مزیت‌های کانادا

مزیت‌های کانادا برای اقامت دائم چیست؟

انتخاب کشور کانادا برای اقامت دائم ، آمریکا و یا یکی از کشورهای اروپایی، یکی از مباحثی است که همواره داغ بوده و هست و بین افرادی که درصدد اخذ اقامت دائم کشوری مرفه و پیشرفته هستند، رد و بدل میشود. در جواب به این سوال باید گفت که انتخاب کشور مقصد برای یک گردش یک هفته ای هم کاملا به سلایق افراد بستگی دارد، چه برسد به انتخاب کشور مقصد برای دریافت اقامت دائم.جهت اطلاع ازمزیت های کانادا برای اقامت دائمبا سازمان مهاجرتی کوچ تماس بگیرید.

برای افراد با رفتارها، سطح سواد، سطح درآمد، فرهنگ و پیشینه خانوادگی متفاوت، معیارهای انتخاب کشور هدف هم متفاوت است و ضریب اهمیت هر معیار هم بین این افراد با هم فرق می کند. یک کشور ارزان با ارائه خدمات ارزان و رایگان آموزشی بهداشتی درمانی، می تواند گزینه مناسبی برای اقامت دائم خانواده ای باشد که از سطح درآمدی متوسط به پایین برخوردار است. برای برخی، میزان توسعه و پیشرفته بودن مهم است. برای برخی دیگر، آب و هوا و طبیعت ..

دریافت اقامت دائم کانادا و مهاجرت به کانادا، مساله ای است که امروزه دغدغه اصلی برای افرادی است که در فکر مهاجرت هستند.
کشور کانادا همواره در لیست بهترین انتخاب‌ها اقامت دائم برای اقشار مختلف بوده است. حتی این کشور، از کشورهای مختلف اروپایی هم هر ساله مهاجرانی می پذیرد. برای اقشار مرفه با درآمد بالا، شهرهای کبک و ونکوور، انتخاب های مناسبتری است و برای اقشار جوان، تحصیل کرده و کاری، تورنتو گزینه خوبی است و برای افرادی که می‌خواهند از پایه شروع کنند استان سسکاچوان بهترین گزینه می باشد.

کانادا، این ویژگی را دارد که برای افراد با سلایق مختلف، سطح درآمد و اقتصاد مختلف، مهارت و تخصص متفاوت، شهر و منطقه مناسب برای اقامت دارد. در برخی از شاخص ها، حتی از آمریکا بالاتر است و در لیست شاخص های کیفیت زندگی در 5 سال اخیر همواره رتبه اول تا سوم را کسب کرده است و این مساله مهمی برای دریافت اقامت دائم کانادا و مهاجرت به کانادا است.

قدرت بالای پاسپورت کانادا، طبیعت و آب و هوای بکر و بینظیر، دولت خدمتکار و در خدمت مردم، سطح آزادی و رفاه بالای این کشور، برخورد مناسب و گرم با مهاجران، نرخ پایین بیکاری، تناسب سطح درآمد با هزینه ها برای همه اقشار جامعه؛ از جمله معیارها و برتری های کشور کانادا به دیگر کشورها برای انتخاب نهایی بعنوان کشور مقصد مهاجرت می باشد.

و اما برای ایرانی ها، دوری از ایران، آب و هوای سرد و یخی در برخی از مناطق، قوانین متفاوت با ایران، سختگیری در قوانین؛ از جمله معیارها و نکات ضعف و منفی برای انتخاب کشور هدف برای مهاجرت محسوب می شود.

نگاهی به رتبه و جایگاه کانادا در بین کشورهای مختلف جهان در سال ۲۰۱۹ برای

موسسه اخبار آمریکا، هر ساله کشورهای جهان را از لحاظ کیفیت زندگی و بر مبنای شاخص های مختلف، مقایسه و رتبه بندی می کند. در گزارش اخیر این موسسه (U.S. News and World Report’s) کشور کانادا برای اقامت دائم رتبه اول و بهترین کشور از نظر کیفیت زندگی در سال ۲۰۱۹ را به خود اختصاص داد.

در این نظرسنجی، 20300 نفر از 36 کشور مختلف در سراسر جهان و قاره های مختلف شرکت می کنند تا از بین 80 کشور و بر اساس 65 معیار استاندارد و مشخص، این 80 کشور را با هم مقایسه و از نظر کیفیت زندگی، اولویت‌بندی نمایند.

برخی از مهمترین معیارهای موثر در این رتبه‌بندی عبارتند از: ماجراجویی، شهروندی، تاثیر فرهنگی، کارآفرینی، میراث فرهنگی، کسب و کار آزاد، دموکراسی، خدمات رایگان بهداشتی، سیستم آموزشی، مقایسه دستمزد و مالیات، تورم، ضریب جینی و رشد اقتصادی و قدرت پاسپورت کشورها و …

در اولویت بندی کشورها، از لحاظ شاخص کالاها و خدمات، کشور کانادا رتبه دوم در بین همه کشورها را کسب کرد. همچنین رتبه بندی پنج کشور اول در این زمینه عبارتست از : ژاپن، کانادا، آلمان و انگلستان.
شاخص دیگر این نظرسنجی و تحقیق جهانی، شاخص کیفیت زندگی زنان است که کشور کانادا در این شاخص هم مقاله سوم را از آن خود کرد.

کشورهای سوئد و دانمارک به ترتیب در رده‌های اول و دوم قرار گرفتند.

از نظر شاخص کیفیت تحصیل درکانادا، بعد از انگلیس و ایالات متحده آمریکا، رتبه سوم را از آن خود کرد.
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید تماس بگیرید.

02140220450

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *