برنامه‌های مهاجرتی استان انتاریو (OINP)

برنامه‌های مهاجرتی استان انتاریو (OINP)

چگونه نیروی کار خارجی، دانشجویان بین‌المللی، صاحبان مشاغل یا کارآفرینان خارج از کانادا می‌توانند برای اقامت دائم در انتاریو درخواست کنند، یا چگونه صاحبان مشاغل در انتاریو می‌توانند استعدادهای بین‌المللی را جذب کنند؟

برنامه کاندیداهای مهاجرتی انتاریو (OINP) در حال حاضر برنامه‌های تحت دسته‌بندی‌های زیر را می‌پذیرند:

 • PhD Graduate stream (برنامه تحصیلات تکمیلی دکترا)
 • French-Speaking Skilled Worker stream (برنامه نیروی کار فرانسوی زبان)
 • Human Capital Priorities stream (جریان اولویت‌های سرمایه انسانی)
 • Skilled Trades stream (برنامه نیروی ماهر)
 • Entrepreneur stream (برنامه کارآفرینی)

برای ثبت نام در برنامه‌های اکسپرس انتری انتاریو، شما باید یک پروفایل در سیستم اکسپرس انتری دولت فدرال داشته باشید و یک اعلان پذیرش از انتاریو دریافت کنید.

بررسی اجمالی:

برنامه مهاجران انتاریو (OINP) برنامه مهاجرتی اقتصادی استان است. این برنامه با مشارکت دولت کانادا از طریق اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) کار می‌کند.

OINP افرادی را که دارای مهارت و تجربه حرفه‌ای مورد نیاز اقتصادی استان انتاریو هستند، شناسایی و معرفی می‌کند و دولت کانادا تصمیم نهایی را در مورد تأیید درخواست‌های اقامت دائم آن‌ها می‌گیرد.

انتاریو محبوب‌ترین مقصد ورودی کانادا برای مهاجران از سراسر جهان است.

به عنوان پرجمعیت‌ترین استان کانادا، تقریباً 40 درصد کانادایی‌ها انتاریو را خانه خود می‌دانند. انتاریو همچنین مرکز شهر اتاوا، پایتخت کانادا و بزرگترین شهر آن، تورنتو است. از بسیاری جهات، انتاریو مرکز زندگی اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کانادا است.

برنامه نامزدهای استانی انتاریو را برنامه نامزدهای مهاجرتی انتاریو (OINP) می‌نامند.

منظره شهر از مرکز شهر تورنتو، برج CN و جزیره تورنتو را در یک روز روشن نشان می‌دهد.

از طریق این برنامه، مهاجران احتمالی با مهارت و تجربه مورد هدف استان ممکن است از استان انتاریو نامزد استانی دریافت کنند و پس از آن می‌توانند برای اقامت دائم کانادا نزد دولت کانادا اقدام کنند.

OINP برنامه‌هایی را در زیر دسته‌های مهاجرتی زیر می‌پذیرد:

 • گروه سرمایه انسانی (Human Capital Category)
 • گروه پیشنهادهای شغلی کارفرمایان (Employer Job Offer Category)
 • گروه تجاری (Business Category)

گروه سرمایه انسانی:

گروه سرمایه انسانی OINP شامل پنج برنامه است که به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند: برنامه‌های اکسپرس انتری انتاریو و برنامه‌های فارغ التحصیلان بین‌المللی.

برنامه‌های اکسپرس انتری انتاریو:

برنامه‌های اکسپرس انتری انتاریو با سیستم انتخاب سریع ورود دولت فدرال مطابقت دارد. داوطلبان فقط در صورتی می‌توانند برای این برنامه‌ها ثبت نام کنند که پروفایل اکسپرس انتری (Express Entry) فعال داشته باشند و اگر دعوتنامه‌ای برای درخواست نامزدی استانی دریافت کرده‌اند.

 • برنامه‌های اکسپرس انتری انتاریو: برنامه اولویت‌های سرمایه انسانی

این برنامه OINP را قادر می‌سازد افرادی را که واجد شرایط ورود به استخر اکسپرس انتری فدرال هستند و دارای تحصیلات لازم، تجربه کاری مناسب، توانایی زبان و سایر ویژگی‌ها هستند، برای معرفی موفق خود و ادغام در بازار کار و جوامع انتاریو معرفی کند.

OINP همچنین از برنامه اولویت‌های سرمایه انسانی برای انجام قرعه‌کشی‌های فنی گاه به گاه برای نامزدهای اکسپرس انتری با تجربه کار در شش شغل منتخب بخش فناوری استفاده می‌کند.

 • برنامه‌های اکسپرس انتری انتاریو: برنامه نیروی کار فرانسوی زبان

این برنامه به انتاریو اجازه می‌دهد نامزدهای ماهر فرانسوی زبان اکسپرس انتری را که دارای توانایی‌های قوی زبان انگلیسی، تحصیلات، تجربه کار مناسب، توانایی زبان و سایر ویژگی‌ها هستند، برای کمک به موفقیت در تثبیت خود و ادغام در بازار کار و جوامع انتاریو معرفی کند.

 • برنامه‌های اکسپرس انتری انتاریو: برنامه نیروی ماهر

برنامه نیروی ماهر انتاریو افراد مجرب دارای سابقه کار در انتاریو را هدف قرار می‌دهد.

برنامه‌های فارغ‌التحصیلان بین‌المللی:

دو برنامه تحصیلات تکمیلی بین المللی انتاریو دانشجویان بین‌المللی را هدف قرار می‌دهد که اخیراً مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا را از دانشگاه واجد شرایط در انتاریو دریافت کرده‌اند.

 • برنامه کارشناسی ارشد:

این برنامه افرادی را که با مدرک کارشناسی ارشد از یک دانشگاه واجد شرایط انتاریو فارغ التحصیل شده‌اند، هدف قرار می‌دهد. در این برنامه پیشنهاد کار (جاب آفر) الزامی نیست.

 • برنامه تحصیلات تکمیلی دکترا:

این برنامه افرادی را که در یک دوره دکترا در یک دانشگاه واجد شرایط انتاریو فارغ‌التحصیل شده‌اند، هدف قرار می‌دهد. در این برنامه پیشنهاد کار (جاب آفر) الزامی نیست.

گروه پیشنهادهای شغلی (جاب آفر) کارفرمایان:

از طریق برنامه‌های نیروی کار خارجی و دانشجویان بین‌المللی، کارفرمایان انتاریو قادر به جذب نیروی کار خارجی و دانشجویان بین‌المللی دارای جاب آفر مناسب در انتاریو هستند. متقاضیان احتمالی ممکن است در زمان درخواست، در خارج از کشور یا در کانادا زندگی کنند.

 • برنامه نیروی کار خارجی:

این برنامه برای نیروی کار خارجی دارای جاب آفر در مشاغل تخصصی در انتاریو، امکانات اسکان و کار در استان را فراهم می‌آورد.

 • برنامه دانشجویان بین‌المللی:

این برنامه به دانشجویان بین المللی دارای جاب آفر در انتاریو کمک می‌کند تا به عنوان افراد مقیم دائم در این استان کار کنند و مستقر شوند.

 • برنامه مهارت‌های مورد تقاضا:

این برنامه نیروی کار خارجی در خارج یا داخل کانادا را که دارای جاب آفر در مشاغل خاص و مورد تقاضا هستند، مانند کشاورزی یا ساخت و ساز، هدف قرار می‌دهد.

 • برنامه کارآفرینی:

این برنامه برای جذب افرادی طراحی شده است که به دنبال اجرای کسب و کار تجاری جدید یا خرید مشاغل موجود در انتاریو هستند. متقاضیان موفق برای تأسیس مشاغل در انتاریو، نامه مجوز موقت کار – بر اساس توافق‌نامه عملکرد – را بدست می‌آورند.

اگر متقاضیان به توافق نامه‌های سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال که در توافق نامه عملکرد ذکر شده است، پایبند باشند، کارآفرینان این فرصت را خواهند داشت که برای دریافت اقامت دائم کانادا معرفی شوند.

 • برنامه سازمانی (Corporate Stream):

توجه: برنامه سازمانی انتاریو پایان یافته است و دیگر پرونده‌ای را نمی‌پذیرد.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *