مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان را در این مقاله را مورد بررسی قرار دادیم.
از مهم ترین روش های مهاجرت به این کشور می توان به مهاجرت از طریق کار، تحصیل، ازدواج با شهروند انگلیسی و سرمایه گذاری در این کشور نام برد. قدرت پاسپورت این کشور، در رتبه ی 5 بین کشور های دنیا قرار دارد.

کلیه‌ی مراحل و پلن‌های مهاجرت به انگلیس

مهاجرت به انگلستان؛ آشنایی با موقعیت جغرافیایی

آیا می دانید روش های مهاجرت به انگلستان کدامند؟ در این مقاله قصد داریم تمام اطلاعات لازم در این خصوص را به شما ارائه نماییم. انگلستان یکی از مجمع الجزایر های بریتانیای کبیر است و در اروپای غربی واقع شده است. این کشور از سمت شمال با اسکاتلند و از سمت غرب با کشور ولز همسایه است. مرز های آبی آن از سمت شمال غربی دریای ایرلند، از سمت جنوب غربی دریای سلتی، از سمت شرق دریای شمال و در قسمت جنوبی کانال مانش قرار دارد که مرز بین آن از اروپای قاره ای و کشور فرانسه می‌باشد.

اگر قصد مهاجرت به انگلستان را دارید، باید بدانید که این کشور در نزدیکی خطوط دریایی حساس و حیاتی آتلانتیک شمالی واقع شده است و فقط 35 کیلومتر با کشور فرانسه فاصله دارد. این کشور بیشتر از 100 جزیره ی کوچک و بزرگ دارد. از مهم ترین جزیره های این کشور، می توان جزیره ی وایت و جزیره ی من را نام برد. پایتخت این کشور شهر لندن می باشد. لازم به ذکر است که شهر لندن، پایتخت پادشاهی بریتانیا نیز می باشد. شاید برای شما جالب باشد که پر آب ترین رود انگلستان (رود تیمز) از لندن عبور کرده و به دریای شمال می رسد. این کشور از نظر جغرافیایی دارای تپه های ناهموار و کوه های کم ارتفاع است.

مهاجرت به انگلستان؛ آشنایی با آب و هوا

افرادی که به دنبال مهاجرت به انگلستان هستند، اغلب تصور می کنند تمام روزهای سال در این کشور باران می بارد؛ اما در واقع اینطور نیست. با این وجود ممکن است از شهروندان این کشور شنیده باشید که مردم همیشه با خود چتر به همراه دارند. در واقع به دلیل اینکه انگلستان کشوری است که اطراف آن را آب فرا گرفته است، معمولا آب و هوای آن قابل پیش بینی نیست؛ به همین دلیل اغلب مردم با خود چتر به همراه دارند. این کشور از نظر آب و هوایی معتدل و مرطوب است؛ یعنی در تابستان گرم و در زمستان سرد می باشد. اما این بدان معنا نیست که زمستان های خیلی سرد و تابستان های خیلی گرمی دارد.

پیش از مهاجرت به انگلستان باید بدانید که گرمترین ماه های سال جولای و آگوست هستند و سردترین ماه سال در مناطق ساحلی، ماه فوریه شناخته شده است. اما در مناطق داخلی این کشور، بین ژانویه و فوریه به عنوان سردترین ماه انتخاب شده است. لازم به ذکر است که در ماه های مه ، ژوئن ، سپتامبر و اکتبر باران کمتری باریده و دمای هوا مطلوب است.

مهاجرت به انگلستان؛ آشنایی با وضعیت سیاسی

یکی از مهم ترین اطلاعات پیش از مهاجرت به انگلستان، پیرامون وضعیت سیاسی و نحوه ی اداره ی حکومت این کشور است. انگلیس، اسکاتلند، ایرلند شمالی و ولز تحت یک دولت و سلطنت متحد قرار دارند. نوع حکومت این کشور سلطنت مشروطه می باشد و در راس آن ملکه قرار دارد. بعد از آن نخست وزیر است که وظایف مربوط به دولت را بر عهده می گیرد. علاوه بر آن دولت های متفرقه مانند پارلمان اسکاتلند ، مجمع ولزی و مجمع ایرلند شمالی وجود دارند که وظیفه ی مشخصی در یک بخش از کشور بر عهده دارند.

اگر شما هم به دنبال مهاجرت به انگلستان هستید، باید بدانید که احزاب سیاسی این کشور در انتخابات عمومی که معمولا هر 5 سال یک بار برگزار می شود، انتخاب می شوند و پس از اقامت در این کشور در صورتی که بیشتر از 18 سال داشته باشید، واجد شرایط رای دادن خواهید بود. شایان ذکر است که این کشور یکی از 5 عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل است و حق وتو دارد. نظام سیاسی کشور انگلیس شش انتخابات دارد که بر اساس آن ها، کابینه، دولت‌های محلی، اعضای پارلمان، نمایندگان بریتانیا در اتحادیه اروپا، شهرداری‌ها و کمیساریای پلیس برگزیده می شوند. جالب است بدانید که امپراطوری بریتانیا در قرن 19 و 20 بزرگترین امپراتوری تاریخ بوده و قلمرو حکومت آن حتی به یک چهارم کل کره ی زمین نیز می رسید.

مهاجرت به انگلستان؛ آشنایی با وضعیت اقتصادی

یکی از مهم ترین اطلاعات پیش از مهاجرت به انگلستان مربوط به وضعیت اقتصادی این کشور می باشد. در ابتدا باید گفت که این کشور از نظر اقتصادی کاملا پیشرفته و یک کشور توسعه یافته به شمار می آید. این کشور محصولاتی مانند ماشین آلات صنعتی، وسایل نقلیه ی موتوری، قطعات و انواع فلزات و سنگ های گران بها را به کشور های دیگر صادر می کند. لازم به ذکر است که بین 4 کشور متحد دیگر، اقتصاد انگلیس رتبه ی اول را دارد. و در مقایسه با کشور های دنیا، از نظر اقتصادی، رتبه ی هفتم و یا هشتم را دارا می باشد.

افرادی که به دنبال مهاجرت به انگلستان هستند، باید بدانند که اقتصاد این کشور کاملا پیشرفته و صنعتی می باشد و یکی از ثروتمند ترین کشور های دنیا می باشد. واحد پول در این کشور پوند است و از سال 1999 تا به امروز، برای انجام معاملات در سراسر اروپا، از یورو استفاده نمی کند. (همانطور که می دانید، واحد پول تمام کشور های اروپایی یورو است) اما باید دانست که هزینه های زندگی در این کشور بالاتر از کشور های اروپایی است؛ در ادامه به توضیحات دقیق تر پیرامون هزینه ی زندگی در این کشور خواهیم پرداخت.

یکی دیگر از مهم ترین اطلاعات پیش از مهاجرت به انگلستان، در مورد وضعیت اشتغال در این کشور است. جالب است بدانید که آمار بیکاری در این کشور بسیار پایین است؛ به طوری که در سال 1974، به پایین ترین حد خود یعنی 3.9 درصد رسیده است. علاوه بر آن در طی این سال ها، رکورد اشتغال زایی را در سال 2019 و 2018 زده است؛ به طوری که در این سال ها 76.1 درصد مردم شغل داشتند؛ علاوه بر آن پیش بینی شده است که این آمار همچنان در سال های آتی بالا برود. بنابراین به دلیل رونق اقتصادی در این کشور و تجارت با کشور هایی مانند چین و آلمان، شاخص زندگی نیز در این کشور بالا می باشد.

یکی دیگر از مهم ترین اطلاعات پیش از مهاجرت به انگلستان در مورد ساعات کاری در این کشور است؛ خوب است بدانید که اکثر مردم این کشور از ساعت 9 تا 17 سر کار هستند و در برخی از مشاغل، میزان ساعت کاری بیشتر است. سیستم اداری انگلستان به صورت سلسله مراتب است و کارکنان برای کارفرمایان خود احترام زیادی قائل اند و رفتار مودبانه ای دارند.

مهاجرت به انگلستان؛ وضعیت مذهبی و فرهنگی

اگر شما نیز قصد مهاجرت به انگلستان را دارید، باید بدانید که بیش از نیمی از افراد آن پیرو آیین مسیحیت هستند و نزدیک 5 درصد مردم مسلمان هستند و بعد از آن اقلیت های مذهبی مانند هندوئیسم و سایر مذاهب در آن قرار دارند. مردم این کشور به مودب بودن در دنیا شناخته شده اند و در هر نقطه از آن فرهنگ متفاوتی وجود دارد. به عنوان مثال مردم این کشور علاقه ی زیادی به صحبت کردن در مورد آب و هوا و رعایت حقوق یکدیگر، علی الخصوص در صف دارند.

افرادی که به دنبال مهاجرت به انگلستان هستند، باید بدانند که این کشور به آزادی های فردی، اجتماعی و اقتصادی افراد اهمیت خاصی می دهد و از این نظر در سطح بالایی قرار دارد. علاوه بر آن افراد به دنبال رعایت حقوق اجتماعی دیگران هستند و تساوی حقوق زنان و مردان در این کشور برقرار است. اما در برخی از مشاغل به مردان حقوق بیشتری تعلق می گیرد. در مورد میزان جرم در این کشور باید گفت در حالت کلی کشوری امن است ولی در سال های اخیر جرم هایی مانند سرقت، 8 درصد افزایش پیدا کرده است. علاوه بر آن کلاهبرداری های اینترنتی 6 درصد بیشتر از سال های قبل شده است.

اما در این مورد جای نگرانی نیست؛ اگر قصد مهاجرت به انگلستان را دارید، می توانید با رعایت احتیاط و آگاهی از قوانین این کشور، زندگی خوب و مرفه داشته باشید. علاوه بر آن افسران پلیس که به نیرو های پلیس منطقه تقسیم می شوند، وظیفه ی حفظ امنیت کشور را بر عهده دارند. خوب است بدانید که باید در مواقع اضطراری با شماره ی 999 و در مواقعی که موقعیت اضطراری پیش نیامده است، باید با شماره ی 101 برای ارتباط با افسران تماس بگیرید.

مهاجرت به انگلستان؛ آشنایی با شهر لندن

اگر شما هم قصد مهاجرت به انگلستان را دارید، باید شهر های اصلی و مهاجر پذیر آن را بشناسید. یکی از اصلی ترین شهر های این کشور، لندن می باشد. همانطور که گفته شد این شهر پایتخت این کشور بوده و مهاجران بسیاری در آنجا زندگی می کنند. لازم به ذکر است که حدود 3.4 میلیون از جمعیت این شهر را افراد مهاجر تشکیل داده است. این شهر بسیار بزرگ بوده و به طور پیوسته رشد می کند. جالب است بدانید که در هر نقطه از لندن یک گروه از مهاجران زندگی می کنند. مثلا در مناطق شمالی آن بیشتر ترک ها سکونت دارند و در جنوب آن آفریقایی ها و کارائیب ها زندگی می کنند. قسمت های زیادی از لندن خط مترو دارد و نقاط مختلف را به یکدیگر متصل کرده است.

یکی از مهم ترین نکات مهاجرت به انگلستان و انتخاب محل زندگی، نزدیکی به ایستگاه مترو است. این شهر یکی از کلان شهر های کشور به حساب می آید و جزء شهر های شلوغ انگلستان محسوب میشود که در قسمت جنوب شرقی آن قرار دارد. این شهر امکانات زیادی اعم از کلیسا ها، دانشگاه ها، سالن اپرا و مناطق دیدنی بسیاری دارد.

معروف‌ترین روش های مهاجرت به انگلستان

در این قسمت می خواهیم معروف ترین راه های مهاجرت به انگلستان و مراحل آن را به شما معرفی کنیم. در ابتدا باید گفت افراد معمولا به دلایل مختلفی چون تحصیل در مدارس و دانشگاه های این کشور، کار کردن در یکی از بخش های این کشور درخواست اقامت ارسال کرده و به این کشور مهاجرت می کنند. اگر شما نیز قصد مهاجرت به انگلستان را دارید، باید پیش از ورود به این کشور درخواست خود را آماده و ویزای خود را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که حدود 6 ماه بعد به درخواست شما پاسخ داده خواهد شد؛ بنابراین باید زمان خود را به درستی مدیریت کنید.

توجه داشته باشید که وقتی برای مهاجرت به انگلستان درخواست ارسال می کنید، برای شما قرار ملاقاتی تعیین میشود که باید در زمان مشخص در آن شرکت کنید. در این جلسه اطلاعات شخصی مانند اثر انگشت، امضا و مدارکی از شما دریافت می کنند. علاوه بر آن باید هزینه ای متناسب با نوع ویزای خود پرداخت کنید و در صورتی که بخواهید بیشتر از 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید، از شما آزمایشاتی مانند سل نیز خواهند گرفت. لازم به ذکر است که افراد زیر 18 سالی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند، باید حتما رضایت نامه ی کتبی از والدین خود را با خود داشته باشند.

بعد از ارسال درخواست مهاجرت به انگلستان، تمامی اطلاعات شما بررسی خواهد شد و درصورت تایید، درخواست شما مورد پذیرش واقع می شود. در این صورت به شما برچسبی به نام ویگت داده می شود که در گذرنامه قرار می گیرد. شایان ذکر است که به شما شرایط اقامت در این کشور را توضیح می دهند؛ به عنوان مثال اگر نتوانید درخواست کار بدهید یا اگر در مورد کار کردن محدودیت هایی داشته باشید (مثلا فقط برای کارفرما) همچنین اگر نتوانید از خدمات و بودجه ی دولتی بهره ببرید، به شما اطلاع داده خواهد شد.

چگونگی مهاجرت به انگلستان از طریق کار

یکی از مهم ترین روش های مهاجرت به انگلستان از طریق اشتغال است. توجه داشته باشید که بر اساس شرایط شما نوع مختلفی از ویزای کاری به شما تعلق می گیرد. به عنوان مثال اگر فردی بخواهد از طریق استخدام شدن در شرکتی وارد این کشور شود، باید حتما کارفرمای شما درخواستی مبنی بر اینکه شما توانایی انجام آن کار را دارید، به اداره ی انگلستان بدهد، سپس پیش از مهاجرت به انگلستان، باید هزینه ای پرداخت کنید که بر اساس نوع ویزا و کشور مبدا تعیین می شود. توجه داشته باشید که پس از اخذ این مجوز اقامت از سوی اداره ی مهاجرت، درصورتی که درآمد شما بیشتر از 120،000 پوند در سال باشد، می توانید 9 سال در این کشور اقامت داشته باشید و درصورتی که کمتر از این مبلغ باشد، مدت زمان اقامت شما در این کشور، 5 ساله است.

یکی دیگر از راه های مهاجرت به انگلستان از طریق کار، زمانی است که به شما یک کار تخصصی پیشنهاد شده است. در چنین مواقعی می بایست مبلغی پرداخت کنید و پس از ارائه ی مدارک، مجوز اقامت دریافت کنید. شایان ذکر است که با استفاده از این مجوز می توانید به مدت 5 سال و 14 روز در این کشور اقامت داشته باشید و پس از آن، درخواست خود را تمدید کنید. علاوه بر روش هایی که گفته شد، شما می توانید برای مهاجرت به انگلستان از طریق دریافت ویزای مربوط به پرستاران، پزشکان و کادر بهداشتی و درمانی اقدام نمایید. همچنین اگر شما اسپانسر ورزشی و یا مربی ورزش باشید، می توانید از این طریق اقدام به دریافت مجوز اقامت در این کشور نمایید. در پایان باید گفت که راه های مختلفی برای دریافت مجوز اقامت از طریق کار وجود دارد و انتخاب راه مناسب به شرایط شما بستگی دارد. پیشنهاد می شود حتما از یک مشاور مهاجرتی ماهر و با تجربه در این خصوص کمک بگیرید.

چگونگی مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش های مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در مدارس و یا دانشگاه های این کشور است. این کشور دو نوع ویزا برای تحصیل به افراد اعطا می کند. نوع اول آن 4 General student visa Tierاست که به افراد بالای 16 سال تعلق می گیرد و نوع دوم آن به نام 4 Child student visa Tierکه به افراد 4 تا 17 سال تعلق می گیرد و مخصوص تحصیل در مدارس این کشور است. طول مدت اقامت شما بستگی به مدت زمان تحصیل دارد. سیستم آموزشی این کشور شامل 5 مرحله است؛ که شامل پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه، تحصیلات تکمیلی (FE) و آموزش عالی (HE) می باشد.

اگر افراد بخواهند پس از مهاجرت به انگلستان در مدارس این کشور تحصیل کنند، باید زیر 16 سال داشته باشند؛ زیرا مدارس انگلیس از سن 3 سالگی تا 16 سالگی برای دانش آموزان آموزش اجباری ارائه می کند. دوره ی ابتدایی مدارس از سن 5 تا 7 سالگی شروع شده و دانش آموزان مسائل ابتدایی و پایه مانند ریاضیات، زبان انگلیسی و غیره را آموزش می بینند. مرحله ی دوم از سن 7 تا 11 سالگی و مرحله ی سوم از سن 11 تا 14 سالگی خواهد بود. همچنین آخرین مرحله ی آموزش، از سن 14 تا 16 سالگی است. توجه داشته باشید که در پایان هر دوره از دانش آموزان آزمونی گرفته می شود و به آن ها مدرکی داده می شود.

اگر شما می خواهید پس از مهاجرت به انگلستان در دانشگاه های این کشور تحصیل کنید، باید بدانید که مدت تحصیل در مقطع کارشناسی متناسب با رشته ای که انتخاب می کنید، بین 3 تا 4 سال است. علاوه بر آن شما باید مدرک آیلتس 6 ارائه دهید. توجه داشته باشید که تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد دانشگاه های این کشور یک ساله است و در مقایسه با کشور های دیگر، یک سال زودتر مدرک خود را خواهید گرفت. یکی از شرایط فوق العاده ای که این کشور برای تحصیل گذاشته است، برای دانشجویانی است که مدرک کاردانی دارند و یا نمره ی زبان آن ها کمتر از 6.5 آیلتس باشد، می توانند در دوره ی Pre-master شرکت کنند و در این مدت نمره ی زبان و واحد های باقی مانده را برای ورود به دوره ی کارشناسی ارشد تکمیل کنند.

چگونگی مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری است. این کشور برای سرمایه گذارانی که حداقل 2،000،000 پوند سرمایه داشته باشند، مجوز اقامت می دهد. توجه داشته باشید که این پس از اخذ مجوز اقامت، می توانید به مدت 3 سال و 4 ماه در این کشور اقامت داشته باشید و پس از آن قادر به تمدید این مدت خواهید بود.

یکی دیگر از شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری، برای افرادی است که می خواهند تجارت جدیدی راه بیندازند؛ در این شرایط ویزای Innovator visa یا مبتکر را دریافت می کند. توجه داشته باشید که این ویزا صرفا برای نوآوری و خلاقیت در کسب و کار است و شما نمی توانید در شرکتی که قبلا تاسیس شده است، سرمایه گذاری کنید. برای اخذ این ویزا باید حداقل مبلغ 50،000 پوند سرمایه داشته باشید و در کاری که پتانسیل بالایی برای سودآوری داشته باشد، سرمایه گذاری کنید. توجه داشته باشید که این ویزا به مدت 3 سال اعتبار دارد و می توانید پس از اتمام آن، به دفعات نامحدود آن را تمدید کنید.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری روش های دیگری نیز دارد. بسته به اینکه شما چه میزان سرمایه داشته باشید و چه مدت بخواهید در این کشور اقامت داشته باشید، می توانید از ویزا های مختلف استفاده کنید. به عنوان مثال شرایطی برای افرادی که می خواهند در این کشور تجارت و سرمایه گذاری کنند، قرار داده است. نام این ویزا استارت آپ است و برای افرادی مناسب است که می خواهند به مدت محدود (2 سال) در این کشور تجارت داشته باشند. و این مدت اقامت بر خلاف سایر ویزا های سرمایه گذاری قابل تمدید نمی باشد. اگر شما هم قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارید، پیش از هر اقدامی با متخصصان مهاجرتی مشورت کنید تا بتوانید سرمایه گذاری موفق و سودآوری داشته باشید.

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج با فردی است که تابعیت این کشور را داشته باشد. این ویزا به نام ویزای همسر و یا ازدواج نام گرفته است. فردی که از این طریق اقدام به مهاجرت نماید، می تواند در کشور کار پیدا کند و یا در دانشگاه های این کشور تحصیل کند. از شروط اساسی دریافت اقامت از طریق ازدواج این است که سن شما و همسرتان باید بیشتر از 18 سال باشد و مکانی برای زندگی داشته باشید. همچنین مبلغی در حساب بانکی داشته باشید که نشان دهد میتوانید هزینه ی خود را تامین کنید. علاوه بر آن برای مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج با شهروند انگلیسی، باید حامی مالی داشته باشید که درآمد سالانه ی او بیشتر از 18600 پوند در سال باشد.

بدین منظور شما باید پیش از مهاجرت به انگلستان درخواست خود را به این کشور ارائه دهید و پس از 2 الی 12 هفته، نتیجه ی آن برای شما ارسال خواهد شد. توجه داشته باشید که مدت این این اقامت، با توجه به اینکه در داخل کشور درخواست داده اید و یا در خارج از کشور 30 تا 33 ماه است و بعد از آن می توانید به مدت 5 سال آن را تمدید کرده و آن را به اقامت دائم تغییر داده و حتی قادر خواهید بود تابعیت این کشور را دریافت کنید. یکی از مهم ترین شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج، آشنایی کامل با زبان انگلیسی است؛ زیرا از شما آزمونی مبنی بر اینکه به این زبان تسلط دارید یا خیر گرفته خواهد شد. لازم به ذکر است که اگر شما در انگلستان ویزای کاری و یا دانشجویی داشته باشید، می توانید آن را به ویزای ازدواج تغییر دهید.

سایر روش های مهاجرت به انگلستان

در این قسمت مهم ترین روش های مهاجرت به انگلستان را بیان کردیم. اما باید گفت روش های دیگری برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. به عنوان مثال این کشور به محققانی که تحقیقات علمی انجام می دهند، ویزای talent اعطا می کند. و یا فردی که پدر و یا مادر بزرگ او در این کشور به دنیا آمده باشد، می تواند مجوز اقامت در این کشور دریافت کند. و یا فردی که بخواهد پس از مهاجرت به انگلستان کارهای داوطلبانه انجام دهد، می تواند مجوز اقامت در این کشور دریافت کند. توجه داشته باشید که منظور از کار های داوطلبانه، کار های عام المنفعه است.

یکی دیگر از روش های مهاجرت به انگلستان، برای کادر پزشکی، پرستاران و متخصصان سلامت است. علاوه بر آن ورزشکاران و مربیان رشته های ورزشی مختلف می توانند در این کشور اقامت داشته باشند. علاوه بر آن اگر شما به عنوان پرستار بچه یا آشپز در منزل فردی کار کرده باشید، می توانید از طریق درخواست کارفرما مجوز اقامتی دریافت کنید. در نهایت باید بگوییم که راه های متنوعی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد و باید شرایط شما توسط یک متخصص ماهر در زمینه ی مهاجرت، مورد بررسی قرار بگیرد و بهترین راه به شما ارائه شود.

قدرت پاسپورت این کشور هنگام مهاجرت به انگلستان

اگر قصد مهاجرت به انگلستان را دارید، پیش از انجام هر گونه اقدامی باید در مورد قدرت پاسپورت این کشور اطلاعاتی بدست آورید. قدرت پاسپورت هر کشور میزان اعتبار و ارزش آن را مشخص می کند و هر ساله تمامی کشور های دنیا در این رنکینگ دسته بندی می شوند. هرچه قدرت پاسپورت یک کشور از رتبه ی بالاتری برخوردار باشد، با داشتن آن خواهید توانست به کشور های مختلف رفت و آمد کنید. در مورد کشور انگلستان باید گفت قدرت پاسپورت آن، در رتبه ی 5 بین کشور های دنیا قرار دارد و این رتبه بسیار بالا است.

این بدان معنی است که پس از مهاجرت به انگلستان و دریافت پاسپورت این کشور، قادر خواهید بود بدون اخذ ویزا به 122 کشور دنیا مسافرت کنید. همانطور که می دانید ویزا صرفا اجازه ی ورود و خروج به هر کشوری را مشخص می کند. بنابراین ارزش پاسپورت این کشور بین 10 کشور برتر دنیا قرار گرفته است. لازم به ذکر است که پس از اخذ پاسپورت این کشور، برای 47 کشور دیگر در لحظه ی ورود، نیاز به دریافت ویزا خواهید داشت. بر اساس جدیدترین آمار در سال 2020، پس از دریافت پاسپورت این کشور، تنها برای 30 کشور دنیا نیاز به دریافت ویزا خواهید داشت و در مجموع قادر خواهید بود به 169 کشور دنیا بدون داشتن ویزا، مسافرت کنید.

خوب است بدانید که 5 سال بعد از مهاجرت به انگلستان، می توانید درخواست اقامت دائم بدهید. قدرت پاسپورت انگلستان هم رده ی کشور هایی چون سنگاپور ، ایتالیا ، جمهوری چک ، لهستان ، مجارستان ، لیتوانی ، اسلواکی، کانادا و نیوزلند است.

هزینه ی زندگی پس از مهاجرت به انگلستان

یکی از مهم ترین اطلاعاتی که پیش از مهاجرت به انگلستان به آن احتیاج خواهید داشت، در مورد هزینه ی زندگی در این کشور است. بر اساس محاسباتی که در سال 2020 صورت گرفته است، میزان هزینه ی زندگی در این کشور 77.84 درصد بیشتر از ایران است. در این خصوص باید گفت این رقم بدون در نظر گرفتن هزینه ی اجاره ی آپارتمان در نظر گرفته شده است. علاوه بر آن هزینه ی کرایه ی آپارتمان 78.95 درصد بیشتر از تهران است. بر اساس جدید ترین آمار سال 2020، هزینه ی کرایه ی یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 758.92 پوند است.

اگر فردی بخواهد پس از مهاجرت به انگلستان در یک آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر زندگی کند، باید 616.27 پوند پرداخت کند. لازم به ذکر است که هزینه ی کرایه ی یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1271،51 پوند است که اگر فردی بخواهد همین آپارتمان را در خارج از شهر کرایه کند، باید مبلغ 981.88 پوند پرداخت کند. همچنین هزینه ی خرید هر متر آپارتمان در مرکز شهر 4381،96 پوند بوده و هزینه ی هر متر آپارتمان در خارج از شهر 3109،42 پوند محاسبه شده است. در شهر لندن به طور متوسط افراد باید مبلغ 265 پوند در ماه را برای خوراک خود کنار بگذارند. به طور کلی هزینه های مربوط به خوراک، کمتر از هزینه ی اجاره و یا خرید مسکن است.

پس از مهاجرت به انگلستان، ممکن است کرایه ی یک آپارتمان برای شما گران باشد؛ زیرا بر خلاف سایر کشور ها، تفاوت چندانی در هزینه ی مرکز شهر و اطراف شهر دیده نمی شود. خبر خوب اینکه به دلیل تضعیف ارز بریتانیا یا همان پوند، هزینه ی اجاره در لندن کاهش یافته است. هزینه ی رفت و آمد در این کشور نیز متفاوت است؛ به عنوان مثال اگر از وسایل نقلیه ی عمومی استفاده کنید، برای هر مسیر باید 2.5 پوند پرداخت کنید. لازم به ذکر است که این کشور برای افرادی که به طور مداوم در رفت و آمد هستند، به خصوص دانش آموزان، تخفیفاتی در فروش بلیط مترو قائل می شود.

اما اگر بخواهید پس از مهاجرت به انگلستان، برای رفت و آمد از تاکسی استفاده کنید، برای هر کیلومتر باید مبلغ 3 پوند پرداخت کنید و در صورتی که یک ساعت از تاکسی استفاده کنید، هزینه ی رفت و آمد شما به 17.40 پوند می رسد. به طور کلی بیشترین هزینه ی زندگی در این کشور مربوط به کرایه ی آپارتمان و خرید مواد غذایی تعلق می گیرد.

معایب مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان و زندگی در کشور دیگر، سختی های خود را دارد. ما در این قسمت تعدادی از معایب زندگی در این کشور را بیان کرده؛ سپس به بیان مزایای آن می پردازیم. پس از مطالعه ی این قسمت می توانید با آگاهی کامل تصمیم خود را در مورد مهاجرت بگیرید. اولین معایب زندگی در این کشور، دریافت مالیات شورا است؛ این نوع مالیات محلی است و توسط شهر یا ایالتی که در آن زندگی خواهید کرد، گرفته می شود. این مالیات مربوط به خدماتی چون چراغ خیابان ، جمع آوری زباله ، کتابخانه ، پلیس و خدمات اضطراری و غیره می باشد.

پس از مهاجرت به انگلستان شما باید این مالیات را به طور جداگانه پرداخت کنید؛ حتی اگر درآمدی نداشته باشید، موظف به پرداخت مالیات خواهید بود. توجه داشته باشید که دانش آموزان از این مالیات معاف هستند. در واقع مهم ترین معایب این مالیات این است که بر اساس حقوق تعیین نمی شود و شما باید مبلغ ثابت تعیین شده ای را پرداخت کنید. پس از مهاجرت به انگلستان، یکی از پدیده هایی که با آن مواجه می شوید این است که سطل زباله های این کشور اندک است و در اکثر مناطق زباله های زیادی بر زمین قرار دارد. این مسئله یکی از معایب بزرگ برای این کشور محسوب می شود.

یکی دیگر از معایب مهاجرت به انگلستان، نژاد پرستی مردم این کشور است. مردم این کشور به معنای واقعی کلمه نژاد پرست هستند و به خصوص با سیاه پوستان رفتار مناسبی ندارند. یکی دیگر از معایب و سختی های زندگی در این کشور این است که در بسیاری از مشاغل، تبعیضاتی برای مهاجران قائل می شوند و حتی بعضی از کارفرمایان به مهاجران کار نمی دهند. یکی دیگر از معایب مهاجرت به انگلستان در مورد آب و هوای آن است؛ به دلیل اینکه در این کشور به طور مرتب باران می بارد، معمولا احساس افسردگی و گرفتگی به افرادی که به این آب و هوا عادت ندارند، انتقال می دهد.

مزایای مهاجرت به انگلستان

یکی از مهم ترین مزایای مهاجرت به انگلستان بهره مندی از خدمات بهداشتی رایگان است. علاوه بر آن مواد غذایی این کشور طبیعی و سالم بوده و از استاندارد های بالایی برخوردارند. سیستم حمل و نقل این کشور حتی از کشور هایی مانند ایالات متحده نیز پیشرفته تر است و رفاه زیادی برای مردم ایجاد کرده است؛ به طوری که اگر بالای 60 سال داشته باشید، هزینه ی استفاده از وسایل نقلیه برای شما، رایگان خواهد بود. علاوه بر آن سیستم آموزش و پرورش این کشور بسیار مطلوب بوده و دانش آموزان و دانشجویان علاوه بر اینکه مهارت های بسیاری کسب می کنند، زبان انگلیسی را به صورت فوق العاده یاد می گیرند.

یکی دیگر از مزایای مهاجرت به انگلستان، این است که تمامی دارو ها در این کشور با قیمت بسیار ارزان به دست مردم می رسد و آب شیر های آن کاملا آشامیدنی است؛ به عبارت دیگر شما نیاز به خرید آب نخواهید داشت. زیرا صنایع اجازه ی آلوده کردن آب مصرفی مردم را ندارند. یکی دیگر از مزایای مهاجرت به انگلستان این است که میزان جرایم و خشونت آن کم است و افسر های آن امنیت را برای مردم ایجاد می کنند. علاوه بر آن طوفان، زلزله و بلایای طبیعی در این کشور به ندرت اتفاق می افتد و شما می توانید با آرامش زندگی خوبی داشته باشید.

یکی دیگر از مزایای مهاجرت به انگلستان این است که آب و هوای آن معتدل است؛ یعنی زمستان های سرد و تابستان های گرمی ندارد. البته ممکن است به دلیل بارش زیاد باران کمی خسته شوید. هزینه ی دانشگاه های این کشور به مراتب ارزان بوده و پارک ها و فضای سبز بسیاری در سراسر کشور دارد. توجه داشته باشید که در بعضی از مناطق این کشور هزینه ی اینترنت رایگان است و در نهایت به دلیل اینکه این کشور از نظر سنی در محدوده ی میان سال قرار دارد، مزایای بسیاری برای نیروهای جوان و حتی فرزندان والدین قائل شده است.

جمع بندی و خلاصه

در این مقاله، روش های مهاجرت به انگلستان را مورد بررسی قرار دادیم. انگلستان از نظر آب و هوایی معتدل و مرطوب است؛ یعنی در تابستان گرم و در زمستان سرد می باشد. اما تابستان های بسیار گرم و زمستان های بسیار سردی ندارد. نوع حکومت این کشور سلطنت مشروطه می باشد و در راس آن ملکه قرار دارد. بعد از آن نخست وزیر است که وظایف مربوط به دولت را بر عهده می گیرد. علاوه بر آن دولت های متفرقه مانند پارلمان اسکاتلند ، مجمع ولزی و مجمع ایرلند شمالی وجود دارند که وظیفه ی مشخصی در یک بخش از کشور بر عهده دارند.

یکی از مهم ترین اطلاعات پیش از مهاجرت به انگلستان مربوط به وضعیت اقتصادی این کشور می باشد. در ابتدا باید گفت که این کشور از نظر اقتصادی کاملا پیشرفته و یک کشور توسعه یافته به شمار می آید. واحد پول در این کشور پوند است و آمار بیکاری در این کشور بسیار پایین است. بیش از نیمی از افراد آن پیرو آیین مسیحیت هستند و نزدیک 5 درصد مردم مسلمان هستند و بعد از آن اقلیت های مذهبی مانند هندوئیسم و سایر مذاهب در آن قرار دارند. مردم این کشور به مودب بودن در دنیا شناخته شده اند و در هر نقطه از آن فرهنگ متفاوتی وجود دارد. به عنوان مثال مردم این کشور علاقه ی زیادی به صحبت کردن در مورد آب و هوا و رعایت حقوق یکدیگر، علی الخصوص در صف دارند.

از مهم ترین روش های مهاجرت به انگلستان می توان به مهاجرت از طریق کار، تحصیل، ازدواج با شهروند انگلیسی و سرمایه گذاری در این کشور نام برد. قدرت پاسپورت این کشور، در رتبه ی 5 بین کشور های دنیا قرار دارد و این رتبه بسیار بالا است یعنی با داشتن آن، شما قادر خواهید بود به 169 کشور دنیا بدون داشتن ویزا، مسافرت کنید. یکی دیگر از معایب مهاجرت به انگلستان، نژاد پرستی مردم این کشور است. مردم این کشور به معنای واقعی کلمه نژاد پرست هستند و به خصوص با سیاه پوستان رفتار مناسبی ندارند. یکی از مهم ترین مزایای مهاجرت به این کشور، بهره مندی از خدمات بهداشتی رایگان است.

اگر شما نیز قصد مهاجرت به انگلستان را دارید، حتما از یک مشاور مهاجرتی با تجربه و حرفه ای کمک بگیرید؛ زیرا مسئله ی مهاجرت یکی از اساسی ترین مسائل است که پیش از هر اقدامی باید با در نظر گرفتن شرایط خود، برنامه ریزی دقیقی کرده و موقعیت را به درستی بسنجید. سازمان مهاجرتی تدبیر ساز با دارا بودن چندین سال تجربه در این زمینه و بهره گیری از مجرب ترین مشاوران، می تواند راهنمایی دقیق و مناسبی به شما ارائه دهد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت مشاوره ی رایگان می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی در ایتالیا : ایتالیا (به ایتالیایی: Italia و به انگلیسی: Italy) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *