عادات غذایی کانادایی‌ها

عادات غذایی کانادایی‌ها

یکی از مواردی که مهاجران برای انتخاب کشور مقصد مهاجرت بخصوص جهت مهاجرت به کانادا درنظر می‌گیرند، نزدیکی فرهنگ و رسوم و آداب است. تفاوت زیاد فرهنگی، باعث بروز مشکلات و ناهنجاری های زیادی می شود. یکی از این موارد، عادات غذایی است. در این نوشتار، درباره عادات غذایی کانادایی ها صحبت می‌کنیم.

از یک منطقه تا منطقه دیگر تغییراتی دارد و به شدت تحت تاثیر میراث اجدادشان است، بخصوص در جشن‌ها و اعیاد، در طول سواحل اقیانوس اطلس، به جز کبک، غذاهای دریایی محبوب و پر طرفدار و غذاهای انگلیسی متداول است.

غذا‌های محبوب و پر طرفدار در کبک، در اصل، میراث فرانسوی‌های منطقه است. در استان‌های سواحل اقیانوس اطلس، نیوفاندلند، غذاهای عجیب و غریبی می‌بینیم، مثلاً نوعی آبگوشت (بیسکویت‌های ریز خیس شده که با نوعی ماهی می‌جوشانند)

خوارک‌ باله‌ی خوگ آبی، سوپ خوک آبی، خوراک خرگوش و گوزن، با این حال این استان‌ها برخی از بهترین غذاهای دریایی آمریکایی شمالی را نیز تهیه می‌کنند که از جمله می‌توان خرچنگ دریایی بسیار عالی نیوبرونزویک، گوش ماهی نوا اسکاتیا و صدف‌های باریک دریایی جزیره پرنس ادوارد را نام برد. بریتیش کلمبیا به خاطر ماهی آزادش معروف است.

هر سال، مراسم دیدنی کباب کردن ماهی آزاد سرخ گوشت اقیانوس آرام که روی چوب توسکا دودی می‌شود. در سراسرکانادا شیره‌ی درخت افرا و فرآورده‌های آن بسیار محبوب است که بازتابی از اهمیت این درخت در کانادا است.

عادات غذایی کانادایی ها :کانادایی‌ها برای حفظ سلامتیشان، کلاً مصرف گوشت را در غذاهایشان کاهش داده‌اند و در عوض، بیشتر از میوه‌‌جات سبزی‌جات، غلات و دیگر کربوهیدرات‌ها استفاده می‌کنند. کانادایی‌ها، به خصوص ساکنان شهرهای بزرگ‌تر، به دلیل ارتباط با مهاجرانی از نژادهای مختلف، ذوق و سلیقه‌ی بین اللملی‌تری در مورد غذاها دارند.

مثلاً ونکوور و تورنتو، تعداد زیادی رستوران‌های مربوط به سایر کشورهای آسیایی از جمله ایران دارند و در کبک، رستوران‌ها و کافه‌ها بسیار عالی فرانسوی وجود دارد.

در ونکوور و ویکتوریا علاوه بر غذاهای کشورهای آسیایی، غذاهای ایتالیایی، کره‌ای و آشپزی ترکیبی (که ترکیبی از انواع سبک‌های آشپزی است) پر طرفدارند.

تنوع نژادی کانادا، به بهترین وجه در تعداد و تنوع غذاها‌ رستوران‌ها نمود می‌یابد که معروف‌‌ترین آنها رستوران‌های، چینی، ایتالیایی، ژاپنی، یهودی، کره‌ای، مکزیکی، ویتنامی و تایلندی است.

بیشتر کانادایی‌ها در سه روز سه وعده‌ی غذایی دارند صبحانه با غلات سرد، شیرینی، آب میوه و نوشیدنی‌های گرم، مانند قهوه، چای یا شکلات گرم، ناهار که معمولاً ساندویچ یا سوپ است و شام که نوع آن بر اساس محلی که در آن زندگی می‌کنند، متفاوت است.

به عنوان مثال، کانادایی‌ها در سواحل غربی و استان‌های سواحل شرقی، از غذا‌های دریایی، در غرب کانادا به خصوص آلبرتا، از گوشت گاو و دیگر نقاط کشور، از مرغ یا گوشت را، که به روش‌های مختلفی طبخ می‌شود، بسیار دوست دارند. دسر نیز مخلوطی از شیره‌ی درخت افرا است؛ مثلا کیک واژگون شیره افرا یا یک بستنی ساده‌ی افرا.

برای مطالعه مقالات و مطالب کامل‌تر در مورد عادات کانادایی‌ها و شرایط زندگی ایرانی‌های مقیم کانادا به سایت سازمان ما مراجعه فرمائید.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *