی برخوردار است.

برنامه خوداشتغالی کبک:

تفاوت عمده برنامه خوداشتغالی کبک با برنامه خوداشتغالی فدرال در نوع تجربه خوداشتغالی است. در برنامه خوداشتغالی کبک، هر نوع تجربه خوداشتغالی قابل قبول بوده و مانند خوداشتغالی فدرال محدود به هنرمندان و ورزشکاران نمی‌باشد.

برنامه خوداشتغالی کبک نیز امتیاز بندی بوده و متقاضی مجرد بایستی حداقل 63 امتیاز از 99 امتیاز و متقاضی متأهل بایستی حداقل 70 امتیاز از 112 امتیاز را کسب نماید.

معیارهای مد نظر مشابه همان معیارهای خوداشتغالی فدرال می‌باشند (سن، تحصیلات و غیره). جهت این برنامه سهمیه محدود درنظر گرفته شده است؛ البته کسانی که دارای مدرک زبان فرانسه معتبر در سطح متوسط پیشرفته هستند یعنی دارای نمرات B2 در دو مهارت Speaking و Listening باشند، از این سهمیه‌بندی مستثنی بوده و می‌توانند در بازه زمانی تعیین شده ثبت نام نمایند. در این برنامه ممکن است متقاضی به مصاحبه حضوری در استان کبک نیز دعوت شود.

حداقل شرایط لازم برای برنامه خوداشتغالی استان کبک:

  • حداقل 2 سال تجربه خوداشتغالی در زمینه شغلی که قرار است در استان کبک در همان شغل ادامه فعالیت داشته باشد.
  • حداقل مدرک تحصیلی دیپلم متوسطه
  • تمکن مالی جهت هزینه های مالی اداره خود و خانواده پس از ورود
  • اموال و دارایی حداقل 100 هزار دلار کانادا (مجموع اموال و دارایی متقاضی و همسر)
  • گذاشتن ضمانت مالی شروع کار نزد مؤسسه مالی معتبر در کبک به مبلغ 50 هزار دلار کانادا جهت فعالیت در شهر مونترال و 25000 دلار کانادا جهت فعالیت خارج از شهر مونترال.

درآمد قابل قبول برای مهاجرت خود اشتغالی به کانادا

شما به عنوان یک فرد خود اشتغال باید از نظر مالی مستقل باشید. در نتیجه ، شما باید درآمد خود را از فعالیتهای خود اشتغالی اثبات کنید که می تواند هزینه های شما و اعضای خانواده وابسته شما را تأمین کند. به طور کلی ، اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان وابسته شما هستند. البته کودک وابسته فرزندی است که زیر 22 سال داشته باشد و ازدواج نکرده باشد. با این وجود ، یک کودک بزرگتر از 22 سال نیز می تواند به دلیل ناتوانی جسمی یا روانی و وابستگی مالی، وابسته محسوب شود.

 تنها منبع قابل قبول درآمد برای مهاجرت خود اشتغالی ، درآمد حاصل از فعالیتهای خود اشتغالی شما است. در اینجا چند مثال آورده شده است:

  • فروش کالاها یا خدمات شما
  • پاداش هایی را برای تکمیل پروژه ها دریافت می کنید.
  • هدایایی که به دلیل فعالیتهای خود اشتغالی دریافت می کنید.
  • اگر صاحب یک تجارت هستید ، سود سهام شما از شرکت خود در رابطه با فعالیتهای خود اشتغالی که ادعا می کنید.

البته موار د فوق صرفا” بعنوان مثال آورده شد.

درآمد غیرقابل قبول

ممکن است درآمدی از منابعی غیر از فعالیتهای خود اشتغالی در نظر بگیرید. در نتیجه ، شما باید منابع درآمد زیر را حذف کنید:

  • درآمد یا حقوق همسر یا شریک زندگی مشترک شما
  • درآمد حاصل از یک ملک اجاره ای
  • حمایت مالی والدین یا سایر اعضای خانواده
  • دستمزدی که شما به عنوان کارمند یک سازمان دریافت می کنید
  • نفقه ای که از همسر سابق خود دریافت می کنید
  • حقوق بازنشستگی
  • هدایایی که از دوستان یا خانواده دریافت می کنید و مربوط به فعالیتهای خود اشتغالی شما نیستند
  • عایدی سالانه از یک شرکت بیمه
  • سود سهام از شرکتهای بازرگانی عمومی این لیست نه فراگیر است و نه منحصر به فرد اما ایده خوبی را به شما می دهد که می توانید چه نوع درآمدی را در نظر بگیرید.

حداقل درآمد مهاجرت خود اشتغالی به کانادا

حداقل درآمد مبلغی است که شما و خانواده خود را سرپا نگه می دارد. به عبارت دیگر ، اگر همه درآمد قابل قبول را در نظر بگیرید و درآمد غیرقابل قبول را حذف کنید ، آیا می توانید زندگی خود را حفظ کنید؟ شکی نیست که هزینه زندگی در سراسر جهان متفاوت است. باید هزینه های زندگی در کانادا را مدنظر قرار دهید. بطور متوسط هزینه زندگی در کانادا برای یکنفر حدود 1000 دلار کانادا در ماه می باشد.   جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی دقیق شرایط مهاجرتی خود و ایجاد پرونده در برنامه های فوق الذکر بهترین گزینه تکمیل و ارسال فرم ارزیابی اقامت دائم در وب سایت ما می باشد.

جهت اطلاع از برنامه اقامت دائم کانادا از طریق خود اشتغالی با سازمان مهاجرتی کوچ تماس بگیرید.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *