مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل؛ ویزای تحصیلی کد 500 کلید ورود شماست

تحصیل در کشورهای خارجی، با توجه به وضع فعلی ایران، به یکی از حیطه‌های پرمتقاضی در دنیای مهاجرت بدل شده است. تا جایی که در سیستم آموزشی ایران، سخت بتوان افرادی را پیدا کرد که حداقل یک یا چند بار به مهاجرت تحصیلی فکر نکرده باشد. یکی از مقاصد مورد علاقه ایرانیان برای تحصیل، بی‌شک استرالیا است.

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل امروزه توانسته به صدر تقاضای صورت گرفته آمده و تا حد زیادی قشر جوانان را به خود جذب کند. این بار سازمان مهاجرتی کوچ اینجاست تا با ارائه اطلاعات دقیقی در مورد مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل، پرده از ابهامات موجود در این عرصه برداشته و باری دیگر بخش مهمی از نگرانی‌های شما در این زمینه را برطرف سازد.

برای رسیدن به نگرشی مناسب نسبت به مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل نیاز تا با عناوین زیر در کنار شما باشیم:
• وضعیت مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل
• کدام ویزاها برای مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل مناسب هستند؟
• کد 500 برای ورود به نقشه مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل
• کد 590 برای همراهان اشخاص متقاضی تحصیل در استرالیا
• با تمام توان در مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل کنارتان هستیم

وضعیت مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

تمام کشورهای توسعه‌یافته یا در حال توسعه جهان، رویکرد خاصی نسبت به جذب دانشجویان خارجی داشته و تلاش می‌کنند تا با توسعه ظرفیت‌های آموزشی، ضمن درآمدزایی از برنامه‌های تحصیلی، برترین استعدادهای علمی جهان را جذب کنند.

استرالیا نیز دقیقاً به همین علت همواره نگرش ویژه‌ای برای جذب دانشجویان خارجی داشته و تلاش کرده تا سرحد امکان این پروسه را تسهیل کند. هر چند این تسهیل امور به معنی سادگی مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل نیست زیرا دولت استرالیا اساساً با حساسیت خاصی صحت ویزاهای صادر شده در دسته ویزای تحصیلی را بررسی می‌کند و شما بدون داشتن یک پرونده قوی و مناسب شانس کمی برای موفقیت دارید.

در مورد آمار و ارقام اما با اعداد بسیار اعجاب‌انگیزی روبرو هستیم. در سال 2019 مطابق اعلان رسمی دولت استرالیا، دقیقا 200 هزار و 403 ویزای تحصیلی برای متقاضیان صادر شده است که این نسبت به سال گذشته با رشد بیش از 8 درصدی مواجه شده است. نکته جالب توجه در این بین، عدم ایجاد سقف و محدودیت برای تعداد ویزای تحصیلی صادر شده است؛

دولت استرالیا هیچ سقف و محدودیتی از نظر تعداد برای ویزای تحصیلی قائل نیست. کشورهای فیلیپین، پاکستان، کلمبیا و سریلانکا مطابق آمار غیررسمی، بیشترین سهم را در ویزای تحصیلی صادر شده دارند.

کدام ویزاها برای مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل مناسب هستند؟

همواره سخن گفتن از هر پروسه مهاجرتی، بدون شناخت دقیق ویزای مناسب برای این منظور، اصلاً ممکن نیست. اگر یک پروسه مهاجرتی را یک بخت‌آزمایی بدانیم، بی‌شک بلیت برد در این بخت‌آزمایی ویزای مناسب برای آن پروسه مهاجرتی است. مهاجرت به استرالیا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و بدون شناخت انواع ویزای تحصیلی نمی‌توان از آن سخن گفت. لیست انواع مختلف ویزای تحصیلی استرالیا به شرح زیر است.
• ویزای 500
• ویزای 590
• ویزای 407
• ویزای 485
در ادامه به اختصار تلاش می‌کنیم تا هر یک از انواع ویزای تحصیلی را بررسی کرده و به شما در دستیابی به نگرشی شفاف یاری برسانیم. ما در سازمان مهاجرتی کوچ  معتقدیم که شما بدون داشتن دیدی شفاف نسبت به هر پلن مهاجرتی،  نمی‌توانید در این مورد به موفقیت دست پیدا کنید.

کد 500 برای ورود به نقشه مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

ویزای 500 به‌نوعی اسم رمز ویزای تحصیلی استرالیا بوده و اصلی‌ترین ویزای اعطا شده در این زمینه است. شما با ویزای 500 می‌توانید:
• در استرالیا تحصیل کنید
• زمینه‌ساز اقامت موقت خانواده خود در کشور استرالیا شوید
• 20 ساعت در هفته در کنار تحصیل در استرالیا کار کنید
برای اینکه بتوانید به ویزای 500 دست پیدا کنید، الزامی است تا:
• بیش از 6 سال سن داشته باشید
• تأیید رسمی پذیرش در یک برنامه تحصیلی تمام‌وقت که در اصطلاح (CoE) نام دارد را ارائه کنید
• مدارک و مستندات محکمی دال بر توانایی در تکلم، شنیدن، نوشتن و خواندن زبان انگلیسی ارائه دهید
• شامل برنامه عمومی سلامت دانش‌آموزان و دانشجویان خارجی (OSHC) باشید که به این منظور داشتن پوشش کامل بیمه سلامت در طول اقامت در استرالیا الزامی است
• اگر زیر 18 سال سن دارید، باید مراتب دسترسی به امکانات کافی و مناسب زندگی در کشور استرالیا را به اطلاع مسئولان قانونی این حیطه برسانید
• در تست‌های مربوط به سلامت فیزیکی و روانی پذیرش شوید
• بتوانید اثبات کنید که منابع مالی کافی برای تحصیل در استرالیا را دارید
در این بخش تنها تلاش کردیم تا کلیات اخذ ویزای 500 را به عنوان کلید ورود به پروسه مهاجرت به استرالیا از بررسی کنیم. برای دسترسی به اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر در مورد

این نوع ویزای تحصیلی، می‌توانید با ما ارتباط برقرار کنید.

کد 590 برای همراهان اشخاص متقاضی تحصیل در استرالیا

ویزای 590 ماهیتی مکمل داشته و در عمل در تعامل با سایر انواع ویزای تحصیلی کارکرد دارد. این ویزای برای خانواده افراد متقاضی تحصیل در استرالیا صادر می‌شود. برای اخذ ویزای 590 نیاز است تا:
• والدین یک شخص دارای حق تحصیل در استرالیا بوده یا از منظر حقوقی سرپرست او باشید
• بتوانید اثبات کنید که توانایی مالی کافی برای حمایت از خانواده و فرزند خود را دارید
• قادر به تأمین مسکن و سایر وسایل رفاهی مورد نیاز برای زندگی در استرالیا باشید
• حداقل 21 سال سن داشته باشید.

نیاز به ذکر است که شما با این زیرشاخه از ویزای تحصیلی، امکان اشتغال در استرالیا نداشته و در طول اقامت در این کشور، این امکان که به صورت قانونی مشغول به کار شوید، فراهم نیست. البته نیاز به ذکر است که مطابق تجربه سازمان مهاجرتی کوچ  ، شما می‌توانید در برخی موارد پس از تکمیل پرونده دقیق، ذیل ویزای 590 به طور محدود اجازه کار را نیز دریافت کنید. مدت اقامت شما نیز در ویزای 590 وابسته به مدت تحصیل شخصی است که در عمل او را همراهی می‌کنید(فرزند شما).

در این یادداشت همانطور که قابل تشخیص است تلاش شد تا برترین و پرکاربردترین ویزای تحصیلی را خدمت شما همراهان گرامی معرفی کنیم اما این به معنی محدود شدن مهاجرت به استرالیا  با این دو نوع ویزا نیست. ما در سازمان مهاجرتی کوچ  بسته به خواست و وضعیت متقاضیان ممکن است ویزاهای دیگری مانند ویزای 407 را به این دست از عزیزان پیشنهاد کنیم. در نهایت این شما هستید که انتخاب می‌کنید چه هدفی دارید، و ما در سازمان مهاجرتی کوچ  راه رسیدن به این هدف، یعنی مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل را یافته و در عین حال هموار می‌کنیم.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا پایتخت آمریکا واشنگتن می باشد. این کشور، با مساحتی نزدیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *