مهاجرت به استونی

مهاجرت به استونی

با تمامی راه‌های مهاجرت به استونی (اقامت استونی) آشنا شوید

مهاجرت به استونی قطعاً یکی از بهترین انتخاب های افراد مهاجری است که قصد دارند لذت زندگی در یک کشور اروپایی خلوت و بسیار کم هزینه را تجربه کنند و از جاذبه های دیدنی و امکانات عالی آن حداکثر استفاده را ببرند. در این مطلب سازمان مهاجرتی تدبیرساز قصد دارد تا ابتدا شما را با کشور استونی به طور کامل به همراه مزایا و معایب زندگی در این کشور آشنا کند و سپس این شما هستید که انتخاب می کنید زندگی در این کشور گزینه مناسبی هست یا خیر.

در صورتی که پس از این توضیحات مطمئن شدید که مهاجرت به استونی بهترین انتخاب شماست، پس حتما در ادامه مقاله نیز با ما همراه باشید تا با کلیه روش های قانونی مهاجرت به این کشور نیز آشنا شوید.

کشور استونی که در واقع جمهوری استونی است در شمال شرق قاره اروپا قرار گرفته است که در واقع محل دقیق آن در دریای بالتیک است که در آن حدود 1500 جزیره و جزیره کوچک قرار گرفته اند. این کشور به دلیل اینکه اکثر جمعیت آن را زنان تشکیل می دهند (به ازای هر 100 نفر زن، 83 نفر مرد حضور دارند) به آن کشور زنانه گفته می‌شود.

پایتخت کشور استونی با جمعیت 1.3 میلیون نفری، تالین یا Tallinn است که جمعیت این شهر 440 هزار نفر بوده و به طور کلی این کشور یکی از خلوت ترین و کم جمعیت ترین کشور قاره اروپاست.

دریای بالتیک شمال و غرب کشور استونی را احاطه کرده است. از شرق با روسیه هم مرز است که اکثر این مرز را رودخانه ناروا و دریاچه پِیپوس پوشانده است و از جنوب نیز با لتونی مرز مشترک دارد.

واحد پول کشور استونی یورو است که قبلا کرون بوده و زبان رسمی این کشور نیز استونیایی است که ترکیبی از زبان های روسی، آلمانی و مجارستانی است. این کشور عضو اتحادیه اروپا و ناحیه شنگن است. از نظر مذهبی نیز اکثریت جمعیت آن یعنی حدود 58% را مسیحی تشکیل می دهد و حدود 38% نیز کاملا بدون دین هستند و مابقی هم جزء اقلیت های دینی محسوب می‌شوند.

دمای کشور استونی از منفی 11 تا 7 درجه برای زمستان های سرد و مرطوب تا تابستان های خنک از 6 تا 20 درجه متغیر است و به جز زمستان ها، مابقی سال آب و هوای بسیار خوبی دارد. نرخ امید به زندگی نیز در این کشور حدود 75 سال است که نشان از سطح بالای کیفیت زندگی دارد.

مهمترین مزایا و معایب مهاجرت به استونی

بخش بعدی که در مورد کشور استونی باید مطالعه کنید مزایا و معایب مهاجرت به این کشور است که با یکدیگر بررسی می‌کنیم و پس از مطالعه این بخش می توانید تصمیم بگیرید که آیا مهاجرت به استونی برای شما گزینه مناسبی هست یا خیر.

مزایای مهاجرت به استونی:

• آب و هوا: آب و هوای کشور استونی در اکثر مواقع سال عالی است و دما از 20 درجه فراتر نمی رود و جزیره های متعدد و طبیعت بکر آن زندگی لذت بخشی را فراهم خواهد ساخت.
• آلودگی هوا: کشور استونی بخاطر مدیریت درست و جمعیت کم اصلا با مشکل آلودگی هوا روبرو نیست و برای هر قشری مناسب است.
• امنیت: امنیت در این کشور حرف اول را می زند و حتی چرخ زدن در خیابان ها تا ساعت دیر وقت شب نیز هیچ خطر خاصی شما را تهدید نخواهد کرد.
• حمل و نقل: سرویس حمل و نقل برای تمام کسانی که اقامت دائم یا شهروندی این کشور را داشته باشند رایگان است.
• کیفیت آموزشی و بهداشتی: در مهاجرت به استونی قطعا سیستم آموزشی و بهداشتی سطح بالا و با کیفیت آن شما را متحیر خواهد کرد و بابت ادامه تحصیل هیچ دغدغه ای نخواهید داشت.

معایب مهاجرت به استونی:

• زمستان های سرد: زمستان های کشور استونی مخصوصا در فصل های دی و بهمن بسیار سرد است و دما به منفی 11 درجه هم می رسد به همین دلیل بهتر است این جنبه را مدنظر داشته باشید.
• تأسیس شرکت با مسئولیت محدود یا Ltd: هزینه و مالیاتی که باید بابت تأسیس و اداره چنین شرکت هایی در استونی بپردازید بسیار زیاد است و از این حیث کشور مناسبی نیست.
• زبان و ارتباط با مردم: با اینکه بیش از نیمی از مردم این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند و اکثر رشته ها نیز به زبان انگلیسی تدریس می شوند اما برای ارتباطات کاری و امور روزمره خود باید زبان استونیایی را تا حدی بلد باشید که می توانید از مؤسسات زبان این کشور کمک بگیرید.
چنانچه تصمیم گرفته اید که مهاجرت به استونی برای شما بهترین گزینه است توجه شما را به ادامه مطلب و سرفصل هایی که در مورد آن صحبت خواهیم کرد جلب می کنیم:
– مهاجرت به استونی و اقامت از طریق کار
– مهاجرت به استونی و اقامت از طریق تحصیل
– هزینه ‌های تحصیل در مهاجرت به استونی
– کار دانشجویی در حین تحصیل و بعد از فارغ التحصیلی در استونی
– دریافت فاند و بورسیه تحصیلی پس از مهاجرت به استونی
– مهاجرت به استونی و اقامت از طریق سرمایه گذاری
– مهاجرت به استونی و اقامت از طریق تولد
– مهاجرت به استونی و اقامت از طریق ازدواج
– هزینه‌های زندگی در مهاجرت به استونی
– بهترین شهرها جهت مهاجرت به استونی: آپدیت 2020

مهاجرت به استونی، کشوری با فرصت های بی نظیر برای زندگی، کار و تحصیل

مهاجرت به استونی و اقامت از طریق کار

شما متقاضیان عزیزی که به قصد کار به فکر مهاجرت به استونی هستید به دلیل اینکه شهروند اتحادیه اروپا محسوب نمی شوید باید مجوز کار دریافت کنید که برای کشور استونی به آن EU Blue Card گفته می شود. قبل از اینکه بتوانید مجوز کار دریافت کنید ابتدا کارفرمای شما باید به صندوق بیمه بیکاری استونی مراجعه کرده و مجوز دریافت کند.
مجوز نیز تنها زمانی به کارفرما اعطا می شود که از لحاظ پرداخت مالیات و فراهم کردن شرایط کاری مناسب جزء کارفرمایان مورد تأیید کشور استونی باشد و نیروی بومی مناسب یا شهروند اتحادیه اروپا واجد شرایط برای آن پیدا نشده باشد. ضمنا باید حقوق پیشنهادی کارفرما به شما حداقل 1.5 برابر حقوق و دستمزد این کشور باشد که برای متخصصین و سوپروایزرها، متخصصین ارشد در زمینه های علوم فنی و طبیعی و حفاظت از سلامت و یا افراد حرفه ای در زمینه کسب و کار، IT و ارتباطات و تعلیم و تربیت حداقل باید 1.24 برابر باشد.
در صورتی که شرایط بالا ثابت گردد کارفرما می تواند مجوز دریافت نیروی کار خارجی را دریافت کند و در این شرایط شما با در دست داشتن این مجوز و مراجعه به سفارت یا کنسولگری کشور استونی در صورتی که شرایط زیر را داشته باشید ویزای کار دریافت نمایید:
• قرارداد کاری معتبر برای استخدام در رده شغلی حرفه ای که حداقل زمان آن 1 سال باشد
• حداقل دستمزد گفته شده در قرارداد کاری ذکر شده باشد
• مدرک سفر معتبر
• پاسپورت معتبر
• 2 قطعه عکس که اخیرا گرفته اید
• بیمه سلامت معتبر
• نامه مجوز استخدام نیروی کار خارجی که کارفرما دریافت کرده است
پس از اینکه EU Blue Card را دریافت کردید و پس از مهاجرت به استونی باید مجوز اقامت دریافت کنید.
توجه داشته باشید که کارت آبی اتحادیه اروپا معمولا 2 سال و 3 ماه (27 ماه) معتبر است به شرطی که مدت زمان قرارداد کاری از این مدت بیشتر نباشد در غیر این صورت برای قرارداد کاری با مدت زمان کمتر، به اندازه اعتبار قرارداد کاری شما معتبر خواهد بود (یعنی اگر قرارداد کاری که بسته اید 1 ساله است، EU Blue Card نیز 1 سال معتبر خواهد بود در غیر این صورت برای مدت زمان بیشتر از 27 ماه، حداکثر 27 ماه معتبر خواهد بود).
در چنین شرایطی باید این مجوز کار را تمدید کنید که تا 4 سال و 3 ماه قابل تمدید است. صدور اولیه آن حدود 60 روز زمان می برد. هزینه صدور کارت 120 یورو است و بابت تمدید نیز باید 96 یورو پرداخت کرد و در صورت مفقودی باید 31 یورو بپردازید.

مهاجرت به استونی به قصد کار با دریافت EU Blue Card

مهاجرت به استونی و اقامت از طریق تحصیل

از روش های بسیار محبوب مهاجرت به استونی می توان اقامت از طریق تحصیل را نام برد که در این قسمت قصد داریم ابتدا به توضیحاتی در مورد دلایل انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل بپردازیم و سپس پروسه مهاجرت تحصیلی را توضیح دهیم.
چرا استونی انتخابی مناسب برای ادامه تحصیل شماست:
1- سیستم آموزشی با کیفیت: سیستم آموزشی کشور استونی در سطح کیفی بالایی قرار دارد و این مورد با در اختیار داشتن بیش از 100 برنامه و رشته تحصیلی که به انگلیسی تدریس می شوند و نرخ بالای پروژه های تحقیقاتی و داشتن چندین دانشگاه در رتبه های برتر علمی قابل اثبات است.
2- بازار کار عالی: به دلیل اعتبار بالای مدرکی که به متقاضیان داده می شود از لحاظ ورود به بازار کار در هر جای اروپا مشکلی نخواهید داشت و با توجه به اینکه نرخ بیکاری در این کشور هم پایین است و رده های شغلی حرفه ای هنوز اشباع نشده، خیالی آسوده خواهید داشت.
3- شهریه های تحصیلی پایین: کیفیت بالای سیستم آموزشی در کنار هزینه های تحصیلی پایین قرار گرفته، ترکیبی که دانشجویان بین المللی دنیا خواهان آن هستند و در استونی به راحتی دست یافتنی است.
4- تفریحات زیاد: در کنار تحصیل قطعا به سرگرمی هم نیاز است که در کشور استونی مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری بسیار زیادی وجود دارد و هیچ موقع دلسرد و خسته نخواهید شد.
برای مهاجرت به استونی به قصد ادامه تحصیل ابتدا باید در دانشگاه انتخابی خود پذیرش بگیرید. پس از این مورد با در دست داشتن نامه پذیرش دانشگاه و مدارکی که ذکر خواهیم کرد می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی یا دانشجویی اقدام نمایید.
توجه داشته باشید که ویزای دانشجویی برای کشور استونی به دو فرم است:
1- کوتاه مدت یا نوع C برای افرادی که کمتر از 6 ماه مدت زمان تحصیل آنها طول می کشد
2- بلند مدت یا نوع D برای افرادی که مدت زمان تحصیل آنها حداقل 1 سال باشد
ضمنا به این نکته هم توجه داشته باشید که اگر قصد دارید در حین تحصیل مهاجرت به کشورتان داشته باشید باید نوع مالتیپل اینتری (Multiple Entry) را درخواست دهید در غیر این صورت نیاز به هزینه اضافه تر ندارید و می توانید نوع سینگل اینتری (Single Entry) را درخواست دهید.
دقت کنید که براساس نامه پذیرش دانشگاه سفارت یا کنسولگری نوع C یا D آن را مشخص می کند و شما باید علاوه بر نامه پذیرش مدارک زیر را نیز ارائه کنید:
1- مدارک سفر معتبر: حداقل 2 صفحه خالی برای ویزا داشته باشد و حداقل تا 3 ماه نیز معتبر است
2- ارائه برگه فرم درخواست به صورت تکمیل و امضاء شده
3- یک قطعه عکس
4- بیمه سفر معتبر
5- انگیزه نامه
6- نامه تمکن مالی
7- برگه پذیرش ثبت نام در خوابگاه یا رزرو محل اقامت یا سند رهن و اجاره منزل در استونی
8- عدم سوء سابقه کیفری
9- رسید پرداخت هزینه 100 یورو
10- رسید پرداخت شهریه ترم یا سال اول تحصیلی دانشگاه
پس از صدور ویزا و مهاجرت به استونی 1 ماه فرصت دارید تا برای مجوز اقامت موقت یا TRP درخواست دهید و با در دست داشتن نامه پذیرش دانشگاه، کارت دانشجویی، رسید پرداخت 60 یورو و 2 قطعه عکس به همراه پاسپورت معتبر فرم درخواست خود را تحویل دهید تا سکونت شما قانونی باشد.

هزینه‌های تحصیلی در مهاجرت به استونی

هزینه های تحصیلی در استونی بسیار مناسب هستند و به همین دلیل یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل است که هزینه پایین شهریه ها در کنار کیفیت بالای متدها و تجهیزات آموزشی است و هیچ کمبودی احساس نخواهید کرد.
مقطع لیسانس و فوق لیسانس: مقطع لیسانس و فوق لیسانس بسته به نوع رشته، نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی بودن) متغیر است و معمولا شهریه سالانه آنها بین 1600 یورو تا 90 یورو متغیر می باشد.
مقطع دکتری: مقطع دکتری برای تمامی دانشجویان فارغ از ملیت رایگان است و هیچ شهریه ای از دانشجویان دریافت نمی شود.
در نظر داشته باشید که رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی هزینه های شهریه آنها بالاتر بوده و به 12000 یورو در سال نیز می رسد و رشته MBA در مقطع فوق لیسانس نیز به 15000 یورو در سال خواهد رسید.
کشور استونی طبق نظام رتبه بندی QS در سال 2020 دارای دو دانشگاه با رتبه بسیار مناسب است که بد نیست موقع انتخاب رشته در بین دانشگاه های مختلف سعی کنید در یکی از این دو دانشگاه پذیرش بگیرید:
دانشگاه تارتو (University of Tartu) با رتبه 301 و دانشگاه تالین (Tallinn University) با رتبه 801 در زمره دانشگاه های برتر کشور استونی هستند.
همچنین می توانید در دانشگاه هایی از کشور استونی نیز مشغول به تحصیل شوید که کیفیت آموزشی خوبی دارند اما در مقایسه با کلیه دانشگاه های این کشور (اعم از خصوصی و دولتی) شهریه کمتری از دانشجویان دریافت می کنند:
– دانشگاه فنی تالین (TalTech) با شهریه سالانه حدود 4100 تا 7700 یورو (بسته به مقطع و نوع رشته)
– دانشگاه تجاری استونی با شهریه سالانه حدود 4200 تا 6600 یورو
– دانشگاه تارتو با شهریه سالانه 3500 تا 11100 یورو در سال
– دانشگاه تالین با شهریه سالانه 1700 تا 4200 یورو در سال
کار دانشجویی در حین تحصیل و بعد از فارغ التحصیلی در استونی:
دانشجویان بین المللی که به قصد تحصیل مهاجرت به استونی داشته اند، صرف نظر از نوع ملیت خود می توانند بدون کسب مجوز کار و تنها با در دست داشتن کارت مجوز اقامت موقت خود به کار مشغول شوند به شرطی که هیچ تداخل یا ضربه ای به پیشرفت تحصیلی آنها وارد نکند و دانشجوی فول تایم باشید. تعداد ساعت مشخصی هم برای کار هفتگی مشخص نشده است.
در سال 2020 حدودا در ماه با کار دانشجویی می توان 584 یورو درآمد کسب کرد که با توجه به هزینه های پایین تحصیلی و زندگی بسیار عالی است. برای پیدا کردن کار پس از مهاجرت به استونی نیز بهترین گزینه شرکت های بین المللی یا داخل دانشگاه ها هستند که کمتر درگیر ارائه مدرک زبان استونیایی باشید.
معمولا رده های شغلی مورد نیاز برای کار در بیرون از دانشگاه چه در حین تحصیل و چه پس از فارغ التحصیلی عبارتند از:
– تدریس زبان
– نگهداری از بچه
– مترجمی
– پردازش داده
– برنامه ریزی و توسعه IT
– گارسون
– فروشنده مغازه ها
– پذیرشگر مکان های اقامتی یا پاسخگوی تلفنی مراکز تماس و غیره
برای پیدا کردن کار دانشجویی پس از فارغ التحصیلی نیز ملزم به انجام پروسه خاصی نیستید چرا که پس از اتمام دوره تحصیلی، به صورت اتوماتیک مجوز اقامت شما تا 270 روز دیگر تمدید می شود که یکی از گزینه های پیش روی شما پیدا کردن شغل مناسب در کشور استونی است.
بهترین سایت هایی که می توانید از طریق آنها کار پیدا کنید عبارتند از:
1- https://www.workinestonia.com/latest-offers/
2- www.cvkeskus.ee
3- www.cv.ee/en
4- www.ej.ee
توجه داشته باشید که پس از پیدا کردن کار مناسب باید برای دریافت مجوز کار اقدام کنید که صدور آن حدود 1 ماه طول می کشد و نباید از مدت زمان اعتبار مجاز شما بیشتر شود چون به هیچ وجه قابل تمدید نیست. ضمنا مدارک زیر را هم برای دریافت مجوز کار باید ارائه کنید:
1- فرم تکمیل شده درخواست
2- 4 قطعه عکس
3- نامه فارغ التحصیلی از دانشگاه
4- بیمه سلامت
5- نامه تمکن مالی از سمت بانک
6- قرارداد کاری معتبر از سوی کارفرمای مورد تأیید و حقوق پیشنهادی 1.5 برابری نسبت به حداقل حقوق و دستمزد در این کشور
7- نداشتن سوء سابقه کیفری
دریافت فاند و بورسیه¬ تحصیلی پس از مهاجرت به استونی:
با مهاجرت به استونی با وجود هزینه های تحصیلی کم حتی می توان از بورسیه ها نیز استفاده کنید که فرصتی عالی برای کاهش بسیار بیشتر خرج و مخارج است. البته دقت داشته باشید که اکثریت بورسیه ها مربوط به مقطع کارشناسی ارشد است. از جمله بورسیه هایی که پس از مهاجرت به استونی می توانید از آن استفاده کنید به شرح زیر هستند:
1- بورسیه تحصیلی وزارت امور خارجه: برای مقطع کارشناسی ارشد که کل شهریه را شامل می شود و حتی ماهانه نیز مبلغی به دانشجویان پرداخت خواهد شد که با پیشرفت تحصیلی و عملکرد عالی امکان افزایش آن هم وجود دارد.
2- Dora Plus: این بورسیه تحصیلی به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تالین اهدا می شود و یا دانشجویان مقطع دکتری که از دانشگاه های دیگر برای فرصت مطالعاتی وارد این دانشگاه شده اند. به ترتیب به این دانشجویان 350 یورو و 660 یورو در ماه داده می شود که سقف پرداختی به دانشجویان دکتری تا 10 ماه است.
3- بورسیه های دولت استونی: به دانشجویان مقطع کارشناسی اما فقط در رشته های زبان و فرهنگ استونیایی، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، کسانی که برای ترم تابستانی مهاجرت به استونی می کنند و یا محققینی که در مقطع دکتری پروژه های مشترک بر می دارند. هزینه های زندگی و تحصیلی در این بورسیه ها در نظر گرفته شده است.

تحصیل و مهاجرت به استونی و بهره مندی از مزایایی همچون بورسیه ها و کار ضمن تحصیل و پس از فارغ التحصیلی
مهاجرت به استونی و اقامت از طریق سرمایه گذاری
کسانی که قصد مهاجرت به استونی را دارند تا بتوانند با سرمایه گذاری شهروندی این کشور را کسب کنند باید توجه داشته باشند که امکان دریافت شهروندی مستقیم وجود ندارد و مزیت این روش تنها در این است که پیچیدگی سایر روش ها را ندارد در غیر این صورت همانند یک شهروند عادی از یک کشور دیگر شما نیز باید 8 سال اقامت پیاپی و مستمر در این کشور داشته باشید که 5 سال آن با کارت اقامت دائم بوده باشد.
در هر صورت حداقل سرمایه گذاری پس از مهاجرت به استونی 1 میلیون یورو است که امکان سرمایه گذاری در یک شرکت، خرید سهام، کمک به تجارت معتبر و مورد تأیید این کشور یا راه اندازی یک کسب و کار است.

مهاجرت به استونی و دریافت شهروندی مستقیم که با سرمایه گذاری امکان پذیر نیست
مهاجرت به استونی و اقامت از طریق تولد
بسیاری از افرادی که مهاجرت به استونی را انتخاب کرده اند و قصد زندگی دائمی در این کشور را دارند، سؤال می پرسند که بر چه اساسی فرزند آنها شهروندی این کشور را دریافت خواهد کرد؟ اصل خون مورد قبول است یا خاک؟ آیا امکان دریافت شهروندی براساس تولد وجود دارد؟
طبق قوانین کشور استونی از 1 ژانویه 1990 به بعد اصل خون مورد قبول است یعنی مهم نیست که فرزند در استونی به دنیا آمده باشد یا کشوری دیگر، در صورتی که یکی از والدین شهروندی کشور استونی را داشته باشد به صورت اتوماتیک شهروندی این کشور را کسب خواهد کرد.
در صورتی که والدین دو ملیت مختلف داشته باشند و یکی از آنها استونیایی باشد، شهروندی کشور استونی به فرزند منتقل خواهد شد و کودک پس از 18 سالگی می تواند تصمیم بگیرد که شهروندی خود را حفظ کند یا ملیت والد دیگر خود را بگیرد.
فرزندانی که والدین آنها مشخص نباشد یا فوت کرده باشند و توسط زوج استونیایی به فرزندی قبول شده باشند، در صورتی که کمتر از 15 سال باشند به صورت اتوماتیک شهروندی این کشور را دریافت می کنند.

مهاجرت به استونی و اقامت از طریق ازدواج

کسانی که مهاجرت به استونی را انتخاب می کنند پس از مدتی اگر به فکر ازدواج با تبعه این کشور باشند می توانند پس از گذراندن مراحلی شهروندی آن را کسب کنند که البته لازم و ضروری است که به سفارت استونی ثابت شود که صرفا به قصد دریافت شهروندی این کشور قصد ازدواج ندارید و به عبارت دیگر باید به آنها ثابت گردد که ازدواج شما سوری نیست.
ابتدا شما باید مجرد بودن خود را ثابت کنید و یا اگر همسر شما فوت کرده یا طلاق گرفته اید نیز باید ثابت شوند. پس از آن باید با همسر خود حداقل 5 سال پیاپی در استونی زندگی کرده باشید و این مدت زمان زندگی را باید به شیوه های مختلف مثل ارائه مدارک زیر ثابت کنید:
1- بلیط های هواپیمایی که برای سفر خریده اید
2- پیامک و مکالمات تلفنی
3- استشهاد محلی مبنی بر زندگی مشترک
4- فرزند دار شدن (بهترین و محکم ترین سند)
5- پرداخت خرجی ماهانه همسر
پس از اینکه سوری نبودن ازدواج خود را در طی این 5 سال ثابت کردید می توانید برای شهروندی استونی درخواست دهید که مدارک زیر نیز باید ارائه شوند:
1- فرم تکمیل شده درخواست
2- اثبات توانایی مالی برای امرار معاش
3- مکانی برای زندگی مثل سند خانه یا رهن و اجاره
4- مجوز اقامت معتبر
5- پاسپورت معتبر
6- 2 قطعه عکس
7- سند رسمی ازدواج که در این کشور به ثبت رسیده باشد

مهاجرت به استونی و کسب شهروندی از طریق ازدواج با تبعه این کشور و زندگی مستمر به مدت 5 سال
هزینه‌ های زندگی برای کسانی که قصد مهاجرت به استونی را دارند
یکی از مهمترین مسائلی که باید در مهاجرت به استونی بررسی کنید هزینه های زندگی در این کشور است چرا که مهم نیست به چه شیوه ای به این کشور مهاجرت خواهید کرد، در هر صورت باید بتوانید برآورد دقیق نه تخمین، از هزینه های زندگی در استونی داشته باشید تا برنامه دقیقی برای آینده خود بچینید.
در این قسمت تمامی آمار و ارقامی که خدمت شما عزیزان بابت هزینه های زندگی در مهاجرت به استونی برای شما گفته خواهد شد برحسب یورو و به صورت میانگین هستند و بسته به اینکه سبک زندگی شما چگونه باشد کمتر یا بیشتر از این مقدار گفته شده خواهد بود. ضمنا تمامی ارقام گفته شده آپدیت آگوست 2020 است.
خورد و خوراک: هزینه خورد و خوراک در مهاجرت به استونی اگر برای تهیه غذا از رستوران باشد قطعا بیشتر از حالتی است که خودتان مواد غذایی را خریداری کرده و غذای خانگی بپزید. به طور مثال هزینه هر وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت برای هر نفر حدود 8 یورو است و برای دو نفر در یک رستوران سطح متوسط برای سه وعده حدود 40 یورو است.
اما اگر خودتان غذای خانگی بپزید قطعا هزینه را به شدت کاهش خواهید داد به نحوی که هر لیتر شیر حدود 0.7 یورو، هر کیلوگرم برنج حدود 1.4 یورو، هر شانه 12 تایی تخم مرغ حدود 1.5 یورو، هر کیلوگرم پنیر محلی حدود 7 یورو، هر کیلوگرم گوشت حدود 9 یورو، هر کیلوگرم سیب حدود 1.2 یورو، هر کیلوگرم سیب زمینی و پیاز حدود 0.5 یورو و هر کیلوگرم موز نیز حدود 1 یورو است.
حمل و نقل: پس از مهاجرت به استونی اگر بلیط ماهانه برای استفاده از حمل و نقل عمومی خریداری کنید صرفه جویی بسیار عالی است به نحوی که هزینه بلیط ماهانه حدود 23 یورو می باشد ولی تعرفه هر کیلومتر تاکسی حدود 0.6 یورو است. البته در نظر داشته باشید استفاده از حمل و نقل عمومی پس از دریافت کار اقامت دائم یا شهروندی این کشور رایگان خواهد شد.
قبوض: پرداخت قبوض ماهانه معمولا برای یک آپارتمان 85 متر مربعی حدود 171 یورو در ماه است و هزینه اجاره اینترنت ثابت ماهانه از نوع پرسرعت ADSL با ترافیک نامحدود نیز حدود 23 یورو است.
تفریح و سرگرمی: هزینه عضویت ماهانه در باشگاه های ورزشی و بدنسازی حدود 42 یورو است و برای سینما رفتن نیز هزینه هر بلیط حدود 8 یورو می باشد.
اجاره خانه: پس از مهاجرت به استونی سنگین ترین هزینه ماهانه پرداختی شما قطعا متعلق به اجاره خانه است. اجاره یک آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر به شکل ماهانه حدود 460 یورو و در حومه شهر حدود 326 یورو است. همین شرایط برای یک آپارتمان سه خوابه به ترتیب 740 و 530 یورو است.
نکته: هزینه زندگی ماهانه هر شخص در کشور استونی حدود 1300 یورو و برای یک خانواده 4 نفره حدود 2800 یورو است.
نکته: هزینه اجاره خانه در استونی نسبت به ایرانی حدود 9% کمتر است و تهیه غذای رستورانی حدود 108% گران قیمت تر و خرید مواد غذایی نیز حدود 25% گرانتر از ایران است اما قدرت خرید مردم استونی در مقایسه با ایران 214% بیشتر است.

بهترین شهرها جهت مهاجرت به استونی: آپدیت 2020

در این قسمت قصد داریم به بررسی بهترین شهرها جهت مهاجرت به استونی و زندگی در آنها بپردازیم که هم کیفیت بالایی برای زندگی و تحصیل دارند و هم هزینه های زندگی در آنها مناسبتر از سایر شهرهاست و به طور کلی تناسب بسیار خوبی بین کیفیت و هزینه زندگی برقرار است.
این موارد طبق تجربه کسانی است که از طریق سازمان مهاجرتی تدبیرساز به استونی مهاجرت داشته اند و هم به کمک منابع معتبر جهانی است تا اطلاعات بسیار دقیقی در رابطه با مهاجرت به استونی داشته باشید.
1- شهر تالین یا Tallinn: هزینه های زندگی در این شهر حدود 1800 یورو است. از مزایای مهاجرت به شهر تالین که پایتخت کشور استونی است می توان به امنیت کامل، اینترنت پرسرعت، کیفیت خوب هوا، جمعیت نه چندان زیاد، کیفیت بالای آموزشی، بیمارستان های مجهز، جاده های امن، تسلط مردم بومی به زبان انگلیسی و خانواده دوست بودن آنها اشاره داشت. از معایب آن نیز می توان به سرمای بسیار زیاد در فصل زمستان، زیاد سیگار کشیدن افراد و سخت دوست شدن مردم محلی با مهاجرین اشاره کرد.
2- شهر تارتو یا Tartu: هزینه های زندگی در این شهر حدود 1600 یورو در ماه است. از مزایای مهاجرت به استونی و انتخاب شهر تارتو می توان به امنیت کامل، اینترنت پرسرعت، کیفیت خوب هوا و آلوده نبودن آن، جمعیت متوسط شهر، راه اندازی راحت کسب و کار، کیفیت عالی بیمارستان ها و دانشگاه ها، جاده های امن، صحبت کردن مردم محلی به زبان انگلیسی و خانواده دوست بودن آنها اشاره کرد. از جمله معایب آن نیز سرد بودن بیش از حد در زمستان و دشواری در دوست پیدا کردن هستند.

جمع بندی مطالب
در این مطلب به بررسی کامل زوایای مختلف مهاجرت به استونی پرداختیم که تمامی روش های قانونی بررسی شدند و سعی کردیم با پرداختن به ویژگی های این کشور و مزایا و معایب زندگی در این کشور شما را در اتخاذ تصمیم منطقی و هوشمندانه کمک کنیم.
چنانچه در هر کدام از پروسه های مهاجرتی خود نیاز به کمک داشتید کافیست با همکاران و کارشناسان مهاجرت ما تماس برقرار کنید تا در اسرع وقت کارهای مهاجرت شما را پیگیری نمایند. سازمان مهاجرتی تدبیرساز همراه صفر تا صد شما در کلیه روش های مهاجرت قانونی به استونی است.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی در ایتالیا : ایتالیا (به ایتالیایی: Italia و به انگلیسی: Italy) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *