درآمد کانادا

میانگین درآمد در کانادا

میانگین درآمد در کانادا و معرفی چند مورد از مشاغل پردرآمد این کشور

مقدمه

قطعا برای ایرانیانی که قصد مهاجرت به کانادا یا سایر کشورهای جهان را دارند، میزان درآمد در کشور جدید و اینکه در چه طبقه‌ای از اجتماع قرار خواهند گرفت، از اهمیت بالایی برخوردار است. کسب اطلاع از میانگین درآمد در کانادا نیز از از مهم‌ترین دغدغه افرادی به شما می‌رود که قصد مهاجرت به این کشور را دارند. کشور کانادا به دلیل نسبت پائین جمعیت به وسعت و همچنین میانگین سنی بالای مردم خود، سال‌هاست که مهاجر می‌پذیرد. دولت این کشور با ارائه خدمات بی‌نظیر مردم سایر کشورها را تشویق به مهاجرت به این کشور می‌کند و جزو کشورهایی است که بهشت مهاجرین به شمار می‌رود. در این مطلب از وبلاگ سازمان مهاجرتی تدبیرساز تصمیم داریم در خصوص میانگین درآمد در کانادا صحبت کنیم. همچنین چند نمونه از مشاغل پردرآمد این کشور را به شما معرفی خواهیم کرد.

میانگین درآمد در کانادا

بر اساس آخرین آمارگیری که در سال 2017 انجام شده است، درآمد متوسط سالانه برای یک نفر مجرد که در کانادا زندگی می‌کند، 33000 دلار بوده است. این رقم برای یک خانواده کانادایی تا 92000 دلار نیز می‌رسد. بر اساس اعلام سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، 58 درصد از مردم کانادا در قشر متوسط جامعه قرار داشته و درآمد نسبتا خوبی دارند.

آمارهای سطح درآمد در کشور کانادا

در این بخش به مرور و بررسی میانگین درآمدی در سال 2019 در کشور کانادا خواهیم پرداخت. اخیرا وب سایت استاتیستیکس کانادا (Statistics Canada) آماری را از میانگین درآمد در کانادا در اواخر سال 2019 میلادی منتشر کرده است. مهمترین بخش از این آمارها، میانگین درآمدی بر حسب جنسیت، مناطق مختلف و همچنین مشاغل مختلف است که در ادامه به ذکر این موارد خواهیم پرداخت.

حداقل درآمد در سال 2019-  به تفکیک استانها

کشور کانادا از استانها مختلفی تشکیل شده است. همانطور که می‌دانید کانادا هم مانند چندین کشور دیگر در دنیا، درآمد خاصی را برای هر ایالت در نظر می‌گیرد. یعنی درآمد هر شغل به ایالت مربوطه نیر بستگی دارد. در جدول زیر حداقل درآمد ساعتی بر اساس تفکیک استانها این کشور قرار داده شده است:

ایالت آلبرتا: حداقل حقوق ساعتی 14 دلار
ایالت بریتیش کلمبیا: حداقل حقوق ساعتی 13 دلار
ایالت منیتوبا: حداقل حقوق ساعتی 12 دلار
ایالت نیو برانزویک: حداقل حقوق ساعتی 12 دلار
ایالت نیوفاندلند و لابرادور: حداقل حقوق ساعتی 12 دلار
ایالت نورث وست تریتوریز: حداقل حقوق ساعتی 14 دلار
ایالت نوا اسکوشیا: حداقل حقوق ساعتی 11 دلار
ایالت نوناوات: حداقل حقوق ساعتی 13 دلار
ایالت انتاریو: حداقل حقوق ساعتی 14 دلار
ایالت پرنس ادوارد: حداقل حقوق ساعتی 12 دلار

میانگین درآمد در کانادا به صورت سالانه – 10 شغل

در این قسمت از مطلب می‌خواهیم میانگین درآمد در کانادا را به طور سالانه بررسی کنیم؛ یعنی 10 مورد از شغل‌های پردرآمد این کشور را در این قسمت از مطلب بررسی می‌کنیم:

مشاور املاک

• متوسط درآمد در یک سال: 144 هزار دلار

راننده ماشین سنگین

• متوسط درآمد در یک سال: 140 هزار دلار

خلبان

• متوسط درآمد در یک سال: 120 هزار دلار

بازاریاب و مدیر فروش

• متوسط درآمد در یک سال: 110 هزار دلار

تکنسین برق

• متوسط درآمد در یک سال: 75 هزار دلار

راننده ترانزیت

• متوسط درآمد در یک سال: 72 هزار دلار

طراح وب‌سایت

• متوسط درآمد در یک سال: 78 هزار دلار

لوله‌کش

• متوسط درآمد در یک سال: 74 هزار دلار

آتش‌نشان

• متوسط درآمد در یک سال: 70 تا 100 هزار دلار

مشاور نوشیدنی

• متوسط درآمد در یک سال: 68 هزار دلار

میانگین درآمد در کانادا به صورت ساعتی بر حسب جنسیت

میانگین حقوق دریافتی در هر ساعت در کشور کانادا با توجه به طبقه‌بندی جنسیتی به شرح زیر است:
• مرد: 29 دلار در ساعت
• زن: 25 دلار در ساعت

میانگین دستمزد هفتگی برخی از مشاغل مهم

میانگین درآمد چند مورد از صنایع مختلف در کانادا نیز به شرح زیر است:
1. صنایع برق، مخابرات و آب 2159 دلار در هفته
2. خدمات علمی و حرفه‌ای 1372 در هفته
3. صنایع مالی و بیمه 1366 در هفته
4. مشاغل مدیریتی 1290 دلار در هفته
5. مشاغل فرهنگی 1285 در هفته
6. صنایع ساختمانی 1233 دلار در هفته
7. صنایع جنگل و چوب 1093 در هفته
8. صنایع تولیدی 1091 دلار در هفته

طیف درآمدی مشاغل مختلف در کانادا

در این قسمت از مطلب قصد داریم تا شرایط درآمدی گروه‌های مختلف شاغل در کشور کانادا را به طور کلی با یکدیگر مقایسه کنیم. در بخش بعدی اطلاعاتی با جزئیات بیشتر را در این زمینه بیان خواهیم کرد. به طور کلی کارمندانی که در زمینه‌های شغلی مانند حفاری معدن، گاز و نفت فعالیت دارند، از درآمد بسیار خوبی بهره می‌برند. بعد از آن افرادی که در زمینه‌های فنی اعم از صنایع مختلف یا فن‌آوری اطلاعات کار می‌کنند، از درآمد خوبی برخوردار هستند. بخش پزشکی نیز از بخش‌هایی است که شاغلین در آن از درآمد مناسبی برخوردار هستند.
در خصوص شغل‌های کم‌ درآمد هم باید بگوییم که کشور کانادا هم مثل اکثر کشورها به کارکنان قسمت‌های خدماتی خود حقوق مناسبی نمی‌دهد. به عنوان مثال مشاغلی چون خرده‌فروشی، فروش مواد غذایی و سایر کارکنانی که در بخش‌های خدماتی مشغول به کار هستند، کمترین دستمزد را در کانادا دریافت می‌کنند. با مرور این آمار پیشنهاد می‌کنیم که اگر به کشور کانادا مهاجرت می‌کنید، سعی کنید شغل‌هایی که درآمد بیشتری دارند را برای فعالیت خود انتخاب کنید تا آینده شغلی مناسبی داشته باشید.

مشاغل پر درآمد در کانادا

و اما چه مشاغلی در کشور کانادا، جزو پردرآمدترین مشاغل هستند و آینده شغلی خوبی دارند. در ادامه تصمیم داریم چند مورد از پردرآمدترین مشاغل کشور کانادا را به شما معرفی کنیم.

مشاغل مدیریت و مشاغل بخش مالی

میانگین حقوق دریافتی در بخش مالی در کشور کانادا نسبت به سال‌های قبل پیشرفت زیادی داشته است. در حال حاضر مشاغلی چون مدیریت بیمه، امور مالی و حسابداری و فعالیت در بازار بورس جزو پردرآمدترین شغل‌های کشور کانادا محسوب می‌شوند. میانگین درآمد هفتگی در این بخش در حدود 70000 دلار در سال است. بسیاری از دانشگاه‌های معتبر کشور رشته مدیریت را به خوبی به دانشجویان تدریس کرده و همین امر موجب شده تا مدیران ایرانی در کشورهای خارجی زبان‌زد باشند. اگر دارای مدرک معتبر مدیریت از دانشگاه‌های خوب ایران هستید، می‌توانید برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده و از مزایای بی‌نظیر آن بهره‌مند شوید.

خدمات گردشگری و مسافرتی

کانادا علاوه بر اینکه یک کشور مهاجرپذیر است، کشوری توریستی نیز به حساب می‌آید. همانطور که می‌دانید کانادا جاذبه‌های طبیعی فوق‌العاده‌ای هم دارد، به همین سبب هر ساله تعداد توریست و گردشگر در این کشور افزایش پیدا می‌کند. همین موضوع باعث شده که میانگین درآمد در کانادا در مشاغلی مثل مدیریت رستوران‌ها، خدمات اقامتی، هتلداری و سایر موارد از این دست که در صنعت توریسم وجود دارد، روز به روز بیشتر شود. میانگین درآمد سالانه در این بخش در حدود 50000 دلار در سال است. در ایران نیز تعداد رستوران‌ها و هتل‌ها زیاد بوده و همین امر بسیاری از مردم را به این شغل آشنا کرده است. شما می‌توانید با کسب کمی تجربه در این زمینه، اقدام به مهاجرت به کشور کانادا کنید.

درمان و بهداشت

در حال حاضر میانگین سنی کشور کانادا بسیار بالا رفته است. با توجه به اینکه جمعیت این کشور رو به پیری می‌رود و بیماری‌های مرتبط با کهولت سن و مزمن گریبانگیر بسیاری از افراد مسن این کشور می‌شود، متقاضیان خدمات بهداشت و پزشکی نیز رو به افزایش است. در ضمن باید به این نکته هم اشاره کنیم که تعداد پرستاران، پزشکان و شغل‌هایی که به خدمات درمانی و بهداشتی مرتبط هستند، بسیار پایین است. میانگین درآمد سالانه در این بخش حدود 50000 دلار در سال است. خوشبختانه رشته پزشکی در ایران بسیار پرقدرت عمل کرده و بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان حساب ویژه‌ای روی پزشکان ایرانی باز کرده‌اند. اگر دارای مدرک پزشکی از دانشگاه‌های معتبر کشور هستید و قصد مهاجرت دارید، کشور کانادا گزینه خوبی برای کسب درآمد در این زمینه است.

آموزش

یکی از مسائلی که دولت کانادا اهمیت ویژه‌ای به آن می‌دهد بخش آموزش و پرورش است. میانگین درآمد در کانادا در بخش آموزش بسیار بالا می‌باشد. از همین رو دولت کانادا اهمیت بسیار زیادی به آموزش و پرورش کشور می‌دهد، با توجه به این مسأله می‌توان گفت که پیدا کردن شغل در آموزش و پرورش می‌تواند یکی از بهترین موقعیت‌های برای شما باشد. در واقع نه تنها ممکن است شما در آموزش و پرورش کانادا استخدام شوید، بلکه این شانس را پیدا می‌کنید که از موقعیت و اعتبار اجتماعی بالایی در جامعه کانادا برخوردار شوید. معمولا در کشورهای غربی مردم علاقه چندانی به شغل معلمی ندرند، چراکه معتقدند سر و کله زدن با بچه‌ها کار بسیار سختی است و کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست. از این رو، این یک فرصت طلایی برای شما بوده تا با استخدام در اداره آموزش و پرورش کانادا، درآمد خوبی کسب کنید.

بخش نفت و گاز و معدن

بخش نفت و گاز و همچنین معدن در کشور کانادا جزو پردرآمدترین مشاغل به شمار می‌رود. به طوریکه می‌توان گفت اگر دارای تجربه قبلی و مهارت در این زمینه‌ها هستید، نانتان در روغن است! میانگین درآمد سالانه در این بخش تقریبا 110000 دلار در سال است که حدود دو برابر بسیاری از مشاغل دیگر در این کشور است. معمولا مردم ایران به دلیل آشنایی مناسب و تحصیلکردگان دانشگاهی در بخش نفت و گاز می‌توانند در این زمینه موفق باشند. اگر دارای مدارک عالی در این رشته هستید و قصد مهاجرت دارید، کشور کانادا بهترین گزینه باری شما می‌باشد. چراکه در کشور کانادا، نیاز مبرمی به کارشناسان حوزه نفت و معدن وجود دارد.

صنایع ساختمانی

میانگین درآمد در کانادا در بخش ساخت و ساز و صنایع ساختمانی نیز بسیار بالا است. به دلیل مهاجرت گسترده در سال‌های اخیر و نیاز به مسکن، این بخش دارای رشد مناسبی است و در سال‌های آینده نیز افق استخدامی مناسبی دارد. میانگین درآمد سالانه در این بخش، تقریبا 70000 دلار در سال است. کشور کانادا نگاهی ویژه به مهاجران داشته و سعی دارد با جذب آن‌ها هم جمعیت کشور خود را افزایش داده و هم از ظرفیت‌های مالی آن‌ها برای رونق ساخت و ساز خود استفاده کند. این روزها بسیاری از کشورهای توسعه یافته برای رونق اقتصادی در بخش ساخت و ساز خود از تمامی ظرفیت‌های ممکن به ویژه جامعه مهاجران استفاده می‌کنند.

خدمات ورزشی

خدمات ورزشی یکی دیگر از رشته‌هایی است که در کانادا مورد استقبال عموم قرار گرفته است. مردم کانادا به دلیل میانگین سنی بالای خود از ورزشکاران و مربیان کمی برخوردار هستند. از این رو اگر در رشته ورزشی خاصی تخصص دارید، می‌توانید به عنوان مربی به این کشور مهاجرت کرده و جوانان ورزشکار این کشور را تربیت کنید. تقریبا بسیاری از مربیان ورزشی این کشور اهل سایر کشورها بوده و دارای مدرک معتبر هستند. بنابراین، اگر ورزشکار حرفه‌ای یا مربی دارای مدرک هستید و قصد مهاجرت را دارید، کشور کانادا گزینه مناسبی برای شما می‌باشد.

سخن پایانی

در این مطلب وبلاگ سازمان مهاجرتی تدبیرساز با آمار و ارقام مربوط به میانگین درآمد در کانادا و البته مشاغل پردرآمد این کشور آشنا شدیم. در انتها به این نکته توجه داشته باشید که دولت کانادا چندین برنامه منحصر به فرد و خاص را برای افرادی که در زمینه سرمایه‌گذاری و کارآفرینی مهارت داشته و قصد مهاجرت به این کشور را دارند، در نظر گرفته است.
با توجه به این مسأله، افرادی که قصد سرمایه‌گذاری یا کارآفرینی در یک کشور پیشرفته را دارند، می‌توانند کشور کانادا را برای مهاجرت انتخاب کنند. بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته با پذیرش مهاجران متعدد سعی در رونق اقتصادی کشور خود داشته و با ارائه خدمات مطلوب، مردم سایر کشورها را تشویق به مهاجرت می‌کنند. اگر قصد مهاجرت دارید، کشور کانادا یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت می‌باشد.

بهتر است قبل از مهاجرت با مشاوران با تجربه مشورت کنید.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *