مهاجرت به ایسلند

مهاجرت به ایسلند

آشنایی با چگونگی مهاجرت به ایسلند

در این مقاله قصد داریم روش های مهاجرت به ایسلند را توضیح دهیم. پیش از هر چیز به معرفی این کشور می پردازیم. این کشور در دل اقیانوس اطلس قرار دارد و از یک جزیره ی بزرگ و چند جزیره ی کوچک تشکیل شده است. پایتخت این کشور شهر ریکیاویک است که بزرگ ترین شهر آن محسوب می شود. مردم ایسلند به زبان ایسلندی صحبت می کنند. واحد پول این کشور به نام کرونای ایسلند نام دارد. این کشور 970 کیلومتر از نروژ و 812 کیلومتر از اسکاتلند فاصله دارد و به دلیل آنکه در نزدیکی قطب واقع شده است، از نظر آب و هوایی سرد و قطبی است.

اگر شما هم قصد مهاجرت به ایسلند را دارید، باید بدانید که این کشور به عنوان یکی از شاد ترین و امن ترین کشور های دنیا لقب گرفته است و اقتصاد پیشرفته ای دارد.

اقتصاد این کشور وابستگی زیادی به ماهیگیری دارد؛ به طوری که در این زمینه رتبه ی بالایی در بین کشور های دیگر کسب کرده است. خوب است بدانید که این کشور حدود 85 درصد از منابع مصرفی خود را از منابع تجدیدپذیر انتخاب می کند و از نظر تولید برق، به عنوان یکی از بالاترین کشور های دنیا رتبه بندی شده است.

یکی دیگر از اطلاعات مهم پیش از مهاجرت به ایسلند پیرامون آیین مردم این کشور است؛ توجه داشته باشید که حدود 88 درصد مردم این کشور مسیحی بوده و اکثر آن ها پیرو آیین پروتستان هستند. مردم این کشور به برابری حقوق زن و مرد و برابری درآمد بین افراد اعتقاد بسیاری دارند و صلح و امنیت زیادی در این کشور حاکم است؛ به طوری که حتی افسران آن فاقد سلاح هستند. از نظر سیاسی حکومت این کشور دموکراتیک پارلمانی است. شایان ذکر است که نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین بوده و از نظر بهداشت و درمان در سطح بالایی قرار دارد.

معروف ترین روش های مهاجرت به ایسلند

مهاجرت به ایسلند از طریق روش های متعددی صورت می گیرد. افراد بر اساس شرایط و موقعیت خود می توانند یکی از این روش ها را انتخاب کنند. یکی از معروف ترین روش های مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج با یکی از شهروندان این کشور است. اداره ی مهاجرت این کشور به افرادی که با یکی از تبعه ی این کشور ازدواج کنند، مجوز اقامت می دهد.

یکی دیگر از روش هایی که افراد برای مهاجرت به ایسلند از آن استفاده می کنند، تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور و دریافت ویزای دانشجویی است. علاوه بر آن افراد می توانند از طریق پیدا کردن کار به این کشور مهاجرت کنند. اما این مورد توسط اداره ی مهاجرت به دقت بررسی می شود. توجه داشته باشید که بر اساس قوانین این کشور ایسلندی ها و افرادی که از کشور های عضو اتحادیه ی اروپا هستند برای پیدا کردن شغل در اولویت قرار دارند و اگر شما قصد مهاجرت به ایسلند از طریق اشتغال را دارید، باید پیش از مهاجرت درخواست خود را ارسال نمایید. در ادامه به توضیح بیشتر این روش ها خواهیم پرداخت.

چگونگی مهاجرت به ایسلند از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به ایسلند از طریق کار کردن است. اما این روش کمی سخت به نظر می رسد؛ زیرا باید حتما از سوی یک کارفرما پیشنهاد کاری دریافت کنید. از آن گذشته این کشور قانونی برای حمایت از بیکاران کشور قرار داده است که بر اساس آن ایسلندی ها و افرادی که از کشور های عضو اتحادیه ی اروپا هستند، در اولویت قرار دارند. در واقع سختی این قانون در این جا است که یک کارفرما پس از درخواست کار برای شما، باید به مدت سه ماه این کار را برای شهروندان ایسلندی آگهی کند و در صورتی که فردی متقاضی نباشد، باید به مدت سه ماه دیگر نیز در اتحادیه ی اروپا آگهی نماید و در صورتی که همچنان متقاضی برای این کار نبود، کارفرما می تواند فردی از کشور خارجی را استخدام کند.

توجه داشته باشید که تمامی مراحل فوق باید پیش از مهاجرت به ایسلند صورت بگیرد. به طور کلی افراد می توانند از سه طریق در این کشور کار پیدا کنند. اول اینکه اگر فرد باید در زمینه ی رشته ی تحصیلی خود، کاملا متخصص و حرفه ای باشد. در این صورت فرد باید در دانشگاهی درس خوانده باشد که از نظر فنی مورد تایید ارگان های ایسلندی باشد؛ علاوه بر آن باید اثبات کند که می تواند این کار را بهتر از یک شهروند ایسلندی و یا شهروندان اتحادیه ی اروپا، انجام دهد. اگر فردی چنین شرایطی را داشته باشد، به احتمال زیاد می تواند در این کشور کار پیدا کند. شایان ذکر است که معمولا پزشکان و برنامه نویسان کامپیوتر در این دسته قرار می گیرند.

مهاجرت به ایسلند از طریق کار

یکی دیگر از راه های مهاجرت به ایسلند از طریق کار، مربوط به ورزشکاران و مربیان ورزشی است؛ به عبارت دیگر مربیان و ورزشکارانی که مهارت زیادی داشته باشند و عضو باشگاه های ورزشی و یا انجمن ملی المپیک باشند، می توانند اجازه ی اقامت از طریق کار را بگیرند. علاوه بر آن در زمینه هایی که علی رغم اولویت قرار دادن ایسلندی ها و یا افراد کشور های اتحادیه ی اروپا، باز هم نیاز به نیروی کار وجود داشته باشد، از نیروهای خارجی بهره می گیرند. لازم به ذکر است که این دسته از مشاغل موقتی بوده و تنها یکبار قابل تمدید است.

چگونگی مهاجرت به ایسلند از طریق تحصیل

یکی از بهترین روش های مهاجرت به ایسلند از طریق اخذ ویزای تحصیلی است. آموزش و پرورش این کشور برای دانش آموزان 6 تا 16 سال تحصیلات اجباری قرار داده است و تحصیل برای تمام دانش آموزان رایگان است. پس از آن دانش آموزان، از سن 16 تا 20 سالگی وارد دبیرستان می شوند. لازم به ذکر است که تحصیل در مدارس این کشور کاملا رایگان است و فقط تحصیل در مدارس خصوصی مشمول هزینه می باشد. افرادی که بخواهند بعد از مهاجرت به ایسلند در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند، می توانند از آموزش کاملا رایگان بهره مند شوند. البته تحصیل در دانشگاه های خصوصی که به زبان انگلیسی آموزش داده می شود، برای دانشجویان هزینه در بر دارد.

توجه داشته باشید که تحصیل در دوره ی کارشناسی دانشگاه های این کشور 3 الی چهار سال طول می کشد. علاوه بر آن تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد 2 ساله بوده و برای اخذ مدرک در دوره ی دکتری، دانشجویان باید 180 واحد را طی 3 الی 5 سال بگذرانند.

چگونگی مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری است. اگر شما سرمایه ی کافی داشته باشید، می توانید به راحتی با سرمایه گذاری حداقل 200،000 یورو در این کشور اقامت داشته باشید. علاوه بر آن پس از 4 سال اقامت در این کشور، اقامت دائمی به شما تعلق گرفته و پس از 5 سال می توانید تابعیت این کشور را دریافت کنید.

توجه داشته باشید که صرفا می توانید در بخش های فناوری و اطلاعات یا آی تی، مواد شیمیایی، علوم زیست شناسی، صید ماهی، انرژی سبز و یا انرژی های تجدید پذیر، گردشگری و ساخت و ساز سرمایه گذاری کنید. مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی است که سرمایه کافی داشته باشند؛ زیرا این کشور از نظر اقتصادی کاملا پیشرفته بوده و عضو اتحادیه ی اروپا است و در زمینه ی صنایع شیلات و تولید انرژی تجدید پذیر، رتبه ی بالایی در جهان دارد.

مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج

یکی از مهم ترین روش های مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج با یکی از تبعه ی این کشور است. قانون ازدواج این کشور تغییر کرده است و برای آنکه افراد بتوانند در این کشور اقامت داشته باشند، باید حتما با یکی از شهروندان ایسلندی یال اسکاندیناوی ازدواج کنند. بدین منظور باید فرد حتما در هنگام ازدواج بیشتر از 18 سال سن داشته باشد و حداقل یک سال با فرد زندگی کرده باشد. مجوز های اقامت در این کشور یک ساله صادر میشود و نهایت به مدت دو سال تمدید خواهد شد. توجه داشته باشید که پس از مهاجرت به ایسلند و ازدواج، اگر به مدت سه سال در این کشور با همسرتان زندگی کنید، می توانید برای دریافت تابعیت اقدام کنید. اما توجه داشته باشید که نباید صرفا به دلیل مهاجرت ازدواج کنید و برای دریافت تابعیت باید اثبات کنید که هدف شما صرفا زندگی با آن شخص بوده است.

سایر روش های مهاجرت به ایسلند

علاوه بر روش هایی که برای مهاجرت به ایسلند گفته شد، این کشور برای ورزشکاران نیز اجازه ی اقامت می دهد. علاوه بر آن افرادی که بخواهند کارهای داوطلبانه در زمینه های بشردوستانه انجام دهند، می توانند مجوز اقامت در کشور دریافت کنند. همچنین این کشور در شرایطی برای پیوند های خانوادگی و والدین مجوز اقامت اعطا می کند. یکی دیگر از روش های مهاجرت به ایسلند، انجام تحقیقات علمی یا مطالعات پژوهشی است. این کشور به افرادی که در زمینه های علمی (مانند تحقیق در زمینه ی ویروس کرونا) تحقیق و مطالعه می کنند، مجوز اقامت می دهد. توجه داشته باشید که برای مهاجرت حتما با یک مشاور آگاه و با تجربه مشورت نمایید.

قدرت پاسپورت این کشور هنگام مهاجرت به ایسلند

یکی از مهم ترین اطلاعاتی که پیش از مهاجرت به ایسلند باید کسب کنید، در زمینه ی قدرت پاسپورت این کشور است. قدرت پاسپورت تمامی کشور ها هر ساله تعیین و در مقایسه با کشور های دیگر رتبه بندی می شود. لازم به ذکر است که ایسلند عضو اتحادیه ی اروپا بوده و پس از دریافت پاسپورت آن، بدون اخذ ویزا می توانید به سراسر اروپا مسافرت کنید. این کشور در رتبه بندی قدرت پاسپورت بین کشور های دیگر، در جایگاه سوم قرار دارد و این رتبه بسیار بالا است.

این بدان معنی است که پس از مهاجرت به ایسلند و اخذ پاسپورت آن می توانید به 84 کشور دیگر بدون آنکه ویزا بگیرید، رفت و آمد کنید. همانطور که می دانید ویزا مجوز عبور به کشور های دیگر است. علاوه بر آن می توانید به 34 کشور دیگر پس از اخذ ویزا در لحظه ی ورود مسافرت کنید. توجه داشته باشید که در مجموع شما می توانید به 118 کشور دنیا بدون آنکه ویزا دریافت کنید، مسافرت کنید. و تنها برای 80 کشور نیاز به اخذ ویزا خواهید داشت. این کشور از نظر قدرت پاسپورت در رتبه ی بالایی بین 199 کشور دنیا قرار دارد.

هزینه ی زندگی پس از مهاجرت به ایسلند

اگر شما نیز قصد مهاجرت به ایسلند را دارید، باید پیش از هر گونه اقدامی در مورد هزینه های زندگی در این کشور اطلاع بدست آورید. ما به شما این اطلاعات را می دهیم تا بتوانید با برنامه ریزی صحیح و دقیق تصمیم گیری نمایید. به طور کلی زندگی در ایسلند هزینه ی بالایی دارد و در مقایسه با ایران، 140 درصد بیشتر محاسبه شده شده است. البته این رقم بدون در نظر گرفتن هزینه ی اجاره ی آپارتمان محاسبه شده است. میزان هزینه ی کرایه ی آپارتمان در این کشور 139.79 درصد بیشتر از ایران است. توجه داشته باشید که محاسبات انجام شده در سال 2020 صورت گرفته است و کاملا بروز است.

پس از مهاجرت به ایسلند بیشترین هزینه ای که شما باید در نظر بگیرید، برای کرایه ی آپارتمان و هزینه ی مواد غذایی است. اگر شما بخواهید یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر آن اجاره کنید، باید مبلغ 1342.53 دلار در هر ماه پرداخت کنید. اما اگر بخواهید همین آپارتمان یک خوابه را در اطراف شهر اجاره کنید، باید مبلغ 1101.83 دلار در هر ماه پرداخت نمایید. شایان ذکر است که هزینه ی اجاره ی یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ایسلند 2083.18 دلار در هر ماه می باشد و هزینه ی کرایه ی همیت آپارتمان سه خوابه در اطراف شهر 1788.26 دلار در هر ماه محاسبه شده است.

اگر قصد مهاجرت به ایسلند را دارید باید اطلاع داشته باشید که هزینه ی حمل و نقل آن به طور دقیق چقدر است. هزینه ی کرایه ی تاکسی در این کشور، به ازای هر کیلومتر 2.22 دلار است و هزینه ی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به مدت یک ماه 94.56 دلار محاسبه شده است. همچنین هزینه ی یک وعده غذا در رستوران های ارزان این کشور، 18.47 دلار می باشد. اگر قصد زندگی در این کشور را دارید، حتما با یک مشاور ماهر و حرفه ای مشورت نمایید تا تمامی شرایط و نکات لازم را برای شما شرح دهد.

معایب و مزایای مهاجرت به ایسلند

اگر قصد مهاجرت به ایسلند را دارید، باید نکات مثبت و منفی زندگی در این کشور را به طور دقیق بشناسید. یکی از مزایای زندگی در این کشور طبیعت زیبای آن است. این کشور سرشار از یخچال های طبیعی، آبشار ها، کوه ها، سواحل بسیار زیبا و باورنکردنی است. علاوه بر آن هوای آن بسیار پاک و به دور از هر گونه آلودگی است. یکی دیگر از مزایای زندگی در این کشور بهره مندی از آب طبیعی و خنک است؛ زیرا آب این منطقه از یخچال های طبیعی تامین می شود و قابل آشامیدن است.

مهاجرت به ایسلند

اگر پس از مهاجرت به ایسلند موفق به پیدا کردن کار شوید، حقوق شما بیشتر از آن چیزی خواهد بود که فکرش را می کنید. در واقع از مزیت های زندگی در این کشور، حقوق بسیار بالای تمام اعضای جامعه است و افراد می توانند به راحتی به خارج از کشور مسافرت کنند. یکی دیگر نکات مثبت زندگی در این کشور، بهره مندی از اینترنت پر سرعت و انرژی پایدار است. در سراسر این کشور سرعت اینترنت بالا بوده و در تولید انرژی هایی مانند برق، از منابع طبیعی و تجدید پذیر استفاده می کنند. مردم این کشور بسیار انسان دوست هستند و به حقوق افراد احترام می گذارند؛ همچنین در این کشور حق برابری افراد وجود دارد.

از معایب مهاجرت به ایسلند می توان به آب و هوای غیر قابل پیش بینی آن نام برد؛ در واقع شما می‌توانید در یک روز باران، آفتاب، رنگین کمان و برف را ببینید. چنین هوایی ممکن است برای برخی از افراد آزار دهنده باشد. یکی دیگر از معایب زندگی در این کشور اجاره ی بالای آپارتمان های آن است؛ به دلیل آنکه حقوق افراد نسبتا زیاد است، اکثر آپارتمان ها با قیمت بالایی کرایه داده می شود. علاوه بر آن این جزیره در نقطه ی دوری قرار دارد که بسیار یاز میوه و سبزی جات را وارد می کند.

بعد مسافت موجب ازبین رفتن تازگی و طراوت میوه ها و سبزی ها می شود. یکی دیگر از معایب زندگی در این کشور این است که زبان آن ها کمی سخت است و هر چند آن ها می توانند به راحتی به زبان انگلیسی صحبت کنند، اما پس از مهاجرت به ایسلند، برای اینکه با مردم ارتباط خوبی داشته باشید، باید بتوانید به زبان محلی آن ها صحبت کنید.

خلاصه ی مقاله؛ مهاجرت به ایسلند

در این مقاله روش های مهاجرت به ایسلند را بیان کردیم. از مهم ترین روش های مهاجرت به این کشور می توان به اخذ اقامت از طریق تحصیل، کار، ازدواج با شهروند ایسلندی و سرمایه گذاری نام برد. از دیگر روش های مهاجرت به ایسلند می توان به مهاجرت از طریق ارتباط خانوادگی، تخصص در رشته ی ورزشی، انجام تحقیقات علمی و انجام کار های عام المنفعه و یا کار های داوطلبانه نام برد. این کشور در رتبه بندی قدرت پاسپورت بین کشور های دیگر، در جایگاه سوم قرار دارد و این رتبه بسیار بالا است. این بدان معنی است که در مجموع شما می توانید به 118 کشور دنیا بدون آنکه ویزا دریافت کنید، مسافرت کنید.

اگر قصد مهاجرت به ایسلند از طریق روش های فوق را دارید، پیشنهاد می کنیم حتما با یک مشاور با تجربه در زمینه ی مهاجرتی مشورت نمایید. سازمان مهاجرتی تدبیر ساز، با چندین سال تجربه و تخصص در زمینه ی مهاجرت و با داشتن بروزترین اطلاعات، به شما بهترین و راهکار ها را ارائه می دهد. توجه داشته باشید که مسئله ی مهاجرت، موضوع ساده ای نیست؛ به همین دلیل حتما به سراغ افراد باتجربه و خبره بروید. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره ی حضوری رایگان با متخصصان سازمان مهاجرتی تدبیر ساز، با ما تماس بگیرید.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی در ایتالیا : ایتالیا (به ایتالیایی: Italia و به انگلیسی: Italy) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *