سرمایه‌گذاری در کانادا

سرمایه‌گذاری در کانادا

در این مقاله قصد داریم به بررسی و تحلیل روش های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری بپردازیم. اگر شما قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارید، احتمالاً سوالات بسیار زیادی به ذهنتان خطور می کند و شاید هنوز نمی دانید که چه روشی برای سرمایه گذاری در کانادا بهتر است و اینکه می خواهید بدانید حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا چقدر است.

با مطالعه این مطلب تا انتها، می توانید اطلاعات بسیار مفیدی را درباره انواع مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، شرایط مهاجرت به کانادا از این طریق و الزامات و امتیازات لازم، هزینه ها و مدت زمان پردازش درخواست و موارد دیگر کسب کنید.

مهمترین نکاتی که در این مقاله مطالعه می‌کنید:

 • مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای سرمایه گذاری
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری 2020
 • مهاجرت به کانادا: مزایا و معایب سرمایه گذاری در کانادا
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان کبک کانادا
 • معیارهای لازم برای سرمایه گذاری در کبک
 • مزایای سرمایه گذاری در کبک
 • شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک
 • کارآفرینی استانهای کانادا و اقامت کانادا از طریق خرید بیزینس
 • مهاجرت به کانادا: استان نوا اسکوشیا
 • مهاجرت به کانادا: استان منیتوبا
 • مهاجرت به کانادا: استان پرنس ادوارد‌
 • مهاجرت به کانادا: استان بریتیش کلمبیا
 • مهاجرت به کانادا با ویزای استارت آپ

مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای سرمایه‌گذاری

اگر به دنبال وکیل معتمد برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری هستید، سازمان مهاجرتی تدبیرساز (با همکاری وکیل مهاجرتی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا) افتخار این را دارد که با مشاوره های تلفنی و حضوری رایگان، شما را در مسیر درست مهاجرت به کانادا هدایت کند. با مراجعه به وب سایت رسمی این سازمان، می توانید فرم ارزیابی رایگان را تکمیل و ارسال کنید
و منتظر تماس متخصصین امور مهاجرتی این سازمان جهت راهنمایی های مفید بمانید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری 2020
مزایا و معایب سرمایه گذاری در کانادا
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان کبک کانادا
کارآفرینی استانهای کانادا و اقامت کانادا از طریق خرید بیزینس
مهاجرت به کانادا از طریق ویزا استارت آپ

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری 2020

سرمایه گذاری در کانادا، باعث می شود تا سرمایه گذاران به راحتی بتوانند وارد بازار جهانی شوند. از آنجایی که کانادا از سیاستهای اقتصادی آمریکا، بسیار الگوبرداری می کند، در خیلی از جنبه ها، اقتصاد کانادا شبیه به اقتصاد آمریکا است، از این رو مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، راه را برای ورود به بازار آمریکا نیز می گشاید. روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد. افراد از طریق کارآفرینی، ثبت شرکت و استارت آپ، خرید اوراق قرضه و حتی خرید ملک، می‌توانند در این کشور پهناور، سرمایه‌گذاری کنند.

برخی از این روشها منجر به اقامت دائم کانادا می شوند که در بخش های بعدی به بررسی آنها خواهیم پرداخت. به طور کلی، کانادا یکی از بهترین کشورها برای سرمایه گذاری است و بر اساس آمار بین المللی، کانادا در زمره امن ترین کشورها برای سرمایه گذاری است، همچنین یکی از کشورهای پیشرو در جذب سرمایه گذاری خارجی نیز محسوب می شود. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید و از تمکن مالی خوبی برخوردار هستید، سرمایه گذاری در کانادا بهترین گزینه خواهد بود.

مهاجرت به کانادا: مزایا و معایب سرمایه‌گذاری در کانادا

کانادا یکی از کشورهایی است که سیاست تقریبا بی طرفانه ای را در پیش گرفته است و از این رو با جامعه بین المللی روابط خوبی دارد و توافقنامه های بسیاری با اقتصادهای قدرتمند مانند: آمریکا، آلمان و انگلیس دارد.

از این رو سرمایه گذاری در این کشور، نه تنها منجر به اخذ اقامت کانادا می شود، بلکه از این طریق می توان وارد بازار جهانی شد و پله های ترقی در اقتصاد را یکی پس از دیگری طی کرد. هزینه های یک سرمایه گذار در کانادا در مقایسه با آمریکا، کمتر است و این به دلیل پایین بودن میزان دستمزد در کانادا نسب به آمریکا است که یکی از بزرگترین مزایای سرمایه گذاری در کانادا به شمار می رود. در سالهای اخیر، کانادا افراد ماهر زیادی را جذب کرده است و این به نفع سرمایه گذاران در کانادا است، چرا که راه اندازی یک کسب و کار با استخدام افراد حرفه ای و با سابقه، سود زیادی را به همراه خواهد داشت.

سرمایه گذاری در کانادا، معایبی را نیز به دنبال دارد. توجه داشته باشید، تمامی سرمایه گذاری ها منجر به مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور نمی شود.کارآفرینی و استارت آپ، دو روشی هستند که افراد از طریق آنها می توانند به کانادا مهاجرت کنند. یکی از بزرگترین معایب مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری، مبلغ سرمایه‌گذاری است.

متقاضیان باید حداقل 1 میلیون 200 هزار دلار کانادا را به مدت 5 سال به عنوان سرمایه گذاری به دولت کانادا بسپارند. بعد از 5 سال این مبلغ بدون سود به متقاضی مسترد خواهد شد. البته یک راه جایگزین پرداخت حدود 330 هزار دلار کانادا به بانک های مشخص شده در استان کبک می باشد که بازگشتی نخواهد داشت.

علاوه بر این، باید مدارکی دال بر داشتن و اثبات دارایی خالص 2 میلیون دلار کانادا نیز ارائه دهند. البته داشتن این دارایی دو میلیون دلار کانادا را باید اثبات نمود و اجباری به انتقال این دارایی به کانادا نیست. در ضمن نرخ معادل ریالی این دارایی با نرخ دولتی دلار کانادا محاسبه می شود و نه آزاد. این در صورتی است که افراد، با سرمایه های بسیار کمتری می توانند در کشورهای آسیایی و اروپایی، سرمایه گذاری کنند و اقامت بگیرند. دور بودن کانادا از ایران نیز مسئله دیگری است که می توان به معایب سرمایه گذاری در کانادا افزود.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری در استان کبک کانادا

برنامه سرمایه گذاری کبک (QIIP)، یکی از روش های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم است. برای این منظور، متقاضیان باید: 1.2 میلیون دلار کانادا در موسسات اعتباری کبک سرمایه گذاری کنند. این مبلغ تا قبل از سال 2018، 350 هزار دلار بود، ولی طبق قوانین مهاجرتی جدید کانادا که از 10 سپتامبر سال 2018 اجرا می شود، مبلغ و تعداد پرونده هایی که پذیرش می شوند، تغییر کرده است. در گذشته، استان کبک به صورت نامحدود، پرونده های متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را پذیرش می‌کرد، ولی در حال حاضر تنها 1900 پرونده در سال بررسی می‌شوند.

برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه سرمایه گذاری کبک، متقاضیان باید حداقل امتیاز لازم (40 امتیاز) را از فاکتورهای اصلی: تحصیلات (6 امتیاز تا مقطع کاردانی)، سابقه کار مدیریتی (25 امتیاز)، مهارتهای زبان انگلیسی یا فرانسه (10 امتیاز)، سن، داشتن بستگان نزدیک در کبک و زمینه های آموزشی کسب نمایند. در این روش مهاجرتی، پس از بررسی اولیه پرونده و پذیرفته شدن آن، متقاضیان برای مصاحبه حضوری فرا‌خوانده می شوند.

معیارهای لازم برای سرمایه‌گذاری در کبک

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک، باید: حداقل دارای 18 سال و 2 سال سابقه مدیریت ارشد طی 5 سال گذشته باشند. داشتن تمکن مالی به ارزش 2 میلیون دلار کانادا برای متقاضیان سرمایه گذاری کبک الزامیست، سرمایه گذاران باید 1.2 میلیون دلار کانادا در استان کبک، سرمایه گذاری کنند، اثبات تمکن مالی برای حمایت از خانواده پس از مهاجرت به کانادا.

مزایای سرمایه‌گذاری در کبک

مبلغ 1.2 میلیون دلاری که سرمایه گذاری شده، پس از 5 سال به سرمایه گذار پس داده می شود. تنها سرمایه گذاری در کبک برای اخذ اقامت دائم کانادا کافیست و سرمایه گذار لازم نیست به عنوان مدیر در کانادا فعالیت کند. از طریق این برنامه، برای اعضای خانواده سرمایه گذار (همسر و فرزندان) نیز ویزای اقامت دائم صادر می شود و فرزندان می توانند به تحصیل در کانادا بپردازند و از خدمات درمانی و بهداشتی رایگان در این کشور استفاده نمایند.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری کبک

در این روش مهاجرتی، متقاضی باید دارای 2 میلیون دلار کانادا به عنوان حداقل ارزش ناخالص دارایی باشد که باید از روش های قانونی به دست آمده باشد و ارائه شود. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک باید: در طول 5 سال گذشته، حداقل 2 سال سابقه کار مدیریت ارشد تمام وقت داشته باشند، این کار می تواند در شرکت های خصوصی، دولتی و یا سازمانهای بین المللی باشد. متقاضی باید حداقل 1.2 میلیون دلار را به دولت کانادا انتقال دهد و پس از 5 سال باز پس بگیرد، یا اینکه 330 هزار دلار کانادا را بدون بازپرداخت در یکی از موسسات مالی اعتباری کبک، سرمایه گذاری کند. پروسه پردازش درخواست مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک، معمولاً بین 1 الی 2 سال، به طول می انجامد و متقاضی و خانواده او پس از ورود به کانادا، کارت اقامت دائم را دریافت خواهند کرد.

برای دریافت مشاوره رایگان و راهنمایی بیشتر درباره مهاجرت به کانادا با روش سرمایه گذاری در کبک، با مشاوران متخصص مهاجرت کبک در سازمان مهاجرتی تدبیرساز تماس بگیرید: 50-02140220448

کارآفرینی استان‌های کانادا و اقامت کانادا از طریق خرید بیزینس

یکی از روش های رایج مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، سرمایه گذاری به عنوان کارآفرین است که در تمامی استانهای کانادا، برنامه ای مستقل برای این منظور وجود دارد. متقاضیان از طریق کارآفرینی، می توانند به استانهای: انتاریو، نوا اسکوشیا، سسکچوان، نیوبرانزویک، منیتوبا، پرنس ادوارد، کبک و بریتیش کلمبیا، مهاجرت کنند. بیشتر متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی، استانهای انتاریو و بریتیش کلمبیا را به عنوان مقصد انتخاب می کنند. قوانین مربوط به مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی از 14 مارس 2019 دستخوش تغییرات جزئی شده و بر اساس این تغییرات، در تمامی برنامه های کارآفرینی استانی (غیر از استان کبک و استان نیوبرانزویک)، اعطای ویزای کار به متقاضیان جایگزین اقامت دائم شده است. در سال های اخیر، ایرانیان زیادی از این طریق به کانادا مهاجرت کرده اند. در ادامه برنامه مهاجرت کارآفرینی برخی از استانهای کانادا را مورد بررسی قرار می دهیم:

مهاجرت به کانادا: استان نوا اسکوشیا

در برنامه مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استان نوا اسکوشیا ، اجازه کار قانونی (work permit)، جایگزین کارت اقامت دائم (PR) شده است. پس از اینکه متقاضی، الزامات و شرایط لازم کارآفرینی را برآورده کرد و مالیاتهای مقرر را پرداخت و به عبارتی برای کانادایی ها ایجاد شغل کرد، می تواند برای اخذ اقامت دائم، اقدام کند. نوا اسکوشیا نیز از دیگر استانهای کانادا مستثنی نیست و این قانون برای مهاجران این استان نیز اعمال می شود. بدین ترتیب که کارآفرین با ویزای کاری که دریافت می کند، اجازه ورود به کانادا می یابد و برای دریافت اقامت دائم باید، ابتدا یک بیزینس را ایجاد و یا خریداری کرده و در مدت یک سال آن را مدیریت کند. حداقل سرمایه گذاری در این استان، 150 هزار دلار است.
متقاضی اصلی و همسر او باید مدارکی ارائه دهند که نشان دهد، دارایی منقول و غیر منقول آنها بیش از 600 هزار دلار کانادا (با احتساب نرخ دلار دولتی کانادا) است. همچنین، سرمایه گذارِ کارآفرین باید یا صاحب بیزینس خود بمدت 3 سال با حداقل ۳۴ درصد سهام و نیز مدیر ارشد بوده باشد و یا بدون مالکیت بیزنسی، دارای سابقه مدیریت ارشد بمدت حداقل 5 سال باشند. تحصیلات متقاضی باید حداقل دیپلم باشد و داشتن مدرک زبان آیلتس و یا مدرک زبان CLB5 نیز الزامیست. به طور کلی در برنامه های کارآفرینی استانی، متقاضی باید حتما سابقه یک سفر کاری به استان مورد نظر داشته باشد.

مهاجرت به کانادا: استان منیتوبا

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استانها در گذشته، کم هزینه تر و بسیار آسان تر بود. برای مثال: کارآفرینی استان منیتوبا در گذشته تنها با پرداخت ۱۰۰ هزار دلار امکان پذیر بود و بلافاصله منجر به اقامت دائم می شد، ولی در حال حاضر، تنها ویزای کاری به سرمایه گذاران داده می شود که باید پس از ورود به این استاد، طی 2 سال، یک بیزینس را ایجاد و یا خریداری کرده و در صورتی که کسب و کار او به نفع اقتصاد کانادا باشد، اقدام به اخذ اقامت دائم کند.
برای مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی منیتوبا، متقاضی باید: در ۵ سال گذشته، ۳ سال سابقه کاری و یا مدیریت ارشد در یک تجارت را داشته باشد و دارایی خالص وی و همسرش نیز باید حداقل 600 هزار دلار کانادا باشد (با احتساب دلار دولتی کانادا)، داشتن حداقل مدرک دیپلم و آیلتس جنرال 5 نیز لازمه مهاجرت به کانادا از این طریق است، ارائه بیزینس پلن و سفر کاری به منیتوبا نیز از الزامات مهاجرت به کانادا و این استان است. حداقل سرمایه لازم برای خرید یا راه اندازی یک بیزینس در منیتوبا، 150 هزار دلار است و در صورتی که بخواهید در مرکز این استان یعنی شهر وینیپگ، کسب و کاری را خریداری کنید، باید حداقل 250 هزار دلار سرمایه داشته باشید.

مهاجرت به کانادا: استان پرنس ادوارد‌

برنامه کارآفرینی استان پرنس ادوارد، یکی از بهترین و آسان ترین روش های مهاجرت به کانادا است و هزینه های بسیار کمی را به دنبال دارد. تنها چیزی که این برنامه را کمی پیچیده می کند، تعداد متقاضیان است که هر روز رو به افزایش می باشد و این برنامه را بسیار رقابتی کرده است. شرایط ویزای کاری و خرید بیزینس در این استان، مشابه استانهای فوق الذکر است. واجدین شرایط تحت این برنامه باید حداقل آیلتس 4 داشته باشند. پروسه رسیدگی به درخواست و صدور ویزای کاری پرنس ادوارد، بین 4 الی 6 ماه طول می کشد.
حداکثر امتیازات برای فاکتورهای اصلی عبارتند از: سن بین 25 تا 45 سال، 20 امتیاز، مهارتهای زبان با آیلتس حداقل 5، بین 10 تا 40 امتیاز، سطح تحصیلات دانشگاهی، ۱۲ تا ۲۰ امتیاز، سابقه مالکیت کسب و کار و تجارت، ۵۰ امتیاز، داشتن نامه حمایت صادره از انجمن‌های شهری در پرنس ادوارد، ۳۵ امتیاز و سازگاری با محیط، 35 امتیاز. حداقل سرمایه گذاری در جزیره پرنس ادوارد، 150 هزار دلار کانادا است که باید از طریق آن در این جزیره، یک بیزینس را خریداری و یا ایجاد کنید. با رعایت تمامی این شرایط، ویزای 2 ساله کاری به شما تعلق می گیرد که پس از ورود به کانادا باید، بیزینس خود را راه اندازی و به مدت یک سال، مدیریت کنید تا بتوانید برای اقامت دائم، درخواست دهید.

مهاجرت به کانادا: استان بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا یکی از استان های محبوب برای سرمایه گذاری و کارآفرینی است و در سال های اخیر، بسیاری از ایرانی ها بعد از مهاجرت به کانادا و یا از ابتدا، این استان را برای زندگی و کار انتخاب کرده اند. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا در مقایسه با سایر استانهای کانادا، کمی دشوارتر و روند کاری، کمی پیچیده تر است. پس از ارائه درخواست مهاجرت به کانادا توسط متقاضی، اداره مهاجرت این استان، وی را مورد ارزیابی قرار می دهد و سپس او را برای مصاحبه حضوری، دعوت می کند. در صورت قبولی، دولت با متقاضی مهاجرت به کانادا، یک قرار‌داد می نویسد و ویزای کاری برای او صادر می کند که 2 سال اعتبار دارد. در صورتی که متقاضی بخواهد برای اقامت دائم، درخواست دهد، باید تمامی الزامات و شرایط را برآورده کند.
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا به 3 روش کار‌آفرینی، کار‌آفرینی منطقه‌ای و پروژه‌های استراتژیک امکان پذیر است. در روش کارآفرینی، باید حداقل 200 هزار دلار داشته باشید تا بتوانید بیزینسی را خریداری یا راه اندازی کنید و به مدت 2 سال یک کارمند کانادایی را در استخدام داشته باشید، در این روش، حداقل دارایی خالص باید 600 هزار دلار باشد. در روش کار‌آفرینی صدهزار دلاری بریتیش کلمبیا، کسب و کار مورد نظر باید در خارج از مرکز بریتیش کلمبیا یعنی شهر ونکوور، ایجاد یا خریداری شود. حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا در این روش، 100 هزار دلار و حداقل دارایی خالص متقاضی، 300 هزار دلار کانادا می باشد. مهاجرت به کانادا با روش پروژه‌‌های استراتژیک، محدوده خاص منطقه‌ای وجود ندارد و حداقل سرمایه گذاری، 500 هزار دلار است و سرمایه گذار باید در مدت 2 سال، 3 نیروی کانادایی را در استخدام داشته باشد و 5 نفر را نیز می تواند به عنوان شریک تجاری خود به اداره مهاجرت برای اخذ ویزای کاری، معرفی کند.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزا استارت آپ

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، اخذ ویزای استارت آپ کانادا است. افرادی که قصد راه‌اندازی کسب و کار و تجارتی جدید در کانادا را دارند، می توانند از این طریق برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. شرایط کلی برای واجد شرایط بودن تحت این برنامه بدین صورت است که کسب و کار مورد نظر باید: از خلاقیت قابل قبول و منحصر به فردی برخوردار باشد و در عین حال به نفع اقتصاد کانادا باشد و به ایجاد اشتغال‌زایی در این کشور منجر شود، همچنین باید بتواند در سطح بین المللی به رقابت بپردازد.

مهاجرت به کانادا با ویزای استارت آپ

برنامه تجاری شما باید مورد تایید سازمان‌های برگزیده باشد، به طوری که استارت آپ شما مورد حمایت این سازمانها قرار گیرد، در این صورت یک نامه حمایت دریافت می کنید که باید به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید. در صورت واجد شرایط بودن ویزا استارت آپ کانادا، می توانید تا حداکثر 5 نفر را به عنوان شریک تجاری خود معرفی کنید. این افراد باید: از حداقل 10 درصد از حق رای بیزینس مورد نظر برخوردار باشند، حداقل 50 درصد سهام شرکت باید متعلق به متقاضیان ویزای استارت آپ باشد. متقاضیان باید از مهارت های بالای زبان انگلیسی برخوردار باشند، حداقل نمره قبولی کانادا یعنی CLB 5 در انگلیسی و یا فرانسوی برای این برنامه لازم است، دارای تمکن مالی خوب برای تامین هزینه های زندگی و حمایت از خانواده بعد از مهاجرت به کانادا باشند. توجه داشته باشید، میزان سرمایه در این برنامه مهاجرت به کانادا بسیار تاثیرگذار است و هر چه مبلغ سرمایه گذاری بیشتر باشد، شانس ویزا شدن شما، افزایش می یابد.

سازمان مهاجرتی تدبیرساز، با هزینه های مقرون به صرفه، تمامی مراحل مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را به صورت کاملاً قانونی و در کوتاهترین زمان ممکن برای شما انجام می دهد و به شما کمک می کند تا مدارک لازم را به صورت کامل و بدون نقصی تهیه کنید و از طریق این سازمان برای سفارت کانادا ارسال نمایید.

جمع‌بندی نهایی

به طور کلی، سرمایه گذاری در کانادا، یکی از بهترین روشهای مهاجرت به کانادا است که اگر به صورت قانونی و از راههای صحیح انجام شود، در کمتر از 2 سال منجر به اقامت دائم کانادا می شود.

در مجموع روشهای سرمایه گذاری کانادا عبارتند از:

 • سرمایه گذاری در استان کبک کانادا
 • کارآفرینی استانهای کانادا
 • اقامت کانادا از طریق خرید بیزینس
 • مهاجرت به کانادا از طریق ویزا استارت آپ

البته در دسته بندی پلن های مهاجرتی کانادا از دیدگاه اداره مهاجرت کانادا، برنامه خود اشتغالی فدرال و برنامه خود اشتغالی کبک نیز جزو برنامه های سرمایه گذاری کانادا محسوب می‌شوند.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *