مشاغل مورد نیاز کانادا

مشاغل مورد نیاز کانادا

مشاغل مورد نیاز کانادا : کانادا در حال حاضر با کمبود نیروی کار روبرو است که باعث ایجاد هزاران فرصت شغلی برای کارگران ماهر ، نیمه و غیر ماهر خارجی شده است. با این وجود مشاغل خاصی وجود دارد که موقعیت های بیشتری نسبت به دیگران دارند و به عنوان تقاضا طبقه بندی می شوند.

مشاغل مورد تقاضا در کانادا را می توان در همه صنایع یافت ، از متخصصان پزشکی و فناوری اطلاعات گرفته تا رانندگان کامیون و کشاورزان ، فرصت ها بی پایان است. از آنجا که استانها و سرزمینهای خاص نیازهای بازار کار متفاوتی دارند ، برنامه ها و پلن های مختلفی برای کمک به کاهش شکاف نیروی کار معلق در هر بخش و تقویت اقتصاد کانادا ایجاد شده است.

بنابراین ، هر استان یا سرزمین برنامه نامزد استانی (PNP) متناسب با برنامه های مختلف و زیرمجموعه های خود را به مشاغل خاص و مجموعه مهارت ها اختصاص داده است. اما برنامه نامزدهای استانی چیست و چگونه کار می کند؟ بیایید نگاهی دقیق تر بیندازیم.

برنامه نامزدهای استانی (PNP) برای کمک به رفع کمبود نیروی کاری که کانادا در حال حاضر با آن روبرو است ، طراحی شده است. هیچ دو استان کانادا یکسان نیستند و برنامه های PNP کانادا نیز یکسان نیستند ، زیرا هر استان یا سرزمین تقاضای نیروی کار خاص صنعت خود را دارد که باید برآورده شود. با نیازهای خاص نیروی کار، مشاغل خاصی به وجود می آید که باید پر شود ، به همین دلیل در تمام استان ها و مناطق لیستی از مشاغل مورد تقاضا وجود دارد. هر PNP همچنین دارای پلن ها و زیرمجموعه های خاصی خواهد بود که هرکدام مجموعه ای از الزامات خاص خود را دارند که برای صلاحیت درخواست اقامت دائم باید برآورده شوند.

این موارد اغلب شامل داشتن یک پیشنهاد شغل (جاب آفر) تمام وقت معتبر ، به ویژه جهت یکی از مشاغل مورد تقاضا در کانادا است. هرچه تقاضا برای شغل متقاضی بیشتر باشد ، احتمال دریافت دعوتنامه برای درخواست (ITA) برای اقامت دائم بیشتر است. نکته مهم در مورد این PNP ها این است که اکثر آنها برنامه های مهاجرتی دارند که به سیستم اکسپرس انتری فدرال مرتبط هستند. با ارائه درخواست از طریق یکی از این برنامه های PNP مرتبط با اکسپرس انتری ، شما نه تنها درخواست ویزا خود را سریعاً پیگیری می کنید بلکه به استانها این امکان را می دهد که پروفایل شما را مستقیماً از استخر (pool) اکسپرس انتری انتخاب کنند و در صورت معرفی از طرف استان ، نامزدی یک استان را دریافت خواهید کرد.

یک نامزدی به ارزش 600 امتیاز سیستم جامع رتبه بندی اضافی (CRS) است که اساساً تضمین می کند که برای اقامت دائم در سیستم اکسپرس اینتری کانادا، دعوتنامه دریافت خواهید کرد. این دقیقا چه معنی ای می دهد؟ داشتن یک پیشنهاد شغلی برای متقاضی در کانادا در یک استان یا قلمرو خاص، احتمال دریافت نامزدی استان را برای شما بیشتر می کند و این شانس شما را برای تحقق بخشیدن به رویای زندگی و کار در کانادا افزایش می دهد.

مشاغل برتر مورد نیاز کانادا تا سال 2024:
کارمند فروش: این شغل از مشاغل کلیدی کاناداست بدلیل ارائه خدمات به مصرف کننده و نیز کسب و کارهای دیگر.

کد شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا (NOC:6411)

درآمد متوسط سالیانه: 50.255 دلار کانادا

راننده: رانندگان تجاری در کانادا مورد نیاز شدید می باشد. از راننده تریلر تا راننده لیفتراک. متقاضیانی که گواهینامه معتبر از کانادا دریافت کرده باشند، براحتی شغل مناسب پیدا می کنند.

کد های شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا (NOC:7521،7452،74511)

درآمد متوسط سالیانه: 44.836 دلار کانادا

مسئول پذیرش: بدلیل اولین برخورد مشتری با مسئول پذیرش در هر کسب و کاری، این شغل دارای تقاضای بالاست. ارائه خدمات مشتریان و داشتن مهارت های IT و تکنولوژیک از الزامات این شغل است.

کد شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا (NOC:1414)

درآمد متوسط سالیانه: 31.304 دلار کانادا

جوشکار: جوشکاری پرتقاضاترین شغل در بین مهارت های فنی مورد نیاز در کاناداست. این شغل عملا کار با دستان است.

کد شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا (NOC:7327)

درآمد متوسط سالیانه: 40.927 دلار کانادا

توسعه دهنده وب: کارشناس این شغل، در کدنویسی برنامه برای کامپیوترها تا گوشی های هوشمند تخصص دارد. متخصصین این حوزه با داشتن مهارت بالا، می توانند در برنامه مهاجرتی Global Talent کانادا شرکت کرده و ویزای کار کانادا دریافت کنند.

کد شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا (NOC:2175)

درآمد متوسط سالیانه: 62.522 دلار کانادا

مدیر توسعه تجارت: متخصصین این شغل، مهارت ویژه در جذب مشتری جدید و نیز آموزش به کارمندان برای ارتباط مؤثر با مشتری را دارند.

کد شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا (NOC:4163)

درآمد متوسط سالیانه: 85.000 دلار کانادا

کارگر ساده: این شغل در سراسر کانادا مورد نیاز است. نظافت، جابجایی و انتقال مواد و اشیاء و مشاغل یدی همگی در این حوزه قرار می گیرند.

کد شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا (NOC:7611)

درآمد متوسط سالیانه: 29.250 دلار کانادا

مدیر پروژه: این شغل در برخی حوزه های کسب و کار مورد نیاز است مانند: فناوری اطلاعات و بازاریابی. بویژه متقاضی دارنده گواهینامه PMP مورد تقاضای بالاست.

کد های شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا(NOC:0213،0711،1221،0211)

درآمد متوسط سالیانه: 90.000 دلار کانادا

مکانیک سنگین: در این شغل، متقاضی بایستی تعمیر و نگهداری ماشین آلات بزرگ را انجام دهد. حوزه های پرتقاضا: انرژی، ساخت و تولید.

کد شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا (NOC:7312)

درآمد متوسط سالیانه: 70.000 دلار کانادا

کارمند فروشگاه: متقاضی این شغل از زمانی که کالا به فروشگاه می رسد تا زمانی که مشتری کالا را از فروشگاه خارج می کند، مسئولیت دارد.

کد شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا (NOC:6222)

درآمد متوسط سالیانه: 48.610 دلار کانادا

مهندس برق: مهندسین برق جایگاه ویژه ای در اقتصاد مدرن امروز دارند. هر وسیله ای که مصرف کننده برق می باشد، به نوعی در دستان مهندسین برق قرار دارد.

کد شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا (NOC:2133)

درآمد متوسط سالیانه: 77.424 دلار کانادا

حسابدار: هر شغل مورد نیازی در کانادا به نوعی با حسابدار گره خورده است. نقش یک حسابدار بویژه در زمان محاسبات مالیاتی بسیار پررنگ است.

کدهای شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا (NOC:1111،0111)

درآمد متوسط سالیانه: 57.500 دلار کانادا

مدیر منابع انسانی: این شغل نیز جزو مشاغل پرتقاضا در کاناداست. متقاضی در این شغل مسئولیت بکارگیری نیروی ماهر و بجا در بازار مشاغل روبه رشد کانادا را دارد.

کد شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا(NOC:1112)

درآمد متوسط سالیانه: 77.900 دلار کانادا

کارشناس مالی: متخصصین این شغل با خانواده ها و افرادی که تقاضا دارند که بدانند چگونه می توانند با سرمایه خود کار کنند، سر و کار دارند.

کدهای شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا (NOC:1114،0111)

درآمد متوسط سالیانه: 57.410 دلار کانادا

پرستار دارای مجوز در کانادا: بخش درمان در کانادا کاملا وابسته به پرستاران خود می باشد. بدلیل بالا بودن سن این افراد در سیستم درمان کانادا، تقاضا برای پرستار جدید در اولویت است.

کد شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا (NOC:3012)

درآمد متوسط سالیانه: 76.362 دلار کانادا

مدرس دانشگاه و موسسات فنی: این گروه شامل مربیانی است که هنرهای کاربردی ، درسی ، فنی و حرفه ای را به دانش آموزان در کالج های جامعه ، CEGEP ها ، کالج های کشاورزی ، موسسات فنی و حرفه ای ، مدارس زبان و سایر مدارس سطح کالج به دانشجویان می آموزند. این گروه همچنین شامل مربیانی است که در موسسات آموزش خصوصی ، شرکتها ، سازمانهای محلی و دولتها برای ارائه دوره های آموزش داخلی یا توسعه، استخدام می شوند. معلمان کالج که رئیس گروه ها هستند در این گروه قرار می گیرند.

کد شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا (NOC:4021)

درآمد متوسط سالیانه: 80.000 دلار کانادا

عینک ساز: متقاضی این شغل در طراحی ، اندازه گیری ، تناسب و تطبیق لنزها و قاب ها برای مشتری با توجه به نسخه چشمی یا مشخصات نوشتاری. در قراردادن ، برداشتن و مراقبت از لنزهای تماسی به مشتری کمک می کند. در انتخاب فریم ها به مشتری کمک می کند. مشتری را برای اندازه عینک و فریم های مختصات با اندازه گیری صورت و چشم و نسخه چشمی اندازه می کند. دستور کار آزمایشگاه چشمی را که حاوی دستورالعمل های آسیاب و نصب لنزها در قاب ها است ، تهیه می کند. دقت عینک لنزهای تمام شده را تأیید می کند. قاب و موقعیت لنز را متناسب با مشتری تنظیم می کند. فریم ها را می تواند شکل دهد یا تغییر شکل دهد.

کد شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا (NOC:3132)

درآمد متوسط سالیانه: 46.802 دلار کانادا

کارشناس دامپزشکی: تکنسین های بهداشت حیوانات و تکنسین های دامپزشکی با مراقبت از حیوانات و کمک به تشخیص و درمان اختلالات بهداشتی دام ، از دامپزشکان پشتیبانی فنی می کنند.

کد شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا (NOC): 3213

درآمد متوسط سالیانه: 43.875 دلار کانادا

برآوردگر ساخت و ساز: برآوردگران ساخت و ساز هزینه های پروژه های ساخت و ساز مهندسی عمران ، معماری ، سازه ، برق و مکانیک را تجزیه و تحلیل و آماده می کنند.

کد شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا (NOC :2234)

درآمد متوسط سالیانه: 65.325 دلار کانادا

روانشناس: روانشناسان اختلالات رفتاری ، عاطفی و شناختی را ارزیابی و تشخیص می دهند ، به مشتریان مشاوره می دهند ، درمان ارائه می دهند ، تحقیقات انجام می دهند و نظریات مربوط به رفتار و فرآیندهای ذهنی را اعمال می کنند.

کد شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا (NOC:4151)

درآمد متوسط سالیانه: 97.544 دلار کانادا

داروساز: داروسازان و مشخصا” داروسازان بیمارستانی داروهای تجویز شده را ترکیب و توزیع می کنند و خدمات مشاوره ای را به مشتریان و نیز خادمین بهداشتی ارائه می دهند. آنها در داروخانه های خرده فروشی و بیمارستانی استخدام می شوند ، یا ممکن است خود اشتغال باشند.

کد شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا (NOC:3131)

درآمد متوسط سالیانه: 90.821 دلار کانادا

لوله کش صنعتی: متقاضی این شغل دستگاه های بخار و سیستم های لوله کشی حامل آب ، بخار ، مواد شیمیایی و سوخت را در سیستم های لوله کشی حرارتی ، خنک کننده ، روانکاری و سایر سیستم های لوله کشی ، جمع آوری ، ساخت ، نگهداری ، عیب یابی و تعمیر می کنند.

کد شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا (NOC:7252)

درآمد متوسط سالیانه: 63.166 دلار کانادا

خلبان: خلبانان هواپیماها یا هلی کوپتر ها را به منظور حمل و نقل هوایی و یا خدمات دیگر مانند: سمپاشی مزارع کشاورزی و یا نقشه برداری هوایی و . . . به پرواز در می آورند. در عین حال، دانش و تکنیک های پرواز را به دانش جویان و کارآموزان پرواز و خلبانان دارای مجوز، آموزش می دهند.

کد شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا (NOC:2271)

درآمد متوسط سالیانه: 69.354 دلار کانادا

مهندس هوا فضا: مهندسان هوافضا در مورد وسایل نقلیه هوافضا ، سیستمهای هوافضا و اجزای آنها تحقیق ، طراحی و توسعه دهی می کنند و وظایف مربوط به آزمایش ، ارزیابی ، نصب ، بهره برداری و نگهداری آنها را انجام می دهند. آنها توسط سازندگان هواپیما و فضاپیما ، حامل های حمل و نقل هوایی و در مؤسسات آموزشی و تحقیقاتی دولتی استخدام می شوند.

کد شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا (NOC:2146)

درآمد متوسط سالیانه: 82.875 دلار کانادا

درمانگر کار یا فیزیوتراپ: این گروه شامل کارشناسانی است که کارهای مختلف درمانی و ارزیابی را انجام می دهند. برخی ممکن است به متخصصانی مانند شنوایی سنجی ، آسیب شناس گفتار ، چشم پزشک ، فیزیوتراپیست و کاردرمانگر کمک کنند. آنها در بیمارستان ها ، کلینیک ها ، مراکز مراقبت ویژه ، مراکز توان بخشی ، مؤسسات آموزشی و در مشاغل خصوصی متخصصانی که به آنها کمک می کنند، استخدام می شوند.

کد شغلی مربوطه در سیستم شغلی کانادا (NOC:3237)

درآمد متوسط سالیانه: 76.811 دلار کانادا

نکته مهم: عموما” مشاغل مورد نیاز در کانادا، تابع قوانین استان خود بوده و نیازمند جاب آفر از یک کارفرمای کانادایی هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب سازمان مهاجرتی کوچ تماس بگیرید:

02140220448

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *