حل مشکلات ویزای ورود برندگان لاتاری

حل مشکلات ویزای ورود برندگان لاتاری

حل مشکلات ویزای ورود برندگان لاتاری: راهکار حذف محدودیت‌ها جهت اخذ گرین کارت آمریکا برای مشکل جدید عدم توانایی ورود برندگان لاتاری به خاک آمریکا

با توجه به ممنوعیت‌های صادر شده برای صدور ویزای‌های مهاجرتی برای شهروندان 7 کشور از خاورمیانه توسط دولت آمریکا از جمله ایران، یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و از شروع ایجاد قوانین ممنوعیت صدور ویزاهای مهاجرتی از سال 2017 تعداد ویزاهای مهاجرتی صادر شده در گروه لاتاری نیز به صفر میل کرده است.

هر ساله شهروندان کشور ایران نیز واجد شرایط ثبت نام در برنامه ویزای لاتاری آمریکا شناخته شده و تقریبا 5000 نفر از کشور ایران بعد از قرعه کشی لاتاری به عنوان برنده این برنامه قرار می‌گیرند.

متأسفانه در سه سال اخیر و پس از روی کار آمدن ترامپ، به دلیل قانون جدید ویزای ورود برای ایر انی‌ها و شهروندان چند کشور دیگر، تقریبا تمام برندگان لاتاری علی رغم مراجعه به سفارت جهت اخذ ویزای لاتاری با جواب منفی از طرف سفارت آمریکا رو به رو شده و درخواست ویزای ایشان رد می‌شود.

اکثر برندگان لاتاری، این موضوع را نمی دانند و به سفارت‌های امریکا در امارت و ترکیه و … مراجعه می‌کنند و بلافاصله ریجکت می‌شوند و فرصت طلایی و شانس برنده شدن در لاتاری را براحتی از دست می‌دهند.

سازمان مهاجرتی کوچ  این مشکل را حل می کند و برای برندگان لاتاری، از طریق اپلای و ویزای تحصیلی، امکان ورود به خاک امریکا و دریافت گرین کارت و در نهایت، کلیه اقدامات بعد از قبول شدن در لاتاری را برای برندگان لاتاری فراهم می‌آورد.

در طی سال های گذشته معافیت‌هایی برای محدودیت های ایجاد شده قرار گرفت که اگر شهروندان چنین کشورهایی بتوانند در هنگام تقاضای ویزای مهاجرتی از جمله لاتاری 3 شرط زیر را برای درخواست ویزای خود ثابت کنند می‌توانند از محدودیت‌های یاد شده معاف شده و ویزای مهاجرتی خود را با موفقیت دریافت کنند. اگر متقاضی ویزای مهاجرتی ثابت کند که:

1- اقامت ایشان در آمریکا در جهت منافع ملی آمریکاست
2- اقامت ایشان در آمریکا خطری برای این کشور محسوب نمیشود
3- در صورت عدم دریافت ویزا, ایشان متحمل سختی((hardship مالی و روانی/فیزیکی میشوند.
سپس میتواند ویزای مهاجرتی خود از جمله لاتاری را دریافت کند.

در سال گذشته سفارت آمریکا فراهم کردن 3 شرط بالا را با داشتن پیشنهاد کاری از آمریکا به نام متقاضی ویزای مهاجرتی و یا داشتن خویشاوند درجه اول (پدر, مادر, خواهر, برادر, فرزند( در آمریکا برابر دانسته و متقاضیان ویزای مهاجرتی آمریکا را تشویق به داشتن چنین شرایطی میکند. به زبان ساده تر اگر متقاضی ویزای مهاجرتی در زمان درخواست ویزای خود بتواند مدرکی مبنی بر داشتن پیشنهاد شغلی از طرف آمریکا یا مدرکی بر داشتن یکی از خویشاوندان درجه اول خود در آمریکا ارائه کند سفارت مربوطه با درخواست ویزای مهاجرتی ایشان موافقت می‌کند.

با توجه به اینکه افراد بسیار کمی (کم تر از 1 درصد) هستند که در زمان درخواست ویزا خویشاوند درجه اول نیز در کشور آمریکا داشته باشند ویا اخذ پیشنهاد شغلی معتبر از یک شرکت آمریکایی کاری تقریبا غیر ممکن میباشد, متاسفانه فراهم کردن چنین شرایطی برای درصد زیادی از متقاضیان ویزای مهاجرتی به خصوص برنگان لاتاری امکان پذیر نبوده و ایشان نمی‌توانند ویزای لاتاری را دریافت کنند.

لازم به ذکر است محدودیت های ایجاد شده تنها مربوط به زمانی است که متقاضی ویزای مهاجرتی در خارج از کشور آمریکا باشد. به عبارت دیگر اگر ایشان بتوانند با هر نوع ویزای دیگری خود را به خاک آمریکا برسانند از قوانین ضد مهاجرتی یاد شده معاف می‌شوند و می‌توانند در حالی که در آمریکا هستند ویزای غیر مهاجرتی خود را به اقامت دائم و یا همان گرین کارت آمریکا تبدیل کنند.

با توجه به اینکه در حال حاظر تنها ویزای غیر مهاجرتی که برای شهروندان ایران صادر میشود ویزای دانشجویی میباشد متقاضی ویزای لاتاری میتواند با اخذ ویزای دانشجویی خود را به خاک آمریکا برساند و در حالی که در آمریکا حضور دارد امور مربوط به ویزای لاتاری خود را بدون هیچ مشکلی با اداره مهاجرت آمریکا USCIS دنبال کند.

تبدیل ویزای دانشجویی به گرین کارت لاتاری آمریکا ا برای برندگان لاتاری آمریکا

سازمان مهاجرتی کوچ ، موفق شده است تا کنون حدود 10 پرونده برندگان لاتاری 2018 و 2019 را از طرق مختلف از جمله ویزای دانشجویی به خاک آمریکا وارد کند و مشکل عدم توانایی در ورود به خاک آمریکا را از این طرق، حل کند و سپس ویزای لاتاری موکلین عزیز را با اداره مهاجرت آمریکا USCIS دنبال کرده و موفق به اخذ گرین کارت آمریکا از طریق برنامه لاتاری برای موکلین عزیز شده است.

هم اکنون سازمان مهاجرتی تدبیر ساز با همکاری مهندس شرفی (مشاوره تخصصی دپارتمان مهاجرت آمریکا و پلن تخصصی حل مشکلات ورود به آمریکا برای برندگان لاتاری) مفتخر است که فرآیند اخذ ویزای دانشجویی آمریکا و تبدیل ویزای دانشجویی به گرین کارت لاتاری آمریکا را برای برندگان لاتاری 2021 با موفقیت انجام دهد.
سازمان مهاجرتی تدبیر ساز، در این راستا، مفتخر است خدمات زیر را برای برندگان لاتاری 2021 ارئه دهد:
1- اخذ پذیرش دانشگاهی بدون نیاز به مدرک زبان از دانشگاه ها ی معتبر آمریکا در مقاطع کارشناسی, کارشناسی ارشد و دکتری
2- اخذ ویزای دانشجویی از سفارت آمریکا
3- راهنمایی و مشاوره جهت خرید بلیط هواپیما به آمریکا و اقدامات لازم جهت اسکان شما در خوابگاه دانشگاه مربوطه
4- انجام امور لازم در ارتباط با اداره مهاجرت آمریکا USCIS به هدف تبدیل ویزای دانشجویی به گرین کارت لاتاری آمریکا

همچنین ببینید

لاتاری آمریکا

لاتاری آمریکا

لاتاری آمریکا؛ بخت‌آزمایی برای رسیدن به سرزمین رؤیاها یکی از سیاست‌های کلان فرهنگی که آمریکا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *