مهاجرت به استرالیا از طریق تولد فرزند

مهاجرت به استرالیا از طریق تولد فرزند

در این مقاله سعی داریم شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق تولد فرزند:

امکانات و امتیازاتی که مهاجرت به استرالیا از طریق تولد فرزند به مهاجران و فرزند تازه متولد شده می‌دهد بپردازیم. شاید این سؤال برای شما هم پیش آمده باشد که آیا یک کودک متولد استرالیا می‌تواند تابعیت استرالیا شود؟ خوشبختانه بله، اما به وضعیت مهاجرت والدین کودک بستگی دارد. کودکان متولد شده در استرالیا که یکی از معیارهای زیر را رعایت می‌کنند می‌توانند یک شهروند استرالیا شوند:

یکی از والدین یکی از شهروندان استرالیا یا اقامت دائم استرالیا هستند.

معمولاً از روز تولد کودک تا 10 سالگی در استرالیا اقامت داشته‌اند.

در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی تمام جزئیات و نکات در خصوص مهاجرت به استرالیا از طریق تولد فرزند بپردازیم.

کشور استرالیا به دلیل اهمیت زیادی که به خانواده می‌دهد، گزینه‌ای مطلوب برای تولد فرزند می‌باشد. این امکانات از رایگان بودن هزینه تولد تا سایر مراقبت های قبل،حین و بعد زایمان را در بر می‌گیرد. به این امکانات باید ارائه بالاترین کیفیت زندگی و خدمات آموزشی و رفاهی را اضافه کنید تا به علت برتری این کشور در میان جهان پی ببرید.

مهاجرت به استرالیا از طریق تولد فرزند بستگی دارد که فرزند شما در خاک استرالیا متولد شده باشد یا در خارج از خاک استرالیا،که در هر کدام از این موقعیت ها و بسته به شرایط اقامت و ویزای کودک متفاوت می‌باشد.

به طور کلی مهاجرت به استرالیا از طریق تولد فرزند شامل موارد زیر می‌شود:

• مهاجرت به استرالیا از طریق تولد فرزند در حالی که فرزند شما داخل خاک استرالیا متولد شده باشد

1. اگر فرزند در استرالیا به دنیا بیاید و یکی از والدین یک شهروند استرالیا ، دارندگان ویزای اقامت دائم یا شهروند واجد شرایط نیوزلند باشد، در اینصورت وضعیت کودک مشمول موارد زیر است :

 •  کودک شما شهروند استرالیا است.نوزادی که در استرالیا متولد می شود به طور خودکار تابعیت استرالیا است اگر حداقل یکی از پدر و مادر در زمان تولد، شهروند استرالیا باشد یا اقامت دائم داشته باشد.
 •  ممکن است کودک شما هم شهروند استرالیا، هم شهروند کشور شما باشد (تابعیت دوگانه).

که در این صورت با کودک خود می توانید به خارج از استرالیا سفر کنید.

 •  اگر کودک شما شهروند استرالیا است ، برای ترک و ورود به استرالیا به پاسپورت استرالیا احتیاج دارید.

2. اگر فرزند در استرالیا به دنیا بیاید و یکی از والدین در زمان تولد کودک ویزای موقت را در اختیار داشته باشد، به عنوان مثال ویزای دانشجویی (زیر کلاس 500) یا ویزای کار موقت (زیر کلاس 457 یا 482) در اینصورت وضعیت کودک مشمول موارد زیر است :

 •  به محض دریافت اطلاعات مربوط به تولد نوزاد و مدارک لازم ، کودک شما به ویزای شما اضافه میشود.
 •  کودک شما شهروند استرالیا یا اقامت دائم نیست .شما باید در اسرع وقت در مورد کودک خود به کشور استرالیا اطلاع دهید (حتی اگر کودک هنوز گذرنامه ندارد) سپس تصمیم گرفته میشود که آیا کودک شما می تواند به ویزای فعلی شما یا هر نوع درخواست ویزای معلق اضافه شود.
 •  اگر کودک هنوز گذرنامه ندارد ، می توانید بعداً صفحات گذرنامه کودک خود را به ما بدهید. با این حال ، شما باید آنها را در اسرع وقت ارسال کنید.
 •  اضافه کردن کودک به ویزای شما رایگان است.
 •  ویزا (های) کودک شما مطابق با ویزا (های) شما و والدین دیگر هنگام تولد کودک ، همان شرایط را دارند. این شامل هر ویزایی است.کودک شما باید مانند هر دوی شما شرایط و ضوابط ویزا (های) خود را رعایت کند
 •  کودک شما نیز باید کلیه شرایط لازم برای اعطای ویزا را برآورده کند. که شامل موارد زیر است:

در یک حمایت مالی

تأمین نیاز بهداشتی

داشتن گذرنامه معتبر برای سفر

3. اگر فرزند در استرالیا به دنیا بیاید و یکی از والدین در زمان تولد کودک درخواست ویزا در دست اقدام داشته باشد در اینصورت وضعیت کودک مشمول موارد زیر است :

 •  کودک شما ویزا ندارد و شهروند استرالیا یا اقامت دائم نیست.
 •  گر کودک هنوز گذرنامه ندارد ، می توانید بعداً صفحات گذرنامه کودک خود را به ما بدهید. با این حال ، شما باید آنها را در اسرع وقت ارسال کنید.برای ارسال گذرنامه و مدارک دو راه دارید :
 •  اضافه کردن کودک خود به برنامه ویزا رایگان است.

• ارسال مدارک با استفاده از ImmiAccount:

اگر هم اکنون در ImmiAccount درخواست ویزا دارید که هنوز نهایی نشده است ، این مدارک را وارد و بارگذاری کنید:

فرم 1022 – اطلاع رسانی در مورد تغییر شرایط

اسکن رنگی شناسنامه کودک استرالیا

اسکن رنگی از صفحات گذرنامه کودک شما (نشان دادن عکس ، اطلاعات شخصی ، شماره گذرنامه و تاریخ انقضا)

• ارسال مدارک از طریق پست

اگر درخواست ویزا در ImmiAccount نهایی شده است یا شما ویزای خود را از طریق ImmiAccount درخواست نکرده اید ، این مدارک را به نزدیکترین دفتر امور داخلی خود ارسال کنید.

فرم 1022 – اطلاع رسانی در مورد تغییر شرایط

یک نسخه معتبر از شناسنامه فرزند شما در استرالیا

یک نسخه معتبر از صفحات گذرنامه کودک شما (نشان دادن عکس ، اطلاعات شخصی ، شماره گذرنامه و تاریخ انقضا)

4. اگر فرزند در استرالیا به دنیا بیاید و هیچ یک از والدین در زمان تولد کودک ویزای موقت یا دائم نداشته باشند ، در اینصورت وضعیت کودک مشمول موارد زیر است

 •  کودک شما ویزا ندارد و شهروند استرالیا یا اقامت دائم نیست
 •  اقامت نوزاد شما در استرالیا قانونی نیست.
 •  شما به عنوان والدین باید درخواست ویزای اساسی را در نظر بگیرید تا بتوانید اقامت خود را در استرالیا به طور قانونی تمدید کنید. یا درخواست ویزای بریج کنید تا بتوانید به طور قانونی در استرالیا بمانید، در حالی که تصمیم دارید استرالیا را ترک کنید. کودک شما ممکن است بتواند به عنوان فردی وابسته به درخواست ویزا اساسی شما و یا ویزای بریج اجازه اقامت قانونی در استرالیا داشته باشد

• مهاجرت به استرالیا از طریق تولد فرزند در حالی که فرزند شما خارج از خاک استرالیا متولد شده باشد

1) اگر فرزند خارج از استرالیا به دنیا بیاید در حالی که یکی از والدین یک شهروند استرالیا ، یا دارای ویزای اقامت دائم یا شهروند واجد شرایط نیوزلند باشد در اینصورت وضعیت کودک مشمول موارد زیر است

 •  در اینصورت کودک ممکن است به دلیل داشتن ارتباط خونی با شهروند استرالیا واجد شرایط تابعیت استرالیا باشد.
 •  نوزادی که ممکن است برای تابعیت استرالیا واجد شرایط باشد (اما تابعیت استرالیا را هنوز به واسطه تبار به دست نیاورده است) می تواند با گذرنامه ای که توسط کشور دیگری صادر می شود به استرالیا سفر کند. این برای زمانی است که کودک توسط کشور استرالیا به عنوان یک شهروند استرالیا تایید نشده است. به عنوان مثال می توانید کودک را از طریق ویزای بازدید کننده به استرالیا بیاورید.
 •  اقامت نوزاد شما در استرالیا باید قانونی باشد. اگر ویزای کودک قبل از اعطای تابعیت به او به پایان رسیده باشد ، باید ویزا دیگری را برای کودک خود در نظر بگیرید تا بطور قانونی در استرالیا بماند یا کودک را در خارج از استرالیا ببرید.
 •  نوزاد شما لازم نیست در استرالیا باشد تا تابعیت خود را نهایی کند.

2) اگر فرزند شما در استرالیا به دنیا نیاید اما یکی از والدین در زمان تولد کودک ویزای موقت را در اختیار داشته باشد به عنوان مثال ویزای دانشجویی (زیر کلاس 500) یا ویزای کار موقت (زیر کلاس 457 یا 482) در اینصورت وضعیت کودک مشمول موارد زیر است

 •  اگر هرکدام از والدین یكی از این ویزاها را در اختیار داشته باشد ، می توانید كودك خود خود را به عنوان عضو واحد خانواده به ویزا اضافه کنید.

ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری (موقت) (زیرمجموعه 188)

ویزای ماهرانه (موقت) (فرعی 489)

ویزای دانشجویی (زیر کلاس 500)

ویزای کار موقت (روابط بین الملل) (زیرمجموعه 403)

ویزای آموزش (زیر کلاس 407)

ویزای فعالیت موقت (طبقه بندی 408)

ویزای کار موقت (ماهر) (زیر کلاس 457)

ویزای کمبود مهارت موقت (زیر کلاس 482)

اگر ویزای موقت به غیر از موارد فوق (یعنی ویزای ویزیتور) داشته باشید و همچنین سایر ویزاها ، باید برای ویزای جدید برای کودک خود درخواست کنید.

3) اگر فرزند شما در استرالیا به دنیا نیاید و یکی از والدین در زمان تولد کودک درخواست ویزا در دست اقدام داشته باشد در اینصورت وضعیت کودک مشمول موارد زیر است :

 •  اگر در حال حاضر، درخواست ویزای شما نهایی توسط سازمان مهاجرت استرالیا تایید نشده است ، می توانید کودک خود را به ویزا اضافه کنید
 •  شما باید در اسرع وقت در مورد کودک خود اطلاع دهید (حتی اگر او هنوز گذرنامه ندارد) بنابراین کشور استرالیا می تواند تعیین کند که آیا کودک شما می تواند به هر نوع درخواست ویزای نامحدود شما اضافه شود یا خیر.

اگر کودک هنوز گذرنامه ندارد، شما باید آن را در اسرع وقت به روش هایی که در بالا بیان شد ارسال کنید.

جمع‌بندی

مهاجرت به استرالیا از طریق تولد فرزند به خودی خود موجب کسب اقامت دائم یا موقت در استرالیا نمی شود. همانطور که در بالا بیان شد فرزندان تازه متولد شده از والدین دارای اقامت دائم می توانند تابعیت و اقامت دائم کشور استرالیا کسب کنند.

برای اطلاع از شرایط و جزئیات در خصوص مهاجرت به استرالیا از طریق تولد فرزند می توانید با مشاوران ما در تماس باشید. سازمان مهاجرتی تدبیرساز با سالها تجربه در امر مهاجرت، پاسخگوی تمام دغدغه ها و مشکلات شما خواهد بود.

همچنین ببینید

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا با توجه به اینکه زندگی در یک کشور امن و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *