مهاجرت به اسلواکی

مهاجرت به اسلواکی

راهنمای جامع مهاجرت به اسلواکی 2020

اسلواکی این روزها مقصد گردشگری پرطرفدار در بین مردم محسوب می شود. مهاجرت به اسلواکی از بازدید قلعه زیبای براتیسلاوا آغاز می شود. قلعه ای تاریخی و باشکوه که چشم انداز بی نظیر آن از بالای شهر فضای جذاب داخل شهر را نمایش می دهد این قلعه دل انگیز در بین کوه های آلپ و کارپات قرار دارد اگر اهل تاریخ و معماری باشید بازدید از کلیسای عجیب و غریب با سبک هنرهای نو در بخش قسمت شرقی و قدیمی شهر برای شما بسیار جذاب و دل انگیز خواهد بود.

اسلواکی کشوری در اروپای مرکزی است. این کشور با اوکراین، لهستان، اتریش و چک همسایه است. اسلواکی در لیست کشورهای نیمه کوهستانی قرار گرفته است و دارای آب و هوایی معتدل تا حدی مرطوب است. صادرات کشور اسلواکی در زمینه ماشین آلات و تجهیزات الکترونیک است اما نیاز است که سوخت و مواد شیمیایی را وارد نماید. صادرات این کشور بیشتر با لهستان و ایتالیا است و موقعیت مخصوص به خود را دارد.

امید به زندگی در بین مردم اسلواکی بالا است به طوری که مردها امید به زندگی تا سن 71 سالگی دارند. در این کشور بیش از 85 درصد از مردم از نژاد اسلواک هستند و 7 درصد اهل مجاری در اسلواکی دیده می شود. اغلب مردم مسیحی هستند. بیش از 99 درصد از مردم بالای 15 سال در اسلواکی با سواد هستند و زبان رسمی در این کشور نیز اسلواکی است

مهمترین و معروف ترین روشهای مهاجرت به اسلواکی

معروف ترین روش برای مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت این کشور تحصیل و سرمایه گذاری است. در هر دو مورد شرایط به طور دقیق ارزیابی شده است و مشخص است که مهاجرت به اسلواکی از طریق ثبت شرکت گزینه بسیار جالبی است.

دقت کنید که در روش ثبت شرکت بیزینس پلن شما مهم است و بهتر است که از مشاوران زنده موسسه تدبیرساز در تنظیم این پلن کمک بخواهید.

نکات مهم مهاجرت به اسلواکی از طریق سرمایه گذاری

1- شما نیاز به سرمایه اولیه زیادی ندارید و از این روش شرایط برای ورود به دنیای سرمایه گذاری برای شما آسانتر است.
2- شما نیاز به استخدام کارمند ندارید.
3- پس از سه سال می توانید برای تابعیت یا اقامت دائم در اسلواکی درخواست دهید.
4- امکان خرید ملک و ماشین برای شما فراهم خواهد شد.

مهاجرت به اسلواکی و اقامت از طریق کار

در صورتی که در برنامه سفر شما، مهاجرت به اسلواکی از طریق کار دیده می شود نیاز به ویزا خواهید داشت. همه افرادی که به قصد کار وارد این کشور می شوند نیاز به اقامت موقت دارند. ویزای کاری اسلواکی در ابتدا اعتبار 1 ساله دارد و برای کارگران فصلی نیز فقط 6 ماه اعتبار را شامل می شود و شرایط تمدید تا 2 سال فراهم شده است.

سیستم اعطای ویزای کاری اسلواکی:

اعطای ویزای کاری اسلواکی بر اساس جاب آفر است. شما برای مهاجرت کاری به اسلواکی نیاز به پیشنهاد کار از سوی کارفرما دارید. کارفرما می بایست در طول 7 روز شخص را به اداره کار اسلواکی معرفی نماید. همینطور در طول یک هفته نیز می بایست شرایط بیمه تامین اجتماعی شخص در دفاتر بیمه به ثبت برسد.
دقت شود که اجازه کار قابل انتقال نیست و ویزای کار برای یک عنوان شغلی مشخص و یک کارفرمای خاص و یک محل کار مشخص صادر می شود و در صورتی که قصد تغییر کار دارید نیاز است که همه مراحل از اول و مجدداً طی شود.
یکی از شرایطی که برای مهاجرت به اسلواکی و اخذ ویزای کاری این کشور نیاز است اثبات سطح مکفی تحصیلات دانشگاهی است.

مدارک لازم مهاجرت به اسلواکی از طریق ویزای کاری:

1- پاسپورت معتبر
2- دو قطعه عکس پاسپورتی استاندارد
3- ثبت درخواست که اغلب می بایست به زبان اسلواکی باشد.
4- اثبات تمکن مالی از سوی بانک
5- اثبات بیمه درمانی
6- ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
7- دلایل ثبت درخواست
8- سابقه کاری مرتبط با شغل درخواست شده

شرایط پس از صدور مجوز کار

مجوز کاری اسلواکی برای دو سال صادر می شود و در ابتدا 6 ماهه بوده و سپس تا دو سال تمدید می شود.
در صورتی که دوره کاری تمام شده است اگر نیاز به تمدید است باید 30 روز زودتر اعلام شود.
کارفرما وظیفه دارد کارمند را در اداره کار و تامین اجتماعی ثبت نام نماید.
سیستم بیمه و بهداشت می بایست برای کارمند لحاظ شود.

مهاجرت به اسلواکی و اقامت از طریق تحصیل

مهاجرت به اسلواکی از طریق تحصیل می تواند پلی برای ورود به کشورهای بزرگ اروپایی محسوب شود. تحصیل در این کشور در دانشگاه های عمومی و دولتی و خصوصی فراهم شده است. حداقل شرط زبان تعیین شده است که در صورت نبود فرد باید دوره های زبان را در این کشور پشت سر بگذارد. شرایط تحصیل در این کشور به واسطه ارائه مدرک و ترجمه آنها و ریز نمرات قبلی شکل می گیرد. شرایط برای دانشجویان بین المللی و بومی یکسان است.

تحصیل در اسلواکی در مقطع لیسانس: دوره کارشناسی در این کشور 3 الی 4 سال زمان نیاز دارد و شامل سمینار و فعالیت های تئوری و آزمایشی می شود. برای ورود به این کشور می بایست در امتحان maturita شرکت داشته باشید. تحصیل در این مقطع به صورت نیمه وقت و تمام وقت فراهم شده است و هزینه تحصیل حداقل از 2000 یورو آغاز می شود.
تحصیل در اسلواکی در مقطع فوق لیسانس: طول دوره فوق لیسانس در اسلواکی بین یک الی سه سال طول می کشد و شما برای ورود به این مقطع می بایست مدرک لیسانس داشته باشید. این دوره با پژوهش همراه است و فرد باید استاد راهنما و موضوع پایان نامه داشته باشد.
تحصیل در اسلواکی در مقطع دکترا: هر رشته در قالب تخصصی به دکترا ختم می شود. این مقطع تحصیلی در حدود 4 سال زمان نیاز دارد و نیاز به یک استاد راهنما مخصوص است. فضای تحصیلی در این مقطع پژوهشی است و فرد از دانشگاه حقوق دریافت خواهد کرد.

شرایط تحصیل در اسلواکی در سال 2020

فرد می بایست برای ورود به مقطع کارشناسی دارای مدرک دیپلم باشد و سن وی بین 18 الی 24 سال باشد و برای مقطع کارشناسی ارشد نباید بیشتر از 30 سال داشته باشد. برای مقطع دکترا محدودیت سنی اعلام نشده است.
در صورتی که قصد اخذ بورسیه در دانشگاه دولتی اسلواکی دارید باید به زبان این کشور تسلط داشته باشید.
مدارک لازم برای مهاجرت به اسلواکی و اخذ ویزای تحصیلی:
مهاجرت به اسلواکی از طریق تحصیل نیاز به مدارک زیر دارد و در انتها یک سری نکات نیز باید رعایت شود:
1- می بایست فرم تکمیل شده ویزا به طور دقیق ارائه شود.
2- هزینه های اداری پرداخت شود.
3- نامه پذیرش از دانشگاه با مهر و امضا بررسی شود.
4- نیاز به مدارک اثبات تمکن مالی است.
5- می بایست بیمه مسافرتی ارائه شود.
6- در صورت نیاز رزومه پژوهشی و علمی شخص می بایست ارائه شود.

مهاجرت به اسلواکی و اقامت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اسلواکی از طریق سرمایه گذاری منجر به اقامت دائم این کشور می شود. هزینه مالیات در اسلواکی پایین است و مقصد خوبی برای سرمایه گذاری محسوب می شود. مهمترین روشی که می تواند مهاجرت به اسلواکی از طریق سرمایه گذاری را به اخذ تابعیت ختم کند، ثبت شرکت است. ثبت شرکت روشی کم ریسک و مناسب است.

شرایط ثبت شرکت در اسلواکی

1- در این روش می بایست در ابتدا مبلغ حداقل 2500 یورو در حساب اصلی شخص قرار بگیرد و البته که نیاز است ثابت شود که مبلغ هزار یورو هزینه نگهداری در سال را پوشش می دهد.
2- شخص می بایست طرح توجیهی مناسب ارائه دهد که به آن بیزینس پلن گفته می شود این طرح هدف مهاجرت به اسلواکی از طریق ثبت شرکت را نشان می دهد.
3- سه الی پنج سال پس از ثبت شرکت در اسلواکی می توانید درخواست اقامت دائم داشته باشید.
4- پس از دوره اعلام شده شخص می تواند خانواده خود را نیز تحت حمایت قرار دهد.
5- زمان مورد نیاز به برای ثبت شرکت سه هفته است.
6- سخت گیری تأیید طرح توجیهی در اسلواکی کمتر از آلمان و اتریش است.
مدارک لازم برای ثبت شرکت در اسلواکی:
· شما نیاز به مدارک هویتی مشخص خواهید داشت.
· هر شخص می بایست نامه عدم سوء پیشینه ارائه دهد.
· بسیار مهم است که مدارک مالی شما به صورت پرینت بانکی ارائه شود.
· در صورت داشتن همراه مدارک هویتی وی باید ارائه شود.
· شما نیاز به آزمایشات پزشکی دارید.
· طرح توجیه اقتصادی شما مورد ارزیابی قرار می گیرد.

برای ثبت شرکت در اسلواکی افراد متاهل می بایست گواهی عقدنامه خود را ارائه دهند مشخص است که این گواهی می تواند برای ورود همراهان مورد استفاده قرار بگیرد.

مهاجرت به اسلواکی و اقامت از طریق تولد

مهاجرت به اسلواکی از طریق تولد در دو روش بررسی می شود که روش اول به صورت تولد و روش دوم در قالب Adoption است که فرزند خواندگی نامیده می شود.
در صورتی که یکی از والدین فرزند متولد شده تابعیت اسلواکی را داشته باشند فرزند متولد شده تابعیت اسلواکی را بدون در نظر گرفتن محل تولد کسب می کند.
در صورتی که فرزند در یکی از استان های اسلواکی متولد شده باشد و برای والدین وی تابعیت مشخصی اعلام نشده باشد دولت تصمیم می گیرد تا تابعیت اسلواکی به کودک ارائه شود یا خیر.
در صورتی که فرزند متولد شده در اسلواکی با پدر و مادری مجهول باشد نیز دولت تابعیت اسلواکی را برای وی در نظر می گیرد.

مدارک لازم ثبت تولد:

· گواهی تولد طفل می بایست ارائه شود.
· مدارک هویتی والدین اهمیت دارد.
· نیاز است که نام و نام خانوادگی طفل در مراجع ثبت گواهی مشخص باشد.
· اثبات اقامت دائم اسلواکی مهم است.
· می بایست عدم سوء پیشینه والدین در مدت حداکثر 6 ماه اخیر مشخص شده باشد.
· مالیات اضافی پرداخت می شود.
· حق بیمه طفل در نظر گرفته می شود.
· سلامت طفل نیز می بایست بررسی شود.

مهاجرت به اسلواکی و اقامت از طریق ازدواج

مهاجرت به اسلواکی از طریق ازدواج با یک فرد تبعه این کشور می بایست بر اساس شرایط مختلفی ارزیابی شود. اول اینکه این ازدواج باید 5 سال دوام داشته باشد تا شرایط برای درخواست تابعیت اسلواکی فراهم شود.

مدارک لازم برای مهاجرت به اسلواکی از طریق ویزای ازدواج:

1- نیاز به گواهی تولد زوجین است.
2- مدارک هویتی زوجین می بایست ارائه شود.
3- کارت هویتی ID CARD زوجین می بایست ارائه شود.
4- مدارکی دال بر تایید ازدواج در اسلواکی ارائه می شود.
5- باید ثابت شود که اقامت دائم شخص تبعه صورت گرفته است.
6- نیاز است که اثبات تمکن مالی به درستی صورت بگیرد.
7- سن ازدواج 18 سال بوده و برای سن پایین تر سخت گیری دیده می شود.
8- گواهی فوت همسر سابق
9- مدارک طلاق مربوط به همسر سابق

شرایط ازدواج با اتباع خارجی

1- ازدواج در کشور مبدا: این روش بسیار سخت بوده و عواقب زیادی به همراه دارد به طوری که دولت اسلواکی ایراد زیادی به این روش وارد کرده است.
2- ازدواج در یک کشور ثالث: این حالت برای کشورهای اطراف کشور مبدا صورت می گیرد و از نظر قانونی منطقی به نظر می رسد و برای اتباع خارجی گزینه خوبی است.
3- ازدواج در کشور مقصد: این روش بهترین گزینه برای مهاجرت به اسلواکی از طریق ازدواج است. اما می بایست ویزای اسلواکی را دریافت نمایید. دقت کنید که همه روش های گفته شده نیاز به تنظیم مدارک بالا دارد و می بایست این پروسه به طور دقیق ارزیابی شود.

سایر روش های مهاجرتی به اسلواکی

کارآفرینی یکی از بهترین روش های مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت این کشور است که یک سری مزایا و معایب به خود اختصاص داده است. شما با مهاجرت به اسلواکی از طریق کارآفرینی می توانید در کشورهای اروپایی کار و تحصیل داشته باشید. این امکان در اختیار شما قرار می گیرد تا بتوانید برای اعضای خانواده خود تابعیت اسلواکی را اخذ کنید. هزینه اقامت در این کشور ارزانتر از سایر کشورها اعلام شده است و همینطور شرایط افتتاح حساب بانکی نیز برای شما فراهم می شود.
در روش کارآفرینی می بایست ایده تجاری قوی و قابل قبولی داشته باشید و البته که هدف اصلی شما رشد کشور اسلواکی است از یاد نبرید که این کشور می تواند به واسطه موقعیتی که دارد بهترین گزینه گردشگری محسوب شود و کارآفرینی در اسلواکی به نوبه خود قابل قبول خواهد بود.

قدرت پاسپورت اسلواکی

پاسپورت اسلواکی رتبه دهم در دنیا را کسب کرده است و با پاسپورت این کشور می توانید به 181 کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید. مهاجرت به اسلواکی از طریق سرمایه گذاری سبب می شود که ورود شما به کشورهای بزرگ دنیا آسانتر باشد.
اعتبار پاسپورت اسلواکی پس از استرالیا و قبل از کشور لیتوانی اعلام شده است و می تواند در ردیف کشورهای مجارستان و لیتوانی قرار بگیرد.

هزینه ‌های زندگی در اسلواکی

هزینه زندگی در اسلواکی 26.50 درصد بیشتر از ایران است.
اجاره در اسلواکی به طور متوسط 0.65٪ کمتر از ایران است .

رستوران ها میانگین تلورانس قیمتی
غذا ، رستوران ارزان قیمت 5.00 € 3.99- 9
غذا برای 2 نفر ، رستوران میان رده ، سه دوره 30.00 € 20-50.00
McMeal در مک دونالد یا غذای معادل کمبو 5.50 € 5.00-6.00
نوشیدنی خانگی 0.5 لیتری 1.50 € 1.00-2.20
نوشیدنی بطری 0.33 لیتری 1.80 € 1.20-2.70
کاپوچینو معمولی 1.81 € 1.00-2.70
کک / پپسی بطری 0.33 لیتر 1.40 € 1.00-2.00
آب بطری 0.33 لیتر 1.11 € 0.80-1.80
بازارها میانگین تلورانس قیمتی
شیر منظم ، 1 لیتر 0.75 € 0.54-1.19
نان شیرینی تازه 500 گرم 0.91 € 0.50-2.00
برنج سفید ، 1 کیلوگرم 1.17 € 0.70-1.89
تخم مرغ منظم 12 1.91 € 1.20-3.00
پنیر محلی 1 کیلوگرم 8.15 € 5.00-ساعت 19
فیله مرغ 1 کیلوگرم 5.18 € 3.00-ساعت 8
گوشت 1 کیلوگرم 8.27 € 4.90-ساعت 13:00
سیب 1 کیلوگرم 1.49 € 0.90-2.00
موز 1 کیلوگرم 1.59 € 1.10-3.00
پرتقال 1 کیلوگرم 1.65 € 0.99-3.00
گوجه فرنگی 1 کیلوگرم 2.23 € 1.00-3.70
سیب زمینی 1 کیلوگرم 0.87 € 0.43-1.50
پیاز 1 کیلو گرم 0.83 € 0.50-1.70
کاهو یک دانه 1.00 € 0.60-1.30
آب بطری 1.5 لیتری 0.63 € 0.40-1.00
بطری نوشیدنی میان رده 5.00 € 3.00-7.00
نوشیدنی خانگی بطری 0.5 لیتری 0.77 € 0.50-1.20
نوشیدنی وارداتی بطری 0.33 لیتری 1.27 € 0.69-2.00
20 بسته سیگار مارلبرو 3.99 € 3.50-5.00
حمل و نقل میانگین تلورانس قیمتی
بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی 0.80 € 0.60-1.00
بلیط ماهانه قیمت معمولی 26.00 € 19.99-30.00
شروع تاکسی تعرفه عادی 3.00 € 2.00-5.00
تاکسی 1 کیلومتر تعرفه عادی 1.00 € 0.50-2.00
تاکسی 1 ساعت انتظار تعرفه عادی 12.00 € 9.90-ساعت 18
بنزین 1 لیتر 1.33 € 1.20-1.41
Trendline Volkswagen Golf 1.4 90 KW یا ماشین جدید معادل 16،880.00 € 15،000.00-18،500.00
Toyota Corolla Sedan 1.6l 97kW یا ماشین جدید معادل 17،104.91 € 15،300.00-20،000.00
برنامه های کاربردی ماهانه میانگین تلورانس قیمتی
هزینه برق، گاز، سرمایش و گرمایش در یک آپارتمان 85 متر مربع 169.38 € 120.00-276.25
یک دقیقه مکالمه 0.07 € 0.04-0.12
اینترنت 15.51 € ساعت 11:00-20.90
ورزش و اوقات فراغت   میانگین تلورانس قیمتی
باشگاه بدنسازی ، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال 28.34 € ساعت 20-45.00
اجاره زمین تنیس 1 ساعت آخر هفته 11.28 € 6.00-15.00
سینما ، اکران بین المللی ، 1 صندلی 7.00 € 5.50- 8
مراقبت از کودک میانگین تلورانس قیمتی
پیش دبستانی یا مهد کودک ، روز کامل ، خصوصی ، ماهانه برای 1 کودک 372.88 € 250.00-500.00
مدرسه بین المللی ابتدایی ، سالانه برای 1 کودک 7،745.83 € 3،600.00-16،200.00
لباس و کفش   میانگین تلورانس قیمتی
1 جیب شلوار جین لوویس 501 یا مشابه 54.97 € 25.00-90.00
1 لباس تابستانی در فروشگاه های زنجیره ای Zara ، H&M ، … 27.42 € 15.00-45.00
1 جفت کفش در حال اجرا نایک رده متوسط 61.73 € 40.00-85.00
1 جفت کفش چرمی مردانه 71.35 € 45.00-100.00
اجاره در هر ماه میانگین تلورانس قیمتی
آپارتمان 1 اتاق خواب در مرکز شهر 488.51 € 336.67-700.00
آپارتمان 1 اتاق خواب خارج از مرکز 387.62 € 261.11-550.00
آپارتمان 3 اتاق خواب در مرکز شهر 751.56 € 500.00-1200.00
آپارتمان 3 اتاق خواب خارج از مرکز 598.44 € 355.56-900.00
قیمت آپارتمان خرید   میانگین تلورانس قیمتی
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 2،120.67 € 1200.00-4،000.00
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز 1،611.91 € 950.00-2،900.00
حقوق و بودجه میانگین تلورانس قیمتی
متوسط ​​حقوق خالص ماهانه پس از مالیات 878.06 €
بهره وام 1.56 1.00-2.23

Edit Table

مزایا و معایب مهاجرت به اسلواکی

مزایای مهاجرت به اسلواکی:
1- از سال 2008 کشور اسلواکی در حوزه شنگن وارد شده است و کشوری آرام و به دور از جنگ و خونریزی محسوب می شود.
2- این کشور 100 درصد دموکرات است و می تواند یک منطقه گردشگری بی نظیر باشد.
3- مردم این کشور بسیار خونگرم هستند.
4- اسلواکی بهترین پتانسیل در راستای رشته های ساختمانی و آی تی دارد.
5- اسلواکی صد در صد در پایه استانداردهای اروپایی ساخته شده است.
6- نیروی انسانی در این کشور ارزان است و دولت نیز تا حد زیادی از شرکت های خصوص حمایت می کند.
7- املاک با سند مالکیت رسمی برای خارج ها کاملاً قانونی است.

جمع بندی

برای مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت دائم این کشور با مشاوران زبده موسسه تدبیرساز ارتباط بگیرید. شما می توانید به روز ترین اطلاعات در خصوص مهاجرت را به سادگی از هر جای دنیا با یک تلفن دریافت کنید. تیم حرفه ای تدبیرساز هوشمندانه ترین روش های مهاجرت را در اختیار شما قرار خواهد داد.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی در ایتالیا : ایتالیا (به ایتالیایی: Italia و به انگلیسی: Italy) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *