مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج چه شرایط و امکاناتی را در اختیار شما میگذارد و برای این ویزا چگونه باید اقدام کرد.

جزییات بیشتر در مورد انواع ویزای نامزدی و ازدواج برای مهاجرت به استرالیا را میتوانید در بخش مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای نامزدی و ویزای ازدواج مطالعه کنید.

اگر به دنبال کسب اقامت موقت و دائم در کشور استرالیا هستید، مهاجرت به استرالیا از طریق  نامزدی یکی از بهترین گزینه هایی است که دو هدف مهم شما را برآورده خواهد کرد

1)پیدا کردن شریک زندگی

2)دریافت اقامت در استرالیا

مهاجرت از طریق ازدواج شامل چند ویزای مختلف می شود. اما چیزی که در همه این ویزاها ثابت است این است که شما برای مهاجرت به استرالیا و کسب ویزای اقامت دائم یا اقامت موقت نیاز دارید تا با یک شهروند استرالیا، شهروند واجد شرایط نیوزلند یا فرد دارای اقامت دائم استرالیا وارد رابطه شوید یا ازدواج کنید. شهروند استرالیا یا فرد اقامت دائم استرالیا در این ویزا به عنوان حامی شما عمل می کند. این بدان معناست که حامی شما بیانیه ی کتبی ارائه می دهد و متعهد می شود که از شما برای دو سال اول اقامت خود در استرالیا پشتیبانی کند از جمله اقامت و کمک مالی برای تامین نیازهای معقول زندگی .
دریافت ویزا برای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج بستگی به این دارد که شما در خاک استرالیا درخواست ویزا دهید یا خارج از کشور استرالیا درخواست ویزای ازدواج دهید.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج در حالی که داخل کشور استرالیا هستید

• ویزای همسر و شریک زندگی که شامل ویزای شریک زندگی موقت (زیرکلاس 820) و ویزای شریک زندگی دائم (زیر کلاس 801) میشود.
اگر شما با یک شهروند استرالیا یا اقامت دائم استرالیا یا شهروند واجد شرایط نیوزلند ازدواج کرده‌اید یا حداقل به مدت ۱۲ ماه در یک رابطه قانونی با هم بوده اید، ممکن است واجد شرایط برای دریافت ویزای شریک زندگی برای مهاجرت به استرالیا باشید. شما میتوانید ابتدا از طریق ویزای موقت 820 دو سال اقامت موقت در استرالیا داشته باشید و سپس در صورت ادامه رابطه ویزای موقت خود را به اقامت دائم تحت عنوان ویزای 801 تبدیل کنید. برای درخواست این ویزا حتما باید در کشور استرالیا درخواست خود را مطرح کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این ویزا، به بخش مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای نامزدی و ویزای ازدواج مراجعه کنید.

برای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج در حالی که خارج از خاک استرالیا هستید شما از دو طریق می توانید اقدام کنید:

1. روش اول برای مهاجرت از طریق ازدواج استفاده از ویزای ازدواج در آینده (زیر کلاس 300) و سپس تبدیل آن به ویزای موقت 820 و ویزای دائم 801
برای دریافت این ویزا میتوانید برای ازدواج با یک شهروند استرالیا یا اقامت دائم استرالیا یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند به استرالیا آمده ، تحت عنوان یک ویزای موقت به مدت ۹ ماه ساکن استرالیا شوید. تا با همسر خود در این مدت نامزد یا ازدواج کنید
بعد از این 9 ماه و پس از نامزدی یا ازدواج با شریک زندگی خود، می توانید از طریق ویزای زیر کلاس 820 درخواست اقامت موقت داده، و پس از گذشت 2سال در حالی که هنوز با شریک زندگی خود رابطه واقعی و مداوم دارید درخواست ویزای 801 اقامت دائم را بدهید.برای اطلاع بیشتر از جزئیات و سایر شرایط و امکانات این ویزا به بخش مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای نامزدی و ویزای ازدواج مراجعه کنید.
2. روش دوم برای این ویزا ، استفاده از ویزای شریک زندگی وابسته که شامل ویزای شریک زندگی وابسته موقت (زیر کلاس 309) و ویزای شریک زندگی دائم (زیر کلاس 100) می شود
ویزای شریک زندگی وابسته که در این ویزا رابطه شما می تواند با شخصی هم جنس خود یا دو جنس متفاوت باشد. شریک زندگی شما باید شهروند استرالیا،فرد دارای اقامت دائم استرالیا یا شهروند واجد شرایط نیوزلند باشد. شما باید حداقل ۱۲ ماه در رابطه واقعی با یکدیگر بوده باشید. رابطه واقعی یا می تواند شامل ازدواج قانونی با شریک زندگیتان، یا نامزدی به این معنی که شما با یکدیگر ازدواج نکرده اید اما به زندگی مشترک متعهد هستید و رابطه شما اصیل و ادامه دار است.

شرایط و قوانین دریافت این ویزا

شما با هم زندگی می کنید و به طور جداگانه از هم زندگی نمی کنید .
شما و شریک زندگیتان هنگام درخواست باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشید.
توسط شریک زندگی خود حمایت مالی می شوید
تعهد متقابل به زندگی مشترک به دلیل محرومیت از همسر یا سایر روابط وابسته به یکدیگر دارید این ویزا نیز موقت است و پس از اعطای آن دو سال اعتبار دارد اگر بعد از ۲ سال رابطه شما هنوز اصیل باشد می توانید برای درخواست ویزای دائم زیر کلاس 100 اقدام کنید

جمع بندی

همانطور که در این مقاله بیان شد مهاجرت به استرالیا  برای آن دسته از عزیزانی امکان پذیر است که در رابطه ازدواج یا نامزدی با یک شهروند استرالیا، شهروند واجد شرایط نیوزلند یا فرد دارای اقامت دائم استرالیا هستند. مهاجرت از طریق ازدواج انواع ویزاهای متنوعی را شامل میشود که شما بسته به شرایط خود که در داخل کشوراسترالیا هستید یا خارج از خاک استرالیا،ویزای مناسبی را انتخاب کنید. با توجه اینکه روند درخواست ویزا علاوه بر محدودیت زمانی،به اطلاعات کامل و کافی و دت زیادی در انجام تمام مراحل از درخواستویزا گرفتهتا پذیرش ان نیز دارد و هرگونه خطا و نقصان میتواند موجب رد درخواست ویزای شما شود. بنابراین برای تسریع در اخذ ویزا و بدست آوردن اطلاعات جامع و کامل در خصوص مهاجرت به استرالیا میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید.سازمان مهاجرتی کوچ باداشتن سالها تجربه در امر مهاجرت،بهترین راهنمای شما تا رسیدن به مقصد خواهد بود.

همچنین ببینید

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا با توجه به اینکه زندگی در یک کشور امن و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *