مهاجرت به اروپا با سرمایه‌گذاری

مهاجرت به اروپا با سرمایه‌گذاری

اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری – روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری در اروپا

بدون شک سرمایه گذاری یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توانید با آن مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری کنید. دولت‌های اروپایی برنامه‌های متنوعی برای اعطای این نوع ویزا برای شما خواهند داشت چرا که بدون شک آنها نیز از ورود سرمایه به کشور خود استقبال خواهند کرد.

با این حال ویزای سرمایه گذاری در برخی از کشورها به دلیل قیمت بالای ارز آن‌ها، ساده‌ترین روش برای مهاجرت نیست. ولی با این حال، دریافت اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در برخی از کشورهای اروپا، روش مناسبی برای روش اقامت است.

در این مطلب قصد داریم مروری بر روش‌های مختلف سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی داشته باشیم تا به خوبی بدانید که سرمایه گذاری در کدام کشورها روشی مناسب است و شما را زودتر به اقامت اروپا می‌رساند و در کدام یک از کشورها یک روش دشوار محسوب می‌شود.

همچنین اطلاعاتی مانند رقم سرمایه گذاری لازم را نیز در اختیار شما قرار خواهیم داد. اگر قصد دارید که به اروپا مهاجرت کنید و تصمیم شما جدی است، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری

ویزای سرمایه گذاری اصطلاحی است که برای تعریف یک برنامه اقامت از طریق توسط سرمایه گذاری به کار می‌رود و عموماً از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یا یک سرمایه‌گذاری غیرفعال مانند اوراق قرضه دولتی یا سپرده بانکی، می‌تواند شهروندی یکی از کشورهای اروپایی را برای شما به ارمغان بیاورد.

ویزاهای سرمایه گذاری معمولاً شامل برنامه‌های سرمایه‌گذاری تجاری مانند ویزاهای کارآفرینی یا راه‌اندازی استارت‌ آپ نمی‌شود. تقریباً هر کشوری در اروپا نوعی برنامه سرمایه‌گذاری برای مهاجران دارد که کسی که می‌خواهد مجوز اقامت بگیرد، می‌تواند از آن‌ها استفاده کند.

آلمان

یکی از بهترین کشورها برای اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری کشور آلمان است. ویزای سرمایه گذاری آلمان به کارآفرینان و خانواده‌های آنها اجازه می‌دهد تا به طور موقت در یکی از مناطق اقتصادی اروپا زندگی کنند، کار کنند و مشاغل خود را راه‌اندازی کنند. درخواست‌های اقامت در طی 45 روز قابل تأیید است و پس از آن متقاضی می‌تواند برای اقامت موقت دو ساله اقدام کند.

شما از دو طریق می‌توانید مجوز اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در آلمان را دریافت کنید. روش اول این است که 250 هزار یورو را صرف خرید یک ملک در این کشور کنید. روش دوم نیز این است که مبلغی معادل با 100 هزار یورو را روی شرکت‌های اقتصادی در این کشور سرمایه گذاری کنید.

فرانسه

امکان اخذ اقامت فرانسه توسط برنامه سرمایه گذاری برای اولین بار در سال 2016 معرفی شد و هنوز نیز می‌توانید اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری را با استفاده از سرمایه گذاری در کشور فرانسه به دست بیاورید. سرمایه‌گذار در این روش در مدت 4 سال پس از سرمایه گذاری، اجازه اقامت موقت فرانسه را دریافت می‌کند و فرقی ندارد که روی چه زمینه‌ای سرمایه گذاری می‌کنید. پس از 5 سال زندگی در فرانسه، دارندگان این نوع ویزای موقت می‌توانند درخواست تابعیت فرانسه کنند.

پس در نتیجه، باید یک سال را نیز به یک شکل دیگر اقامت دریافت کنید تا بتوانید شهروند رسمی این کشور شوید. مبلغ پیشنهادی دولت فرانسه برای کسب این نوع اقامت، 300 هزار یورو است. فرانسه توریستی‌ ترین کشور جهان است و به دلیل معماری، سبک زندگی، مد و غذا از شهرت جهانی برخوردار است و گذرنامه فرانسوی یکی از بهترین گذرنامه‌های جهان است.

ایتالیا

ایتالیا با معماری زیبا و غذاهای لذیذش جزو کشورهای مورد علاقه افراد بسیار زیادی است. ایتالیا در سال 2017 میلادی، شرایط اقامت جدیدی را برای سرمایه گذاری و تشویق سرمایه‌گذاران و جذب سرمایه راه‌اندازی کرده است. ویزای سرمایه‌گذاری در ایتالیا چند گزینه برای ارائه اقامت موقت 2 ساله به شما ارائه می‌دهد که می‌تواند برای یک مدت 3 ساله دیگر نیز تمدید شود.

در صورت تمایل به تمدید مجوز خود، این سرمایه‌گذاری باید به مدت 2 سال یا بیشتر ادامه داشته باشد. پس از 5 سال اقامت، می‌توانید در ایتالیا درخواست اقامت دائم کنید و شهروند این کشور شوید. تثبیت تابعیت در ایتالیا در حالت‌های دیگر ممکن است پس از مدت ده سال اتفاق بیافتد. گذرنامه ایتالیایی یکی از بهترین‌ گذرنامه‌های جهان است و امکان سفر بی‌مرز را در حوزه ویزای شینگن برای شما فراهم می‌کند. برای گرفتن این نوع ویزا باید 500 هزار یورو در این کشور توریستی سرمایه گذاری کنید.

پرتغال

برنامه اقامت پرتغال و اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور برای اولین بار در سال 2012 معرفی شد. برنامه اقامت طلایی پرتغال به سرعت تبدیل به یک مسیر محبوب اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری، برای افراد ثروتمند شد. متقاضیان تأیید شده اقامت موقت را به مدت 5 سال دریافت می‌کنند، پس از آن سرمایه‌گذار می‌تواند برای اقامت دائم اقدام کند.

این افراد پس از 6 سال زندگی در این کشور‌، واجد شرایط تابعیت کشور پرتغال می‌شوند. گذرنامه پرتغالی با قابلیت سفر بدون ویزا به ایالات متحده و کشورهای آمریکای شمالی و جنوبی، یکی از بهترین گذرنامه‌های اروپایی محسوب می‌شود. سیستم مالیاتی پرتغال نیز برای افراد غیر ساکن در این کشور بسیار جالب است؛ زیرا مسئولیت درآمد خارجی آنها را لحاظ نمی‌کند و مالیات شامل درآمدهای خارجی شهروندان این کشور نمی‌شود. مبلغ سرمایه گذاری شما در کشور پرتغال باید معادل با 517 هزار یورو باشد.

ترکیه

امکان اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در کشور ترکیه نیز وجود دارد. البته این کشور جزو اتحادیه اروپا نیست ولی سطح زندگی مناسب و اروپایی دارد و کشوری مناسب با فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای ایرانیان علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری است.

می‌توانید در این کشور مبلغ 250 هزار یورو را سرمایه گذاری کنید و پس از آن، سریعا دو سال اقامت موقت در این کشور را دریافت کنید. پس از اتمام این زمان می‌توانید این ویزا را تمدید کنید و در صورتی که دولت ترکیه با این مسئله موافقت کند، می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

انگلستان

امکان اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در انگلستان برای اولین بار در سال 1994 میلادی مطرح شد. با این حال تا سال 2020 میلادی، این نوع ویزا دچار تغییرات بسیار زیادی شده است و امروزه در انگلستان به آن ویزای سطح 1 یا درجه 1 گفته می‌شود.

طبق برنامه سرمایه گذاری درجه 1 انگلستان، سرمایه‌گذار معمولاً باید 5 سال برای تایید صلاحیت جهت دریافت اقامت دائم صبر کند و می‌تواند با انتخاب مبلغ سرمایه گذاری معادل با 5 میلیون پوند و یا 10 میلیون پوند، این مدت را کاهش دهد. تابعیت انگلیس پس از 5 سال زندگی در این کشور به دست می‌آید.

هلند

اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در هلند نیز ممکن است. دولت هلند این برنامه را در قالب ویزای طلایی ارائه کرده است. این برنامه با هدف جذب سرمایه‌گذاران خارجی و جمع آوری سرمایه قابل‌توجه در هلند جهت رونق اقتصادی این کشور انجام می‌شود.

در حال حاضر، اجازه اقامت 12 ماهه از طریق این ویزا صادر می‌شود و قابل تمدید نیز هست. این ویزای سرمایه‌گذاری در هلند، ویزایی برای افراد با ارزش بالا یا HNWI نامیده می‌شود.

اتباع خارجی می‌توانند از چهار طریق ایجاد شرکت، سرمایه گذاری در صندوق مشارکت ملی، صندوق همکاری و صندوق رشد، این نوع اجازه اقامت را دریافت کنند. یک سرمایه‌گذار شخصی می‌تواند در هلند حداقل 1.250.000 یورو سرمایه گذاری کند.

اسپانیا

این کشور در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی بین مهاجرین کسب کرده و امکان اقامت در اسپانیا را برای هزاران متقاضی فراهم شده است. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در کشور اسپانیا نسبت به کشورهای دیگر اروپایی مثل انگلستان، شرایط ساده‌تری دارد.

مجوز اقامت سرمایه گذاری در اسپانیا به چند دسته تقسیم می‌شود که بهترین آن‌ها سرمایه گذاری از طریق خرید املاک و مستغلات است. سرمایه‌گذار مجوز اقامت موقت اسپانیا را پس از سرمایه گذاری در این کشور به دست می‌آورد و این مجوز می‌تواند پس از 5 سال به اقامت دائم تبدیل شود. پس از 10 سال اقامت در اسپانیا، خارجی‌ها می‌توانند درخواست تابعیت کنند. شما باید مبلغ 500 هزار یورو در این کشور سرمایه گذاری کنید.

یونان

برنامه اقامت یونان برای اولین بار در سال 2013 معرفی شد و هنوز هم می‌توانید اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در کشور یونان را کسب کنید. ویزای طلایی یونان به سرعت در حال تبدیل شدن به محبوب‌ترین برنامه مهاجرتی اروپا با هزاران متقاضی در هر سال است.

ویزای طلایی یونان یک نوع سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است و امکان سرمایه گذاری تجاری را ارائه می‌دهد. متقاضی تأیید شده، در ابتدا اجازه اقامت 5 ساله را دریافت می‌کند و پس از آن می‌تواند درخواست اقامت دائم بدهد.

ساکنان مقیم یونان می‌توانند پس از 7 سال درخواست تابعیت دائم یونان را بدهند. گذرنامه یونانی یکی از بهترین‌ها گذرنامه‌های جهان است و سفر بدون ویزا به ایالات متحده و سراسر اروپا را به راحتی برای شما فراهم می‌کند. یونان بخاطر سواحل زیبا، غذاهای خوشمزه و جالب و سبک زندگی جذاب شهرتی جهانی دارد. مبلغ پیشنهادی دولت این کشور برای کسب اقامت از طریق سرمایه‌گذاری، مبلغ 250 هزار یورو است.

جمع‌بندی

در این مطلب مروری بر مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری  داشتیم و دیدیم که این نوع ویزا و درخواست اقامت، چگونه ویزایی است. بدون شک این روش یکی از بهترین روش‌های اقامت در قاره بزرگ اروپا است. با این حال باید این مسئله را مد نظر داشته باشید که قوانین مهاجرتی، قوانینی هستند که سریعا تغییر می‌کنند و طول عمر برخی از این قوانین ممکن است فقط یکسال باشد. برای همین باید دقت کنید که چه زمانی درخواست اقامت خود را ارسال می‌کنید و از تمامی شرایط مرتبط نیز آگاه باشید.

در صورتی که به زبان کشور مقصد آگاه نیستید و نمی‌توانید قوانین مهاجرت را به دقت مرور کنید، بهترین راه تماس با موسسه‌های فعال در حوزه مهاجرت است. مؤسسات معتبری مثل سازمان مهاجرتی کوچ، بهترین مشاوره ممکن را به شما ارائه خواهند داد و با علم به قوانین مهاجرت به اروپا، توصیه‌هایی برای شما خواهند داشت که باعث می‌شود به راحتی از طریق سرمایه‌گذاری به کشورهای اروپایی مهاجرت کنید.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی در ایتالیا : ایتالیا (به ایتالیایی: Italia و به انگلیسی: Italy) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *