مدت زمان گرفتن اقامت کانادا

مدت زمان گرفتن اقامت کانادا

مدت زمان گرفتن اقامت کانادا؛ گاهی دور گاهی نزدیک

معمولاً تمام کیس‌ها و پروژه‌های مهاجرتی با برخی سؤالات مهم و کلیدی متقاضیان مهاجرت گره خورده است؛ مدت زمان گرفتن اقامت کانادا یکی از دغدغه‌های ذهن متاقضی مهاجرت است .

یکی از این قبیل پرسش‌ها که به طور مداوم وجود دارد و گاهاً پاسخ روشنی نمی‌گیرد، این پرسش است که مدت زمان گرفتن اقامت کانادا چقدر است؟ این پرسش ریشه در دغدغه زمانی متقاضی مهاجرت داشته و قطعاً لازم است تا پاسخ مناسبی دریافت کند. با ما همراه باشید تا در این یادداشت سراغ این پرسش رفته و مدت زمان گرفتن اقامت کانادا در شرایط مختلف را بررسی کنیم.

البته پیش از پاسخگویی لازم است تا برخی موضوعات و پیش‌نیازهای لازم را بررسی کنیم. در یادداشت پیش رو با بخش‌های زیر روبرو خواهید شد:
1) مدت زمان گرفتن اقامت  به برخی پیش‌زمینه‌ها بستگی دارد
2)  برنامه‌های اقامت موقت کانادا
3)از طریق برنامه‌های مختلف کاری و تجاری
4)در برنامه‌های اسپانسرشیپ خانواده
5) اقامت کاری پس از تحصیل در کانادا
6) تدابیر سازمان ما در راستای کاهش مدت زمان گرفتن اقامت کانادا
7) جمع‌بندی

مدت زمان گرفتن اقامت کانادا به برخی پیش‌زمینه‌ها بستگی دارد

برای آن که بهتر متوجه شوید که ما در پاسخ به پرسش مدت زمان گرفتن اقامت کانادا چقدر است، چه نکاتی را در نظر داریم بهتر است تا نکات زیر را به دقت مطالعه فرمایید. این نکات کمک می‌کنند تا بدانید که مهلت‌های اعلام شده با توجه به چه اصولی هستند.

• سازمان ما معتقد است که همواره در پاسخ به پرسش‌های متقاضی مهاجرت به کانادا یا هر کشور دیگری، واقع‌بینی اصل بنیادی است. در ذهن داشته باشید که واقع‌بینی به معنی پرهیز از خوشبینی یا بدبینی است؛ سازمان ما تلاش می‌کند تا بدون خوشبینی یا بدبینی تایم لازم برای پذیرش در هر یک از برنامه‌های مهاجرتی را اعلام کند.

• اکثر برنامه‌های مهاجرتی دارای جدول زمانی منعطفی هستند؛ این بدان معنی است که مسائل مختلفی در تعیین مدت زمان گرفتن اقامت کانادا تأثیر دارند که بخش مهمی از آن‌ها وابسته به خود شماست. به طور مثال اینکه شما دارای مدرک آیلتس 7.5 باشید یا از اساس این مدرک زبان را نداشته باشید، باعث تغییر در جدول زمانی برنامه شما خواهد شد. پس فراموش نکنید که شرایط شما بر زمان گرفتن اقامت کانادا تأثیر مستقیمی دارد.

• فاکتور مؤثر دیگری که در تعیین مدت زمان گرفتن اقامت مؤثر است میزان مهارت، شناخت و تجربه سازمان مهاجرتی است که با آن همکاری می‌کنید. سازمان ما با تجربه و دانش بالایی که در این زمینه دارد، همواره در تلاش است که تا حد ممکن  زمان گرفتن اقامت کانادا را کاهش داد. بنابراین اگر سازمان مهاجرتی ما را به عنوان همگام و همپای خود در پروژه مهاجرت به کانادا انتخاب کنید، بی‌شک مدت زمان گرفتن اقامت کانادا تا حد چشمگیری کاهش خواهد یافت.

• لازم به ذکر است که در نهایت همواره باید در ارتباط مستقیم با مشاور مهاجرتی خود، مدت زمان گرفتن اقامت را در کیس خود مشخص کنید. ما در این یادداشت تلاش می‌کنیم تا بر مبنای برخی پیش‌فرض‌های عام به پرسش پاسخ دهیم.

• در تمام حالات و کیس‌های ذکر شده اینکه شما در حال حاضر ساکن کانادا هستید یا نه مؤثر است. پس دقت داشته باشید که در تمام موارد بررسی شده در این یادداشت بنا را بر سکونت شما در کشور ایران قرار دادیم. این باعث می‌شود تا برخلاف بسیاری منابع دیگر که اشتباهاً مدت زمان گرفتن اقامت کانادا در صورت حضور در کشور کانادا را در محاسبات خود دخالت می‌دهند، نتایج اعلام شده از سوی سازمان ما دقت بیشتری داشته باشند.

• در نهایت باید گفت که با توجه به تعطیلی رسمی سفارت کانادا در ایران، برای برخی مراحل ویزا ممکن است مجبور به سفر خارجی شده و در کشورهای مجاور پرونده خود را تکمیل کنید. این موضوع باعث شده تا تعیین دقیق مدت زمان گرفتن اقامت کانادا برای ایرانیان کار سخت‌تری شود.

حال پس از توضیح نکات بالا می‌توان مستقیم سراغ پاسخ به پرسش اصلی رفت.

مدت زمان گرفتن اقامت کانادا؛ برنامه‌های اقامت موقت کانادا

حال در ادامه حالات مختلف دریافت اقامت دائم کانادا و همچنین اقامت موقت را نیز به ترتیب بررسی کرده و زمان لازم برای هر کدام را تعیین خواهیم کرد.

• اگر خواهان ویزای توریستی هستید، مدت زمان بررسی درخواست شما حداکثر 25 روز طول می‌کشد. در نظر داشته باشید که این زمان اعلام شده طبعاً از مدت زمان تکمیل پرونده شما محاسبه شده است؛ به بیانی دیگر پس از تکمیل پرونده خود به حداکثر 25 روز زمان نیاز است.

توجه داشته باشید که در کیس‌های نیازمند اطلاعات بیومتریک، ارائه این اطلاعات و شرکت در تست‌ها به منزله پایان فرآیند تکمیل پرونده شما خواهد بود.

در اغلب موارد پس از تکمیل مراحل آنلاین ویزا، یک ماه به شما مهلت داده می‌شود تا در نزدیک‌ترین سفارتخانه یا کنسولگری دولت کانادا حاضر شده و اطلاعات بیومتریک خود را ارائه دهید. برای این کار باید از قبل وقت مراجعه خود را تعیین کرده و در اصلاح از سفارت مربوطه وقت قبلی بخواهید.

• اگر خواهان دریافت سوپر ویزا باشید، باید مدت زمان بیشتری را برای بررسی پرونده مهاجرتی خود انتظار بکشید. مراجع رسمی امور مهاجرتی کانادا در مورد مدت زمان گرفتن اقامت کانادا از طریق سوپر ویزا برای ایرانیان را هیچگاه به طور دقیق اعلام نمی‌کنند اما با رجوع به مدت مدت زمان این پروسه در کشورهای مجاور مانند عراق، ترکیه، افغانستان و پاکستان متوجه خواهید شد که احتمالاً به طور میانگین برای بررسی پرونده شما به 80 الی 90 روز زمان نیاز است.

• در مورد ویزای تحصیلی اما تعیین برنامه زمانی دقیق بسیار سخت‌تر است. در این مورد رجوع به تجربه کشورهای مجاور نشان می‌دهد که مدت زمان بررسی پرونده شما در کیس ویزای تحصیلی بین 5 تا 7 هفته متغیر است. در تخمین دقیق‌تری می‌توان گفت که 40 روز پس از حضور در سفارت مربوطه و تکمیل بودن مدارک پاسخ درخواست شما اعلام خواهد شد.

مدت زمان گرفتن اقامت کانادا برای امور تحصیلی در مجموع و دید کلی بشدت متغیر است چون مستلزم برخی امور جانبی مانند تجربه مدارک است. پس تعیین زمان انجام کل امور ممکن نبوده و تنها می‌توان گفت که پس از تکمیل پرونده به 40 روز زمان نیاز است.

• البته مدت زمان گرفتن اقامت کانادا با یک کیس کاری به‌مراتب بیشتر است. فرآیند بررسی پرونده شما در اقامت کاری حدوداً 9 هفته به طول انجامیده و گاهاً ممکن است این فرآیند تا 10 هفته نیز افزایش پیدا کند. بررسی‌های انجام شده در این مورد طولانی هستند و این باعث افزایش مدت زمان گرفتن اقامت کانادا در ویزای کاری موقت خواهد شد.

• پذیرش در برنامه پایلوت آتلانتیک (AIPP) وابسته به مدت زمان بررسی کیس شما بوده و معمولاً 6 ماه طول می‌کشد. این مدت زمان بدون احتساب مراحل تکمیل پرونده بوده و عملاً از زمان تکمیل پرونده در نظر گرفته شده است. مدت زمان بررسی پرونده شما در برنامه مهاجرتی طبقه کارگران مجرب مانند حالت پیشین 6 ماه است.

• مدت زمان گرفتن اقامت کانادا برای پرستاران بسته به شرایطی که دارند بین 12 تا 18 ماه متغیر است. البته این مهلت تعیین شده برای پرستاران عادی است و اگر شما در یکی از بخش‌های حیاتی نظام سلامت و بهداشت کانادا پذیرش شده باشید، زمان لازم برای بررسی پرونده شما گاهاً تا 7 ماه کاهش پیدا می‌کند.

• پذیرش در برنامه‌های استانی نیز بازه گسترده‌ای را شامل خواهد شد. اگر به شکل آنلاین در اکسپرس اینتری پذیرش شده باشید تنها 6 ماه زمان برای بررسی وضعیت شما لازم است. اما در غیر این صورت مدت زمان بررسی به 15 تا 19 ماه می‌رسد. تفاوت چشمگیر مدت زمان گرفتن اقامت کانادا در برنامه اکسپرس اینتری به شکل محسوسی مشخص است.

•زمان گرفتن اقامت کانادا در برنامه خوداشتغالی فدرال (Self-employed) نیز معمولاً 22 ماه است.

•  زمان گرفتن اقامت کانادا در برنامه مهاجرتی مختص استارت‌آپ‌ها بین 12 تا 16 ماه متغیر است. بدیهی است که بسته به مدت زمان لازم برای طرح پیشنهادی شما، به شکل دقیق می‌توان مهلت را تعیین کرد اما به صورت پیش‌فرض می‌توان گفت که به 12 تا 16 ماه وقت نیاز است.

مدت زمان گرفتن اقامت کانادا در برنامه‌های اسپانسرشیپ خانواده

برنامه مهاجرتی اسپانسرشیپ خانواده یکی از پیچیده‌ترین برنامه‌های مهاجرتی است و به همین علت مدت زمان بررسی پرونده شما در جریان آن منعطف و متغیر است. اگر نسبت به چند و چون این برنامه مهاجرتی اطلاع داشته باشید، حتماً می‌دانید که نوع ارتباط شما و وابستگان‌تان در این برنامه مهاجرتی، بر بسیاری موضوعات تأثیر دارد.

به طور مثال حامی شما پدربزرگ و مادربزرگ شما باشند یا عمو و عمه، کلیت کیس متغیر است. با این حال می‌توان گفت که برای هر کیسی در این حیطه به حداقل 12 ماه زمان نیاز است. کمترین زمان در صورتی است که بین شخص متقاضی مهاجرت و خانواده او رابطه والدین و فرزندی باشد که همان 12 ماه است. در حالی که به طور مثال برای پدربزرگ و نوه این مدت زمان به 20 الی 24 ماه افزایش پیدا می‌کند.

اقامت کاری پس از تحصیل در کانادا

این یک شرایط ویژه است که معمولاً برای دانشجویان ایرانی مقیم کانادا ایجاد خواهد شد. اغلب افراد پس از تحصیل در کانادا تصمیم می‌گیرند تا برای کار نیز در همین کشور بمانند. این افراد نسبت به افراد عادی کیس متفاوتی داشته و دارای تسهیلات خاصی هستند. معمولاً زمان گرفتن اقامت کانادا در این روش، بین 99 تا 117 روز متغیر است. البته گاهاً به علل مختلفی ممکن است به قدری زمان بیشتر نیاز باشد اما در هر حال عموماً این مدت زمان اقامت کانادا در این شرایط است.

تدابیر سازمان ما در راستای کاهش مدت زمان گرفتن اقامت کانادا

احتمالاً تا بدین جا متوجه شده باشید که مدت زمان گرفتن اقامت بسته به موضوعات مختلفی، کاملاً منعطف است. اما ممکن است در این مورد که برای کاهش  زمان گرفتن اقامت کانادا می‌توان چه تدابیری اندیشید، هنوز هم سردرگم باشید. یکی از مشکلات رایج در طولانی شدن پروسه پذیرش شما در یک برنامه خاص اقامت موقت یا دائم، وجود نقص در مدارک است.

این موضوعی است که سازمان ما، در انجام آن تخصص داشته و می‌تواند به شما اطمینان دهد که محال است نقص مدارک باعث طولانی شدن پروسه بررسی پرونده شما شود. سازمان ما خود را در مورد به حداقل رساندن زمان گرفتن اقامت کانادا متعهد دانسته و در همین راستا با شناخت و تجربه کافی، تمام مشکلات احتمالی را پیشبینی کرده و اجازه نخواهد داد تا پرونده شما با مانع ناقص بودن مدارک روبرو شود.

در کنار این موضوع گاهی ممکن است مشاوره غلط باعث شود تا شما در انتخاب مسیر اخذ اقامت کانادا دچار ابهام شده و گمراه شوید. سازمان ما با وجود اشراف کافی نسبت به شرایط شما، تلاش می‌کند تا بهترین و سریع‌ترین برنامه مهاجرتی یا اقامتی را برای شما در نظر بگیرد. پس فراموش نکنید که خود انتخاب مسیر نیز بر مدت زمان گرفتن اقامت کانادا تأثیر مستقیمی دارد.

جمع‌بندی

همانطور که در ابتدا گفته شد، ما در یادداشت فوق تلاش کردیم تا به شکل تقریبی مدت زمان  اقامت کانادا را در شرایط مختلف بررسی کنیم. در این راستا لازم شد تا برخی پیش‌نیازهای خاص را برای نحوه بررسی خود تعیین کنیم. این پیش‌نیازها در یادداشت ذکر شده و با مطالعه آن‌ها می‌توان به دقت متوجه این موضوع شد.

در نهایت اما لازم به ذکر است که تعیین دقیق زمان گرفتن اقامت کانادا در کیس ویژه خود شما، مستلزم ارتباط مستقیم شما با سازمان ما است. بدیهی است که تنها با بررسی دقیق جوانب مختلف پرونده شما می‌توان در مورد زمان لازم برای پذیرش آن بازه زمانی دقیقی را با قطعیت مشخص کرد. پس اگر خواهان اطلاع دقیق از این موضوع هستید، بهتر است تا با ما در تماس باشید.

برای یک سفر سریع و مطمئن به کشوری آرام و پیشرفته کنار شما هستیم

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *