مهاجرت به ایرلند

مهاجرت به ایرلند

راهنمای جامع مهاجرت به ایرلند 2020

“جزایر آران” مهمترین جاذبه ایرلند است. منطقه‌ای بی‌نظیر واقع در ساحل غربی ایرلند که چشم‌اندازی بسیار خاص دارد. این منطقه فضای سنتی خود را حفظ کرده است و می‌تواند برای فرزندان شما نیز تفریحی سالم و ایده‌آل به نظر برسد. این منطقه در غربی‌ترین منطقه ایرلند قرار گرفته است به طوری که موج سواری یکی از تفریحات هیجان‌انگیز آن محسوب می‌شود.

ایرلند از 4 استان تشکیل شده است. مانستر یکی از استان‌های مشهور در ایرلند محسوب می‌شود که در بخش جنوبی کشور قرار دارد و دارای جاذبه‌های دیدنی جذابی است. اولستر در بخش شمال ایرلند قرار گرفته است و افرادی که مهاجرت به ایرلند را انتخاب می‌کنند این منطقه را گزینه‌ای بسیار خوب می‌دانند. کناخت و لینستر نیز از دیگر استان‌های مهم ایرلند محسوب می‌شود.

ماشین آلات و تجهیزات در لیست محصولات صادراتی در ایرلند محسوب می شود. از سوی دیگر در این کشور نفت و مشتقات وارد می شود و جنبه تولید آن کم است. رئیس جمهور در ایرلند جنبه تشریفاتی دارد. در مهاجرت به ایرلند بازدید از قلعه کیلکنی و صومعه جرپوینت بسیار ارزشمند است. مردم ایرلند علاقه زیادی به تاریخ دارند.

ساده ترین راه مهاجرت به ایرلند برای ایرانیان، تحصیل در این کشور است. پروسه ورود به دانشگاه به واسطه کنکور در ایران دشوار است، اما در ایرلند می توانید تحصیل راحتی داشته باشید.
معروف ترین روش مهاجرت به ایرلند نیز کار در این کشور است البته که اخذ ویزای کار همیشه پروسه ای سخت است اما پیشنهاد شغلی که از سوی کارفرمای این کشور صادر می شود با سخت گیری کمتری همراه است.
سودآورترین روش مهاجرت به ایرلند نیز مربوط به سرمایه گذاری است به خصوص اگر بتوانید با دولت وارد پروژه های دولتی شوید.

مهاجرت به ایرلند و اقامت از طریق کار

مهاجرت به ایرلند از طریق کار از سال 2017 تا به امروز اوج گرفت به طوری که دولت با هدف جذب نیروی متخصص توانسته موقعیت خوبی فراهم سازد. ویزای کار ایرلند یک نوع کارت اقامت کاری محسوب می شود و برای صنایع فناوری گزینه خوبی است. اگر طراحی وب سایت بلد هستید و برنامه نویسی و سایر حرفه های آی سی تی را یاد گرفته اید، شانس زیادی در مهاجرت به ایرلند و اخذ ویزای کاری این کشور دارید.

شرایط مهاجرت به ایرلند از طریق ویزای کار

1- نیاز به شرکت در هیچ آزمونی برای ورود به بازار کار نخواهد بود و امتحان خاص در این راستا ارزیابی نشده است.
2- شما پس از اینکه وارد بازار کار شدید می توانید از ویزای الحاق یا همراه برای ورود همسر خود استفاده کنید و طبق شرایطی همسر شما نیز اجازه کار خواهد داشت.
3- پس از دو سال کار در ایرلند می توانید درخواست برای اقامت دائم داشته باشید.
4- ویزای کار تخصصی در ایرلند با حقوق و مزایای خوبی همراه است.
5- نیاز به دریافت پیشنهاد شغلی دارید که با اعتبار 2 ساله فراهم است و می بایست شخص در طول این دو سال حداقل 12 ماه را پیوسته کار کرده باشد.
6- هر ساله از سوی دولت ایرلند لیستی اعلام می شود که در خصوص مشاغل مورد نیاز اطلاعاتی در اختیار افراد قرار می گیرد. تقاضای ویزای کار به واسطه این شغل ها بررسی می شود و حدوداً 6 ماه اعتبار دارد. پس از این مدت می توانید برای مدت 2 الی 3 سال تمدید ویزا داشته باشید. پس از یک سال نیز همراه شما وارد ایرلند می شود

طول مدت اجازه کار در ایرلند

افرادی که مهاجرت به ایرلند از طریق کار را انتخاب کرده اند، بدانند کهبه واسطه ویزای کار این کشور به مدت دو سال می توانند به صورت مداوم کار کنند و همینطور سه سال نیز می توانند تمدید ویزای کار داشته باشند و در صورتی که شخص 5 سال متوالی کار کرده باشد دیگر نیاز به اجازه کار ندارد. زمانی که سال اول کاری به پایان رسید، اجازه یک سال کار به شما داده می شود. این شرایط برای زمانی صدق می کند که در شرکتی کار می کنید. اگر پروسه خوداشتغالی را انتخاب کرده باشید نمی توانید از این شرط استفاده کنید.

مهاجرت به ایرلند و اقامت از طریق تحصیل

مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل در ابتدا از سوی ایرانیان گزینه خوبی محسوب نمی شد، اما امروزه پروسه تحصیلی در ایرلند با امکانات وسیعی همراه بوده و می تواند یک شرایط ایده آل فراهم سازد. برنامه های تحصیلی به واسطه مهاجرت به ایرلند زیاد است. شما می توانید به سراغ کورس های زبان بروید که اغلب بیش از 8 ماه طول می کشد، می توانید برای دوره فاند تقاضا دهید و همینطور از بورسیه این کشور استفاده نمایید. دانشجویان غیر اروپایی می توانند از برنامه های درسی ILEP نیز استفاده نمایند. این برنامه به صورت تمام وقت در اختیار افراد قرار می گیرد.
نکته: شما به واسطه مهاجرت به ایرلند از طریق ویزای تحصیلی فقط در مقطع دکترا اجازه دارید تا همراهان خود را وارد این کشور کنید در غیر این صورت برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این شرط قابل قبول نخواهد بود.

مدارک لازم اخذ ویزای تحصیلی ایرلند

1- پذیرش تحصیلی از دانشگاه: این مدرک یا گواهی نشان می دهد که یکی از دانشگاه های ایرلند شما را در رشته و شرایط مشخصی به رسمیت شناخته است و می بایست به صورت تمام وقت یعنی حداقل 15 ساعت در هفته در کلاس ها شرکت نمایید. در صورتی که از حضور در کلاس امتناع کنید پروسه مهاجرت به ایرلند شما متوقف می شود.

2- ارائه کورس زبان: شما به واسطه مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل می بایست مدرک زبان داشته باشید البته مدرک زبان برای همه دانشگاه ها اجبار محسوب نمی شود.
3- ارائه پرینت حساب بانکی: اینطور که مشخص است نیاز به ارائه پرینت بانکی به مبلغ مشخص از سوی دانشگاه است که نشان از هزینه زندگی به همراه سایر هزینه های تحصیلی خواهد بود و هر سال برای تمدید در حساب بانکی ارزیابی می شود.
4- بیمه نامه خدمات درمانی: داشتن بیمه نامه بسیار مهم است ارزیابی بیمه نامه درمانی به طور کلی به واسطه خدمات درمانی ارزیابی می شود و از شما در برابر مسائل مختلف حفاظت می کند.
5- داشتن گپ تحصیلی: مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل در صورتی که فرد در جای دیگری کار می کند نیاز به نامه کاری دارد و شما باید قوانین لازم را رعایت کنید.
6- نامه تعهد بازگشت به کشور مبدا: این نامه پس از اتمام دوره تحصیلی ارزیابی می شود و تضمین می کند که قصد بازگشت به کشور خود را دارید.

شرایط کاری پس از تحصیل در ایرلند

پس از تحصیل این اجازه را خواهید داشت که به مدت یک سال در این کشور بمانید و دنبال کار باشید. در صورتی که مقطع فوق لیسانس را در ایرلند پشت سر گذاشته باشید می توانید دو سال در ایرلند به دنبال کار باشید.

شرایط ورود به دانشگاه در ایرلند

1- ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره 6 برای ورود به مقطع لیسانس
2- ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 برای ورود به مقطع فوق لیسانس
در صورت نداشتن مدرک آیلتس می توانید برای مقطع لیسانس از دوره های Foundation و برای دوره فوق لیسانس از دوره pre-master استفاده نمایید.
دوره زبان فاندیشن در دو نوع 6 ماهه و یک ساله ارزیابی شده است و برای کسانی که قصد مهاجرت به ایرلند و تحصیل در رشته پزشکی دارند مناسب است و برای ورود به این دوره آیلتس با نمره حداقل 5 نیاز است.

مهاجرت به ایرلند و اقامت از طریق سرمایه گذاری

ایرلند در لیست کشورهای اروپای غربی قرار گرفته است و می دانیم که این کشور در اتحادیه شنگن وارد نشده است! اما مهاجرت به ایرلند و سرمایه گذاری در آن به دلیل مالیات کم و رایج بودن زبان انگلیسی گزینه بسیار منطقی به نظر می رسد.

روش های سرمایه گذاری در ایرلند

1- سرمایه گذاری به صورت بنیادی: این روش سرمایه گذاری برای افرادی که دارای توانایی در رشته هنر و ورزش و بهداشت هستند، در نظر گرفته می شود و شرایط سرمایه گذاری به صورت شراکت 5 نفره بوده و میتواند سودآوری خوبی داشته باشد. فرد سرمایه گذار می بایست مبلغ 50000 یورو بر اساس توانایی خود در رشته های اعلام شده در نظر بگیرد و در صورتی که مشترک باشد می توان هزینه 400000 یورویی را به صورت بنیادی به سودآوری برساند.

2- سرمایه گذاری به صورت اوراق قرضه: این روش مهاجرت به ایرلند به واسطه خرید اوراق قرضه نیز زیر مجموعه روش سرمایه گذاری است. در این روش هر فرد متقاضی سرمایه گذار می بایست به ارزش 1000000 یورو اوراق قرضه به مدت 5 سال خریداری نماید.

3- سرمایه گذاری اقتصادی برای کسب و کار: این روش از مهاجرت به ایرلند بر اساس موقعیت کسب و کار و به واسطه سه سال گردش مالی ارزیابی می شود به طوری که متقاضی سرمایه گذار می تواند با 500000 یورو کسب و کاری داشته باشد و سه سال گردش مالی خود را به حد نصاب برساند تا اقامت دائم این کشور را اخذ نماید.

4- سرمایه گذاری به واسطه صندوق سرمایه: در این روش شما به عنوان یک سرمایه گذار 500000 یورو را وارد یک صندوق سرمایه گذاری می کنید به طوری که دولت نیز این صندوق را مورد تایید نهایی قرار دهد.

5- سرمایه گذاری از طریق خرید ملک: برای خرید ملک در ایرلند نیاز به حداقل سرمایه 2 میلیون یورویی دارید که می بایست در بورس وارد شود و به واسطه آن اوراق بهادار خریداری شود.

نکته: شما این امکان را دارید که 500 هزار یورو به دولت ایرلند هدیه دهید و به واسطه آن مهاجرت به ایرلند داشته باشید.

مدارک لازم برای مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری

1- نیاز است که فرم های ویژه تکمیل شود و همینطور رسید پرداخت نیز ارائه شود این رسید غیر قابل بازگشت است و هزینه 1500 یورویی دارد و توسط اداره مهاجرت ایرلند اخذ می شود.
2- در صورتی که قصد شما سرمایه گذاری از طریق استارت آپ باشد این هزینه 350 یورو خواهد بود.
3- پاسپورت معتبر با اعتبار 7 ماهه نیاز است.
4- سند ارتباطات خانوادگی که نشان می دهد، موقعیت سرمایه گذاری و زندگی برای همراهان شما نیز فراهم است
5- نامه تمکن مالی معتبر
6- برنامه تجاری مشخص در صورتی که قصد ایجاد برنامه تجاری دارید.
7- مدارک سابقه شغلی و مالی

شما می توانید با 5 سال زندگی در این کشور به واسطه سرمایه گذاری اقدام به درخواست پاسپورت داشته باشید. 5 سال زندگی از 9 سال گذشته بررسی می شود.
برای اخذ پاسپورت کشور ایرلند نیاز به شرکت در آزمون بومی سنجی بوده و همینطور می بایست پیشینه کیفری نیز نداشته باشید.

مهاجرت به ایرلند و اقامت از طریق تولد

در راستای مهاجرت به ایرلند از طریق تولد اصل خون اجرا شده است و یک کودک زمانی تابعیت ایرلند را خواهد داشت که پدر یا مادر تبعه ایرلندی داشته باشد. بنابراین تنها تولد فرزند در خاک ایرلند منجر به اخذ تابعیت این کشور نمی شود.
نکته: در صورتی که فرزند از پدر یا مادری غیر ایرلندی باشد به طوری که پدر و مادر از اقامت ایرلند استفاده کرده و آن را تمدید می کنند می توان با استفاده از فرمی به نام inis درخواست اجازه اقامت را پر نمود. پس از سه سال اقامت کودک می تواند تابعیت ایرلندی داشته باشد. دقت کنید که در این شرایط کودک باید در خاک ایرلند متولد شده باشد.

مهاجرت به ایرلند و اقامت از طریق ازدواج

مهمترین شروط مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج

1- حضور شخص سه ماه پیش از زمان ازدواج در خاک ایرلند: در غیر این صورت صدور ویزای ازدواج بسیار دشوار خواهد بود.
2- درخواست پاسپورت ایرلند پس از سه سال: در صورتی که قصد مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج دارید و به فکر اخذ پاسپورت این کشور هستید، می بایست حداقل سه سال با فرد مورد نظر در این کشور زندگی کنید.
3- رسمی بودن ازدواج زیر نظر قانون ایرلند
4- صوری نبودن ازدواج و آدرس یکسان برای زن و مرد
5- تنظیم اظهارنامه وفاداری به دولت برای فرد غیر تبعه ایرلند

سایر روش های مهاجرتی به ایرلند

مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری در استارت آپ موضوعی بسیار مهم و مناسب برای افرادی که ایده های تجاری دارند.

شرایط ویژه سرمایه گذاری استارت آپ در ایرلند

1- شما نیاز به سرمایه اولیه بسیار کمتر از سایر روش های سرمایه گذاری دارید و یک روش مهاجرت به ایرلند ارزان محسوب می شود.
2- نیاز است که استارت آپ شما در راستای کالا و یا خدمتی مبتکرانه باشد. نوآوری حرف اول را در این لاین می زند.
3- می بایست شرایط ورود به دنیای صنعت و تجارت بین الملل در ایرلند را داشته باشید.
4- 3 الی 4 نفر از تبعه ایرلندی می بایست توسط استارت آپ شما وارد دنیای کار شوند.
5- نیاز به بازده 1 میلیون یورو به عنوان حداقل بازده در طول 3 الی 4 سال خواهد بود.
6- مدیریت می بایست توسط گروه مجربی صورت بگیرد.
7- نیاز است که دفتر مرکزی و مدیریتی شما در ایرلند باشد و همینطور لاین هدایت به درستی بررسی شود.

مزایای سرمایه گذاری از طریق استارت آپ در ایرلند

شما به واسطه این روش نیازی به سرمایه اول تعیین شده از سوی دولت ایرلند ندارید و بر اساس طرح تجاری که دارید، می توانید از سازمان های حمایتی کمک بگیرید.
به واسطه روش های کارآفرینی، در صورتی که به اقتصاد ایرلند رشد خوبی برسد، قطعاً از شما تقدیر خواهد شود و پروسه اخذ اقامت این کشور آسانتر می شود.

قدرت پاسپورت ایرلند

پاسپورت ایرلند در رتبه هفتم و در لیست برترین پاسپورتهای دنیا در سال 2020 قرار گرفته است به طوری که در ردیف کشورهای سوئیس، هلند، ایرلند و اتریش قرار دارد. با پاسپورت ایرلند می توانید به 185 کشور دنیا سفر کنید.

هزینه ‌های زندگی در ایرلند

هزینه زندگی در ایرلند 111.98٪ بیشتر از ایران است.
اجاره در ایرلند به طور متوسط 165.69٪ بیشتر از ایران است .

رستوران ها میانگین تلورانس قیمتی
غذا ، رستوران ارزان قیمت 15.00 € 10.00-25.00
غذا برای 2 نفر ، رستوران میان رده ، سه دوره 60.00 € 45.00-98.00
McMeal در مک دونالد یا غذای معادل کمبو 8.00 € 7.90-9.50
نوشیدنی خانگی پیش نویس 0.5 لیتری 5.00 € 4.00-6.00
نوشیدنی وارداتی بطری 0.33 لیتری 5.00 € 4.00-6.50
کاپوچینو معمولی 3.14 € 2.20-4.00
کک / پپسی بطری 0.33 لیتر 1.81 € 1.20-3.00
آب بطری 0.33 لیتر 1.44 € 1.00-2.00
بازارها میانگین تلورانس قیمتی
شیر منظم ، 1 لیتر 0.97 € 0.75-1.50
نان شیرینی تازه 500 گرم 1.45 € 0.69-3.00
برنج سفید ، 1 کیلوگرم 1.48 € 0.99-3.50
تخم مرغ منظم 12 2.74 € 1.50-4.00
پنیر محلی 1 کیلوگرم 8.36 € 3.50- 20
فیله مرغ 1 کیلوگرم 8.38 € 4.00-11.93
گوشت یک کیلوگرم 9.36 € 4.99-15.00
سیب 1 کیلوگرم 2.18 € 1.00-4.00
موز 1 کیلوگرم 1.76 € 1.20-3.58
پرتقال 1 کیلوگرم 2.26 € 1.00-5.00
گوجه فرنگی 1 کیلوگرم 2.53 € 0.99-4.50
سیب زمینی 1 کیلوگرم 1.65 € 0.80-3.00
پیاز 1 کیلو گرم 1.31 € 0.75-2.00
کاهو 1 سر 0.96 € 0.75-1.59
آب بطری 1.5 لیتری 1.37 € 0.50-2.00
بطری نوشیدنی میان رده 10.00 € -15.00
نوشیدنی خانگی بطری 0.5 لیتری 2.57 € 1.50-3.75
نوشیدنی وارداتی بطری 0.33 لیتری 2.92 € 1.70-5.00
20 بسته سیگار ماربلو 13.20 € 12.00-15.00
حمل و نقل میانگین تلورانس قیمتی
بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی 2.60 € 2.30-3.60
بلیط ماهانه قیمت معمولی 120.00 € 75.00-173.91
شروع تاکسی تعرفه عادی 4.00 € 3.60-6.00
تاکسی 1 کیلومتر تعرفه عادی 1.50 € 1.14-3.00
تاکسی 1 ساعت انتظار تعرفه عادی 24.00 € -50.00
بنزین 1 لیتر 1.43 € 1.30-1.55
Trendline Volkswagen Golf 1.4 90 KW یا ماشین جدید معادل 26،000.00 € 23،485.00-30،000.00
Toyota Corolla Sedan 1.6l 97kW یا ماشین جدید معادل 25،917.04 € 25،000.00-28،000.00
برنامه های کاربردی ماهانه میانگین تلورانس قیمتی
برق ، گرمایش ، خنک کننده ، آب ، زباله برای آپارتمان 85m2 146.25 € 100.00-255.00
1 دقیقه مکالمه با تلفن 0.30 € 0.14-0.50
اینترنت 60 مگابیت بر ثانیه 50.62 € 40.00-64.00
ورزش و اوقات فراغت میانگین
باشگاه بدنسازی ، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال 43.29 € 25.00-70.00
اجاره زمین تنیس 1 ساعت آخر هفته 17.29 € 10.00-25.00
سینما ، اکران بین المللی ، 1 صندلی 11.00 € 14.00
مراقبت از کودک میانگین تلورانس قیمتی
پیش دبستانی یا مهد کودک ، روز کامل ، خصوصی ، ماهانه برای 1 کودک 917.54 € 680.00-1200.00
مدرسه بین المللی ابتدایی ، سالانه برای 1 کودک 8،693.44 € 5،800.00-20،000.00
لباس و کفش میانگین
1 جیب شلوار جین لوویس 501 یا مشابه 75.86 € 40.00-110.00
1 لباس تابستانی در فروشگاه های زنجیره ای Zara ، H&M ، … 34.99 € -50.00
1 جفت کفش در حال اجرا نایک رده متوسط 80.84 € 50.00-120.00
1 جفت کفش چرمی مردانه 89.96 € 50.00-150.00
اجاره در هر ماه میانگین تلورانس قیمتی
آپارتمان 1 اتاق خواب در مرکز شهر 1،251.96 € 800.00-1،900.00
آپارتمان 1 اتاق خواب خارج از مرکز 1،025.79 € 650.00-1600.00
آپارتمان 3 اتاق خواب در مرکز شهر 2،042.15 € 1200.00-3500.00
آپارتمان 3 اتاق خواب خارج از مرکز 1،634.86 € 1000.00-2،600.00
قیمت آپارتمان خرید میانگین تلورانس قیمتی
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 4،149.16 € 2،000.00-7،000.00
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز 2،930.14 € 1،510.00-5،000.00
حقوق و بودجه میانگین تلورانس قیمتی
متوسط ​​حقوق خالص ماهانه پس از مالیات 2،286.64 €
نرخ بهره وام در درصد سال ، سالانه ، با نرخ ثابت 20 سال 3.63 2.90-4.90

مزایا و معایب مهاجرت به ایرلند

مزایای مهاجرت به ایرلند

1- ایرلند یک کشور اروپایی است و ورود به یک کشور اروپایی سراسر سود است!
2- مردم انگلیسی زبان این کشور ارتباط خوبی با خارجیان دارند.
3- ایرلند در بسیاری از مسائل اقتصادی با بریتانیا هم فکر است.
4- نظام آموزشی ایرلند مشابه با استانداردهای بریتانیا است.
5- نرخ بیکاری در این کشور رو به کاهش است.
موسسه تدبیرساز در جدیدترین اطلاعیه خود مشخص کرده است که ایرلند به واسطه موقعیت تحصیلی که دارد، شاید در ابتدا برای ایرانیان کمی دشوار به نظر برسد اما این موضوع هرگز معایب ایرلند محسوب نخواهد شد و بخشی از روال قانونی این کشور است. برای مهاجرت به ایربند مشاوران موسسه تدبیرساز در کنار شما هستند.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی در ایتالیا : ایتالیا (به ایتالیایی: Italia و به انگلیسی: Italy) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *