شرایط مهاجرت به اروپا

شرایط مهاجرت به اروپا

شرایط مهاجرت به اروپا چیست؟ روش‌های مختلف مهاجرت به قاره سبز

اروپا یکی از بهترین مکان‌های زندگی در دنیا است. این مسئله علت‌های فراوانی دارد. شرایط خوب اقتصادی، سطح بالای علمی دانشگاه‌های اروپا، ارزش بالای پول‌های این کشورها، نرخ پایین بیکاری و فراوانی تولید، هزینه پایین درمان و هزاران دلیل دیگر باعث شده است که اروپا مهاجرپذیرترین قاره دنیا باشد و میلیون‌ها نفر به دنبال فهمیدن شرایط مهاجرت به اروپا باشند. ما در این مطلب قصد داریم این مسئله را مورد بررسی قرار بدهیم و روش‌های مهاجرت را برای شما بازگو کنیم.

مهاجرت به اروپا راه‌های مختلفی دارد. تعداد این روش‌ها بسیار زیاد است اما باید توجه کنید که همه کشورها، با همه این روش‌ها شما را پذیرش نمی‌کنند. برخی از کشورها اصلا برخی از روش‌ها را قبول ندارند ولی از طرف دیگر بعضی دیگر از کشورهای اروپایی، با یک یا دو روش مهاجرت به سادگی شما را پذیرش می‌کنند. ما در ادامه نگاهی به همه این روش‌ها خواهیم کرد تا ببینید که این روش‌ها چگونه هستند و در چه کشورهایی کاربرد دارند.

اقامت اروپا از طریق خرید ملک

یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای اقامت در اروپا، داشتن شرایط مهاجرت به اروپا از طریق خرید ملک است. این روش در برخی از کشورهای اروپایی مانند اسپانیا، پرتغال و یونان یکی از ساده‌ترین روش‌ها است. به عنوان مثال شما با خرید یک ملک با ارزش 500 هزار یورو در اسپانیا می‌توانید بعد از چند سال اقامت دائم این کشور را دریافت کنید و در دوره اقامت موقت نیز به شما مجوز رفت و آمد به این کشور به میزان نامحدود داده می‌شود.

این رقم برای یونان 250 هزار یورو است. در عوض این روش در برخی دیگر از کشورها مانند سوئد و نروژ و فرانسه وجود ندارد و نمی‌توانید از طریق خرید ملک اقامت اروپا را به دست بیاورید.

اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه گذاری یکی از بهترین روش‌ها برای افرادی است که علاقمند به کارآفرینی هستند و یا مبلغ قابل توجهی پول در اختیار دارند. کشور ایتالیا یکی از بهترین کشورها برای این نوع روش مهاجرتی است. برای استفاده از این روش در ایتالیا شما می‌توانید 1 میلیون یورو به یک موسسه فعالیت‌های بشردوستانه اهدا کنید یا 1 میلیون یورو در یک شرکت خصوصی سرمایه گذاری کنید. پس از آن می‌توانید اقامت ایتالیا را دریافت کنید. این روش تقریبا در همه کشورهای اروپا با تفاوت‌های جزئی، قابل اجرا است.

اقامت اروپا از طریق ازدواج

ازدواج نیز یکی از بهترین روش‌ها برای دریافت شرایط مهاجرت به اروپا است. علت این مسئله این است که به جز دو کشور استونی و جمهوری چک، همه کشورهای اروپایی این روش را به عنوان یک روش مهاجرتی قبول دارند و فقط جزئیات آن متفاوت است. شما در این روش باید با یک نفر که شهروند یکی از کشورهای اروپایی است ازدواج کنید.

البته ادارات تحقیقاتی اروپای برای جلوگیری از ازدواجات سوری تحقیقاتی سفت و سختی روی زندگی شخصی شما انجام می‌دهند. در برخی موارد (مانند اقامت اتریش) شما باید چندین سال را در کشور مقصد با اقامت موقت زندگی کنید تا به شما اقامت دائم داده شود.

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

از آن جایی که کشورهای اروپایی به دنبال توسعه اقتصادی خود هستند، از این روش بسیار استقبال می‌کنند و ثبت شرکت را یکی از بهترین و آسان‌ترین روش‌ها برای مهاجرت می‌دانند. شما در این روش باید شرکتی را در کشور مقصد ایجاد کنید و برای چند نفر (بسته به قوانین کشور) از شهروندان آن کشور ایجاد شغل کنید و در طی یک دوره خاص (مثلاً در مورد انگلستان دو سال) شرکت شما سوددهی داشته باشد. پس از آن می‌توانید اقامت کشور مربوطه را به دست آورید.

اقامت اروپا از طریق خرید سهام و اوراق قرضه

دولت‌های اروپایی یکی از شرایط مهاجرت به اروپا را خرید سهام و اوراق قرضه معرفی کرده‌اند. شما با خرید این اوراق می‌توانید بعد از گذشت چند سال اقامت دائم آن کشور را دریافت کنید. مجارستان یکی از کشورهایی است که این روش را به کار می‌برد. ایتالیا نیز یکی دیگر از کشورهایی است که با خرید 2 میلیون یورو اوراق قرضه دولتی می‌توانید اقامت دائم آن را به راحتی دریافت کنید.

اقامت اروپا از طریق کار (بلو کارت و ویزای جستجوی کار)

کمبود نیروی کار در اکثر کشورهای اروپایی (که جمعیت پایینی دارند و در عین حال به دنبال تولید و بهبود اقتصاد خود هستند) یکی از بهترین روش‌های اخذ اقامت محسوب می‌شود. در این روش شما باید به دنبال اشتغال در شرکت‌های اروپایی باشید و از تخصص خود برای پیشبرد فعالیت‌های شرکت‌های اروپایی بهره ببرید. به عنوان مثال آلمان یکی از کشورهایی است که سیاست‌های بازی نسبت به این روش دارد. شما می‌توانید با گرفتن این ویزا تا مدت محدودی به دنبال کار در این کشور بگردید و پس از یافتن یک شغل، ویزای خود را به شکل ویزای کاری دائم تغییر دهید و پس از آن شهروند دائم آن کشور شوید.

اقامت اروپا از طریق استارت آپ

استارت آپ‌ها امروزه در سراسر دنیا با ایده‌های ناب خود، اقتصاد را رو به جلو می‌برند. شما می‌توانید با تاسیس یک استارتاپ در کشورهای اروپایی اقامت دائم این کشورها را دریافت کنید. یکی از بهترین کشورهایی که می‌توانید از این طریق به آن بروید، آلمان است. برای استفاده از این ویزا شما باید طرح استارتاپ خود را به مقامات این کشور تحویل بدهید.

آن‌ها ایده شما را از جنبه‌های مختلفی مورد بررسی قرار می‌دهند و درصورتی که مشکلی نداشته باشد، به شما ویزای نوع C می‌دهند. این ویزا بین 6 ماه تا 5 سال است. در طول این دوره دولت فعالیت‌های شما را رصد می‌کند تا ببیند که آیا استارتاپ شما موفق شده که خود را رشد بدهد یا شکست خورده است. اگر استارتاپ شما موفق شود و به سطح خاصی از سودآوری و اشتغال آلمانی‌ها برسد، اقامت دائم این کشور را به دست می‌آورید. تاسیس استارتاپ به طور کلی برای کشورهایی که اقتصاد قدرتمندی دارند، بهترین روش برای اخذ شرایط مهاجرت به اروپا محسوب می‌شود.

انگلستان نیز یکی دیگر از کشورهایی است که از این نوع ویزا استقبال می‌کند. این کشور بزرگترین میزبان استارتاپ‌ها در اروپا است و شرایط اقتصادی بسیار فوق العاده‌ای برای صاحبان استارتاپ فراهم می‌کند. شما در این نوع ویزا در انگلستان 2 سال فرصت دارید تا استارتاپ خود را موفق کنید و سرمایه جذب کنید و به سوددهی برسید.

اقامت اروپا از طریق تولد فرزند

این روش اقامتی برای کشورهایی مانند کانادا و آمریکا یکی از روش‌های مناسب برای کسب اقامت است. با این حال در بیشتر کشورهای اروپایی تولد به خودی خود به شهروندی کشورهای اروپایی منتهی نمی‌شود. اکثر کشورهای اروپایی در صورتی از طریق تولد فرزند به شما اقامت می‌دهند که یکی از والدین شهروند آن کشور باشد.

به عنوان مثال آلمان در صورتی به شما از این طریق اقامت دائم می‌دهد که یکی از والدین حداقل 8 سال در این کشور حضور داشته باشد و اقامت دائم آلمان را داشته باشد. کسانی که از والدین غیرفرانسوی در این کشور متولد می‌شوند در ۱۸ سالگی بطور خودکار شهروند می‌شوند بشرطی که در فرانسه زندگی کنند و از یازده سالگی دست کم پنج سال در این کشور باشند.

اقامت اروپا از طریق تحصیل

بدون شک ساده‌ترین روش اخذ اقامت کشورهای اروپایی، اخذ شرایط مهاجرت به اروپا از طریق تحصیل است. این روش به چند دلیل ساده‌ترین روش اقامت است. علت اول این است که خود دولت‌های اروپایی از آموزش دیگران در کشورهای خود استقبال می‌کنند چرا که معتقد هستند که هر دانشجو به تولید علم در آن کشور کمک خواهد کرد. به همین دلیل حتی برخی کشورها تحصیل را به صورت کامل رایگان اعلام کرده‌اند!

علت دیگر این است که این کشورها دانشگاه‌های بسیار معتبری دارند و نیازمند این هستند که علم خود را به کشورها و مناطق دیگر صادر کنند و به عنوان قطب علمی شناخته شوند. همچنین از آن جایی که دانشجویان اکثرا قشر جوان هستند، کشورهای اروپایی با این کار نیروی کار خود را در آینده تامین می‌کنند.

فرانسه و آلمان دو کشوری هستند که تحصیل در دانشگاه‌های آلمانی‌زبان و فرانسوی‌زبان آن‌ها رایگان است. انگلستان نیز یکی از کشورهایی محسوب می‌ٌشود که اگر چه هزینه تحصیل در آن به دلیل ارزش بالای پول این کشور گران است، اما بیشتر از همه کشورهای اروپایی دانشگاه معتبر دارد. ایتالیا، اتریش، اسپانیا و سوئد نیز دیگر کشورهایی هستند که دانشگاه‌های بسیار معتبری دارند. شما در این روش از اقامت به صورت موقت اقامت می‌گیرید اما پس از پایان تحصیل معمولا می‌توانید مشغول به کار شوید و یا درخواست اقامت دائم کنید.

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

یکی دیگر از روش‌های اخذ شرایط مهاجرت به اروپا داشتن تمکن مالی است. شما در این روش نیاز به هیچ تحصیلاتی و تسلط بر زبان آن کشور را ندارید و فقط باید میزان قابل توجهی سرمایه داشته باشید. به عنوان مثال شما در اتریش می‌توانید با داشتن ۹۰۹.۴۲ یورو برای هر فرد مجرد و یا ۱,۳۶۳.۵۲ برای هر فرد متاهل، اقامت بگیرید.

سخن پایانی

ما در این مطلب نگاهی به شرایط مهاجرت به اروپا انداختیم و دیدیم که مهاجرت به این کشورهای توسعه یافته از چه روش‌هایی ممکن است. استفاده از اکثر روش‌ها برای همه امکان پذیر نیست و فقط باید به شرایط و توانایی‌های خود نگاه کنید تا ببینید که کدام روش مهاجرت برای شما بهتر است.

تسهیل مهاجرت نیز ریزه‌کاری‌هایی دارد که بسیاری از افراد نمی‌توانند از آن آگاه شوند. ارتکاب یک اشتباه باعث خواهد شد که شما نتوانید این مسیر دشوار را به آسانی طی کنید. برای این که دچار چنین اشتباهاتی نشوید بهتر است که با موسسه‌های مهاجرتی مشورت کنید تا بهترین مشاوره‌ها را به شما بدهند.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی در ایتالیا : ایتالیا (به ایتالیایی: Italia و به انگلیسی: Italy) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *