مذهب در کانادا

مذهب کانادا

اروپا یکی از مقاصد جذاب برای مهاجرت است و میلیون‌ها نفر علاقمند به مهاجرت به این قاره سبز هستند. برای اطلاع از مسائل مذهب در کانادا با کارشناسان مهاجرتی کوچ تماس بگیرید .

با این حال، مهاجرت هزینه‌هایی نیز دارد. از آن جایی که طرح‌های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد و افراد از راه‌های مختلفی به کشورهای اروپایی مهاجرت می‌کنند، طبیعتا هزینه‌های مختلفی نیز ممکن است برای این طرح‌ها در نظر گرفته شده باشد. ما در این مطلب قصد داریم هزینه مهاجرت به اروپا را با شما در میان بگذاریم. پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

تعداد افراد فاقد مذهب در کانادا مشخص، در اونتاریو، بیشتر از سایر ایالات کانادا است و نسبت این افراد، در آلبرتا، بریتیش‌کلمبیا و یوکان، بالاتر از میانگین ملی است از میان ادیان موجود و مذهب در کانادا، اسلام دومین دین بزرگ است.
حضور اولیه مسلمانان در کانادا به اوایل قرن بیستم باز می‌گردد که تعدادی از مسلمانان کانادا مهاجرت کردند و در تورنتو مستقر شدند.
اکثر مسلمانان سوریه به کانادا مهاجرت کردند و در تورنتو مستقر شدند. اکثر مسلمانان کانادا، در ایالت اونتاریو و حومه‌ی تورنتو ساکنند. بریتیش کلمبیا نیز جمعیت قابل توجهی مسلمان دارد. بیشتر مهاجران خاورمیانه و ایران، مسلمان هستند و دو جامعه بزرگ مسلمان ونکوور را تشکیل داده‌اند.
اولین مسجد کانادا در سال 1983 در ادمونتون ساخته شد. بر اساس آمار و ارقام رسمی یک میلیون و یکصد . یازده هزار مسلمان در کانادا زندگی می‌کنند. بیش از 360 مسجد و مرکز اسلامی در این کشور وجود دارد که هشتاد مرکز، متعلق به شیعیان مقیم این کشور است.
با توجه به ضرورت انسجام مراکز و جوامع پیروان اهل‌بیت(ع) مجمع اهل بیت کانادا در سال 1372 هجری خورشیدی، برابر با سال 1993 میلادی به همت جمعی از مسئولان مراکز اسلامی شیعه تأسیس شد و به عنوان سازمانی خیریه و غیر انتفاعی در دولت فدرال کانادا به ثبت رسید. یکی از فعالیت‌های مجمع اهل بیت انتشار مجله صراط مستقیم است نشریه مذکور به زبان انگلیسی و به صورت فصلنامه منتشر می‌شود.
مطالب این مجله عمدتاً در جهت تبیین عقاید شیعه و اطلاع رسانی برای جامعه پیروان اهل بیت (ع) در این کشور است. به دنبال گسترش و رشد جامعه ایرانی مقیم شهر تورونتو و حومه، مرکز ایرانی اسلامی امام علی (ع) در فوریه 2000 میلادی تاسیس شد. مرکز ایرانی امام علی (ع) در جهت برآوردن نیازهای دینی و فرهنگی جامعه ایرانیان می‌کوشد. یکی از فعالیت‌های این موسسه احیای مناسبت‌های مختلف است. این مراسم به منظور بزرگ‌داشت و اعیاد و وفات بزرگان دین و آشنایی بیشتر با فرهنگ تاریخ و ارزش‌های اسلامی، بر اساس تعلیمات قرآن و عترت در طول سال برگزار می‌شود

جامعه مسلمانان را در کانادا چند سازمان اداره می‌کند:

کنگره اسلامی کانادایی‌ها
انجمن مسلمانان کانادا
کنگره‌کانادایی‌های مسلمان
اتحادیه مسلمانان کانادا

جدول مذاهب کانادا

نام مذهب درصد جمعیت جمعیت
مسیحیت 77 22018695
اسلام 2 579640
یهودیت 1/1 329995
بودایی 1 300345
هندو 1 297200
سیک 9 278410
نامشخص 5/16 4900095

 

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *