شرایط مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا و چگونگی اخذ اقامت این کشور به روش‌های متنوع

مقدمه

در این مطلب وبلاگ سازمان مهاجرتی کوچ  تصمیم داریم در خصوص شرایط مهاجرت به کانادا صحبت کنیم. برای مهاجرت و اخذ شهروندی کشور کانادا، چندین راه متنوع در مقابل شما قرار دارد. متقاضیانی که قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند، باید از بهترین روش برای این کار استفاده نمایند و در صورت موفقیت آن‌ها برای گرفتن اقامت کشور کانادا تضمین شده خواهد بود. شرایط مهاجرت به کانادا به دلیل افزایش تقاضای اقامت در این کشور، کمی سخت‌تر از گذشته شده است و البته به سرعت هم تغییر می‌کند.

در اختیار داشتن اطلاعات لازم در خصوص جدیدترین شرایط مهاجرت به کشور کانادا مطمئنا برای شما کمک بسیار بزرگی خواهد بود. آگاهی از قوانین جدید، می‌تواند یکی از راه‌های اخذ شهروندی کشور کانادا باشد. با توجه به اینکه تعداد مهاجرین کشور کانادا روز به روز در حال افزایش است، شرایط اقامت دائم در این کشور با مشکلاتی همراه بوده است. در ادامه مطلب در خصوص چگونگی مهاجرت به کشور کانادا صحبت می‌کنیم، پس با ما همراه باشید.

مهاجرت از روش برنامه استانی کبک

استان کبک با شروع سال 2013 میلادی اعلام کرد که شرایط مساعدی را برای اقامت افراد متخصص در نظر گرفته است. طی صحبت‌های استاندار کبک به این نتیجه رسیدیم که تازه‌ترین شرایط مهاجرت به کانادا در سال 2020 جهت تسریع در مرور پرونده‌های اقامت در این کشور و همچنین بروز رسانی شرایط مهاجرتی استان کبک می‌باشد و کم شدن پذیرش دلیل اصلی تسریع در بررسی و رسیدگی به پرونده‌های موجود در لیست انتشار می‌شود. با توجه به این موارد، اداره مهاجرتی کبک طی یک برنامه‌ریزی تصمیم گرفت که در سال 2020 نزدیک به 40000 متقاضی مهاجرت را قبول کند. این موضوع یعنی شانس متقاضیان مهاجرت به کانادا و استان کبک بیشتر از گذشته شده است.

کلیه درخواست‌هایی که برای مهاجرت و اقامت در کانادا از برنامه استانی کبک، از روش برنامه مون پروجکت کبک (mon ptoject Quebec) ارائه می‌شود. بعد از اتمام مراحل ثبت مشخصات و کامل کردن فرم درخواست، یک امتیاز به شما تعلق می‌گیرد که اگر این امتیاز از امتیاز حداقلی بیشتر باشد، پرونده شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این استان در سال 2017 میلادی، نزدیک به 5000 پرونده در خواست مهاجرت را از طرف برنامه نیروهای متخصص قبول کرد. کلیه این درخواست‌های مهاجرت، به شکل آنلاین و با استفاده از برنامه مون پروجکت کبک ( mon ptoject Quebec) ارسال شده است.

متقاضیانی که از نامه پیشنهاد کار برخوردار هستند و نامه‌ آن‌ها به بخش تایید اداره مهاجرت کشور کانادا رسیده و یا کسانی که اقامت موقت استان کبک را دارند، می‌توانند در زمان دلخواه خود برای ارسال پرونده اقدام نمایند. به علاوه متقاضیانی که تصمیم دارند از روش برنامه کسب سابقه کار در این استان، درخواست خود را ارائه کنند، می‌توانند با توجه به الزامات این برنامه و در زمان دلخواه خود، مراحل ثبت درخواست را کامل کنند.

مهاجرت برای ادامه تحصیل در کانادا

همانطور که در ابتدای مطلب هم گفتیم، شرایط مهاجرت به کانادا متنوع است. یکی دیگر از روش‌های مهاجرت و اقامت در این کشور ادامه تحصیل است. کشور کانادا از چندین دانشگاه بین‌المللی سطخ بالا برخوردار است. جالب است بدانید که 26 دانشگاه کانادا، در لیست رنکینگ کیو اس (QS) قرار دارند. با توجه به این موضوع ادامه تحصیل در این کشور می‌تواند یکی از مطلوب‌ترین گزینه‌ها برای متقاضیان مهاجرت به کانادا باشد.

شرایط به این شکل است که فرد متقاضی ویزای تحصیلی کشور کانادا را گرفته و سپس اقامت موقت این کشور را دریافت می‌کند. توجه داشته باشید که امکان تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم در زمان تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا وجود ندارد. در واقع اگر دانشجو قصد دارد اقامت خود را در کشور کانادا دائمی کند، باید تحصیلات خود را به پایان رسانده و با سرمایه گذاری در این کشور، حق شهروندی دائم این کشور را از اداره مهاجرت دریافت کند.

پیش از همه شما باید از یک مرکز آموزشی، کالج و یا یک دانشگاه معتبر کشور کانادا، پذیرش داشته باشید. دقت کنید که تسلط به زبان انگلیسی و برخورداری از مدرک معتبر زبان انگلیسی یکی از شروط الزامی جهت اخذ ویزای دانشجویی است. اگر مدرک زبان ندارید، پیش از آغاز تحصیل خود در کانادا موظف هستید که در دوره‌های آموزشی پیشرفته زبان انگلیسی این کشور شرکت کنید و به مهارت بالا در این زبان برسید.

از مهم‌ترین نکات برای پذیرش در دانشگاه‌های معتبر کانادا می‌توان به نمرات خوب در دروس تخصصی و نیز معدل بالا اشاره کرد. همچنین باید ثابت کنید که از پس خرج و مخارج زندگی و تحصیل خود در کشور کانادا برمی‌آیید. ضمنا در نظر داشته باشید که تحصیل در کانادا به این معنی نیست که شما به این کشور مهاجرت کردید، زیرا اقامت بیش از حد در این کشور، غیرقانونی است.

مهاجرت به کانادا برای والدین

یکی دیگر از شرایط مهاجرت به کانادا، استفاده از حضور والدین در این کشور است. چند سالی است که این روش مهاجرت که طرفداران بسیار زیادی هم دارد، مجددا مورد استفاده قرار گرفته و در سال 2020 هم استفاده از آن ادامه پیدا خواهد کرد. با توجه قوانین این روش مهاجرتی به این نتیجه می‌رسیم که فرد متقاضی اگر از بستگانی چون خانواده، پدربزرگ و مادر بزرگ برخوردار باشد که در کشور کانادا اقامت دائم دارند، می‌تواند برای مهاجرت به این کشور اقدام کند.

در چنین شرایطی افراد متقاضی باید برای دریافت سوپر ویزای کشور کانادا اقدام کنند. سوپر ویزای کانادا مخصوص افرادی است که از اقوام نزدیک در کشور کانادا برخوردار هستند. با توجه به تحولاتی اعمال شده در جدیدترین قوانین و شرایط مهاجرت به کانادا در سال 2020 افرادی که از والدین در کشور کانادا بهره می‌برند، می‌توانند به روش بهتر و ساده‌تر اقامت دائمی این کشور را دریافت کنند.

مهاجرت به روش اکسپرس اینتری

در سال 2015 میلادی یک شرایط جدید برای مهاجرت به کشور کانادا اعلام شد که اکسپرس اینتری ( EXPRESS ENTRY) نام دارد. اما باید به اطلاع شما برسانیم اکسپرس اینتری به هیچ عنوان یک روش مهاجرتی به حساب نمی‌آید. اکسپرس اینتری در واقع یک نوع سیستم دسته‌بندی، جمع آوری و انتخابی با توجه به میزان امتیازات می‌باشد. سیستم اکسپرس اینتری در اصل برای سنجش قابلیت‌ها و توانایی‌ها متقاضیان مهاجرت به کانادا راه‌اندازی شده است.

هر چند سال یکبار، طی یک قرعه‌کشی، متقاضیانی که موفق شوند بیشترین امتیازات را به خود اختصاص دهند، توسط این برنامه پذیرش خواهند شد. برای وارد شدن به این سیستم باید از یک امتیاز حداقلی که در این برنامه مشخص شده است برخوردار شوید. این امتیاز در سال گذشته برای هر دوره متفاوت بود و میزان امتیاز حداقلی متغیر بود. با توجه به آمار و ارقام سازمان مهاجرتی کشور کانادا، حداقل امتیاز پذیرش در این سیستم از اکتبر سال 2015 دچار کاهش شده و از 489 به 461 امتیاز رسیده است.

این میزان امتیاز در سال 2018 به 442 امتیاز کاهش پیدا کرد و نهایتا در تغییر و تحولاتی که سازمان مهاجرتی کانادا اعمال کرد، قرار بر این شد که حداقل امتیاز در این سیستم 438 امتیاز باشد. این آمار باعث شد افرادی که موفق به ثبت امتیازات بالا نمی‌شدند هم شرایط مهاجرت به کانادا را داشته باشند و بتوانند با استفاده از این برنامه به اهداف خود برسند.

مهاجرت به کشور کانادا از برنامه استانی پی ان پی (PNP)

در یک از استان‌های کشور کانادا از یک برنامه حداگانه برای پذیرش مهاجرین برخوردار هستند. این روش که برنامه انتخابی استانی نام دارد، می‌تواند شما برای دریافت اقامت دائم در کشور کانادا کمک کند. هر کدام از متقاضیان می‌توانند از بعضی برنامه‌های استانی برای مهاجرت به کانادا استفاده کنند. اما در سال 2015 اغلب استان‌های کانادا سیستم انتخابی خود را با سیستم فدرال تطبیق دادند. در این صورت متقاضیان ورود به کشور کانادا باید از روش سیستم ورود سریع اقدامات خود را انجام دهند.

سیستم مهاجرتی انتخابی در برخی از استان‌های کشور کانادا از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل زمان ارسال پرونده و همچنین دریافت شماره پرونده، به علت حجم بسیار زیاد متقاضیان مهاجرن و کامل شدن ظرفیت، بسیار کوتاه می‌باشد و بعد از آن هم سیستم به طور کامل بسته می‌شود و در نهایت هم هیچ راهی برای ارسال پرونده‌ها وجود نخواهد داشت. با حل شدن این مشکل، برنامه استانی پی ان پی (PNP) نیز راه بسیار خوبی برای مهاجرت به کشور کانادا خواهد بود.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشور کانادا هم یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به این کشور مهاجرپذیر است. این برنامه مهاجرتی برای تولید و توسعه مشاغل در این کشور در نظرگرفته شده است. در واقع دولت کانادا قصد دارد که سرمایه گذاران خارجی را جذب کند و با استفاده از سرمایه آن‌ها، اقامت دائمی کشور کانادا را به این سرمایه گذاران بدهد.

بزرگ‌ترین ویژگی این روش عدم نیاز متقاضی به مدرک زبان انگلیسی و یا عدم نیاز به مدرک تحصیلی است. در ضمن فرد متقاضی می‌تواند برای همسر و فرزندان خود اقامت دائم کشور کانادا را بگیرد. البته در حال حاضر استفاده از این روش برای اقامت دائم در کشور کانادا، امکانپذیر نیست. اما بعید است که شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری به طور کل غیرقابل استفاده باشد و احتمالا به زودی و با اعمال تغییرات جدید، استفاده از این روش هم امکانپذیر خواهد شد.

سخن پایانی

اگر شما هم قصد دارید به کشور کانادا مهاجرت کنید، باید یکی از روش‌هایی که در این مطلب از وبلاگ سازمان مهاجرتی تدبیرساز مطرح شد را مورد بررسی قرار دهید و از یک مشاور مطمئن در این راه کمک بگیرید. مطمئنا اگر بتوانید شرایط خود با یکی از این شرایط مهاجرتی تطبیق دهید، می‌توانید اقامت دائم این کشور را به سادگی دریافت کنید. همچنین باید تسلط خود در زبان انگلیسی را بالا ببرید و مدرک معتبر زبان انگلیسی داشته باشید. در غیر این صورت کار سختی را در پیش رو خواهید داشت.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

0%

امتیاز کنونی

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *